Forum

Wątek muzyczny

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > Wątek muzyczny

Napisz, czego słuchasz w tym momencie?
Idź do strony:« Poprzednia12345Następna »
Ocena: (Ocen: 2)
Wypowiedzi 51 - 75 z 105
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 listopada 2007, 19:38:09
« Opcje

Yarabi - I amar

Klimatyczny teledysk i kawałek :-D

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 10 listopada 2007, 19:38:10

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.209.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 listopada 2007, 19:26:43
« Opcje

Akurat - "do prostego czlowieka"

http://pl.youtube.com/watch?v=SXv5cwwl9XM

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 listopada 2007, 20:42:57
« Opcje

Ty sluchasz Akurat, a ja akurat ściągnąłem sobie muzyczkę, rozpakowałem, patrzę, a tam co innego ;-) Nie szkodzi, tez fajne :-D Oto jeden z utworów:

Tystnaden - Rewards
http://pl.youtube.com/watch?v=T4Cbp4ySQFI

Do tego niezła recenzja:
http://www.rockmetal.pl/recenzje/tystnaden-sham.of.perfection.html

Duszołap

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.112.*) |  
Wypowiedź dodana: 15 listopada 2007, 20:55:53
« Opcje

Genesis - Home by the sea, po raz kolejny :-)

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.124.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 listopada 2007, 21:58:56
« Opcje

Aga Zaryan - Throw It Away (Live)
http://www.youtube.com/watch?v=CvIVPNT4ssA

Nie zwracajcie uwagi na otoczenie, w jakim spiewala :-)

Pierwsza sekunda powyzszego naprowadziła mnie z kolei tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=UHb_2CHM2C0

Fatalna jakosc (kamerą z telewizora :-P), ale i tak bardzo fajne. Dziewczyny się "trochę" zmieniły... Sądząc po opisie, to nawet "trochę bardzo" ;-)

Duszołap

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 listopada 2007, 19:43:55
« Opcje

a to podawałem:

Verba naprawdę robi sie dobra :-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 29 listopada 2007, 15:13:14 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 listopada 2007, 15:13:38 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Tiesto - Elements Of Life

To jest cudna nuta ;D a nie jakas verba z przed 3 lat :-P

AvatarZarejestrowany, zwieszony Skibi Mężczyzna Kopiuj nick (83.15.124.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 listopada 2007, 10:02:08
« Opcje

Yo-YoMa "Solo"

Polecam ale tylko na dobrym sprzęcie. Czysta wiolonczela

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.84.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 listopada 2007, 16:03:34
« Opcje

"Script For A Jester's Tear" Marillionu. :-P

Było mi się w środę na koncercie Porcupine Tree w Poznaniu, supportem była Anathema. Koncert świetny, zagrali dużo starego materiału, ale teraz się denerwuję na teksty jakie znajduję na forach. Szczególnie ludzie narzekali, że część osób dobrze się bawiąc wymachiwała czuprynami i nazywają to pseudo-pogo, drugi zarzut przewijający się to w stosunku do kogoś, kto nie wytrzymał napięcia podczas pauzy w "Trains" pod koniec i podczas ciszy zaśpiewał jeden wers. No nie kumam, ludzie się angażują w słuchanie muzyki, przeżywają to, może rzeczywiście z perspektywy czasu było to niepotrzebne, ale teraz wrzucają na kogoś Bogu ducha winnego.
W oczywisty sposób złe było zachowanie części fanów PT, która do Anathemy wykrzykiwała "wyp***ać", ale to porównania nie ma z omawianymi na forach "zgrzytami" poprzednio wymienionymi.

To teraz pozwolę sobie przytoczyć moje własne słowa, mianowicie recenzję, jaką napisałem znajomej.

Więc tak, z Gdańska wyjechałem 8:25, na miejscu byłem ok. 13. Spotkałem się z dwójką znajomych, posiedzieliśmy najpierw trochę w hotelu, gdzieś po 17 wyszliśmy najpierw do sklepu, potem pod Arenę do kolejki. :> Wpuszczać zaczęli dopiero o 19, a była lekka przewałka z ochroną, bo my sobie grzecznie stoimy pod drzwiami, a za nami ustawili barierki. Myślimy, ok, żeby ludzie szli równym strumieniem, a nie rzucili się gromadą. Ale tuż przed 19 kazali się wycofać za barierki "bo inaczej nikogo nie wpuszczą". :-P Śmiesznie zresztą było, bo i młodzi byli, a i np. zdarzył się facet, który walnął do ochroniarza "panie poruczniku, puszczajcie, bo emeryt tu marznie". :-P W środku wpierw bieg pod scenę, udało się stanąć dokładnie na osi sceny w pierwszym rzędzie. Supportem była Anathema, przyznam bez bicia, że wczoraj słyszałem ich po raz pierwszy i dali radę. A, właśnie, co by nie było, że słuch poszedłem sobie niszczyć, zaopatrzyłem się w stopery do uszu, co okazało się genialnie zbawienne, bo dźwięk nie tracił nic z jakości, a stojące przed nami głośniki nas nie zabiły. :-P Anathema grała krótko, 3 kwadranse i zeszli ze sceny obiecując, że wrócą latem jako główna atrakcja. Potem pół godziny trwało zwijanie sprzętu Anathemy i rozstawiania PT. Barbieri znów zakleił taśmą klejącą nóżkę "R" w nazwie syntezatora i wyszło pikne "Poland". :] (Btw., ciekawostka, Mark Kelly z Marillion na afaik R trwale przerobione na P :-) ). Zatem światło przygasło, zaczęły się projekcje (Jeżozwierzowym koncertom zawsze towarzyszą projekcje na ekranie nad sceną) i dało się zobaczyć... latarkę. Zawsze na scenę wprowadza ich koleś idący z latarką. :-P Owacja była i zaczęli grać. Weź może poprawkę na mnie jako na fana PT, ale było miażdżąco. :> Choć osobiście nie szaleję za utworem, którym rozpoczęli, zabrakło też "moich" utworów, część z nich czasem grają (jak choćby "Lightbulb Sun", które słyszałem w Krakowie), część z nich grali daaawno i teraz już ich nie wykonują (np "Phase One" z Voyage 34). Wracając, pierwsze było "Fear of a Blank Planet" z albumu o takimże tytule, mocny utwór, ale nie mój ulubiony. Potem troszkę spokojniejsze "What Happens Now?" z EPki 'Nil Recurring', która zresztą składa się z utworów, które nie dostały się na 'Fear of a Blank Planet', a mimo tego same w sobie są znakomite (jak choćby cudny "Normal", którego tego wieczora zabrakło). Następnie "Sound of Muzak" z 'In Absentia', rockowe granie, swoje pośpiewałem z ludźmi, a co! :-P I teraz zaczęły się jazdy, bo po w miarę świeżym (Absentia jest z 2002) materiale, zagrali "Waiting" z albumu 'Signify' z 1996 roku. Data to może nieodległa, ale Porki byli wtedy innym zespołem, płyty robili mocniej osadzone w progresywnym rocku, dopiero niedawno Stefan i spółka przestawili się na trochę metalowe dźwięki. :-P Skończyli, po czym Steven Wilson zaczął mówić, ze teraz wykonają utwór, który stanowi centrum najnowszego albumu (wiadomo było wtedy, że zagrają "Anesthetize"), po czym zaczął majstrować przy gitarze, w końcu tłumacząc, że "nie może przecież zagrać osiemnastominutowego utworu mając nienastrojoną gitarę". :-D Sam kawałek składa się z 3 części, wstęp jest dość mocny, centrum jest miażdżące, a końcówka to wyciszenie. Znów łepetyną pomachałem i pośpiewałem. :> Zaraz potem "Open Car" z 'Deadwing', bosonogi (Steven na koncertach jest boso i ma swój dywanik) Stefan rozwalił wszystkich swoim głosem tutaj. Następnie nadszedł czas na "Dark Matter", też z 'Signify', utwór kosmiczny, słucha się tego i jakby człowiek dryfował w przestrzeni ,skąpany w muzyce. :-) Dalej "Blackest Eyes" ('In Absentia'), znów utwór tęższy, John Wesley (nieoficjalny, piąty członek zespołu, drugi gitarzysta obok Stefana) miał co wyprawiać na wiośle. Potem "Cheating the Polygraph" ze wspomnianej wyżej najnowszej EPki, na zmianę spokojny i mocny utwór, ale imo nie dorównujący "Normal" czy tytułowemu "Nil Recurring" (którego też zabrakło na koncercie. btw., na EPce w tym utworze na gitarze gra nie kto inny, ale sam Robert Fripp z King Crimson :-D ). Dalej znów zaskoczenie, bo "A Smart Kid" z płyty 'Stupid Dream', utwór o imo ciepłych dźwiękach i przykład "starego" PT. Główna część koncertu zakończyła się "Way Out of Here" i "Sleep Together", utworach kończących 'Fear of a Blank Planet'; w zasadzie słychać tam niby
ostrzejsze gitary, ale w porównaniu z resztą albumu są spokojniutkie. :-P Zeszli ze sceny, myśmy zaczęli skandować "POR-KJU-PAJN", tupać, aż pojawili się na bis (ach, ta odrobina artystycznego dramatyzmu). Tu znowu ludzi rozwalili, bo zagrali "The Sky Moves Sideways" z 1995, zaczęło się od samego Stevena śpiewającego, Colin Edwin (chyba najbardziej nieruchliwy basista świata) stał z boku, Gavin Harrison spokojnie za bębnami się schował, Wes nawet na scenę nie wszedł, a Richard Barbieri położył się za syntezatorami. :-D Oczywiście panowie we właściwych momentach dołączyli i zagrali chyba wspaniale. Na sam koniec zaś na scenę wrócił również Wes i zagrali wisienkę na szczycie tortu, mój ulubiony zresztą utwór ich, "Trains" mianowicie.

Było warto, choć mnie teraz przeziębienie męczy trochę. :-P

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.133.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 grudnia 2007, 15:12:03
« Opcje

Dziś dalszy ciąg Marillionu, właśnie skończyłem koncertówkę "Smoke", teraz cofam się w czasie do "Fugazi".

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.65.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 19:12:00
« Opcje

Z TwoichTub, Porcupine Tree - Trains (Poznań, 28-11-2007), niestety końcówka trochę urwana, ale słychać na ten przykład słynne wśród tamtego wieczora obecnych "it's ok". ;D
http://pl.youtube.com/results?search_query=porcupine+tree+poznan

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.124.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 20:17:22
« Opcje

No to ja świeżutki Godsmack - Moon Baby

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.65.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 20:19:45
« Opcje

Kompilację tą nową? :-) Jeśli tak, to jak im wyszło "Good Times, Bad Times" Zeppelinów?

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 20:20:54
« Opcje

Jeśli słuchacie Trójki w piątkowe poranki to powinniście wiedzieć o co chodzi Rodrigo & Gabriela - Stairway to Heaven

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.111.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 20:23:10 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 grudnia 2007, 20:51:06 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

A ja trochę w oddali ;-)

Epica - Beyond Belief (Symphonic Edit)
http://pl.youtube.com/watch?v=25_qOe_Cw-Y

Epica - The Divine Conspiracy
http://pl.youtube.com/watch?v=V9yDSQJF5xI

*** Dodano o 20:51:06: *** (Autoscalanie)

Kompilację tą nową? :-)

No wlasnie, Dzidzia. Bo "świeżutki Moon Baby" trochę zastanawia ;-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 21:19:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 grudnia 2007, 21:21:22 po raz 1-wszy przez: Zonewelld
« Opcje

Kompilację tą nową? :-) Jeśli tak, to jak im wyszło "Good Times, Bad Times" Zeppelinów?

To Godsmack?! Bo ja kawałek o którym mówisz mam, ale na krążku Zepplelina "Mothership"...

*** Dodano o 21:21:22: *** (Autoscalanie)

Niezła liczba :-)
Rocznicowa :-D

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 21:30:06
« Opcje

Chodziło o cover w wykonaniu Godsmack :)

A Ty miales na mysli to stare Moon Baby? :>

Duszołap

Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 21:34:51 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 grudnia 2007, 21:35:10 po raz 1-wszy przez: Zonewelld
« Opcje

A cholera wie co ja miałem na myśli.
Dorwałem jakieś Moon Baby Godsmacka, z albumu o nazwie... Godsmack :-D

*** Dodano o 21:35:10: *** (Autoscalanie)

Kurczę nie mogę się od kilku dni na bloga wbić... :-(

___

Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 22:21:34 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 grudnia 2007, 22:22:23 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

To stary Godsmack. Ale i tak świetny :-D

Na czyjego bloga? Twoj dziala doskonale.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 22:30:23
« Opcje

Działa- widzę. Ale nie mogę się zalogować. 4 wpisy w kolejce w wordzie naklepane a ja czekam już chyba z tydzień i nie mogę się zalogować. Klepie "Zaloguj się" i mieli mieli i wywala że błąd wczytywania strony.
Zmiana klimatu: Gorillaz - D-Sides - Hong Kong

___

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.226.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 22:37:18
« Opcje

Chcecie dobrej muzyki?

To posłuchajcie via Winamp Jazz Radio, kapiptalną stację, która drogą klasyczną dostępna jest niestety tylko w Wawie i Krakowie.

Wypowiedź dodana: 3 grudnia 2007, 22:39:23 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 grudnia 2007, 22:40:22 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Kazik i Kult - Brooklyńska Rada Zydów

Dzidzia> A ja myslalem, ze juz ci sie znudzilo ;-)

Pisz do nich, walcz, zaszantazuj ze odejdziesz :lol:

Duszołap

Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2007, 10:37:44
« Opcje

Jeśli słuchacie Trójki w piątkowe poranki to powinniście wiedzieć o co chodzi Rodrigo & Gabriela - Stairway to Heaven

Hmmm troche chaotyczne ale...
Kurde..
Nawet fajne...

A w głosnikach leci stary dobry Led Zeppelin :-D

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.113.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2007, 12:39:06
« Opcje

Nie znudziło mi się ale trochę czasu brakuje- na studiach kolos za kolosem a i Wiedźmaka trzeba pomęczyć, stos filmów i muzyki rośnie zastraszająco, święta za pasem i wszyscy dostają białej cholery :-D
Red hot chili peppers - Savior

___

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.83.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2007, 21:46:57 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 grudnia 2007, 21:49:37 po raz 1-wszy przez: Sbstn-S
« Opcje

Marillion - "Garden Party", ale na żywo z albumu Smoke, polecam serdecznie, poprawiam tym sobie nastrój. ;-)

edycja:
Marillion - "Garden Party", wykonanie z koncertu "Marbles on the Road". :-)

Idź do strony:« Poprzednia12345Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek