Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...110111112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 2 826 - 2 850 z 2 890
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.161.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 maja 2009, 12:27:01
« Opcje

Mnie rozbawiło co innego.
Cytuję:

Cytat:

Po instalacji SP1 okazało się, że jest to (Vista) system stabilny, a liczbę jego zawieszeń od tego czasu mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Z tego krótkiego tekstu wynika co następuje:
[1] Vista jest lepsza od XP - oczywiście w ocenie usera :lol:
[2] Vista SP1 jest systemem stabilnym gdyż po zainstalowaniu SP1 istotnie obniżyła się ilość zawieszeń systemu :-P :-D :lol:
[3] Skoro tak, to bez SP1 ilosć zawieszeń była znacznie większa, ale nie zniechęcało to usera do tego systemu i nadal był to system patrz => [1] :-o :-|
[4] To jak nazwać i ocenić np. mojego XPeka, który jest na tyle beszczelny, że jakoś ni razu nie chce mi od kilku lat [tak około 7] pokazać fochów w postaci zawieszenia systemu? :-| :-D :-P

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 10 maja 2009, 12:27:02

Zarejestrowany, zwieszony abigaill Kopiuj nick (80.50.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 maja 2009, 12:36:25
« Opcje

bo to już się zamyka w wiedzy usera by system się nie zawieszał.
99 % użytkowników niestety nie ma tej wiedzy, i musi coś się od czasu do czasu zawiesić :-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (93.105.60.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 maja 2009, 12:42:02
« Opcje

Z tego artykułu można dowiedzieć się jeszcze jednego.
Łatwiej jest znaleźć osobę zadowoloną z Visty niż osobę zadowoloną z Linuksa :lol:

Gość Quadro Kopiuj nick (62.69.207.*)
Wypowiedź dodana: 11 maja 2009, 05:33:31
« Opcje

To akurat nie powinno dziwić, bo użytkowników Visty jest znacznie więcej niż użytkowników Linuxa :-)

I jeszcze odniesienie sie do tekstu Alvina, ktoremu jak zwykle brakuje obiektywności.
XP powstał w roku 2001 wiec, zanim Alvin go zainstalował minął co najmniej rok. Alvin myśli ze nie miał problemów na początku z XP, bo po prostu tego nie pamięta, ale co by teraz nie mówić o XP system na początku nie byl taki dobry jak obecnie po szeregu poprawek.
wiec ocenianie systemu obecnego XP (po 8 latach poprawek) do Visty (około 2 letniej) jest mało obiektywne.

A co do Visty, to mogę powiedzieć ze jest nie do zawieszenia. Ani razu nie spotkałem jakiegokolwiek problemu który spowodował by problem z systemem.

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 maja 2009, 10:30:23
« Opcje

True.
XP po poprawkach jest bardzo stabilny, choć już przestarzały. Nie ma specjalnej różnicy między Vistą a XP jeśli chodzi o stabilność systemu- jeśli rozważamy w pełni zaktualizowane systemy.
Bez zwiechy systemu przez 7 lat to lekka przesada ;-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.183.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 maja 2009, 10:31:07
« Opcje

:-D
Gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem :-D

[1] Gdzie, w którym miejscu =napisałem, że XPeka zaintalowałem nie w 2001 roku tylko później?
Stwoierdzenie, że od 7 lat nie pokazuje fochów nie jest tożsame ze stwierdzeniem, że został zaintalowany 7 lat temu.

[2] Vista jest nie do zawieszenia?
Nie mówię tu o takich zagraniach jakie swego czasu stosował M$ wobec WARPA, gdy na Comdexie w czasach jeszcze W'3.11 facet z M$ chodził po stanowiskach na których stały kompy z WARPEM i pakował do stacji FDD dyskietkę ze specjalnie spreparowanym kawąłkiem softu po czym po chwili przedchodził do następnego kompa mamrocząc pod nosem "I kto to powiedział że WARP jest stabilny i nie do zawieszenia?"
Wystarczy odnieśc się do stwierdzenia autora pierwotengo tekstu, który informuje:

Cytat:

Po instalacji SP1 okazało się, że jest to (Vista) system stabilny, a liczbę jego zawieszeń od tego czasu mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Skoro w środowisku produkcyjnym, realnej pracy u niego się wiesza to znaczy że jednak jest do zawieszenia.

Gość Quadro Kopiuj nick (62.69.207.*)
Wypowiedź dodana: 11 maja 2009, 16:58:02
« Opcje

to ze komuś sie wiesza nie musi oznaczać ze komuś innemu się wiesza. Użytkownik uzytkownikowi nie równy. Jeden ładuje kupę softu niewiadomego pochodzenia często ingerującego w sam system i jego biblioteki, a inny użytkownik zdaje sobie sprawę ze system to nie wysypisko gdzie można załadować wszystko co ma na myśli.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.94.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 maja 2009, 10:51:12
« Opcje

Jak do tej pory, w oparciu o materiały pod którymi widniał podpis Marek Czapelski uważałem, że onże redaktor jest ostoją rozsądku i powagi w tem czemś co się zowie IDG - PCWK.
Dzisiaj - w zaprzyjaźnionym kiosku biorę ci ja do ręki nowy - 06/2009 - numer PCWK i cóż czytam na okładce?

Cytat:

Krzem umiera
Nie wytrzymujemy - dusi nas prawo Moore'a. Po technoilogii 32 nm będzie musiał się dokonać przełom albo nasze komputery nie poradzą sobie z nowoczesnym oprogramowaniem

Nie mam uwag co do stwierdzenia odnoszącego się do technologii natomiast wytłuszczone przeze mnie wnioski...
o kant kuli nadają się do potłuczenia.

Wszak nie od wczoraj ani przedwczoraj wszyscy doskonale wiemy, że "nowoczesne oprogramowanie' jest pisane w sposób chaotyczny, bałaganiarski, co w konsekwencji bezsensownie zwiększa zapotrzebowanie na moc obliczeniową.
Podobnie - jest ono coraz bardziej przepełnione nie wiadomo po co wstawianymi doń wodotryskami, które nie służa niczemu innemu, jak tylko zaspokajaniu poróżnosci pseudofachowców, rożnego rodzjau, maści, autoramentu pismaków, którzy porównują jakosć konkurencyjnych programów w oparciu nie o ich walory użytkowe lecz ilość kretyńskich wodotrysków.

Najlepszy przykład - zmiana interfejsu w MS Office.
Chocby się ktoś i nażarł tego co z siebie wydala - to nie jest w stanie tak skonfiguraować interfejsu np. WORDA 2007 jak to jest dostępne w wersjach wczesniejszych.
Po prostu się nie da.

Kolejny przykład - bezsensowne pożeranie zasobów przez wszelkie animacje, zanikanie, wysuwanie, pseudopersonalizację czy to interfejsów w office, czy to menu start w windowsie, jakieś "docki" zamiast paska zadań... etc, etc.... zmiany na siłę tylko po to by było inaczej - czyli najczęściej - gorzej

Ergo - może wreszcie programiści zaczną uwązać na to co i jak pisza? może soft nie będzie przeciążany kretyńskimi funkcjami wstawianymi doń na polecenie debili z marketingu? może wreszcie skoncentrują się na tym co faktycznie istotne?

W każdym razie - tym jednym zdaniem z okładki - red. Czapelski stracił dużo z szacunku jaki dla niego miałem.

Zarejestrowany, zwieszony abigaill Kopiuj nick (80.50.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 maja 2009, 20:55:59
« Opcje

nie czytałem artykułu więc nie mogę się do niego odnieść. wydaje mi się że red. Czapelski jednak miał racje (chodzi o wytłuszczony druk).
argumentem jest właśnie to co Alvin podałeś. niestety styl programowania raczej się nie zmieni, są coraz większe wymagania rynkowe, wizualne. będzie chyba jeszcze gorzej, programistów jest coraz więcej, w tym coraz mniej pasjonatów a coraz więcej niedouczonych magistrów. samego oprogramowania powstaje coraz więcej co wymusza szybsze "tworzenie" tego softu

Gość znajomy Kopiuj nick (83.19.98.*)
Wypowiedź dodana: 14 czerwca 2009, 15:05:46
« Opcje

małe pytanko do kamasss
ty usunąłeś konto na forum.idg ? czy to jakiś nowy błąd ?
ostatnio często widzi się pokasowane konta na tym portalu

Zarejestrowany, zwieszony kamassss Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.232.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 czerwca 2009, 15:27:40
« Opcje

Tak. Usunąłem.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (10.0.7.*->87.204.16.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2009, 15:32:32
« Opcje

tym razem na poważnie, albowiem z ludzkiego nieszczęścia śmiać się nie wypada a to co wyczyniają Genialne Głowy w PCWK inaczej jak nieszczęściem nazwac niesposób...

Otóz, w najnowszym - 7/2009 numerze PCWK ci wielce szanujący swych czytelników... [a niech każdy wstawi takie dla nich okręslenie jakie mu pasuje] znów pokazali, że mają swych czytelnikow za skrajnych.. no nie wiem... debili? idiotów? 2 in 1 - czyli zapóźnionych w rozwoju a jednocześnie ogarniętych demencją...? a może, są zagorzałymi zwolennikami pewnej partii a tym samym wyznawcami głoszonej przez jej hunwejbina zasdy, iż ciemny lud to wszystko kupi...?

Co wymyślili?

Otóż... jezeli ktoś zamówi prenumeratę, to w NAGRODĘ dostanie od nich Windows 7 Ultimate ... tyle że nie wersję finalną, gdyż takowej jeszcze nie ma ale - UWAGA! - WINDOWS 7 ULTIMATE RC

Tak więc tym razem nie jest to nagroda w konkursie jak to było z wersją BETA tylko nagroda - bonus za prenumeratę...

Jak Pan che kogoś ukarać, to mu rozum odbiera...

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 czerwca 2009, 21:02:33
« Opcje

A wpadł mi ostatnio w ręce jeden z artykułów i... Widzę, że nic się nie zmieniło.

http://www.pcworld.pl/news/346834_2/Twardy.dysk.szybki.i.bezpieczny.html

Oto moje komentarze:
Tradycyjnie artykuł obfituje w większe lub mniejsze bzdury:
1. Defragmentacja - o ile może w NIEWIELKIM stopniu przyczynić się do poprawy wydajności, o tyle bardzo skutecznie skraca żywotność dysku poprzez bardzo duże ciągłe obciążenie i ogromną ilość operacji zapisu.
2. Błąd ort. "postaci kartę"
3. SSD trwalsze? Pod jakim względem? Bo z pewnością nie dorównują ilości operacji zapisu na bicie. Niestety stosowne omówienie tego dopiero w małej ramce się znajduje.
4. Skoro SSD wytrzymują 70 st., to znaczy, że do tylu się nagrzewają? A to by znaczyło, że podniosą radykalnie temperaturę wewnątrz komputera skutecznie ZWIĘKSZAJĄC hałas.
5. "Niewiele większe od karty kredytowej są modele 1,8-cala" - a trzeci wymiar?
6. Ad punkt 5 - co ma piernik do wiatraka? Że niby trzeba kupić identyczny dysk bo taki na pewno zadziała?
7. Pkt 8: Dwa "Jednak" na początku kolejnych dwóch zdań razi i bije po oczach. Chyba w szkołach średnich uczą coś o powtórzeniach?
8. Pkt 9: Czy autor na pewno do końca wie, czym są partycje rozszerzone i podstawowe oraz czym jest dysk fizyczny i dysk logiczny? A o gramatyce pierwszego zdania z akapitu trzeciego, które to zdanie jest zupełnie nie zrozumiałe, nie będę się rozwodził, tylko zapytam: Co autor miał na myśli?
9. Ramka pod punktem 9: NTFS obsługuje długie nazwy plików - a FAT32 to niby nie?
10. Ad pkt 11: Rozproszenie następuje tylko wówczas, gdy brak jest ciągłego boku o zadanej wielkości (szczególnie ma to zastosowanie w NTFS). Więc zdanie zapisane w artykule jest tlko połowicznie prawdziwe.
11. Ad pkt 13: Jeśli na dysku pojawiają się uszkodzone sektory, a jest to dysk nowszy niż 8 letni, to: a) została wykorzystana cała pula adresów rezerwowych, które również spowalniają dysk i na dodatek nie są tak proste do eliminacji; b) narażamy się tylko na jeszcze większą utratę danych, jeśli niepewny sektor zostanie "naprawiony", a za chwilę znów stracimy na nim dane. A pomijam, że dysk z BS dziś jest praktycznie dyskiem do wyrzucenia.
12. Ad pkt 14: Od kiedy w Seagate nie można włączyć AAM i od kiedy on jest domyślnie wyłączony?!

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

AvatarZarejestrowany, zwieszony unitraxxx Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 lipca 2009, 22:43:10
« Opcje

Od niedawna na forum idg pojawiła się możliwość kasacji konta

Wchodzimy na www.idg.pl , logujemy się do CRU , w ustawieniach i danych konta odznaczamy opcje wykorzystywania naszego konta w celach marketingowych , oraz opcje akceptacji regulaminu

Po zatwierdzeniu , zostaje wysłany email , jeśli aktywujemy kod nasze konto zostaje skasowane .

Posty zostają na forum a nasz nick wygląda w sposób Go[NICK]_* u mnie byłoby to Gounitrax_*

info podaję ze względu na to iż wiele osób może mieć ochotę na skasowanie konta, a dawniej nie było to możliwe.

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2009, 20:32:01
« Opcje

Dziś kolejny przykład zerowej kompetencji ŁB...

http://www.pcworld.pl/news/348563.html

Ktoś ma zero pojęcia o działaniu Google nie wspominając o bardziej zaawansowanych rzeczach...

Beznadziejnie przeprowadzone testy. "Łukasz Bigo" (a w zasadzie: Łukasz Bigo - bez znaków "") jest na 276 linkach, a nie 47000! - wystarczy tylko udać się na ostatnią stronę wyszukiwania, by przekonać się, jak Google interpretuje słowo "około". Jeśli nawet pozwolimy na pokazywanie powielonych stron, to bliższe szacunki mówią o jedynie 46700 stronach (Google wyświetla tylko 1000 pierwszych). Tak więc spojrzenie wyłącznie na to, co pokazuje pierwsza strona to dowód braku kompetencji w ocenie. Ponadto każda jedna strona oparta o bazy danych zawsze zaoferuje wynik tego samego zapytania szybciej, niż za pierwszym razem. Ktoś chyba nie słyszał o mechanizmach cachowania stosowanych w bazach danych! BRAK KOMPETENCJI! Redaktorzy portalu IT...

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.74.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2009, 22:23:53
« Opcje

Jest coś lepszego :-)

Na stronie jest ranking monitorów LCD.
Pal licho kolejność czy kryteria ale największym hitem są CENY! :-D

Dla przykładu - monitor LG Flatron W2600HPzostał wyceniony na absurdalnie astronomiczną cenę 2320 PLN podczas gdy tydzień temu kupiłem taki monitorek za jedyne 1260 PLN :-D

No.... ale nadredaktorzy IDG wiedzą przeca lepij :-D

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2009, 22:53:21
« Opcje

dlatego po rankingi zawsze udaję się do Chipa :-)

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 sierpnia 2009, 04:33:13
« Opcje
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.73.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 sierpnia 2009, 05:43:01
« Opcje

Jest coś lepszego...

W dziale Download, który nie wiadomo dlaczego na stronie głównej funkcjonuje pod nazwą Programy znajduje się taki programik pod nazwą Firegraphic XP 10.0.0.1030.
Opis na stronce programu stanowi iż jest to

Cytat:

Rozbudowana przeglądarka plików graficznych, która oprócz klasycznych funkcji umożliwia także organizację zbiorów zdjęć.

No i w związku z powyższym, w jakim dziale został ten soft umieszczony? ;-)

Oczywiście, ze w dziale DŹWIĘK :-D

Pytanie retoryczne:
Po czym ma się taką jazdę, ze obrazy ogląda się uszami? :-D

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.165.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 sierpnia 2009, 22:50:10 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 sierpnia 2009, 22:58:16 po raz 2-gi przez: AlvinR
« Opcje

Ciekawi mnie, czy IDG naprawdę nie jest stać na zatrudnienie w dziale on-line chociażby jednej jedynej osoby, która znała by zasady odmiany jakie obowiązują w języku polskim?

Póki co, zastanawiam się czy takie kwiatki jak to-to co zobaczyłem w swojej skrzynce mailowej jako tytuł maila-newslettera jest wyrazem ignorancji w materii języka dla co poniektórych podobno ojczystego czy też skrajnej ich abnegacji językowej?

Wspomniany zaś tytuł brzmi:

Cytat:

PORADA DNIA: Jak pobierać muzyke z portalow?

Już chyba tylko szkoda, że wybitny językoznawca nie napisał muzykie :-D

Co prawda, na stronie do której odnosi się wspomniana zajawka w mailu jest już nieco lepiej gdyż delikwent - autor radosnej tej twórczości przypomniał sobie, iż w języku polskim występują znaki diakrytyczne dzięki czemu miast muzyke jest muzykę zaś miast portalow napisał portalów ale... wciąż nie pamiętał, że zgodnie z zasadami obowiązującej fleksji winno być napisane portali...

No... ale czegóż można wymagać od.... ;-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony unitraxxx Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 sierpnia 2009, 12:34:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 20 sierpnia 2009, 12:40:51 po raz 1-wszy przez: unitraxxx
« Opcje
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.94.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 sierpnia 2009, 19:49:23
« Opcje

Po lekturze dyskusji doszedłem do wniosku, że powodem odwołania zlotu jest trywialny brak kasy czyli sponsorów :-D

A niezależnie od tego - czy to tak trudno było przewidzieć, że ostatni weekend sierpnia to nie jest najlepszy pomysł na termin zlotu? :-D

Jak widać, z elementarnym kojarzeniem faktów oraz ich koincydencji cuś-jacuś w IDG nie za tęgo... :-D

Wypowiedź dodana: 20 sierpnia 2009, 20:29:33
« Opcje

A może po prostu mają tak zgrane towarzystwo na Forum, że się wszyscy rwą... Jedno co powiem, to środek zimy na pewno nie zachęci szczególnie tych z większych odległości.

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony Raistlin Mężczyzna Kopiuj nick (78.30.77.*) |  
Wypowiedź dodana: 21 sierpnia 2009, 15:49:41
« Opcje

Skoro zlot stracił patronat idg to zamiast marudzić buntownicy i obrażeni mogliby się pojawić ;-)

Athlon 64 X2 EE 3600 // MSI K9AGM2// 2*1024mb PC-800 Patriot CL5// Samsung 160gb //Chieftec GPS-400AA-101A

Wypowiedź dodana: 30 sierpnia 2009, 22:15:58
« Opcje

Wracając do artykułów, to ja się zastanawiam, czy nie zacząc pisać jakiś poprawionych wersji tych z PCWK. bo oto kolejny przykład braku znajomości nie tylko dzisiejszej technologii, ale i tej sprzed 10 lat: http://www.pcworld.pl/news/349046.html

mgr inż. Dżyszla

Idź do strony:« Poprzednia12345...110111112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek