Forum

Jaka bateria do mojego laptopa?

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Jaka bateria do mojego laptopa?

Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 21 z 21
 Zarejestrowany, zwieszony Comret Mężczyzna Kopiuj nick (62.29.137.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 15:15:57
« Opcje

Witajcie!

Ktoś będzie tak miły i podpowie co mam kupić?
Mam laptopa HP nc8230, sprzęt ma jakieś niespełna 3 lata z czego od 1,5 roku jest u mnie.

Przyszedł chyba czas na dodatkową baterię. W idle po włączeniu pokazuje mi troche ponad 2h. Przy oglądaniu filmu wytrzyma jakieś 1,5h ale potrafi działać dłużej (ok 15, nie testowałem do wyłączenia)mimo iż wskaźnik pokazuje 0% naładowania.

Wybieram się na wakację i postanowiłem dokupić akumulator, orginalnie lapek powinien wytrzymać 4h.

Zamienniki kosztują ok 370 zł.
Orginał, tu problem bo na stronie HP jest podany nieprawidłowy akumulator, zwyczajnie inny niż mój. Po interwencji w HP uzyskałem wiadomość, że mój akumulator to 372771-001. Ja taki znalazłem w sieci orginalny HP to kosztował 486 zł.

Natomiast na Allegro znalazłem interesującą mnie ofertę.
Numer aukcji to 229455570, wystawiający to Zubrzycki (super sprzedawca - 1 negatyw). Cena nowej baterii to 234.99 zł. Jest pisemna 12 miesięczna gwarancja, bateria nie regenerowana itp. Na zdjęciach jest mój model i jest to orginalna bateria HP, przynajmniej tak wygląda.

Co o tym sądzicie?

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 15:15:58

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.103.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 17:54:36
« Opcje

To Centrum Wrocławia - zapytaj Piotrka CJ, czy w razie problemów pomoże z ewentualną reklamacją poprzez osobiste stawienie się w sklepie i kupuj :-) Ale Super sprzedawca raczej nie oszukuje, nie opłaca mu się. Moze po prostu wystawił po zbyt małej cenie lub miał tanie źródło.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony Comret Mężczyzna Kopiuj nick (85.222.11.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 18:00:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 września 2007, 18:02:56 po raz 1-wszy przez: Comret
« Opcje

To wspomniana aukcja.

To jest jakieś 50% ceny rynkowej, strasznie tanio.

Z drugiej strony nic specjalnego nie oczekuję.

I numer aku z tej aukcji jest inny od tego co mi podali w HP.
To mnie nie zraża bo aktualnie w lapku mam orginalną baterię i nr jest jeszcze inny.

Może to jakieś zleżałe aku. ?

Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 18:10:20 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 września 2007, 18:14:29 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Czy HP Part Number to to samo, co SPS? Jak jest na Twojej? Ewentulnie dowiedz się w HP.

*** Dodano o 18:14:29: *** (Autoscalanie)

Albo to w czymś pomoże - "do użytku z HP HSTNN-I04C, HSTNN-C13C"?

Duszołap

Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 18:50:46 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 września 2007, 19:00:48 po raz 1-wszy przez: Comret
« Opcje

Na aktualnej napisane mam SPS:372771-001,
AS#:361909-001 REV 1,0.

Czyli jednak HP podało mi dobry nr, a ja się myliłem że mam inny.
Teraz to nie jestem pewny czy ten aku z allegro jest dobry.
Konstrukcja, pojemność i napięcie identyczne.

Edit...

Na tej naklejce z Allegro jest taki sam numer jak u mnie, a tej naklejki po prawej nie mam, tzn mam ale inna z napisem: "replace with HP spare 372771-001...".

Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 20:22:22
« Opcje

Te numery sa bardzo podobne. A u Ciebie?

Duszołap

Wypowiedź dodana: 3 września 2007, 20:36:23
« Opcje

U mnie wygląda to tak.

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 września 2007, 09:37:51 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 września 2007, 09:38:20 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Comret -zapytaj się o datę produkcji tej baterii. If (age>3y) Buy=FALSE;

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 4 września 2007, 11:09:24
« Opcje

Dzwoniłem, a więc tak baterie są bez opakowań.
Nie noszą śladów użytkowania.
Gwarancja jest ich wewnętrzna nie HP.
Data produkcji jest bliżej nie określona.
Usłyszałem: "Chyba nie są jakieś stare...raczej nie ma śladów użytkowania itp.".

Co o tym myslicie?

Wypowiedź dodana: 4 września 2007, 11:29:49
« Opcje

Moze zapytaj sie w HP, jak rozszyfrowac kod daty na naklejce - Date Code. Chyba tamta i Twoja nie są z '95 :-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 4 września 2007, 11:47:33
« Opcje

Ehh zmęczyło mnie to.

Zamówiłem, jutro powinna dotrzeć.

Najwyżej będęmiał 2 baterie po 1,5 h i troche kasy w plecy.

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.143.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 września 2007, 23:36:21
« Opcje

Heh, teraz mogłem wyjąć baterie z mojego, rowniez 3-letniego laptopa nx9105 - kompletnie niepodobna i numery inne :-D

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.82.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 00:31:06
« Opcje

No to widać, że HP serwuje klientom niezłą sieczkę jeśli chodzi o części zapasowe. Kto wie, czy nie specjalnie...

Comret, mam nadzieję, że trafi Ci się dobry produkt, chociaż wnioskując z przytoczonej rozmowy trochę to mało prawdopodobne. No ale cóż, może się uda. Jak przyjdzie to napisz jak się sprawuje nowy akumulator...

Stasiek

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 19:40:58
« Opcje

Przyszła paczuszka już ok godz. 10.

Bateria faktycznie jest produkcji HP.
Niestety dostałem model uszkodzony, a mianowicie ząbek od systemu mocowania jest nadłamany. Siedzi w miarę sztywno ale trochę się rusza.

Próbowałem się dodzwonić do allegrowicza ale nikt nie odbierał pod obydwoma telefonami podanymi na gwarancji. Dodatkowo widnieje tam zapis o nie odsyłaniu sprzętu bez wstępnego kontaktu z obsługą.
Wysłałem w takim razie maila na adres podany w gwarancji (jeśli wystąpi niezgodność w towarze). Oczywiście brak odzewu, co uważam za niedopuszczalne u supersprzedawcy, który nie jest osobą prywatną tylko firmą.

Bateria nosi ślady użytkowania, od spodu jest troche obtarta, boczne szyny noszą ślady użytkowania, moja kilkuletnia bateria ma podobne ślady a od spodu wygląda wręcz lepiej. Sprzęt z pewnością nie jest nowy, tak jak deklarował sprzedawca.

No cóż wróciłem do domu i okazało się, że bateria psuje i bez problemu się ładuje w przewidywanym czasie. Bateria siedzi sztywno na swoim miejscu nie ma na razie problemu z mocowaniem.
Po naładowaniu moim oczom ukazał się piękny widok, przy włączonej sieci przewidywany czas pracy to 5 godzin 40 minut :-D.

Nie bardzo wiem co teraz robić, nie bardzo mam czas na wymianę tego akumulatora. Jestem w kraju tylko do niedzieli :-(.

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 19:57:28
« Opcje

Hmm, kurde, jak się można było spodziewać- jednak problemy jakieś są. Ale jeśli bateria siedzi dobrze i długo trzyma to myślę, że powinieneś być zadowolony. Chociaż na twoim miejscu komentarz wystawiłbym neutralny... (w każdym razie na pewno nie pozytywny).

Stasiek

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 20:08:25 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 września 2007, 20:09:02 po raz 1-wszy przez: Comret
« Opcje

To dopiero pierwsze ładowanie i testowanie. Jak się będzie sprawować zobaczymy.

No cóż za tą cenę jestem dość zadowolony. Myślę że podczas użytkowania ten ząbek nie będzie przeszkadzał, ale jak będę nosił 2 baterie to będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Boję się, że kiedyś w plecaku zwyczajnie mi odpadnie jak leciutko w coś uderzę.

Gdybym miał na to czas to bym to wymienił, ale dziś nie udało mi sie skontaktować. Jak nawet jutro wyślę, to dostana ją w piątek.
A w weekend nie pracują. Ja natomiast mam czas do niedzieli.
Z resztą koszty przesyłki w weekend są wyższe i pewnie nie będą chcieli za to zapłacić.

Z tym negatywem czy neutralem muszę uważać, bo nie zamawiałem ze swojego konta i nie chcę go spaskudzić przez jakąś walkę na negatywy.

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 20:21:19
« Opcje

Za neutrala nie powinien wystawić Ci negatywa (ew. możesz wcale nie wystawić komentarza). A o szybkim załatwieniu reklamacji zapomnij- nawet w miarę dobre sklepy się potrafią guzdrać, a co dopiero taki allegrowicz, że nie można się nawet dodzwonić z reklamacją...

Stasiek

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 21:42:02
« Opcje

Comret - ja bym dał negatywa... I na dodatek dochodził się z Allegro o zwrot kasy z ubezpieczenia, jeśli nagle zrywa się kontakt i nie będziesz go w stanie odzyskać przez 2 tygodnie. Na razie wstrzymaj się z komentarzem.

O ile pamiętam, to pisało o fabrycznie nowych - a więc masz niezgodność z opisem = oszustwo.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 22:20:40
« Opcje

Musze to jeszcze przetrawić.

Chciałem mieć baterię na wakacje. W poniedziałek wyjeżdżam za granicę na 2 tygodnie. Zostały mi 2 dni robocze na załatwienie sprawy a to raczej niemożliwe.

Zamawiałem z konta mojej dziewczyny, ona ma jeszcze mało punktów ale nie chce narażać jej konta na negatywa w odwecie.

Szczerze mówiąc to bardziej mnie martwi nadłamany zaczep niż brak nowości akumulatora. Za tą cenę spodziewałem się czegoś podobnego, mimo iż napisane nowy, nie serwisowany i nie regenerowany.

Jak to udowodnię? Z reszta ta aukcja chyba jeszcze istnieje (on miał kilkanaście takich akumulatorów, a sprzedał 4).Tak było napisane nowy, ale koleś może napisać, że był nowy ale porysował sie w transporcie, lub magazynowaniu. Dodatkowo rysy na prowadnicach spowodowane są jedynie sprawdzeniem czy sprzęt był sprawny przed wysyłką. Tego mu nie udowodnię.

Sprawdziłem towar przy kurierze, ale tego delikatnego pęknięcia nie zauważyłem. Jak mu teraz udowodnię, że to np. nie ja upuściłem ten akumulator chwilę po otrzymaniu?

Ehh gdyby to było moje konto i nie jechałbym na wakacje to bym sie nie przejmował i walczył o swoje. Ale w takiej sytuacji to chyba postaram sie jeszcze jakoś z nimi dogadać. Tylko tak na prawdę to nie wiem czego mogę żądać. Przecież nie odeślę im po wakacjach, na dodatek sprawdziłem akumulator czy jest sprawny a więc go już użyłem. Jak im go odeślę teraz to pewnie drugiego przed wyjazdem nie dostanę, a i nie wiadomo czy kasę mi odeślą na czas.

Nie chcę jechać na wakacje bez akumulatora z poczuciem straconej kasy. Z drugiej strony obecna sytuacja nie jest dla mnie zadowalająca.

Jest jedno małe światełko w tunelu, ten cholerny akumulator dobrze działa.

Podejrzewam, że gość skupił używane za bezcen z jakiejś firmy.
Wymienił same ogniwa, oszczędzając na obudowie i elektronice baterii (wiadomo, że to też sporo kosztuje). Dzięki temu jest to tańsze niż nowy zamiennik, o orginale nie wspominając. Dodatkowo ogniwa muszą być w miarę przyzwoite bo mam pisemna gwarancje na rok.

Zwyczajnie nie wiem co mam zrobić :-(.

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 22:27:47
« Opcje

uczciwy sprzedawca nie zrobiłby problemów. I wtakiej kwestii przewaga tych wszystkich supermarketów jest niekwestionowana - jeszcze się mi nie zdażyło aby nie wymienili sprzętu. Nawet gdy sprzedali siostrze playera mp3 niekompletnego, co po otawrciu się stwierdziło, nikt nawet nie śmiał zasugerować w jakikolwiek sposób, że próbuje się ich naciągnąć... Wymienili natychmiast.

W przeciwieństwie do TP S.A. ale to już inna bajka.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 5 września 2007, 22:39:23
« Opcje

Ehhh mam nauczkę, nie robić zakupów na ostatnią chwilę.

Myślę, że wymieniłby mi baterię na sprawną ze względu na uszkodzony zaczep. Wysłałem mu maila dziś zaraz po otrzymaniu ze zdjęciem tego uszkodzenia.

Gdybym domagał się zwrotu kasy bo bateria nie jest nowa to mógłbym tego nie udowodnić i tak na prawdę to akurat mało mnie interesuje.
Nie oszukał mnie sprzedając za cenę rynkową, tylko odpowiednio niższą.

Dodatkowo cena tego jest na tyle niska, że nie opłaca mi się dopłacać za jakieś super hiper szybkie załatwienie sprawy.
Jakby mi zależało to jutro wsiadam w samochód i jestem tam na otwarcie sklepu z awanturą :-D.

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek