Forum

Mysz do ~100zł

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Mysz do ~100zł

Idź do strony:12Następna »
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 25 z 29
 Zarejestrowany, zwieszony _Analyzer_ Mężczyzna Kopiuj nick (86.63.143.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 09:45:56 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 lipca 2007, 09:48:51 po raz 1-wszy przez: _Analyzer_
« Opcje

Witam, w życiu każdego z nas przychodzi moment gdy musi pożegnać się ze swym ulubionym kompanem, peryferii zewnętrznych. U mnie ten moment nastał nieoczekiwanie. Moja ukochana mysz Logitecha dzielnie służyła mi przez 5 lat, wytrzymując chwile złości ;-) i chwile agresywnej gry na serwerach. Niestety lewy przycisk myszy jest obecnie w opłakanym stanie. Faktycznie da się coś z nią zrobić, ale czasami gdy człowiek chce szybko kliknąc przycisk robi zwieszkę. Chyba przyszedł czas na wymianę gryzonia :-(

Oczywiście mysz Logitecha schowam w ładne miejsce i będzie ona pełnić rolę Honorowego Kombatanta :-) (który odszedł na zasłużoną emeryturę, niech sobie po odpoczywa) :-)

Teraz chciałbym zakupić :-) nowego gryzonia.
Limit budżetowy to granica do ~100zł :-)
Myślę że w tej kwocie można zmieścić się z jakimś fajnym gryzoniem. Moje wymagania:

-fajnie by było gdyby mysz miała dobre próbkowanie, powiedzmy 1600dpi, z regulacją tego parametru
-mile widziany profilowany kształt myszy
-chciałbym kupić coś pokroju dobrego Logitecha

I teraz najważniejsza rzecz :-) wybrać samicę czy samca ;-)
Fajnie byłoby "zaszpanować" myszą bez ogonka bo byłoby to takie Pro ;-) Ale jakoś przyzwyczaiłem się do samców :-P
Drugą sprawą jest budżet, nie wiem czy w tym przedziale cenowym
"dorwę samicę za nie więcej niż 100zł" ;-) :-)

W każdym bądź razie na razie skłaniam się do zakupu myszy Creative Fatal1ty. Mysz na prawdę bajerancka.
Trochę zniechęca mnie jej wygląd i jej rozmiary :-P Do wyglądu można się przyzwyczaić. Jednak czasami gdy człowiek przychodzi styrany do domu lubi położyć pełną dłoń na myszce i poklikać od niechcenia, dla zabicia czasu. Jednak myszka jest trochę za mała. I sterowana głownie przez opuszki palców (no w końcu to mysz dla graczy ;-) )

Po długim wywodzie, zapytuję się jakie są Wasze typy na myszkę do ~100zł.

Spoczywaj w pokoju, _Analyzer_ - Administrator

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 09:45:57

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 09:53:07
« Opcje

*** Dodano o 09:51:29: *** (Autoscalanie)

Generalnie myszka jest elementem bardzo osobistym (dla niektórych nawet intymnym ;-) ) i ważne jest, aby użytkownikowi leżała dobrze w ręce. Dlatego dość trudno jest jednoznacznie wskazać coś konkretnego.
Ja, mając dość długie palce, potrzebowałem myszki dużej. Ponadto lubię wykorzystywać wszystkie palce, tak więc musiała być mieć dużo powierzchni do przyciskania ;-) Poza tym bardzo lubię poziomy scroll, a przyzwyczajony do dwóch rolek nie mogłem odpuścić i nowej myszce tego.

Przeto mój wybór na takie stworzenie padł:

*** Dodano o 09:53:07: *** (Autoscalanie)

PS. Ogon tylko i wyłącznie. Zaprezentowana przeze mnie dobrze radzi sobie nawet w łóżku, jest precyzyjna i posłuszna. (DPI nie najważniejsze jak widać)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 09:54:47
« Opcje

No ja łapkę też mam nie małą, dlatego Creative troche odpada. Skałaniałbym się do wyprofilowanej dużej myszy, z duzą "rozdzielczością" Wskażcie mi drogę a ja sobie potem wymacam w sklepie :-D :lol:

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 09:58:18
« Opcje

Wskazałem (kliknij na rysunek, by przejść na stronę producenta).
DPI (tudzież CPI) nie najważniejsze (BTW - to jest rozdzielczość, a nie częstotliwość próbkowania, bo to zupełnie co innego) i nie sądzę, byś wyczuł różnicę pomiędzy 800 a 1600. Ba - nawet przy wyższych może być gorzej na niektórych powierzchniach!

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:02:14 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 lipca 2007, 10:02:23 po raz 1-wszy przez: _Analyzer_
« Opcje

Dżyszla> tak, ale obydwa parametry są dla mnie równie ważne :-) ;-)

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:04:09
« Opcje

Umiesz uzasadnić i potwierdzić, dlaczego 800DPI będzie dla Ciebie zbyt małą rozdzielczością?

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.87.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:10:13
« Opcje

*** Dodano o 10:07:52: *** (Autoscalanie)

Wygląda na to, że w tym przedziale cenowym podany przez Ciebie Creeative jest rzeczywiście najciekawszą ofertą. W każdym razie Logitecha 1600dpi w takiej cenie, niestety, nie dorwiesz, a np. w A4techy nie warto wyrzucać kasy.

Myślę, że jeśli rzeczywiście dużo grasz i zależy Ci na myszce do tego celu to ten Creative będzie optymalny.

Aha, co do ogonka- to ja bym polecał z. Bo bezprzewodowe mają dziwną tendencję do wyczerpywania się baterii w najmniej pożądanym momencie.

*** Dodano o 10:10:13: *** (Autoscalanie)

Dżyszla> przy giercowaniu, zwłaszcza "agresywnym" wszystko się liczy. Zwłaszcza w głównym kontrolerze-czyli w myszce.

Stasiek

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:11:04
« Opcje

Stasiek - czemu nie A4? Ja nie narzekam (może poza tym, że się trochę wycierają), a w życiu trzech A4 używam/łem (jedną spaliłem sam, a dwie służą)

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:11:51
« Opcje

Dzśyzla> mhmm może dlatego że zaczynam grać w AA z Gregiem, Wargą i Taptą :-) No wiesz ta precyzja w strzałach :-P

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:12:17
« Opcje

Ja używam od Literaków po LFS i zawsze się spisywała.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 10:16:41
« Opcje

Jakieś inne propozycje prócz a4techa ?

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.87.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 14:28:09
« Opcje

A może coś takiego?
http://www.ceneo.pl/369881
Nie używałem, ale skoro to jest w sumie od Logitecha to powinno być niezłe. Tylko najlepiej byłoby jeszcze się temu dokładniej przyjrzeć.

Stasiek

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.30.254.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 14:52:50
« Opcje

Nie daj się nabrać. Skoro miałeś Logitecha, to nic innego nie przypasuje.

Mój gryzoń wytrzymał niestety tylko dwa lata (da się klikać tylko seriami :-D ), za to stabilnością bije na głowę laserowe A4techy mimo, że to najniższa półka Logitecha.

Creative też bym nie kupował. Te, które oglądałem, sprawiały wrażenie tandetnie wykonanych.

GnoM

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.129.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 17:12:25
« Opcje

Swego czasu reanimowałem swojego Logitecha. Wystarczyła wymiana mikrostyku pod lewym klawiszem.
Nie daj się wpuścić w a4techa.

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 18:23:48
« Opcje

Byłem w sklepie, dośc dużym. Miałem kupić A4Techa, ale pomyślałem że można dorwać coś lepszego ;-) Z Logitechów widziałem tylko
serię VX Revolution i G5. Cena fajna, jednak mając w dłoni G5 nie przypasowała mi. Nie było mojego Creativa, ale chyba nic z niego nie wyjdzie, bo bądź co bądź łapkę mam sporą. I klikanie samymi paluszkami byłoby męczące ;-)

Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 21:57:41
« Opcje

Co wy wszyscy na tego A4 tak?

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.90.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 lipca 2007, 22:51:57
« Opcje

W porównaniu z Logitechem, to... nie warto nawet porównywać. Gorsze materiały, wykonanie, trwałość.

Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 10:57:23
« Opcje

To co chłopaki, nic innego z Logitecha. Kurde szukam i szukam, ale nie moge znaleźć żadnej tak ładnie wyprofilowanej myszy jak MX Revolution ;-)

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 12:59:35
« Opcje

Hm...
dziwne..
Ja jadę całe życie na A4, zuzyłem moze ze 2 kulowe i 2 optyczne...

Logitecha mam w pracy i chętnie bym go wymienił na A4..

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.86.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 15:24:30 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 lipca 2007, 15:24:52 po raz 1-wszy przez: Stasiek-j
« Opcje

No właśnie, Alvin- mówisz o zużyciu 4 myszek. To właśnie, jak wspomniał qlus, świadczy o ich trwałości. Ja miałem 2 mychy logitecha: jedną kulkową (musiałem wymienić na jakąś USB, jak mi port PS/2 na płycie poleciał) i jedną optyczną. Obie do dziś działają bardzo sprawnie. Także moim zdaniem opłaca się trochę więcej wydać na Logitecha, który posłuży dłużej i lepiej.

Stasiek

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 16:05:47
« Opcje

Tia...
Tyle tylko - że od kiedy używałeś tych myszek?

Bo ja mówię o zużyciu 4 od 1993 roku - jak by nie było - 14 lat.
Przy czym jedna z nich [czyli druga kulkowa] poszła na emeryturę z racji podmiany na wygodniejszą i nie wymagającą czyszczenia optyczną zaś optyczna z klasycznym ogonkiem poszła na emeryturę z racji podmiany na bezogonkową i bezbateryjną NB-30 :-)

To co tam mówiłeś o trwałości? ;-))

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.169.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 18:12:41
« Opcje

Co wy wszyscy na tego A4 tak?

Dopóki nie kupiłem A4, to nie wiedziałem, co to problemy z zapewnieniem gryzoniowi właściwej powierzchni pracy. Logitech nawet na udzie zachowywał się stabilnie. Zwykły optyczny A4tech z czerwoną diodą szalał nawet na moim nietanim przecież myszopadzie Fellowes.

Wymieniłem na laserowego, jest ciut lepiej, ale nadal kursor co jakiś czas zaczyna skakać i uciekać. A o pracy bez podkładki na wyrku, to już zupełnie mogę zapomnieć. A Logitech był stabilny nawet na wykładzinie podłogowej.

Przy najbliższej okazji kupuję Logitecha.

GnoM

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.234.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 18:44:31 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 lipca 2007, 18:45:59 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Podkładka?
Pod optyczną A4?
A po co?
Zwykłą jeździłem po biurku a NB jeżdzę po padzie ale z konieczności - zasilanie :-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 20:36:16
« Opcje

Alvinie, mam gdzieś jeszcze NB-50. Nieco ponad rok używania: gumki z dołu pada odklejone, tworzywo z górnej części pada z jednej strony trochę odklejone i brzydko odstaje.
Mx-700 po chyba 5 latach ma lekko wytartą farbę na klawiszach i wymieniony mikrostyk pod lewym klawiszem. Biorąc pod uwagę ilość godzin spędzonych kiedyś przy Diablo cud że jeszcze działa :-)

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 lipca 2007, 21:46:51
« Opcje

Ja rozumiem Alvinie, że długo używasz kompa, w każdym razie moje dwie myszki to wynik od 1998 roku. Tak więc jakby przeliczać w ten sposób to i tak jest lepiej. W każdym razie stara myszka jest dalej sprawna, bo była wymieniana tylko z powodu awarii płyty głównej.

Moja MouseMan Optical dualsensor odkąd ją kupiłem (nie pamiętam kiedy, nie chce mi się faktury szukać) sprawuje się doskonale i nie zamieniłbym się na żadną inną. Działa świetnie zarówno na biurku jak i na udzie.

Stasiek

Idź do strony:12Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek