Forum

IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > IDG - problemy z Forum IDG, z Wydawnictwem, z poziomem artykułów itd.

Czy IDG schodzi na psy? Tu możesz się wypowiedzieć o sytuacji na Forum IDG, poziomie artykułów oraz polityce administracyjnej Wydawnictwa IDG
Idź do strony:« Poprzednia12345...61626364656667686970...112113114115116Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 1 601 - 1 625 z 2 890
 Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.113.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:07:10
« Opcje

Czy to spełnia wszystkie kryteria? Recenzje może i tak, ale reszta?

Duszołap

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:07:11

AvatarZarejestrowany, zwieszony Skibi Mężczyzna Kopiuj nick (91.94.5.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:12:49 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 19:14:30 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

Opinia wynikająca z doświadczenia oceniająca np jakoś wykonania ma charakter indywidualny i nikt mnie nie przekona, że nie ma.
Np Juliusz twierdził, że nie są w stanie oceniać jakość wykonania i materiałów obudowy laptopa ( a to podobno eksperci ). W wielu moich wypowiedziach takie oceny ( które da się zrobić na podstawie doświadczenia )się znalazły. Co Ty na to ?

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (83.14.63.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:16:50
« Opcje

No dobrze to jak rozumiem piszemy pisma przedprocesowe. To może wszystko w do piątku pomyślimy jak mają wyglądać prześlemy sobie nasze wersje i wybierzemy najlepszą? Fajnie, że mnie IDg o tym poinformowało ale widać boją się.
Soul nie opierasz swojego zdania na tym co mówił meesha? Po tym co dziś pokazał na prawdę jego zdanie mocno straciło w moich oczach. Tak jak pisał Skibus paru niezależych prawników stwierdziło, ze mamy szansę. Moja prawniczka wie, ze jak przegramy to nie dostanie nic więc chyba musi wierzyć w swoje aby chcieć to ciągnąć

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:35:59
« Opcje

Ja nie znam zapisów w kodeksach i dlatego pytam. Ale jakoś od początku nie wydaje mi sie to sensownie (moze do pewnych postów jest). Nie rozumiem, dlaczego wiedza udostepniona do uzytku ogólnego ma byc z niego wycofana. Szczególnie jesli nikt nie zastrzegł praw autorskich.

Skibus> charakter indywidualny, twórczy i nieoczywisty (moze cos jeszcze) - czy to nie musi wystepowac razem?

Skoro jednak prawnicy uwazają, ze jest szansa, to pewnie jakaś jest.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:44:08 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 19:46:31 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

Wszystkie przykłady można podpisać pod wszystkie elementy charakteru. Uwypuklałem tylko te najistotniejsze.

Praw autorskich nie trzeba zastrzegać, one są i są niezbywalne. Autor ma niezbywalne prawo do edycji ( w tym np kasowania czy zamieniania treści wypowiedzi na "***"). Prawo to zostało złodziejsko zabrane ( nie mogę edytować swoich wypowiedzi )

Mówisz wiedza udostępniona, ok. Artykuł w gazecie jest wiedzą udostępnioną publicznie a jednak autor ma prawa autorskie. Każda wypowiedź jest podpisana ( na forum też ).

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (83.14.63.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:48:26
« Opcje

Nie jestem też prawnikiem. Jednak na mój chłopski rozum mimo, że nie zastrzeżesz praw autorskich one obowiązują.
Tak samo książka niby powszechnie dostępna a może być wycofana. Przynajmniej ja tak rozumiem

Gość PawloHT Kopiuj nick (83.18.139.*)
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:49:23
« Opcje

cyt.

Na fidg kamassss popełnił był wątek Amnestia dla ostrzeżonych, odejmujemy procenty?

Doceniam szczytne intencje, tyle tylko... że wypadałoby się pierwej zapytać o zdanie wtej materii nas, to znaczy samych zbanowanych.

A dlaczego?

Otóż załatwienie sprawy w ten sposób jest dla mnie - a śmiem przypuszczać, że również dla masaja oraz skibusa, absolutnie nie do przyjęcia.
Kiedyż bowiem i wobec kogo stosuje się amnestię?
I czym jest amnestia?

Amnestia nie jest dla zbanowanych tylko dla ostrzezonych. Czyli lekkie przewinienia.

Zeby nie bylo ze mowie ze zrobiliscie cos zlego..

Ban Skibusa Masaja i Alvina są poprostu bezpodstawne.

Zarejestrowany, zwieszony blacklio Kopiuj nick (89.76.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 19:52:29
« Opcje

No to będzie wesoło ale dla wybrańców

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 20:03:30
« Opcje

Tak samo książka niby powszechnie dostępna a może być wycofana. Przynajmniej ja tak rozumiem

Jednak nie mozesz kazac spalic swoich książek, ani chodzic po domach i zabierac je ludziom :-)

Chociaz latwo wykazac ze IDG na tym zarabia.

Duszołap

Gość PawloHT Kopiuj nick (83.18.139.*)
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 20:04:38
« Opcje

IDG bedzie dawac na lewo i prawo...

IMHO poroniony pomysl. Ot tak wybawienie dla spamerow.

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.135.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 20:07:09
« Opcje

Pytaliście może Vaglę co sądzi o waszych prawach autorskich?

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.217.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 20:18:48 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 20:19:12 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Pwlo_HT - a czytałeś post kamassssa, który otwiera wątek?

Cytat:

Ja proponuje jedna poprawke: amnestia dla zbanowanych.Wszyskim odblokowano by konta i odjeło % .No a jezeli nadal łamali by regulamin , to dostali by nastepnego bana.Proste

Dlatego napisałem, że ja nie chcę tu żadnej amnesti tylko odblokowania konta i przeprosin.
Publicznie.
Dokłądnie tak samo jak mnie pomówiono o nie wiem jakie zbrodnie.

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 20:28:23 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 20:30:45 po raz 1-wszy przez: Skibi
« Opcje

Całkowicie popieram Alvina w sprawie amnestii.

Jak ktoś Ci da w twarz, to oczekujesz przeprosin i to natychmiast, albo sprawę załatwia się inaczej.

Wymuszona amestia nie jest równoznaczna z przeprosinami i przyznaniem się do błędu przez IDG.pl

Od siebie dodatkowo żądam wyjaśnień i to satysfakcjonujących takiego działania Administracji ( paplanina w obecnym stylu mnie nie satysfakcjonuje )

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 20:33:39
« Opcje

Jeszcze co do krissa - mówiłem, że dla niego ban 30 dni to był entry level.
A oto linki - do wątków w których świeżo mianowany moderator się wykazywał rewolucyjną czujnością i pryncypialnością:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=93652&hl=
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=93650&hl=
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=93594&hl=

.

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:01:37
« Opcje

Soul - naprawdę polecam Ustawę o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych - nie jest tego aż tak dużo, a sam przekonasz się, jak potężna a jednocześnie dająca bardzo duże pole do manewru jest to Ustawa.

Jako osoba, która nieco liznęła tego powiem tylko - szanse są niezaprzeczalne na wygraną :-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:03:43
« Opcje

Z ciekawosci zapytalem sie znajomego prawnika, zresztą kontystucjonalisty jak wyglada wasze prawo do postow umieszczonych na Forum. Niestety kontakt z nim jest bardzo utrudniony bo jest na delegacji w Indiach :-) Post napisalem ponad miesiac temu, a dopiero dzis otrzymalem odpowiedz.

Stwierdzil, ze umieszczenie tych postow na Forum bylo rownoznaczne z udzieleniem portalowi IDG licencji niewyłącznej.
W zwiazku z tym jesli IDG nie uzyje tego na innych polach swojej dzialalnosci to ma prawo do tych postow tak samo jak wy. Bo pisząc taki post na serwisie IDG udostepniliscie go na zasadach licencji niewylacznej na danym polu eksploatacji. Macie prawo do wycofania sie z licencji, ale zmusic IDG do wykasowania postow bedzie trudno. Bo licencja ma charakter ustny i brak formy pisemnej wykazuje trudnosci w postepowaniu dowodowym

Ja tam nic z tego nie kumam, ale moze ktos z was bedzie wiedzial o co w tym wszystkim chodzi :-)

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:06:41
« Opcje

Ale przecież istnieje forma pisemna :-D

Jest nią zgoda na Regulamin Forum jaką trzeba odhaczyć podczas rejestrowania się.

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:12:15
« Opcje

wiec jak sie ma ten punkt Regulaminu na ktory sie powolujesz i ktory zaakceptowales zakladając konto w IDG?

9. Opublikowanie wypowiedzi na Forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej w mediach wydawanych przez IDG Poland S.A. Nie dotyczy to jednak sytuacji, w której wypowiedź jest utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 34 poz. 234 z późń. zmianami).

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:14:24 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 21:17:17 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Ale zgoda pisemna jest zawarta w tym czymś, co sie podpisywało przy zakładaniu konta. Ponadto jest taki ciekawy kruczek, jak "istotny interes twórcy"

Cytat:

Art. 56. 1. Twórca może odstąpić od umowy lub ją wypowiedzieć ze względu na swoje istotne interesy twórcze.

Z kole ze wzgledu, że do tyczy to utworu a definicja utworu - o ile pamiętam - ma charakter katalogu otwartego, stąd post może być interpretowany jako utwór.

*** Dodano o 21:17:17: *** (Autoscalanie)

Pozwolę jeszcze sobie zacytować:

Cytat:

Art. 1. 1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).
2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:
1) wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe),
2) plastyczne,
3) fotograficzne,
4) lutnicze,
5) wzornictwa przemysłowego,
6) architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne,
7) muzyczne i słowno-muzyczne,
8) sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne,
9) audiowizualne (w tym filmowe).
21. Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.
3. Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nie ukończoną.
4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.

A owy zaznaczony wyraz dopuszcza wiecej interpetacji to, co utworem może być.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:18:27
« Opcje

Ale jak zakladaliscie konto wyraziliscie zgode na wykorzystywanie waszych postow, wiec nie bardzo rozumiem o co teraz sie walczy. W zasadzie sprawa bedzie sie toczyla o to czy post napisany na forum jest utworem czy tez nie :-)

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:20:17
« Opcje

Quadro - JEST! A sprawa toczyć się może choćby o przytoczony art. 56.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:29:21 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 21:30:12 po raz 1-wszy przez: Quad
« Opcje

Ja bym nie byl taki pewny. W zwiazku z tym ze sprawa mnie zaciekawila chodze sobie do czytelni i czytam ksiazke Andrzeja Karpowicza - Autor - Wydawca. Poradnik prawa autorskiego. Niestety u nas ksiazka jest w jednym egzemplarzu co uniemozliwia jej wypozyczenie. Narazie nie wyczytalem jeszcze niczego co by sugerowalo ze post napisany na Forum jest objety prawem autorskim, ale jest bardzo duzo wylaczen z prawa autorskiego. Wspomina on o artykule 25 ustawy gdzie jest sporo przykladow wylaczen z ochrony autorskoprawnej

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:32:14 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 sierpnia 2007, 21:34:50 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Raz jeszcze powtórzę - definicja utworu ma charakter katalogu otwartego, więc nie ma problemu (i każdy sąd to uzna), aby uznać za utwór "post", czyli wypowiedź pisemną, a więc utwór wyrażony słowem.

A art 25 mówi tylko o ogólnodostępnych przekazach

Cytat:

Art. 25. 1. Wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:
1) już rozpowszechnione:
a) sprawozdania o aktualnych wydarzeniach,
b) aktualne artykuły na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, chyba że zostało wyraźnie zastrzeżone, że ich dalsze rozpowszechnianie jest zabronione,
c) aktualne wypowiedzi i fotografie reporterskie,
2) krótkie wyciągi ze sprawozdań i artykułów, o których mowa w pkt 1 lit. a) i b),
3) przeglądy publikacji i utworów rozpowszechnionych,
4) mowy wygłoszone na publicznych zebraniach i rozprawach; nie upoważnia to jednak do publikacji zbiorów mów jednej osoby,
5) krótkie streszczenia rozpowszechnionych utworów.
2. Za korzystanie z utworów, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b) i c), twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia.
3. Rozpowszechnianie utworów na podstawie ust. 1 jest dozwolone zarówno w oryginale, jak i w tłumaczeniu.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do publicznego udostępniania utworów w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, z tym że jeżeli wypłata wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 2, nie nastąpiła na podstawie umowy z uprawnionym, wynagrodzenie jest wypłacane za pośrednictwem właściwej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.

Wierz mi Quadro, bardzo dużo dyskusji na temat prawa autorskiego z pania prawnik z uniwersytetu prowadziłem.

A najwięcej wyłączeń w Ustawie o PAiPP dotyczy programów komputerowych.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:39:40
« Opcje

Nie wiem, sam nie jestem prawnikiem. Zająłem sie teraz tym hobbystycznie. Wszystko bedzie zalezalo od definicji postu napisanego na Forum. Bo jednoznacznej definicji to nigdzie nie widzialem

Wypowiedź dodana: 22 sierpnia 2007, 21:40:27
« Opcje

Quadro - zgodę wyraziliśmy w ramach UMOWY pomiędzy nami a idg.
idg zobowiązało się do udostępnienia forum
my zgodziliśmy sie na wykorzytsanie postów

Ale skoro jedna ze stron umowy [czyli idg] zerwała ją bezpodstawnie, nie podając przy tym żadnego rzeczowego uzasadnienia to tym samym zwolniła drugą ze stron z jej zpobowiązań.

Bo nigdzie na świecie nie ma tak - poza rosją, chinami i innymi tego rodzaju "demokracjami", że można bezkarnie i bezpoidstawnie zrywać umowy.

IDg wykonało tu klasyczny foot shoot.
Ale czego można wymagać od takiego Avrooka z jego merytorycznym przygotowaniem albo od jego kolegów ze studiów, z którymi tworzy dział on-line.

Przyjrzyj się chociażby "przejrzystemu" podziałowi na kategorie w dziale download - i wszystko będzie jasne z kim mamy do czynienia :-D

.

Idź do strony:« Poprzednia12345...61626364656667686970...112113114115116Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek