Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...25262728293031323334...112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 701 - 725 z 2 890
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.203.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 lipca 2007, 18:33:13
« Opcje

Czy jest na świecie ktoś na tyle odważny by podjąć się nauczenia tego... tego czegoś do:
[1] rozumienia czytanego tekstu
[2] trzymania się tematu
[3] uczciwości w dyskusji ?

Czy też jest to przypadek beznadziejny, nie poddający się resocjalizacji?

Albowiem nie wiem czy to, ze powtarzając moje tezy używa ich w sposób sugerujący iz prowadzi ze mną polemikę jest wynikiem świadomej złej woli czy też jest to idywidualna przypadłość osobnicza będąca wynikiem jakowejś aberracji?

Jeśli to pierwsze - to... szkoda słów ma marnotrawienie czasu na polemikę z czymś takim jeśli zaś to drugie...
no cóż...
matka natura nie wybiera - choroby chadzają po ludizach i wypada mu odpuścić.

Okazując miłosierdzie.

Co niniejszym czynię.

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 17 lipca 2007, 18:33:14

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 lipca 2007, 18:51:39
« Opcje

A czekałem, kto pierwszy zwróci też uwagę...

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 lipca 2007, 18:56:04
« Opcje

*** Dodano o 18:52:56: *** (Autoscalanie)

Tu nie chodzi o ucziwosc, tylko o Twoją niechec do wypowiadania sie na tematy Tobie niewygodne. Ale czytajacy to juz Cie ocenia.
Masz sklonnosci do lania wody, pisania tysiaca slow o niczym, a tresci tam niewiele. A odpowiedzi na najwazniejsze pytania ciagle brak.

*** Dodano o 18:56:04: *** (Autoscalanie)

A czekałem, kto pierwszy zwróci też uwagę...

Dawid, w zyciu bym nie zwrocil Tobie uwagi na to, bo uwazam to za normalna procedure, ktora jest w Regulaminach wszystkich For jakie widzialem w internecie.
Tylko chorobliwa niechcec Alvina do IDG zmusila mnie do przytoczenia Twojego Regulaminu.
Ale jak widac to nic nie dalo, bo dalej pisze swoje pozostajac gluchy na argumenty :-D

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 06:49:29
« Opcje

To co poniżej nie dotyczy co prawda samego forum tym niemniej świadczy o jakości pracy działu on-line podległego carowi fidg czyli Avrookowi. Najpierw cytat z dzisiejszego mailingu:

Cytat:

Windows Home Server - nastepca Visty z jedna nózka bardziej

Nastepca systemu Windows Vista wcale nie bedzie ani Windows Seven, choc Microsoft chce, zebys tak wlasnie myslal. [?]

Oczywiscie nie stanie sie nim tez Windows Server 2008, z zalozenia przeznaczony dla innego odbiorcy. Najblizej spokrewnionym z Vista systemem jest dzis Windows Home Server, od wczoraj dostepny w wersji ostatecznej (RTM, Ready To Manufacture). To wlasnie w nim przetestowane zostana najnowsze technologie, które wprowadzono mniej lub bardziej oficjalnie w Viscie.

To dzieki niemu Microsoft ma chcialby wyrzucic z rynku niewygodna konkurencje w postaci Linuksa. Na zawsze. Sprawdzilismy, czy moze mu sie udac.

W powyższym cytacie jest zachowana pisownia oryginalna.
Ode mnie są wytłuszczenia oraz wstawka w postaci [?]

O ilości ortów będących wynikiem szwankującej klawiatury - co jest dość częstą prypadłością przy szybkim pisaniu już nawet nie wspomnę, gdyż to zdarzyć sie może każdemu tym niemniej - może... ale czy w oficjalnej publikacji poważnego podobno medium powinno mieć miejsce?
Przecież czym innym jest szybkie "klikanie" na forum - czy tym bardziej czacie - a czym innym przygotowanie w poważnej [?] redakcji materiału do publikacji !!!

Moje zdziwienie natomiast budzi konstrukcja logiczna wypowiedzi.
Sprawia ona [wypowiedź] wrażenie pisanej albo jak to się mówi "na jednej nodze" bo druga już siedziała w samochodzie i poganiała tę pierwszą by szybciej mogły wyjechać na urlop albo tez osoba pisząca ten materiał była pod działaniem środków zakłucających zdolność do sprawnego myślenia.

Zdania urwane, nie dokończone...
Dziwne wstawki w zdaniu...
Czyteż kuriozalne wręcz twierdzenie, że w przyszłym systemie będą przetestowane funkcje, które już zostały wprowadzone w Windows Vista...

Ciekawe - po czym ma się taką fazę?
Nadmiar kawy?
Alkoholu?
Psychotropy???

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 08:56:19
« Opcje

On-line idzie w ślady wydania papierowego! :-D Nie ma to jak podążać przetartą ścieżką, gdyż już na samym początku znamy efekt końcowy :-D
Tak więc - zgodnie z wyliczeniami za 4 lata IDG zostaje wykupione przez Vogela! :-D

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (84.40.213.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 09:14:04
« Opcje

No na takie rzeczy się nie zgadzam! Łukasz nie bierze żadnych psychotropów ani niczego innego a także nie pije i takie teksty są obraźliwe. Nie jedzie także na żadne wakacje bo cały czas pracuje.
AlvinR zaczynasz się czepiać już takich bzdur, ze naprawdę szkoda. Skoro uważasz, tekst jest zły napisz do Łukasza. Jego gg jest publiczne i porozmawiaj o tym a nie od razu wyciągasz jakieś pochopne wnioski

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (80.55.5.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 09:33:29
« Opcje

Alvin na same slowo IDG i Microsoft dostaje szoku serologicznego :-D Krew mu sie burzy w tetnicach i czepia sie wszystkiego co tylko moze.
Wez Alvin zacznij sam pisac zamiast wszystko krytykowac.
Krytykowac moze kazdy prostak, a ty podobno nim nie jestes. Wiec udowodnij ze potrafisz wymyslec cos ponad krytyke

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.212.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 09:48:39 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 lipca 2007, 09:50:39 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Masaju> Ja nie wiem, czy Łukasz miał po prostu zły dzień, czy też coś go przy pisaniu rozpraszało. Ale większość blogów, które czytuję, jest staranniej napisana.

A co do krytyki na GG - wiesz, on uprawia działalność publiczną, to i krytyka jest publiczna. Takie życie. Czy ta krytyka jest słuszna, to już czytelnicy ocenią.

Quad> Prowokujesz flame.

GnoM

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 09:55:02 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 lipca 2007, 09:55:53 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Masaj - w mailingu nie jest podany autor newsa a "skutecznie zachęcony" przytoczonym tekstem nie uznałem za celowe wchodzenie dalej tak więc nie wiem kto to pisał i mnie to najzwyczjaniej w świecie nie obchodzi bo nie jest istotna osoba autora lecz suma skumulownaych baboli zawartych w tym co idg było "łaskawe" rozsyłac ludziom.

Przypomnę, że według samego idg jego misją jest między innymi krzewienie wiedzy :-) poprzez prezentację i propagowanie stosownych treści

Jezeli zaś rzeczone "krzewienie" ma polegać na czymś takim jak przytoczony tekst - to albo mamy do czynienia z wyjątkowo niekompetentnymi, nie posiadającycmi elementarnej wiedzy o języku polskim "krzewicielami" czy też raczej - "krzywicielami" albo też wpływ na kształt tekstu mialy czynniki zewnętrzne w postaci czy to pośpiechu czy też znajdowania się pod wpływem jakichś środków.
Jakich?
Możliwości jest wiele zaś ja wymieniłem tylko kilka z nich i to jezeli byś zechciał zauwazyć - w formie pytania:
- Po czym ma się taką jazdę?

Albowiem ten tekst ma się nijak do poprawnej polszczyzny a przypomnę, że nie jest to list jasia do małgosi tylko poważna [?] publikacja medialna dokonana w imieniu poważnego [?] wydawnictwa a wobec takiej poziom oczekiwań i wymagań jest z definicji bez porównania wyższy.

quad - bez komentarza bo i co tu komentować?
Przecież gdyby mu idg kazało zjesc spod siebie to piałby z zachwytu, że to marcepan :-D

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 09:59:46 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 lipca 2007, 10:00:30 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Alvinie> Odpowiadasz na prowokację. Zaraz Quad odpowie na odpowiedź, a potem Repylkowi znowu włosy staną pod sufit.

Weźcie się na siebie obraźcie i przestańcie się do siebie odzywać, OK? ;-)

GnoM

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.188.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 10:00:55
« Opcje

No, Panowie A i Q - spokojnie. Fajnie, ze sobie "kadzicie" - ale bez przesady. Ew sobie droga prywatną to załatwiajcie - bo to sie robi naprawde niesmaczne i do niczego nie prowadzi.

Tekst LB faktycznie dziwnie brzmi - ciekawe dlaczego, zazwyczaj było ok - w blogu tez.

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 10:17:11
« Opcje

[1] Gdzie tu są jakiekolwiek dane autora?
[2] czy bycie Łukaszem BIGO - przypomijmy - w randze Z-cy Redaktora Naczelnego, czyli osoby szczególnie powołanej do dbania o prezentowane treści i odpowiedzialnej z ato - zwalnia z bycia obiektem krytyki?

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:08:28
« Opcje

Z dbalosci o wlosy Repylka juz nie bede komentowal tego "marcepana" :-D

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:10:40
« Opcje

Możesz krytykować ale tekst a nie zarzucać takie rzeczy autorowi bo to jest nieprzywoite. Nie wiadomo kto zredagował spam wiem, że tekst pisał Łukasz i zakładam, że ten mail też. Poślijcie mu na maila zastrzeżenia ale nie piszcie, ze coś pije lub wącha. Poza tym skąd wiesz, że nie ma żony w ciąży i nie był całą noc na porodówce i rano pisał taki tekst?

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:20:36
« Opcje

*** Dodano o 11:16:49: *** (Autoscalanie)

Wiesz co to jest odpowiedzialność?
Zwłaszcza, za coś czym się kieruje?
Ja, gdy mam zarwaną noc czy z innych powodów jestem niedysponowany przekazuję kierowanie któremuś z zastępców.

Pamiętaj, że jesli komuś więcej dano to i więcej sie od niego wymaga zaś co do insynuacji - to tu masaju wciąz mi insynuujesz, że ja stwierdziłem ze łukasz coś buerze.

Przeczytaj dokładnie co jest napisane i opstaraj się zrozumieć. Całośc wypowiedzi a nie jedynie jeden wyrwany z kontekstu zdania jednowyrazowy fragment.

*** Dodano o 11:20:36: *** (Autoscalanie)

No i fajnie.
żeby było ciekawiej, ten sam żałosny tekst, bez żadnych zmian jest na stornie głównei idg jako news dnia :-D

Gratulacje dla profesjonalizmu oraz serdeczne i głębokie podziękowania za powazne traktowanie czytelników, za to, że redakcja ich, czyli czytelników nie lekceważy publikując taki draft wyrwany komuś spod łokcia :-D

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:21:28
« Opcje

Wiesz jak wygląda sytuacja w IDG tam zastępcy nie potrafią nic zrobić i wszystko robią naczelni.
Napisałeś po czym ma fazę i wymieniłeś psychotorpy więc tak insynuujesz, ze coś bierze.
Nie wiem jaka była sugestia ale obrażanie autora mi sie nie podobają. Napisałeś do autora o zauważonych błędach? Lepiej je poprawiać niż tylko wytykać

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:33:17
« Opcje

Nie rozumiesz drobiazgu, a raczej kilku drobiazgów:

[1] Nie interesują mnie kłopoty kadrowe idg.
To jest sprawa ich zarządu.
Skoro idg nie potrafi związać z firmą poważnych ludzi, fachowców, dbających o czytelników oraz poprzez to o wizerunek firmy - to co tam jeszcze robi np. Avrook, który jako szef działu on-line jest za to osobiście odpowiedzialny?
Cięcie kosztów jest dobrą metodą na biznes ale na bardzo krótki dystans i bardziej się opłaca dobrze płacić fachowcom aniżeli oszczędnie jakimś.. nie wiem... wakacyjnym praktykantom?

[2] Pytasz czy dałem info mailem do redakcji...
Nie.
Nie dałem.
I nie mam zamiaru dawać. Bo to nie ja mam powinność informowania ich o błędach tylko oni mają obowiązek dostarczyć mi towar pełnowartościowy, zawierający rzetelną informację napisaną poprawną polszczyzną tak, abym nie musiał sie domyślać "co poeta miał na myśli wiersza". :-)

Chociaż owszem, istnieje opcja, że będe im wysyłał ciche spostrzeżenia z informacjami o błędach.
Wówczas, gdy będą mi płacić za korektę i to według moich stawek, które są zdecydowanie wyższe od tzw. ogólnorynkowych :lol:

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:34:53
« Opcje

Masaju> Ale popatrz obiektywnie, zapominając na chwile, kto był autorem tekstu.

Wpis Alvina był komentarzem zniesmaczonego czytelnika. Rzecz najzupełniej normalna. A krytyka była bezosobowa. Nie możesz wymagać, by czytelnik z każdym problemem pisał do autora na priva. Z resztą wątpię, czy sam autor by sobie tego życzył.

GnoM

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.188.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:37:46 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 lipca 2007, 11:45:43 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Alvinie - ale to faktycznie zabrzmiało co najmniej niedobrze. Lepper ponoc tez tylko pytał.

Dam na pierwszej stronie jakiegokolwiek potralu albo gazety codziennej "czy Alvin jest złodziejem?". Odp: nie, nie jest - ale wystapił juz połaczenie "Alvin-złodziej". Niesłuszne? Ale to było tylko pytanie.

A jak było z Mirosławem G? Chyba "dziennik" umiescił takie zdanie pytajaco twierdzące.

Rozważ to i nie stawaj okoniem niepotrzebnie :-).

edit: bede obstawał przy mojej wersji tytułu ;-)

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:39:51
« Opcje

Domi - blizsze mojego pytania było by twoje pytanie zawierające alternatywę:
"AlvinR - ukradł czy został okradziony?"

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:42:36
« Opcje

Alvin możesz atakować autor za błędy, merytoryczność itd. ale nie pisać o autorze takie rzeczy bo to już przesada. Nie lubię IDG ale Łukasza jako człowieka tak i nie dam nim poniewierać.
Nie napisałeś o błędach więc korekta się cieszy, ze nikt tego nie zuważył i dostaną podwyżkę a ty kolejne takie maile. Wtedy będziesz miał pretensje tylko do siebie. Tak rozumiująć wszelkie zgłaszanie dziur w programach jest błędem

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 11:50:33
« Opcje

masaj - powtarzam - błey i polityka kadriowa - co jest ze sobą niepomiernie powiązane - to nie moja sprawa tylko IDG i jego zarządu a mnie nikt nie płaci z ato, bym odwalał robotę za ich korektę - o ile takową mają :-D

A jeśli w następstwie takiego traktowania czytelników - jak to napisął Dżyszla - za 4 lata zostaną wykupieni przez Verlag - to jest to ich zmartwienie a nie moje.

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 13:18:07
« Opcje

Lekko głupieję jak to czytam.
Alvinie, nie lubisz/nie tolerujesz/nie uznajesz idg, ich publikacji, serwisów, usług. W takim razie po co w masochistyczny sposób ciągle trafiasz to na gazetę papierową, to na wersję on-line, to dostajesz od nich maile? Wydawać by się mogło, że skoro to Ci nie pasuje to powinieneś zrezygnować, a Ty brniesz w to.

Nie wyrazisz swoich uwag w mailu do radakcji, bo musieliby Ci za to zapłacić? Zbieram szczękę z podłogi. Wróć...z biurka bo na szczęście było mniędzy nosem, a podłogą.
Czy jadąc z niesprawnym autem do naprawy też nie powiesz mechanikowi co jest nie tak, bo inaczej musiałby Ci zapłacić za diagnozę? Niech sam szuka, co uległo awarii? Podobnie u lekarza?

Chyba nieco zagubiłeś się w tej "nietolerancji" dla idg.

Czemu po prostu nie zrezygnujesz z kontaktu z tą firmą?

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 13:39:37
« Opcje

Mechanikowi ja płacę

Natomiast redakcja ma dział płatnych najemników zwanych korektorami i nie bardzo rozumiem, dlaczego miałbym za free wyręczać kogoś kto za tę wykonaną w sumie przeze mnie za niego robotę bierze kasę.

A jak to już wskazał G_no_M - jeżeli ktoś się decyduje na zaistnienie na scenie publicznej i publiczne prezentowanie swoich dokonań np. redakcyjnych, to tym samym musi sie liczyć z publiczną krytyką błędów.

A w tej publikacji błędów jest tyle, ze wystarczyło by ich na kilka numerów "papieru".

Zaś co do podejrzeń o masochizm... pudło :lol:
Prędzej - sadyzm polegajacy na wskazywaniu na błędy i niedoróbki w idg czyli kontynuacji tego co robiłem od dawna i za co idg mnie nie od wczoraj "nie kochać" :-D

Ale jak to już niejeden raz zaznaczałem - ja wobec idg nie mam jak również nie miałem żadnych zobowiązań a jezeli ktoś uważa, że trzeba ich dopieszczać i nie pokazywać błędów - to niech zaproponuje wydawanie pisma w nakładzie kilku egzemplarzy do kolportażu wyłącznie w zamkniętym gronie osób, ktore na pewno nie będą niczego krytykowały.

Ale jeżeli znajdzie się ktoś, uważający, że przytoczony tekst jest wolny od błędów i bezpodstawnie się czepiam czegoś, co może stanowić wzór poprawnego użycia języka polskiego...
To chyba nie mamy o czym rozmawiać.

Natomiast każda uczciwa osoba musi przyznać, że jest to dratyczny przykład niedbalstwa językowego i lekceważenia czytelników poprzez gwałt ze szczególnym okrucieństwem na jężyku ojczystym.

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2007, 14:51:55 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 lipca 2007, 14:53:12 po raz 1-wszy przez: Quad
« Opcje

Niedbalstwo jezykowe i lekcewazenie czytelnikow to Alvinie Ty uprawiasz ciagle i bez przerwy.
Okrucienstwo na jężyku ojczystym, błey i polityka kadriowa cokowiek by to mialo znaczyc to sa ostatnie z Twoich popisow lekcewazenia czytelnikow tego Forum jak i wczesniej lekcewazenia czytelnikow Forum IDG

Jesli zaczynasz od krytykowania innych to chociaz popraw swoje literowki, ktorymi nas raczysz w kazdym swoim poscie.

I nie mow mi, ze to nie jest oficjalna publikacja, bo tego nie czytaja Twoi kumple z podworka, ktorych mozesz raczyc takimi kwiatkami. Jesli wiec wymagasz od kogos poprawnej pisowni, to sam zacznij pisac poprawnie.
A jak jest to dla Ciebie wysilek ponad sily, to skoncz z ta krytyką i wulgarnoscią ktorą atakujesz nas w kazdym z swych postow.

Idź do strony:« Poprzednia12345...25262728293031323334...112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek