Forum

Politycy przeginają pałę

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > Politycy przeginają pałę

Idź do strony:« Poprzednia123Następna »
Ocena: (Ocen: 2)
Wypowiedzi 26 - 50 z 56
 Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 15:07:52
« Opcje

Moja działka jest kilka kilometrów od trasy dla "TIRów". Gdy wiatr wieje w odpowiednią stronę, to jest taki hałas, że jakichś płochliwych ptakow to ja sobie nie wyobrażam w Dolinie Rospudy.

A drogi i tak tam nie będzie, wiec to bylo bez sensu od początku. Poza tym wiemy, ze już poprzednie rządy mogły się zabrać za inne plany.

Uważam tez, ze niszczenie przyrody trzeba bylo zakonczyc dawno temu. To jest bardzo ważne także dla ludzi.

Duszołap

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 15:07:53

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 17:38:01
« Opcje

GnoM, ja jestem jak najbardziej za tym wariantem, o którym mówiłem, a A Ty przedstawiłeś na mapce. Jednak ze wspomnianych przeze mnie powodów (mianowicie- Białystok nie popuści, będzie walczył o obwodnicę- bez ostrej interwencji centralnej, a na nią w obecnym stanie nie ma co liczyć, niestety droga będzie iść przez Białystok, a co za tym idzie, zachaczać o tereny cenne przyrodniczo)
Na mapce widać zresztą, że właściwie ni cholery nie da się zbudować sensownie drogi trasą przez Białystok, żeby nie ciąć parków.

A co do "ekologów" przykuwających się do drzew to rację ma Dżyszla. Jasne, są prawdziwi ekologowie i oni rozumieją problem, pracują nad optymalnym wariantem, ale Ci ekolodzy, z "ekologami" mają tyle wspólnego, że czasem (ale tylko czasem) mają wspólny cel. I o ile ekolodzy stosują metody rozsądkowe, to "ekolodzy" stosują metody wręcz szkodliwe dla danych terenów (vide: chociażby góry śmieci, które po nich zostają).
I możesz sobie, GnoMie wykpiwać Dawida, ale i tak ma w tej kwestii rację.

Jeszcze tylko takie pytanie: dlaczego my się tu kłócimy, jeśli w gruncie rzeczy wszyscy popieramy wariant przez Łomżę?

Stasiek

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.147.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 18:12:16
« Opcje

To ja może od końca:
1. To my się kłócimy? :-O
2. Nie wykpiwam Dawida, tylko podważam jego argument.
4. Obóz został zwinięty i posprzątany. Jakie góry śmieci? Znowu jakiś wujek o nich opowiedział? Gdyby faktycznie tak było, jak mówisz, to pokazałyby je wszystkie media.
Tak się jakoś dziwnie zawsze składa, że o takich sprawach "mówi sie", ale jakoś nigdy nikt nie przedstawia dowodów.
5. To dlaczego masz pretensję do ekologów i unijnych przepisów, skoro sam przyznajesz, że winna jest administracja?

Polecam przeczytać w całości, od samego początku, blog Adama Wajraka. Bardzo ciekawa lektura. Na przykład ten wpis. Prof. Strumiłło to też ekoterrorysta może? Od kogo bierze te 200zł?

Pamiętajcie, że opieracie sie na opiniach ludzi, którzy są wściekli na ekologów za to, że ci nie pozwalają na łamanie prawa. Trochę refleksji przy osądach.

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 19:11:04
« Opcje

Dlaczego brakuje 3? ;-)
Ad.4. OK, to niesprawdzona informacja, widziałem w necie zdjęcie, prawdopodobnie mógł być żart.

Ad.5. Do ekologów mam pretensję o metody (choć muszę przyznać, że relacja z wydarzenia z augustowianami zrobiła na mnie pozytywne wrażenie) i o to, że dają o sobie znać tylko wtedy, gdy mają do powiedzenia coś na nie. Może trochę więcej informacji na temat co dobrego dzieje się dzięki ekologom (nie tylko nie niszczyć, ale też naprawiać, rekultywować) poprawiłoby ich wizerunek.
Do samej Unii natomiast: jak wstępowaliśmy, nastawienie miałem bardzo pozytywne, część z niego przetrwała, natomiast widzę, że Unia to też cała masa ograniczeń i nieustanna walka o to co nam można, a czego nie. I często, okazuje się, że na tym dużo tracimy, bo jednak Polska jest mniej rozwinięta niż kraje Starej Unii i nie zawsze łatwo nam wypełniać regulacje np. w sprawie zanieczyszczania powietrza, czy nienaruszania terenów chronionych. A Unia, zamiast wspomóc w tej sprawie, straszy karami.

Chociaż trzeba przede wszystkim głośno to powiedzieć, że tym, kto dał najwięcej ciała jest polska administracja. Ale czego się spodziewać po ludziach, którzy podjęli się rządzenia, a nie mają na to czasu, bo nieustannie się kłócą...

Możecie powiedzieć, że to przez to, że jestem z Łomży, ale tak naprawdę uważam, że szczególną zasługę w spowodowaniu problemu Rospudy mają władze Białegostoku.

Stasiek

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.147.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 19:57:30 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 września 2007, 20:00:12 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Cytat:

Dlaczego brakuje 3?

Układ rozkradł ;-)

Staśku, ale powiedz mi, co Ty wiesz o działalności ekologów? Tamta strona o mokradłach, którą Ci podałem, jest świetnym przykładem. Poczytaj sobie jej zawartość.

O ekologach robi się głośno, kiedy stają naprzeciw buldożerów. Wtedy, to jest news. Ale w sprawie Rospudy to był ostatni etap ich działań, nie pierwszy, jak Ci się wydaje. Kiedy wszystko zawiodło, to poszli w las.

Weź choćby samego Wajraka. W sumie, to on nawet nie jest stricte ekologiem, tylko dziennikarzem - ekologia to jego pasja. Mieszka w Teremiskach koło Puszczy Białowieskiej, mnóstwo o niej pisze, opowiada w radiu, w TV. Pilnuje, by nie było nielegalnego wyrębu. Uczy dzieciaki. Dokumentuje życie Puszczy. Zostało to zresztą docenione - niejedną nagrodę za to odebrał, nawet amerykański Time go uhonorował. Nie pasują Ci jego metody? Myślę, że nawet nie bardzo je do dzisiaj znałeś.

To może konkretnie - czyje i jakie metody Ci nie pasują? Przecież ci ludzie tylko pilnują przestrzegania procedur związanych z ochroną przyrody. Nie przychodzą ni z tego ni z owego z żądaniami, że tego drzewka, czy tamtego krzaczka nie wolno ruszyć.

Ale jeśli spróbujesz to drzewko zwalić bez wymaganych przez prawo zezwoleń, to będziesz miał z nimi przeprawę. To jest właśnie ich zadanie i choć często są za to obrzucani kamieniami, to jednak je wykonują i bardzo się z tego powodu cieszę.

Cytat:

A Unia, zamiast wspomóc w tej sprawie, straszy karami.

No zaraz jeszcze napiszesz, że my z tej Unii to nic nie mamy :-D

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.86.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 września 2007, 22:11:48
« Opcje

GnoM- widziałem, czytałem. Nie jestem takim dyskutantem, któremu się linków nie chce czytać. Całkiem ciekawe stronki podałeś. Chodzi mi o to, że niewiele o tym się mówi. No ale chyba taki to urok mediów, że raczej preferują negatywne (i sensacyjne) newsy.

Właściwie to masz rację, ekolodzy są potrzebni i często robią za chłopców do bicia... :-(

Co do Unii... jasne, że mamy z tej Unii, i to sporo, ale kłopotów z Unią też mamy niemało. I oczywiście nie wszystko jest w UE takie wspaniałe.. No ale w końcu nic nie ma za darmo. Dostajemy pomoc, ale też zobowiązania. Normalne.

Stasiek

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.118.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 września 2007, 20:28:09
« Opcje

Giertych kończy lepiej niz Miller :-D
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4470469.html

Faktycznie, niezle mu to wyszlo.

Duszołap

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.213.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 września 2007, 19:54:35 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 9 września 2007, 19:54:58 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Staśku> No i widzisz, jak się łatwo dać wpuścić władzy w kanał ;-) :piwo: Przecież oni tym więcej ugrają, im bardziej zamieszają i skłócą - jakoś muszą ukrywać własną niekompetencję. Pół biedy, jeśli tylko to - tam trzeba po prostu sprawdzić, kto za ten forsowany wariant przez Rospudę, o którym już wiemy, że jest jednym z najgorszych, wziął w łapę.

Soulu> To się zdecydowanie lepiej ogląda, niż czyta :-D

Kopanie Kurskiego sprawia mi taką frajdę, że nawet nie zwracam uwagi na to, kto i w jaki sposób kopie ;-) :-D Trafił swój na swego, chciałoby sie powiedzieć :-D

Och, obym już obu tych pajaców nigdy już w sejmie nie oglądał.

GnoM

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.139.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 września 2007, 20:09:39
« Opcje

Szukalem wczoraj, ale jeszcze nie bylo. Dalej zeszmacil sie jeszcze bardziej :-D

zapis z posiedzenia napisał(a):

Poseł Jacek Kurski:
Natomiast w trybie sprostowania, panie marszałku,
chciałbym stanowczo sprostować źle przytoczone
słowa z mojego wystąpienia.
(Poseł Mieczysław Kasprzak: Będzie podwójne
kłamstwo.)
W moim wystąpieniu nigdzie nie padło sformułowanie,
które oznaczałoby, że przywłaszczamy sobie
nie swoje zasługi. (Wesołość na sali) (Poruszenie na
sali)
(Głos z sali: Nie.)
Wyraźnie mówiłem o tym, że takie rzeczy jak
mundurki, jak becikowe zdarzyły się za rządów Prawa
i Sprawiedliwości, nie precyzując, jak było w
szczegółach. (Oklaski)
(Głos z sali: To już tylko prokurator rozstrzygnie.)
Nawet jeśli ta strona Izby miałaby zaraz wybuchnąć
śmiechem, przypomnę, jak było naprawdę, po
prostu. (Poruszenie na sali)
(Głosy z sali: Oszust, oszust.)
Marszałek:
Proszę się ograniczyć do sprostowania, naprawdę.
(Poruszenie na sali)
Poseł Jacek Kurski:
W sprawie mundurków najzwyczajniej, chociaż
państwo rykną śmiechem, osoba prowadząca, poseł
prowadzący w Prawie i Sprawiedliwości po prostu się
pomylił. (Poruszenie na sali) (Wesołość na sali) Taka
jest prawda.
(Poseł Marek Suski: Milczeć, milczeć!)
Marszałek:
Panie pośle, ja jednak nie chcę…(Gwar na sali)
(Głos z sali: Będziesz się musiał tłumaczyć.)
Poseł Jacek Kurski:
W związku z tym połowa klubu, tak jak to zostało
przytoczone przez pana premiera Giertycha, która
patrzyła na posła prowadzącego, zagłosowała tak, jak
poseł prowadzący. Natomiast druga połowa klubu,
która patrzyła w ściągawkę, zagłosowała prawidłowo.
Oto cała tajemnica. (Poruszenie na sali)
(Poseł Ryszard Kalisz: Hańba.)
W następnym głosowaniu cały klub Prawo i Sprawiedliwość
zagłosował za przywróceniem mundurków.
(Poruszenie na sali)
Marszałek:
Panie pośle, przywołuje pan okoliczności faktyczne,
a nie prostuje błędnie zrozumianą wypowiedź.
Jednak będę rygorystyczny, bo inaczej ta debata
przerodzi się w ciąg polemik. Pan poseł Giertych, jak
rozumiem, w trybie sprostowania?
(Poseł Roman Giertych: Tak.)
Poseł Jacek Kurski:
Tak przewidywałem.
Marszałek:
Proszę kończyć, panie pośle Kurski.
47. posiedzenie Sejmu w dniu 7 września 2007 r.
Projekty uchwał w sprawie skrócenia kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskie398 j
Poseł Jacek Kurski:
Kończąc, panie marszałku, chcę powiedzieć, że
takie same zaszłości dotyczyły zarówno ulg prorodzinnych,
jak i becikowego. Po prostu mówimy prawdę.
(Głosy z sali: Oszust, oszust, oszust.)
Marszałek:
Panie pośle, w trybie sprostowania? Proszę bardzo.
Poseł Roman Giertych:
Panie marszałku, źle zrozumiano moją wypowiedź.
Chciałem powiedzieć, panie pośle Kurski, że pomyliliście
się też w Senacie. Także połowa klubu senackiego
PiS głosowała przeciwko. (Wesołość na sali)
(Głos z sali: Brawo. )
Podwójna pomyłka jest tak samo prawdopodobna
w tym przypadku jak to, że 11 września – ktoś by
powiedział – przypadkowo trafiły dwa samoloty.
Marszałek:
Panie pośle, 11 września nie należy już do sprostowania.
Poseł Roman Giertych:
Drugi element sprostowania.
(Poseł Renata Beger: Jakie sprostowanie Kurskiego,
takie rządy PiS.)
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Jak można
przyjąć postawę przypisującą sobie tego typu sukcesy.
To tak, jakby rząd Belki przypisał sobie, że za jego
czasów wybrano Benedykta XVI. (Wesołość na sali,
oklaski)
(Głos z sali: To prawda, to prawda.)

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.191.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 września 2007, 12:20:04
« Opcje

Tytuł wątku: "Politycy przeginają pałę".

A w takim razie - co przegina JEBPP KURSKI ???
:lol:

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 13:39:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 28 maja 2008, 13:46:41 po raz 3-ci przez: Vayshan
« Opcje

Nie che tworzyć watku osobnego a myślę że tamat mimo iż trochę inny, to z polityką jednak coś wspólnego ma.

Ciekawi mnie po prostu wasza opinia na temat waszej/mojej PRZYSZŁOŚCI W POLSCE oraz Perespektyw w tym kraju...

Na wstępię powiem, że biorę pod uwagę zawody w których zarobki są w miarę przyzwoite (np taka branża IT) ale szczerze - ile jest takich ludzi w tych zawodach ? młodych ludzi, kończących szkoły/studia, zaczynających wchodzić w to "dorosłe życie".

Ten procent jest tak na prawdę niewielki.
Założe się, że tak z 70-80% ludzi w tym kraju zarabia te 1200zł.
Co więcej nie raz już się spotkałem z określeniem "pokolenie 1200zł" które panuje wśród ludzi w wieku 20-35lat.
Na czym to polega myślę, że wszyscy wiemy a jeśli nie wiemy to powiem wprost - jest to pokolenie ludzi którzy dostają te 1200zł na łape i muszą kombinować jak wyzyć przez miesiąc, jak kupić/wynająć mieszkanie, jak je opłacić, jak za to wyżyć, ubrać się, jeść, coś odłożyć etc.

Jako przykład mogę podać samego siebie...
Wykształcenie jakie mam takie mam - dla mnie jest ono wystarczalne bo wychodzę z założenia że to nie papier robi ze mnie fachowca a umiejętności...
Znam mase ludzi którzy pokończyli technikum budowlane, studia budowlane itd, a nie potrafią wymurowac metra ściany czy chociazby nawet czytac planów (!!).
Mimo to, taki "burak" dostanie szybciej robote niż człowiek który na prawdę potrafi o wiele więcej ale...
... nie ma papierka.

Dlaczego człowiek który przykładowo ma srednie z matura na która nie zasłuzył ( coz poradzić była amnestia, znajomości/kochani nauczyciele ) mimo iż ma "sieczke" w głowie - ma zarabiać lepiej, ma miec lepsze stanowisko etc.

Jednakże nie bezpośrednio o wykształceniu miałem pisac...

Fakty są takie, że z kraju w którym IMHO nie ma perspektyw na godne życie wyjeżdzają nie tylko ci najlepsi i najbystrzejsi ale także ci którzy tu robią za "ludzi od brudnej roboty (sprzątaczki, śmieciarze...) - za granicą pracują na lepszych warunkach, w lepszej pracy, za lepsze pieniądze.
Jednym słowem - na obczyźnie traktują nas lepiej niż w naszej ojczyźnie !
Jak można do tego w ogóle dopuścić ??
Powiedzcie mi teraz dlaczego miałbym być patriotą ??
Dlatego, że mogę żyć w kraju który ma mnie głęboko w dupie ?
Dlatego, że w tym kraju musze zapieprzać 12-16 godzin tylko dlatego by zamiast 1200zł zarobić 1600zł ?
Czy może dlatego, że w tym kraju za solidne pobicie gwalciciela dostaniesz większą kare niż sam gwałciciel za gwałt ??
A może mam być patriotą dlatego, że pozwolono mi w tym kraju po prostu się urodzić ?

Nie rozumiem dlaczego KRRiT ukarała TVN za program Kuby Wojewódzkiego w którym to wraz z Stelmaszykiem i Raczkowskim wbito polską flagę w psie gówno.
Skąd to oburzenie ??
Przecież to jest jednoznaczne i co więcej - prawdziwe !!
Wiem, że sprawa tyczyła się zupełnie czegoś innego (Dokładnie tego) ale dla mnie również było to aluzja do tego że polska to właśnie takie ..... ( nie zamierzam podpadać ;-) ).
Czym tu się oburzać ?
Przecież tak właśnie jest i nie tylko przez to, że w tym kraju nie ma godnych zarobków czy perspektyw.
To kraj absurdu, gdzie aby być prezydentem wystarczy mieć zawodówkę, albo skłamac że ma się maturę, czy też mieć poparcie kościoła...
Przypadków można mnożyć na miliony ale także nie o tym chciałem pisać..

wracając do meritum .:

W poslce trzeba zakasać rękawy i pracowac 3 razy tyle aby w miesiącu zarobic może 1/4 tego co zarabia "fizol na farmie" w WB czy Holandii.
Ceny mamy podobne do unijnych, niekeidy nawet wyższe ale nijak to sie ma do zarobkow.
W polsce nie ma przyszłości!!
Nawet wyżej wymienione zakasanie rękawów nic nie zmieni bo aby polska była normalnym krajem, w którym można ngodnie żyć potrzeba "Know how".
Teoretycznie polska się dobrze rozwija ale nie oszukujmy się po wojnie poslka straciła swoją ekonomiczną szansę i wątpię by dorównała keidykolwiek takim Niemcom, anglikom czy hiszpanom.
Na pewno będzię (tylko)trochę lepiej lepiej to logiczne ale nadal IMHO będziemy zacofanym krajem, z chorym rządem, prawem, zarobkami i brakiem perspektyw.
W Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Irlandii, Szkocjii, Szwecjii, nawet taki prosty polak po zawodówce zarobi 10x razy więcej pracując na tej samej posadzie co w polsce..
W polsce dostaniemy 1200zł miesięcznie - przykładowo w anglii dostaniemy 2000zł TYGODNIOWO

Mój wyjazd ostatnio stoi pod duzym znakiem zapytania ale jeżeli wyjadę - w 3 miesiące, do polski (po odliczeniu hotelu, jedzenia i własnych wydatków) przywiozę - 17000zł
Pytanie - ile w polsce musze zarabiać by mieć w 3 miesiące tyle pieniędzy ?
Załóżmy, że co miesiąc w polsce po odliczeniu jedzenia, opłat, i wydatków przewidzianych i nieprzewidzianych w kieszeni zostanie nam 1700zł (wersja optymistyczna i zakładamy, że żyjemy jako single) - ile musimy oszczędzać by mieć 17k ?? 10 długich m-cy...
Pytanie ile musimy zarabiać by te 1700zł miesięcznie odłożyć ?
Strzele mówiąc, że musiałoby to być ok 3200zł na rękę.
Na ile jest to realne w tym kraju ??
Jak mamy godnie żyć?
Jak mamy załozyć rodzinę, wyżywić ją, pozwolić sobię na wakacje, pozwolić sobie na dom, auto i życie na ŚREDNIM poziomie zarabiając 1200zł miesięcznie (w porwyach do 1800zł pracując po 18 godzin dziennie) ?
Dlaczego ten kraj nie szanuje swoich obywateli ??
Dlaczego mam wrażenie że mimo iż jestesmy w UE blizej nam do krajów 2-3świata ??
Gdzie ta polityka prorodzinna ?
Gdzie te cuda któe obiecywał TUSK ( mimo iż głosowałem na PO mam cholerny żal..)

Tu jedynie zmieniają się świnie przy korycie które chcą do tych swoich tłustych ryji jak nawięcej nachapać...
To oni sie liczą a nie my...
My mamy na nich tyrać...

I dlaczego umiesczając flagę w psich odchodach karze sie ludzi ?
Wartości narodowe ??
przecież nie o taką polskę walczyli nasi przodkowie pradziadkowie, dziadkowie etc...
Walczyli o nasza godność i wolność a nie o powalający smrodem kawałek ***** jakim ten kraj jest...

Co ten kraj może mi dać ?
Co może dać wam... ?

*** Dodano o 13:40:24: *** (Autoscalanie)

damn najdłuższy post w moim życiu :-/

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 14:10:51
« Opcje

W kontekście wydarzeń i stanowczego zaprzeczenia:
"Nie kazałem śledzić, tylko wyrzucić"
oraz bólu głowy publicystów: "Komu?"
odpowiedź...

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 14:21:42
« Opcje

Repylek mże odniesiesz sie do tego co napisalem ? :-P
Wiem to przydługie troche jest ale chociaż przeczytajcie ;-)

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 14:27:06
« Opcje

Wybacz... ale 'moje pokolenie" już jest "stracone:.
Nasza opinia może kolidowac z hasłem "Ducha nie gaście!".
A ponieważ nie chcemy zabijać nadziei i entuzjazmu młodych, milczymy zaciskając kciuki. :-)

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 14:36:32
« Opcje

No własnie zaczynam sie obawiać, że każde pokolenie jakie będzie, będzie stracone...

A tak poza tym - mimo, że czasem podnosze ciśnienie ludziom i trzepne 3po3 przyznajesz mi racje i mówisz , że słusznie prawię tak ? :p

---

Dodam jescze , że nadzieję i entuzjazm straciłem już dawno...
Kończąc szkołę, miałem kilka wizyt irzedników itd, i rozprawianie
o tym jak to żaden z nas nie zostanie sam, że będzie praca, że dostaniemy pomoc...
Na prace czekam do dziś a jak sam sobie nie pomoge, to nie pomoże mi nikt..
Tak dzisiaj słucham i czytam o tym jak to nieudacznicy z polski wyjezdzaja do angli...
Skoro to tacy nieudacznicy to dlaczego anglicy chcą polaków zatrzymywać u siebie na stałe ? ( nie tylko oni z resztą..).

Rzekłbym że ci "nieudacznicy" są Za mądrzy by żyć w polsce :-/

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 15:53:07
« Opcje
Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 16:16:20
« Opcje

nie znam francuskiego.. poza tym nie lubie francji niew2iedziec czemu ;-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 17:30:19
« Opcje

Myślisz że zagranicą jest tak kolorowo :-> ?

Poczekamy... wyjedź, posiedź 2-3 latka a później pogadamy.

... Dodam jescze , że nadzieję i entuzjazm straciłem już dawno...
Kończąc szkołę, miałem kilka wizyt irzedników itd, i rozprawianie
o tym jak to żaden z nas nie zostanie sam, że będzie praca, że dostaniemy pomoc...

"Umiesz liczyć, licz na SIEBIE" tak jest u nas i tak będzie zagranicą ;-)

Za darmo od kogoś możesz dostać jedynie w ryj twarz

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 18:24:00
« Opcje

Myślisz że zagranicą jest tak kolorowo :-> ?

Poczekamy... wyjedź, posiedź 2-3 latka a później pogadamy.

mam kilku znajomych za granicą od 3-4 lat.
W tym w szkocjii i irlandii.
Jedyne na co narzekają to fakt, że nie mają przy sobie tych najbliższych osób.
Ojców, matek itp.
To jest dla nich jedyny minus..
I nie przesadzajmy mówiąc, że zagranica nie będzie kolorowo..
Zawsze będzie lepiej niż w polsce.

Smiejemy się z pijaczków, patologów itp.
Kiedyś też się z tego śmiałem a niedawno zrozumiałem dlaczego ci ludzie min. piją..

Otóż - tyrali te 20-30 lat dla tego "kochanego panstwa", byc moze i zyli godnie albo chociaż dostatecznie...
Poszli na emeryturę i "kochane państwo ma ich serdecznie w dupie".
Dostają 500zł emerytury/renty ( niektórzy mają zony więcrazem z zonammi lącznie będą mieć 800zł), zrobią opłaty kupią leki i... ?
I starcza im tylko na tą nalewkę za 5 zł czy inne wino marki wino...

Dziś się z tego nie śmieję bo wiem, że za te 30 lat gówno się zmieni i też mogę skończyć jako pan kazio pod sklepem żuląc 20gr na nalewke...

Czyja to zasługa ?
Pana "kazia" czy moze panstwa ktore ma w dupie, to co ten tamten czy jeszcze inny zrobil?
Panstwo da mu ochłap wyżulony od ZUS`u, a samo sobie za jego pieniadze ( za nasze tez) bedzie stawiac marmurowe schody..

W szkocji ?
Przepracuje XX lat i mogę wracać i w miare spokojnie zyc w polsce z tamtejszej emerytury która daje ~130funtów tygodniowo co miesięcznie przeliczając na złotówki daje ok 2200zł tylko z mojej emerytury..
Natomiast emerytowane małżeństwa dostają ~750funtów m-c co daje ok 3200zł miesiecznie.
Do tego jeżeli będziesz mieć Company Pension to emerytura rośnie ci 2x a przy okazji na każde 78 funtów wpłacone do funduszu emerytalnego przypada ulga w płaconym podatku w wysokości 22 funtów.
W polsce nierealne...

poza tym.. - nawet jeżeli nie uzyskam wieku emerytalnego, to po tych 15 latach przepracowanych tam zarobię i odłoże tyle, że tu w polsce mając 37 lat nie będę musiał sie nawet martwić czymś takim jak praca, emerutyra, pieniądze..
I wtedy będę mógł iść na te 10lat za te 1200zł robić przez 8 godzin stemplując kartki na poczcie.. ;-)

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 19:04:39
« Opcje

Widocznie tylko ja spotkałem się z ludźmi którzy owszem w pracy byli traktowani dobrze ale na ulicy/ w sklepie/ w clubie nocnym etc spotykali się różnymi ludźmi/ sposobem traktowania itd.

Wolę te 1,5k zł tutaj niż "dziękować" za to że za granicą ktoś napluł mi w twarz :-/

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 19:27:41
« Opcje

ale tak jest wszedzie..
Nawet wsrod "swoich", a po miescie lazic nie bede ;-)
Tzn tyle co do sklepu i do domu praca -> sen i tylko tyle. :-)
Na chwile obecna jade tam zarobic a nie zabawic sie i zyc jak tu.

Wypowiedź dodana: 29 maja 2008, 16:16:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 maja 2008, 16:18:34 po raz 1-wszy przez: Mariusz_1004
« Opcje

Artykuł jak na zawołanie ;-)
Apel w internecie: Polacy, won z Anglii!

Tylko mi nie mów że tak jest wszędzie.

Wypowiedź dodana: 29 maja 2008, 16:31:52
« Opcje

Psycholi nigdzie nie brakuje.
Patrz - młodzieżowka LPR`u ;]
tego nie zmienisz.
Tak samo jak w polskich szkołach szydza z cyganów itp ludzi, tak samo jak przekopują ich na ulicy...
poza tym jeśli wypędza się polaków z anglii to dlaczego anglicy holendrzy francuzi chca zaptrzymac polakow u siebie w pracy ??

( wcozraj czytalem o tym na wp ale jak zwykle qrwa cos tam znalezc na drugi dzien to pomsta do nieba ;/ )

Wypowiedź dodana: 29 maja 2008, 16:35:46
« Opcje

... poza tym jeśli wypędza się polaków z anglii to dlaczego anglicy holendrzy francuzi chca zaptrzymac polakow u siebie w pracy ??...

...Wolę te 1,5k zł tutaj niż "dziękować" za to że za granicą ktoś napluł mi w twarz :-/

Moją opinię znasz ;-)

Wypowiedź dodana: 29 maja 2008, 16:52:56
« Opcje

ty moją też ;-)
Ja tamjade zarobić ( o ile w ogóle pojadę bo coraz mniejsze szanse są).
Po mieście łazić nie będę a nawet jeśli to wsiadam w auto jadę do sklepu i przywożę zakupy do domu.
Zawsze na obczyźnie należy zachowac te minimum ostrożności ;-)

Idź do strony:« Poprzednia123Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek