Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...42434445464748495051...112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 1 126 - 1 150 z 2 890
AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.30.139.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 21:51:11 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 sierpnia 2007, 22:01:21 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Wina Moniki polega na tym, że opowiada nam bajki.

Skoro jednego dnia w odpowiedzi na prośby o jakieś systemowe rozwiązania, które pozwoliłyby przyhamować przynajmniej tych najuciążliwszych neokidów, odpowiada, że Forum jest otwarte i nikt nie ma prawa decydować o tym, czy jakaś wypowiedź ma na nim miejsce bytu, radośnie przy tym ignorując fakt, że wszyscy pamiętamy o banie Alvina. A następnego dnia dowiadujemy się, że Masaj i Skibi także zostali odstrzeleni. No to sorry, ale jak tu rozmawiać?

Że już nie wspomnę o tym wątku. Niby rozmawialiśmy, ale i tak wszystko było puszczane mimo uszu, jak się teraz okazało.

*** Dodano o 22:00:40: *** (Autoscalanie)

blackwhite napisał(a):

Modowie tez dowiedzieli sie o tym po fakcie dokonanym i zapewniam was, ze z tym co zaszlo sie nie zgadzamy, malo tego - jestesmy delikanie mowiac wkurzeni, bo jest to niwatpliwie zwyklym chamstwem .

I jak zwykle postanowiliście, że sobie o tym porozmawiacie w zaciszu Rady Jedi. A pod protestem widnieje jeden jedyny moderatorski podpis. Podpis Quadro. Gdyby mi ktoś tydzień temu powiedział, że tak będzie, że nikt poza nim nie uzna za stosowne publicznie wyrazić tę wściekłość, to bym wyśmiał.

Jestem pewien, że podjęliście jakieś kroki w tej sprawie. Ale dlaczego w oderwaniu od reszty Forumowiczów?

GnoM

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 21:51:12

Gość Blackwhite Kopiuj nick (86.152.6.*)
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:13:27
« Opcje

Podpisałem się dzisiaj rano pod tym protestem, ale Curtis będzie dostępny dopiero jutro i pewnie dołączy mój podpis dopiero wtedy.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.231.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:19:06 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 sierpnia 2007, 22:20:01 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

A może by tak...

Złożyć i przesłać do spółki matki czyli do IDG USA wniosek o wieczystego bana dla obecnej administracji IDG Poland? ;-)

.

AvatarZarejestrowany, zwieszony Skibi Mężczyzna Kopiuj nick (91.94.155.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:33:44
« Opcje

Pisz, podpisów będzie dużo.

Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:37:51
« Opcje

BTW - coby odświeżyć pamięć bo czasu nieco już upłynęło - poniżej przytaczam swój post z fidg, który był bezpośrednią przyczyną otrzymania przeze mnie wieczystego bana :-)

Przyznacie chyba, że był on skrajnie destrukcyjny i wywrotowy czym podpadał wedle administracjki pod pkt 3 lit."d" Regulaminu fidg:

Cytat:

Zgodnie z zapowiedzią jaką złozyłem wczoraj stylance na PW:

Stawiam wniosek o zmianę trybu i procedur odwołań od decyzji moderatorów
porzez wyeliminowanie drogi odwoławczej via PW.

UZASADNIENIE

Świętą zasadą sieci jest tajemnica przekazów via PW, której naruszenie jest traktowane jako bardzo poważne wykroczenie, naruszenie prawa do intymnosci, niezaleznie od treści zawartego w nim przekazu.

Tym samym, niestety ale otwiera to drogę, do skrajnego lekceważenia skarg i odwołań bądź to poprzez brak odpowiedzi bądź też porpzez udzielanie odpowiedzi w stylu "Bo ja tak uwazam" bez żadnego merytorycznego uzasadnienia stanowiska.

Tymczasem - przyjęcie drogi odwoławcej porzez zakładanie ogólnodostepnego do czytania wątku w wydzielonym dziale forum, w którym prawo edycji miałby wyłącznie autor, administrator oraz ewentualnie moderator, którego decyzji odwołanie dotyczy - wymusi merytoryczne odniesienie sie do skargi i zawatrytych w niej zarzutów.

Przyjęcie powyższej procedury pozwoli:
[1] Uniknąć zarzutów o pozamerytoryczne przesłanki podejmowania przez modów decyzji o zastosowaniu sankcji
[2] Podniesć świadomosc użytkowników w przedmiocie wymogów na forum oraz standardów ich stosowania i egzekwowania

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (83.14.63.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:40:18
« Opcje

AlvinR pisałem wielokrotnie do IDG USA w sprawie Forum i Administracje i bez odzewu

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:41:19 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 sierpnia 2007, 22:43:37 po raz 1-wszy przez: Mariusz_1004
« Opcje

Skoro stylance napisała że

stylance napisał(a):

Forum jest otwarte...

to dlaczego nie ma na nim prawa bytu Alvin, Masaj i Skibus?
Czyżby te słowa nie dotyczyły krytyki pod adresem IDG.

Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:43:29
« Opcje

masaj - pamiętaj, że za Wielką Wodą weekend jest rzeczą świętą i zajmą się twoim mailem najwczesniej dopiero w poniedziałek

AvatarZarejestrowany, zwieszony Skibi Mężczyzna Kopiuj nick (91.94.155.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:47:50
« Opcje

Wniosek jednego użytkownika to mogli olać, ale jak się przyłożymy to myślę, że nie odpuszczą

Zarejestrowany, zwieszony blackninja Mężczyzna Kopiuj nick (88.156.35.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:50:06 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 sierpnia 2007, 22:51:53 po raz 1-wszy przez: blackninja
« Opcje

Fajnie było i pewnie jeszcze jest ale moja konkurencja sie nagrzała :-)

Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:54:32
« Opcje

black ty już w domu?

Gość Blackwhite Kopiuj nick (86.152.6.*)
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:56:54
« Opcje

No przecież 22.00 prawie jest, a co ty myślisz,że ja 24 na dobę pracuje :-P

Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 22:59:33
« Opcje

Ni ten black ;-) Chodziło mi o blackninje :-D

Zarejestrowany, zwieszony blackninja Mężczyzna Kopiuj nick (88.156.35.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 23:09:29
« Opcje

Już raz warga sie pomylił i black dostał życzenia z narodzin córeczki :-)

Wypowiedź dodana: 11 sierpnia 2007, 23:18:37
« Opcje

Hmmm...
Pomylić ninję z whisky? ;-)

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 00:06:38
« Opcje

Jestem ciekaw czy Daro i Krecz pokazali się na Zlocie czy za bardzo się bali

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 00:16:10
« Opcje

Do tego, trzeba mieć jaja.

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 00:32:15
« Opcje

Nie wnikam w ich budowę anatomiczną tylko jestem ciekaw ;-)

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.210.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 09:29:19
« Opcje

Tiaaaa... :-D

Nie ma to jak jedna dobrze przespana noc z odpowiednim podkładem muzycznym :-)

Jakby się ktoś zapytowywał - to polecam Marka Knopflera - przy nim mi się zawsze najlepiej myśli...

Choć może czasem nie tyle MNIE świadomemu lecz mojej podświadomości :-) - coby nie było - liczy się efekt końcowy

Masaj, Skibi - a co byście Panowie powiedzieli na skierowanie sprawy naszych banów na drogę ścigania karnego wraz z - w ramach postępowania adhezyjnego - roszczeniem o solidne zadośćuczynienie? :lol:

Bo nie wiem jak WY, ale ja się czułem [i w dużym zakresie nadal czuję] mocno związany emocjonalnie z Forum IDG, któremu poświęciłem sporą część kilku lat swego życia.
Oczywiście, z forum takim jakim ono było zanim zaczęto na nim wdrażać "twórcze" antykoncepcje Avrooka, Długiego Łuku Ra oraz innych im podobnych kreacjonistów.

Mówię jak najbardziej serio :-)

Wchodzicie w to?

>

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 09:49:33
« Opcje

Alvin proszę pisz po ludzku bo ja prawnik nie jestem. Z IDG będzie się sądzić jeszcze jedna osoba, której prawa autorskie zostały naruszone więc jest na 4.
W poniedziałek mam spotkanie z prawnikiem w sprawie łamania praw autorskich i będzie podjęta decyzja. Tylko myślę, że nie ma co łączyć tych spraw w 1. Niech sobie IDG pojeździ po różnych miastach w Polsce

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.210.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 10:04:57 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 12 sierpnia 2007, 10:07:26 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Kodeks karny stanowi:

Cytat:

Rozdział XXVII
Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Każdy z nas został wybanowany z IDG pod jakimiś tajemniczymi zarzutami działania na szkodę społeczności.

ERGO: postawiono nam zarzuty, NIEPRAWDZIWE ZARZUTY, nie podając żadnego merytorycznego ich uzasadnienia, kóre w sposób ewidentny wyczerpują dyspozycję zawartą w paragrafie 1 przytoczonego art. 212 kk :-)

Więcej - żaden z nas nie będzie miał najmniejszych kłopotów aby przed sądem udowodnić, iż rzeczone pomówienie nas miało miejsce jako bezprawna retorsja za podejmowane pro publico bono działania polegające na podejmowane działania mające na celu uzdrowić patologiczną sytuację na FIDG.
Tym samym - ewidnentnie będzie widoczna świadoma złą wola zarówno osoby bezpośrednio oskarżonej - czyli w tym przypadku Długiego Łuku Ra, gdyż to on podpisał się pod inkryminowanymi komunikatami - jak i innych osób, które w ramach zaleznoścoi służbowej podjęły merytoryczną decyzję oraz nakłoniły czy zmusiły Ra do jej opublikowania.

I będzie wesoło - bo albo weźmie wszystko na siebie albo w ramach solidarnego dzielenia się odpowiedzialnością przypucuje przełożonych.
W każdym bądź razie - będą musiały być publicznie naświetlone mechanizmy wewętrznego funkcjonowania IDG Poland na przykłądzie casusus FIDG.

Do tego, proponuję zażądać solidnej nawiązki np. na jakąś fundację wspomagania niepełnosprawnych ruchowo informatyków :-)

Sorawa jest wygrana "na schodach" bez wchodzenia do sądu, gdy się uwzględni pobłażliwość i wstrzemięźliwość w dyscyplinowaniu faktycznych notorycznych użyszkodników fisg co nie będzie trudnym do udowodnienia - chociażby poprzez analizę treści logów wątkó oraz korespondencji PW, które to idg czy chce czy nie chce - ale zgodnie z obowiązującycm prawem MUSI przechowywać i udostępniać na żądanie sądów i nie jest żadnym tłumaczeniem jakaklowiek okoliczność typu "awaria techniczna".

>>

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 10:06:52 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 12 sierpnia 2007, 10:07:56 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Obawiam się Alvin, że więcej zachodu z tym by było... Tym bardziej, jak byś trafił na sędziego, który nie wie, co to fora ;-)

*** Dodano o 10:07:56: *** (Autoscalanie)

Masaj - rozpatruje sąd właściwy dla miejsca popełnienia przestępstwa, a w przypadku internetu - miejsce właściwe dla oskarżonego. (chyba)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 10:09:04 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 12 sierpnia 2007, 10:13:07 po raz 1-wszy przez: masaj007
« Opcje

No to robi się ciekawie. Można dołożyć jeszcze straty firmy wywołane brakiem możliwości rozwiązania problemu czy czymś innym. Powdów może być dużo
Edycja:Dżyszla tak mi właśnie Meesha mówił, ze trzeba będzie w Warszawie składać

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 10:14:13
« Opcje

Ale jakby co, to ja mogę za świadka być i przejechać się do Wawy ;-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

AvatarZarejestrowany, zwieszony Skibi Mężczyzna Kopiuj nick (87.96.41.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 sierpnia 2007, 10:15:23
« Opcje

Dodał bym czerpanie korzyści majątkowych z cudzych praw autorskich.
W końcu im wyższa pozycja w wyszukiwarkach tym więcej odsłon, a odsłony bezpośrednio przekładają się na kasę.

Alvinie jasne, że wchodzę.

Dżyszla z tego co wiem to miejsce właściwe dla składającego pozew ( nawet się mylę to skłonny jestem sie poświęcić, IDG po przegranym procesie i tak zapłaci za przejazdy w ramach pokrycia kosztów procesu )

Idź do strony:« Poprzednia12345...42434445464748495051...112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek