Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...14151617181920212223...112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 426 - 450 z 2 890
AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.217.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 13:48:47
« Opcje

ee, mowimy o nowym sposobie moderowania?

A co? Jest znowu jakiś nowy sposób?

Myślałem, że utajnienie modów uważasz za dobry pomysł. Teraz mi się wydaje, że chodzi Ci o to, że nie gadają o tym, co robią, co mnie wcale nie wyprowadza ze zdumienia...

GnoM

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 13:48:48

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.127.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 13:51:29
« Opcje

Soulu> Chyba żartujesz. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że to mogłoby być celowe działanie.

hm... zrozumialem to tak, ze wprowadzenie nazw MODERATORx uwazasz za przypadkowe.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:06:01 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 15:06:40 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

A nie jest? :-o
Bez jaj :-|

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:14:33 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 15:18:03 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Oczywiscie, ze nie. Ja juz to wiem, nie zgaduje :-D

hahaha naprawde uznales to za pomylke? :lol:

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:18:43
« Opcje

No to teraz bardzo proszę o wyjaśnienie, jaka idea przyświecała.
Bo prawdę mówiąc - z fotela spadłem.

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:26:05
« Opcje

Np nikt nie bedzie opluwal Quadro i jego matke (bedzie raczej "instytucja moderator" niz konkretne osoby). Poza tym, jak pisalem:

Cytat:

Jesli chodzi o p.11 to wazne, aby moderatorzy nie zabierali glosu w kwestii samej dyskusji, ktora jest przez nich usuwana i nakladane sa kary.

To pewnie ulatwi sprawe.

I kilka innych trudnych do przewidzenia efektów. Nie ma co "gdybać", mozna tylko zobaczyć.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:30:49
« Opcje

Faktycznie tu nie ma co gdybać.

To jest zdjęcie z siebie odpowiedzialności za własne słowa. To jest moderowanie bez narażania własnego "współczynnika fajności". To jest ciemna, bezimienna moderatorska masa.

To już jest po prostu Orwell.

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:41:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 15:42:20 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

To zmieni tez podejscie uzytkowników do moderatorów. Moze o to chodzi przede wszystkim? Z drugiej strony wielu wyrazajac opinie bedzie się odnosic nie jak do konkretnej osoby, ale instytucji, wiec nie bedzie silić się na łagodność (ale dla nowych, rzadko tu bywajacych, raczej nie bedzie różnicy).

Tylko te avatary... dla mnie to dno, ale srednia wieku uzytkownikow sie obniza, wiec pewnie im się spodoba :-)

Aha, mialem nie gdybać ;-)

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 15:53:55
« Opcje

Faktycznie... już ich "porąbało"
szukam czy na FIDG jest Moderator. Zaglądam tu:
http://forum.idg.pl/index.php?act=idx
Nie ma !

zaglądam tu:
http://www.internetstandard.pl/forum/
widzę są: Moderator1 (kto to jest) ?
a Quadro bez "przydziału" nr. TWModa ?

to jakieś nowum na skalę światową , trzeba to ogłosić na o2! :-| :-( :-| :-|

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 16:06:13
« Opcje

Cytat:

To zmieni tez podejscie uzytkowników do moderatorów

Zgadza się. Stracą resztę autorytetu. A najsmutniejsze jest to, że razem z tajniakami, którzy to wymyślili, stracą także ci uczciwi, którzy byli przeciw.

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 16:24:17 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 16:25:05 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Dlaczego? A policjanci nie mają szacunku w Polsce przez mundur, czy przez zachowanie oraz przyzwyczajenie spoleczenstwa do tego, ze policjant/milicjant to debil?

Zresztą zawsze mozna się wycofać z tego pomysłu.

Anonimowość była obiektem ogromnej ilości badań. To nie jest pomysł wyssany z palca, ale raczej nikt nie sprawdzał na forach.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 16:46:02 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 16:36:07 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

*** Dodano o 16:35:44: *** (Autoscalanie)

Policjant Ci się przedstawia, jeśli Cię zatrzymuje na drodze.

Zgadnij, dlaczego.

*** Dodano o 16:46:02: *** (Autoscalanie)

Nie ma odpowiedzi? To ja odpowiem:

BO MILICJANT SIĘ NIE PRZEDSTAWIAŁ

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 16:46:57 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 16:48:34 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Ok, ja doskonale wiem, dlaczego, ale tu jest stały nadzór. Żadne dzialanie nie zostanie ukryte przed innymi moderatorami i stylance, a forumowicze mają dogę odwoławczą itd. Forum to nie ciemny las, ani nie Abu Ghraib.

Edit: sorry, odszedlem od kompa na chwile :-) Celnie to podsumowales.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 16:52:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 16:52:48 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Oj, Soulu, piszesz takie rzeczy:

Cytat:

Z drugiej strony wielu wyrazajac opinie bedzie się odnosic nie jak do konkretnej osoby, ale instytucji

Cytat:

Ok, ja doskonale wiem, dlaczego, ale tu jest stały nadzór

...i naprawdę Ci się palce nie zawahają? A po przeczytaniu też nie masz wątpliwości, że coś w tym jest fundamentalnie złego?

Owszem, komunizm jest zły, ale my jesteśmy dobrzy, więc nasz komunizm będzie dla społeczeństwa dobry.

Ej, no sorry... Ale ktoś tu sobie powinien posłuchać Kazika. By, psiakrew, oprzytomnieć. Mogę podesłać :-P

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 16:58:48 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 17:03:58 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Nie, bo tam nie bylo i nie bedzie prawdziwej przemocy.

Nie twierdze tez, ze to dobry pomysł. Nie mam zielonego pojęcia, co z tego wyniknie.

Chodziło mi o nadzór nad dzialaniami moderatorów - tobie tez? Sorry, moze uzywam niechcący jakichś skrótów myślowych ostatnio, albo coś...

edit: koniecznie podeslij, bo ja na pewno tego nie mam - tzn nie mam wlasnych plyt, tylko kilka mp3.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 17:13:02
« Opcje

Cytat:

Nie, bo tam nie bylo i nie bedzie prawdziwej przemocy.

To system zrodził przemoc. Nie odwrotnie.

Poza tym mówimy o normach. Te normy wymagają by osoba, która ma z urzędu nadane uprawnienia nie tylko nie była anonimowa, ale wręcz przejrzysta.

Już w ogóle nie wspominam, że netykieta wzięła w pysk.

Cytat:

koniecznie podeslij

Poczekaj do niedzieli :-)

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 17:41:46 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 17:44:21 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Przewidywałbym raczej więcej agresji, gdy to moderator popełni błąd. Mam na mysli starszych uzytkownikow, bo nowym to wisi - sami sie czują anonimowi i dlatego tak się zachowuja.

Jednak moderatorzy będą musieli bardziej przestrzegać zasady swojej pracy, a takze innych zasad, bo mogą się narazić administracji.

Poza tym wyobrazam sobie, co moglbym poczuc gdy zostalbym, w moim mniemaniu, niesprawiedliwie potraktowany przed ModaX. Ja generalnie nie bluzgam (tym bardziej na forum), wiec nic z tych rzeczy, ale z pewnością szlag by mnie trafił, a moderator, z którym miło mi się kiedyś rozmawiało przez PW na jego prywatnym koncie moze juz nie być w przyszłosci taki miły. A ja nie będę wiedział, dlaczego.

Chociaz ja nigdy nie miałem konfilktu z żadnym moderatorem, ale zawsze kiedyś mógłbym mieć.

Ale to wszystko tylko moje domysły ;-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 17:57:30
« Opcje

Cytat:

Przewidywałbym raczej więcej agresji, gdy to moderator popełni błąd.

Jakiej agresji? Przecież nie będziemy gadać z anonimem. Za to Monika będzie miała przewalone.

Ale to wszystko jest szczegół. Zwykłe technikalia.

Najważniejsze jest to, że karać będzie anonim. To jest po prostu niedopuszczalne i dziwię się, że muszę tłumaczyć, dlaczego.

GnoM

AvatarZarejestrowany, zwieszony piotrus_b Kopiuj nick (83.144.110.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 18:05:09
« Opcje

A nie dziwi Was, dlaczego administracja nie pisnęła nawet słówka na ten temat? Czy to faktycznie zmiana, czy może tylko problemy techniczne, a może też jakiś krótkotrwały eksperyment?
Zreasumujmy:
1. wprowadza się poważną zmianę, nikogo nie informując ani o jej przyczynach ani o jej zakresie. Nie wiemy, co się tak naprawdę zmieniło. Widzimy tylko skutki.
2. olewa się pytania (zaraz, zaraz, przecież jest sobota - kojarzycie ile to już razy tak było, że w obliczu sporych problemów z drugiej strony było milczenie, a potem tłumaczenie: w weekendy nie pracujemy!)
3. to wszystko po długich dyskusjach pt. "jak możemy uzdrowić forum - wypowiadajcie się".

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 18:12:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 lipca 2007, 18:13:35 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Piotrze>

(...)A w tamtym najdłuższym ludzkość od rana się zastnawia, co się dzieje. I oczywiście nikt im nic nie powie. Z maluczkimi się nie gada? Za wysokie progi, panowie moderatorstwo?

Ale o tym już nie raz było. Teraz już widać wyraźnie, że forum ma być rządzone, nie moderowane. A rządzący założyli kaptury.

Najzabawniejsze jest to, że teraz nikt z nowych nie będzie wiedział, że kłócąc się (przykładowo) z Quadro, naraża się modowi :-D

GnoM

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 18:15:45
« Opcje

Anonimowi moderatorzy = anonimowe działania = ??? A może IDG się wyprze własnego Forum? :-) Ustanowi nową markę/firmę wyłącznie na potrzeby Forum, nazwie ją jakiś No-NoName IT BigBrother Forum i zacznie tak prowadzić działalność :-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 18:29:08
« Opcje

*** Dodano o 18:26:52: *** (Autoscalanie)

]Jakiej agresji? Przecież nie będziemy gadać z anonimem. Za to Monika będzie miała przewalone.

No tak, przede wszystkm "ktoś" będzie miał przerąbane. Możliwe, ze tylko i wyłącznie Monika. Wczesniej proponowalem cos w stylu formularza do kontaktu z moderatorami - takiego jak do raportów, tylko żeby było to zgrupowane na jakiejs jednej stronie dla nich.

Najważniejsze jest to, że karać będzie anonim. To jest po prostu niedopuszczalne i dziwię się, że muszę tłumaczyć, dlaczego.

Masz rację, ale ta zasada ma podstawy - zmniejszenie przemocy - czy na forum w internecie tez do tego może sluzyc?

*** Dodano o 18:29:08: *** (Autoscalanie)

Zaznaczam, że gdyby mnie ktoś pytał glosowalbym przeciwko temu pomyslowi.

Duszołap

Gość AlvinR Kopiuj nick (83.9.235.*)
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 19:03:15
« Opcje

Hmmm...

W armi obowiązywała i chyba nadal obhowiązuje zasada, iż w pewnych okolicznościach nie nalezy sięniczemu dziwić, gdyż wyobraźnia jest zbyt uboga zaś żaołnierz służby zasadniczej... no... nie ma takiej głupoty, której by on nie potrafił wywyśleć :-D

Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 19:19:40
« Opcje

Skibus Wczoraj, 16:51 napisał(a):

Po Waszych sugestiach zostanie stworzony osobne podforum do wątków o sprawdzanie loga. Dziękuję za sugestie

Bardziej mi sie nie podoba tyle działań za plecami. A powrot Skibusa i to w dodatku w takiej roli, to juz w ogole jedno wielkie cholera-wie-co. Teraz dla odmiany wszystkich za morde? IDG sie zachowuje jak schizofrenik.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony abigaill Kopiuj nick (83.13.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 lipca 2007, 23:04:19
« Opcje

AlvinR > ta zasada jeszcze długo będzie miała rację bytu u nas i nie tylko w wojsku

Idź do strony:« Poprzednia12345...14151617181920212223...112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek