Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...48495051525354555657...112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 1 276 - 1 300 z 2 890
 Gość narwana Kopiuj nick (91.15.203.*)
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 01:32:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 01:33:43 po raz 1-wszy
« Opcje

masaj - zwolnij ( test )

*** Dodano o 01:33:43: *** (Autoscalanie)

Masaj przyhamuj - przez ryja alvina ( kazdy moze czytac co tu piszecie ) cos IDG kombinuje ( wiem ze sie tego domyslacie ) wiecej nie moge powiedziec tylko tyle ze IDG / szuka/ znalazlo sojusznikow i z tego powodu warto zasiegnac jezyka - zalecam wiecej spokoju i nasluch

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 01:32:17

Zarejestrowany, zwieszony yarpo Kopiuj nick (77.96.229.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 01:52:16
« Opcje

Na forum IDG róznie bywało... Ale cóż - nowe standardy życia wchodzą do internetu... 4R[i]P.

Powodzenia.

PS. Czy Wam też się coraz rzadziej chce wchodzic na IDG? :-)

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 06:25:31 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 06:26:12 po raz 1-wszy przez: repylek
« Opcje

tak będzie wkrótce (niestety) wygladał FIDG :-( :-|

http://efotek.pl/pokaz_fotke/upload/jqus3f1n.jpg

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (83.14.63.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 08:14:32
« Opcje

narwana może trochę szacunku?
Niech sobie IDG kombinuje jak może ale nie bardzo widzę co może zrobić. Poza tym wiem, że szpieg przekazuje informację w sumie to dobrze sieje zamęt.
repylku ale nie będzie można powiedzieć, że poddaliśmy się bez walki a to jest równie ważne

AvatarZarejestrowany, zwieszony Skibi Mężczyzna Kopiuj nick (83.15.124.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 09:27:05 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 09:33:06 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

W przeciwieństwie do IDG nie musimy się czaić po kątach. Oni nie potrafią postępować fair i wprost. Lepiej oszukiwać, łamać czyjeś prawa, banować za poglądy. Większość w IDG to PiSuary ? Tak to obecnie wygląda.

Nie mamy się czego wstydzić, że bronimy swoich praw. Przeciąganie sprawy to też wyciągnięcie reki ( które to już ? ) w stronę IDG. Czy z tego skorzystają ? Wątpię, ale nawet oszustowi trzeba dać szansę na wybrnięcie, w miarę honorowe, z sytuacji.

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 09:36:14
« Opcje

Dla mnie to dziwne. Tracicie mnostwo energi na walke nie wiadomo o co. Nic z tego nie bedzie. Bedziecie tracic czas i pieniadze na walke o wirtualne istnienie. Musicie sie niezle nudzic
Ile osob wie, ze Masaj to Andrzej w prawdziwym zyciu?
z moich znajomych nikt nie wie ze quadro to ja. Nawet moj brat tego nie wie. Po prostu nikt.
Jak IDG mnie zbanuje to sobie pojde i co mnie obchodzi ze napisalem tam 21000 postow, ze IDG bedzie dzieki mnie zarabialo na nich.
to tylko wirtualne zycie, kompletnie nie zwiazane z moim rzeczywistym i nie chce mi sie walczyc o cos co istnieje tylko w pamieci komputera
Mam szereg innych zajec i oprocz tego inne fora, na ktorych jestem (Forum elektro giełda, forum fotoperfekt, plfoto)
I co z tego ze sprzedaje tam swoja wiedze. Forum zawsze opieralo sie na dobrowolnosci wypowiedzi. Nikt nigdy nikomu nie obiecywal za to pieniedzy i zadac teraz pieniedzy za te wypowiedzi jest po prostu smieszne.

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 09:44:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 09:48:18 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

Jak byś nie zauważył, ja żądam usunięcia moich wypowiedzi i o kasę mi nie chodzi. Oczywiście z punktu widzenia IDG kasa jest pewnym rozwiązaniem, czy zostanie zaakceptowana taka ugoda ? Nie wiem jeszcze daję czas na przedstawienie swoich racji IDG do piątku.

Fajnie Quadro, że masz tyle zajęć, ale co mi do tego ? Nic. Rób co chcesz. Nas nie rozumiesz i nie zrozumiesz.

Bardzo dużo osób wie, że ja to Skibus, i w części wirtualnej i rzeczywistej. Od lat tego używam i poczułem się osobiście dotknięty.

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 09:52:43
« Opcje

Quadro ale ja uważam, ze walka ma sens i jestem raczej pewny wygranej to dlaczego mam rezygnować?
Każdy podchodzi do tego inaczej. Mnie zdenerwowali i chociaż nawet żeby zrobić im pod górkę będę walczył.
Ta sytuacja jest dosyć precedensowa i raczej jedna z pierwszych w Polsce. Jednak zobaczmy co się stanie. To nasz czas, pieniądze i zdrowie. Spróbujemy :-)

Zarejestrowany, zwieszony Comret Mężczyzna Kopiuj nick (62.29.137.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 09:57:50 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 10:02:29 po raz 1-wszy przez: Comret
« Opcje

Cytat:

Jak IDG mnie zbanuje to sobie pojde i co mnie obchodzi ze napisalem tam 21000 postow

Trudno Ci to ocenić, bo narazie jeszcze baba nie masz.

Sam napisałeś że jesteś emocjonalnie związany z forum i w forumowiczach znalazłeś i przyjaźnie.

Postaw się czasem w ich sytuacji.

Co do odszkodowania to również wątpię aby była na to szansa.
W związku z tym, że posty z definicji są darmowe nie da się wycenić ich wartości. Musielibyście udowodnić, że ponieśliście straty a nie, że IDG na tym zarabia, bo ono robiło to zawsze i wcześniej za waszą zgodą. Trzeba wykazać, że gdyby nie IDG to wasza praca warta byłaby tyle i tyle, ale bez IDG te posty są warte absolutne 0. Zwyczajnie nie ponieśliście straty materialnej, a za samo ograniczenie prawa do rozporządzania postami o znikomej wartości odszkodowanie może być śmieszne. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Oby Was wyrok nie zaskoczył w stylu "małej szkodliwości społecznej czynu", albo coś w stylu, wartość waszej własności nie przekracza 200 zł w związku z tym nie jest to przestępstwo tylko występek i karą równie mała

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:03:30
« Opcje

Masaj sens w Twoim wypadku moge jeszcze zrozumiec. wykorzystali Twoje materialy, pomysly itp i na koniec cie zbanowali, wiec chcesz za to zaplaty. To logiczne.

ale roszczen Skibusa i Alvina za nic nie łapie. Walczą o to aby ich wypowiedzi zostaly usuniete. To tak jakby napisali pare ksiazek i na koncu stwierdzili ze nie chca tego i chca to zniszczyc.
a tlumaczenie ze nie chca byc kojarzeni z IDG jest smieszne, bo i tak beda z nim kojarzeni, mimo ze nawet ich wypowiedzi tam nie bedzie.
a co zrobia jak uzytkownicy beda cytowali ich walsne wypowiedzi? Ja mam np. na dysku zrobiona kopie calego Forum i nawet jak wypowiedzi znikna z Forum, to bede mogl je cytowac i nikt mi tego nie zabroni.
Bedziecie zyc dalej na forum, dzieki innym uzytkownikom, ktorzy beda wasze wypowiedzi cytowac

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:16:35 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 10:19:32 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

Widzisz, nie chodzi o zniszczenie książek. Chodzi o usunięcie usuwalnych wypowiedzi stanowiących naszą własność. Autor ma prawo zażądać od wydawcy by więcej jego książek nie drukował i nie sprzedawał. A to, że ktoś sobie odbił na ksero, no cóż, teoretycznie też nie miał takiego prawa, ale to IDG mnie wkurzyło i zamierzam im za to odpłacić.
Jak ktoś Ci napluje w twarz to grzecznie zwracasz uwagę, że deszcz pada, odwracasz się i odchodzisz ?

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:31:26
« Opcje

Quadro ale jeżeli cofasz prawa autorskie do wypowiedzi to muszą one wyparować. Jeżeli są dalej i zarabia się na tym, że w tym wątku co są jest reklama to już jest strata.
Poza tym nie chcę być już kojarzony z Forum IDG wolę z PurePC i co ty na to? ;-)

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:41:14
« Opcje

Skibi napisał(a):

Jak ktoś Ci napluje w twarz to grzecznie zwracasz uwagę, że deszcz pada, odwracasz się i odchodzisz ?

No wiesz, jak ma 2 metry wzrostu a za nim stoja jego kumple w dresach i bejsbolami to pewnie bym tak powiedział :-D

Pewne pytanie mi sie nasunelo w zwiazku z wasza walka o prawa autorskie waszych wypowiedzi.
Twierdzicie ze wypowiedzi nalezą do was i mozecie z nimi zrobic co chcecie, ale tez wlasciciel strony odpowiada za to co na jego Forum jest publikowane. Jakos to sie wyklucza wzajemnie. wlasciciel strony ma odpowiadac za wypowiedzi ktore nie sa jego

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:44:25
« Opcje

Nie wyklucza się. Zobacz, ze wypowiedzi, które nie łamią Regulaminu zostają. te łamiące wylatują i co do tego chyba nikt nie ma pretensji.
Autor strony odpowiada chyba za treści jakie są i może je moderować ale wypowiedzi nie są jego

AvatarZarejestrowany, zwieszony Raistlin Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.144.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:45:12
« Opcje

Na tej samej zasadzie wydawca książki i czasopisma jest współodpowiedzialny za treści, które publikuje, a których nie jest autorem.

Athlon 64 X2 EE 3600 // MSI K9AGM2// 2*1024mb PC-800 Patriot CL5// Samsung 160gb //Chieftec GPS-400AA-101A

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 10:55:44
« Opcje

a czy wypowiedz zmoderowana, nadal nalezy do autora? Gdy moderacja w istotny sposob wplywa na tresc posta to post nadal jest wlasnoscia autora oryginalnego postu?
Nie sadze ze to co tyczy sie swiata rzeczywistego znajduje odzwierciedlenie w wirtualnym swiecie.
Tak jak posiadajac telewizor w domu placi sie abonament, to ogladajac ten sam program przez internet juz sie tego abonamentu nie placi. A w koncu widzimy to samo.
Ja mam powazne watpliwosci czy wypowiedzi na Forum podlegaja ochronie prawnej w takim samym stopniu jak artykuly, felietony itp.

Wypowiedzi cytowane z innych forow nigdy nie sa opisywane jaki uzytkownik je napisal, tylko co najwyzej adresem strony z jakiej zostaly skopiowane.
Nikt cytujac moja wypowiedz na innym forum (co juz wielokrtonie widzialem) nie opisuje tego jako cyt: Quadro , tylko cyt: Forum IDG . wiec naleza do mnie, czy do serwisu IDG? Jesli do mnie to dlaczego nikt nie podaje mnie jako autora tylko serwis IDG?

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:01:58
« Opcje

Prawa autorskiego nie można się zrzec więc się nie zmienia moim zdaniem ale nie jestem prawnikiem.
To, ze ktoś inny cytuje tak a nie inaczej to już jego problem. Dopóki nie wycofasz zgody na publikację to te wypowiedzi mogą być traktowane jako będące w posiadaniu IDG ale można wycofać zgodę co zostało zrobione. Wtedy sprawa ma się inaczej

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:10:06
« Opcje

Abonament telewizyjny nie jest za oglądanie programów. A za posiadanie telewizora i potencjalne możliwości oglądania. Więc zgodnie z prawem, nawet jak tv stoi to płacić musisz.

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:15:58
« Opcje

No Skibi, z tym telewizorem nie jest tak dlokladnie jak mowisz, bo znam sprawe mojego znajomego, ktory udowodnil sądowi, ze mimo iz posiada telewizor to nie ma anteny i oglada tylko filmy z DVD. I wygral sprawe o abonament. Nie musi go placic. wiec posiadanie telewizora nie zawsze jest rownoznaczne z placeniem abonamentu :-D

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:30:41
« Opcje

Jako, że prawo precedensowe u nas nie obowiązuje to formalnie jest jak mówię, chyba, że sądownie będziesz miał stwierdzone inaczej.

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:45:01
« Opcje

no, ale nie o telewizorach tu rozmawiamy :-D

Ponawiam pytanie: Czy odpowiedz zmoderowana nadal nalezy do autora oryginalnego posta?

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.131.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:46:05
« Opcje

Jesli juz to moim zdaniem sąd moze uznać, że sami macie prawo usuwac swoje posty, ale nie możecie zmusić do tego IDG. Oczywiscie jest tu tez kwestia sposobu banowania.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:50:47
« Opcje

Wypowiedź zmoderowana również należy do właściciela posta, tak jak książka w której recenzent nanosi poprawki należy do autora.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wypowiadając się na forum zgadzamy się na moderowanie naszych wypowiedzi.

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:51:37 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 sierpnia 2007, 11:56:31 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

Sami nie możemy bo:
1. nie ma mechanizmu kasowania postów
2. nie mamy możliwości edycji własnych postów

Quadro problem z Twoim pytaniem jest większy niż Ci się wydaje. Czy w ogóle Moderacja jest prawnie dopuszczalna ? Przecież to ingerencja w czyjąś twórczość i możliwość modyfikacji jej w sposób zupełnie nie zamierzony przez autora.

Comret > wydaje mi się, że Quadro dąży do przypadku, kiedy usunięcie moderowanej wypowiedzi ( a więc wyedytowanej przez kogoś ) narusza prawa moderatora jako autora czy też współautora danej wypowiedzi

Wypowiedź dodana: 14 sierpnia 2007, 11:56:49
« Opcje

Moderator z Wiki...

Szczególnie polecam zasady moralne.

Idź do strony:« Poprzednia12345...48495051525354555657...112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek