Forum

Aparat do 500 zł - co polecacie?

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Aparat do 500 zł - co polecacie?

Idź do strony:12Następna »
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 25 z 27
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 01:23:54 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 października 2007, 07:21:15 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Moderowane przez Dżyszla :

wątek wydzielony

Mam nadzieje ze sie nie martwicie :-P

Ten.. szukam kogos kto by doradzil...

Dobry aparat cyfrowy... cena max 500zł jeszcze lepiej - 300zł za uzywany...

Nie interesują mnie jakieś tam super opcje itd..
Ma to być cyfrówka robić dobre zdjęcia, taka która szybko uchwyci moje spontaniczne wizje :-P
Najlepiej z kilkoma ciekawymi trybami tematycznymi :-P

Taki abym mogl ustawic automatycznie wartosc przeslony i czas otwarcia migawki, zebys sie dobrze sprawdzal podczas fotografowania nocą ewentualnie pod slonce... ( tak wiem, zdjec pod slonce sie nie robi ale ja lubie byc inny :-D )
Czy tez swietnie mógł uchwycic ksiezyc w pełni i niebo nocą...

Mam nadzieje, ze to nie wygorowane wymagania ? :-D

szukam taniego dobrego aparatu dla amatora fotgrafii i tyle..

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 01:23:55

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 05:43:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 października 2007, 07:20:27 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

polecam Canony, :-D
ale skorzystaj z porównywarki, uściślając parametry, poza ceną:
http://www.ceneo.pl/_01_07.htm?gclid=CPjekJ_n8Y4CFQxmMAoduUaHKg

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 07:20:03
« Opcje

Może troszkę drożej, ale ja bym polecił Ci http://www.ceneo.pl/4163-267491b.htm

Ew. coś z nikkonów.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 14:58:38
« Opcje

Ten CanonA460 ma maksymalną czułośc ISO tylko 100-400 :-/ ehh gdyby miał od 80 do 800 było by miło... Fakt, że przy 800 byłoby ziarno, ale zawsze to troche lepiej gdy robiłbym foty w cholernie ciemnych miejscach.. Lampa to nie wszystko :-P

Nie mogę znaleźć w większych różnic pomiędzy

A550 a A 540
Do tego A550 ma 7,1 mpx i jest tańszy od A540 - w czym twkwi haczyk ?? o.O

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 16:58:03
« Opcje

Ja Ci powiem, że mając 800 w życiu z tego nie skorzystałem. A Mając 80 i 100 i tak robię jak już, to na 100 - o dziwo mniejsze ziarno wychodzi!

540 nie ma odchylanego wyświetlacza przypadkiem?

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 18:11:40 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 października 2007, 18:15:08 po raz 1-wszy przez: repylek
« Opcje

na pewno nie ma odchylanego wyświetlacza!
http://www.fotal.pl/sprzet/Canon_PowerShot_A540_ct4_10187,10360.html?PHPSESSID=fc50d711d2e9b7c9a76b5e360e96be2d#cms_product_name z twgo samego portalu:
cyt. " Uniwersalny i prosty w obsłudze Canon PowerShot A550 został zaprojektowany z myślą o początkujących."

Mi całkowicie wystarcza ten model:
cyt. "Powershot A530 to najmocniejszy z zaprezentowanych w lutym 2006 roku kompaktów cyfrowych ze stajni Canona. Mimo typowo amatorskiego przeznaczenia, 530’ka dysponuje sporymi możliwościami fotograficznymi. Matryca o rozdzielczości 5 megapikseli, czułość maksymalna ISO 800 oraz możliwość ręcznej kontroli ekspozycji to z pewnością więcej, niż można by spodziewać się po tanim kompakcie cyfrowym."
http://www.fotal.pl/sprzet/Canon_PowerShot_A530_ct4_10187,10359.html?PHPSESSID=fc50d711d2e9b7c9a76b5e360e96be2d#cms_product_name

jego ostatni poziom cen:
http://www.ceneo.pl/265824

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.210.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 października 2007, 18:15:51
« Opcje

Jesli kreatywnie - uzywany fuji s5500/s5600 albo jakims cudem jak sie uda s6500. Jakosciowo - git.

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 16:19:03
« Opcje

http://www.allegro.pl/item265247240_markowe_aparaty_cyfr_4_1_mega_za_159zl_wyprzedaz.html

mozecie mi powiedziec co jest nie tak z tym aparatem ??

160zł ?? ;/

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 17:05:47 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 listopada 2007, 17:08:18 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Nie widze mozliwosci ustawieni dluzszego czasu naswietlania - to raz. Obawiałbym sie o optyke - to dwa. Zwykle ccd a nie super ccd - to trzy, choc detal. Przetwornik sony - jakso nei kojarzy mi sie to dobrze. Mozliwe, ze zrobił to sony dla aldi - bo tam tego typu sprzet jest sprzedawany czesto - a sony srednio mi sie kojarzy z fotografia. Nowsze lustra - moze jeszcze jakos, spadek po Minolcie. Ale malpki - juz nie to. Zoom ricoh - ki diabeł? Kilka ustawien iso - chyba nie tutaj.

Brak szerokiego kata, maly zoom optyczny etc - to akurat wtornosc tego, ze to kieszonkowa malpa.

Dalej bede twardo obstawiał fuji 5500/5600 - wieksze mozliwosci - rozwoju takze.

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 17:41:55
« Opcje

Tylko ze ten aparat to kosztuje dobre 1000zł (np fuji s5600 ) ja mam max 500zł na ten cel..

http://www.pixmania.com/pl/pl/544476/art/fuji/finepix-s5700.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui

A to cudo ?

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 18:13:54 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 listopada 2007, 18:16:56 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

za 1k swego czasu w fotobasi byl s6500.

5700 to juz nie to samo co 5500/5600. szukaj na allegro uzywek - 5500 ma troche juz, 5600 tez nie jest najswiezszy.

http://www.allegro.pl/search.php?string=s5500&category=8846&order=pd - jest kilka fajnych zestawow - polarek, torba, karta - to sie przydaje.

http://www.allegro.pl/search.php?string=s5600&category=8846&order=pd - nie wiem, gdzie widziales za tysiac - ale widziales baaardzo drogo.

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 19:09:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 listopada 2007, 19:11:45 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

ale to są używki...
Ja chce nówke :-P

Nówka kosztuje od 900zł do 1300zł

Poza tym.. Po co mi lustrzanka ??
Ja fotografią się aż tak nie zajmuje..
Cykam fotki bo lubie...
A aparat będzie kupowany na raty jako dodatek do laptopa.. tzn.. laptop 50% gotówka 50% raty + aparat na raty do 500zł.. Kasa nie zarządzam więc wpływu nie mam na to.. a wybrać jakiś aparat będę musiał.. pytanie - jaki...

a jesli juz chodzi o dodatki do aparatu to jedynie statyw i to biurkowy by mi się przydał...

*** Dodano o 19:11:45: *** (Autoscalanie)

yeblo mi sie z lustrzanka :lol:

W kazdym badz razie po co mi aparat z wymiennymi obiektywami jak ja na prawde z tego ne będę korzystać..

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 19:16:17 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 listopada 2007, 20:09:29 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

A kto mowi o lustrze? Te fujiki to ciagle kompakty. Maja spore mozliwosci - to fakt - ale to ciagle kompakty, Lubisz? No wlasnie - bedziesz sie mogl rozwijac, aparat Cie nie zastopuje,

Uzywke mozna dostac w dobrym stanie :-), (cos sie stalo, problemy z klawiatura - kropek niet :-P)

edit: no wlasnie - po co? Zreszta... nie zauważyłem, by te linkowany canony mialy taki dzynks. Bo chyba nie mowisz o fujikach, ktore to nie maja wymiennych szkiel? Ok, maja - ale to sie serwis bawi w wymiane, nie user - chyba, ze chcesz masakrycznie grzebac. Tylko po co? Jest zrobione tak, ze dziala bez wymiany optyki przez usera :-).

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 20:44:10
« Opcje

dobra.. skoro nie są w nich wymienne obiektywy - to po kiego grzyba mi aparat "krowa" ? :-D :-P

Przecież obiektywy w tych aparatach są tak potężne, że na bank się muszą wymieniać :-P

jak chociażby ten obiektyw z lustrzanki nikkona

jeżeli owe "krowy" w postaci s5500 nie mają wymiennych obiektywów, do tego ledwie 4mpx to ja sie pytam jaki jest sens ?
Jak mogę mieć mniejszy aparat np z 7mpx który zdjęcia będzie robił albo tak dobrze jak w.w aparat albo ciut lepiej/słabiej - amator i tak nie zauwazy roznicy w tym ze na 10 planie 59piksel 156 drzewa bedzie przesuniety o tysieczna milimetra w prawo...

Owszem nie mówię , że nie chciałbym mieć aparatu na prawde porządnego..
Ale raz, że to nie moje pieniądze, dwa, nie zobacze tych pieniedzy na oczy (one sa.. w banku.. który udzieli rat...)
I nie wiele mam tu do gadania...

Tak jak mówiłem - Mama będzie kupowac bracholkowi laptopa płacą xkwoty w gotówce (jako, że to pieniądze braciaka z 18nastki będą) a przy okazji, że braciak dostanie lapka (żeby mi nie było smutno) mam sobie wybrać aparat NA RATY do kwoty 500zł..
Chcąc nie chcąc jestem ograniczony to raz a dwa.. i tak mi głupio od matki brac aparat i wchodzić z nią w układ ale sama wyszła z inicjatywą a poza tym w domu nie mamy nawet zwykłego aparatu a jednak przydałby się...

Ja osobiście gdybym sam miał decydowac i brac aparat pod siebei to wziąłbym .:

http://www.pixmania.com/pl/pl/463011/art/nikon/d40-czarny-obiektyw-af-s.html

(dość wysoka cena.. widziałem ponizej 2000zł nówki.. )

albo

http://www.pixmania.com/pl/pl/392384/art/fuji/finepix-s9600.html

Ale tak jak mówiłem..
Jedyne co mogę zrobić to wybrać NOWY aparat do 500zł :-(
A tutaj możliwości są dosyć ograniczone..

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 20:59:24
« Opcje

Kiedy bedziecie kupowac aparat? S5600 to wychodzacy model juz - ceny, jesli jeszcze jest dostepny, leca na glebe.

A po co? Zeby byl duzy zoom optyczny :-). W tym 9600 tez nie masz wymiennych szkiel.

Na plus fujikow - dobra matryca, dobry optyka, duzya fizycznie matryca.

A megapiksele to nie wszystko. Ja w swoim s6500 mam 6.1 bodajze - ale i tak zazwyczaj robie na 2 albo 3. Wieksza rozdziałka mi niepotrzebna.

Nie oszukujmy sie - megapiksele - spora ich liczba - to najczesciej wabik na klienta-laika.

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 21:32:21 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 listopada 2007, 21:34:04 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

No w tym roku to nie ma opcji...
Chyba...
Braciak ma 18nastke na poczatku roku wiec myślę, że to będzie gdzieś tak w styczniu/lutym - zalezy to w sumie od rodziny ktora mialaby sie zjechac..

Wiem ze w S9600 nie ma szkieł wymiennych ale odpowiada mi ten aparat - bo posiada praktycznie to czego mi trzeba...

makro od 1 cm
ISO od 80
Zapis w RAW
Kilka trybów lampy błyskowej
CCD
Tryby sceniczne itd
I regulowany czas naswietlania..
max rozdzielczość fotek 3488 x 2616

A mpx owszem - wabik jednak z racji tego, że moje fotki najczęściej lądują na moim pulpicie to chciałbym mieć porządną jakość zdjęć w porządnej rozdzielczości..
Fakt, że 4mpx w sumie wystarcza jednak poniżej 5/6mpx nie chce cyfrówki..

*** Dodano o 21:34:04: *** (Autoscalanie)

aa i jeszcze na plus s9600 - bridge a nie jakas tam podręczna kompaktówka o wymiarach motoroli v3 :-P

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.227.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 22:15:17
« Opcje

Ale niewiele mniejsze i niewiele gorzej wyposazone 5600/5700 odrzucasz - dziwne :-|.

To samo, co 9600 ma 6500 - z wyjatkiem bujanego wyswietlacza i goracej stopki. Co wiecej - przy 9600 zastosowano ta sama ponoc optyke co przy 6500 - a przy wyzszych rozdzielczosciach robi sie mydlo.

4megapiksele to naprawde wystarczajace. Jaka masz rozdzialke pulpitu, ze 4mpx to malo?

Porzadna jakosc zdjec - to wlasnie fuji. Pisalem o zaletach - dobre ccd - super, nie zwykle; dobra optyka, czesto duza fizycznie matryca - czyli wieksze iso bez szumow.

Chcesz aparat uzytkowy czy do chwalenia sie "patrzcie, mam 15megapikseli na matrycy wielkosci 1/2,5''!" ]:->.

Szczerze - osobisicie nie widzie konkurencji dla fujikow w klasie kommpaktow - owszem, sa porownywalny czy lepsze cyfraki - ale za wyzsza cene.

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 22:20:32
« Opcje

Domi jesteś wredny :-P :-D

Ja już Ci powiedziałem...
Max co mogę wybrać z nówki to
http://www.pixmania.com/pl/pl/544476/art/fuji/finepix-s5700.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui

I na tym się kończy...
Bo tak jak powiedziałem to nie ja wydaje pieniądze i nie mam możliwości zakupu używanego aparatu..
Po prostu nie dostane pięniędzy do rąk.. W ogóle nie dostanę pieniędzy...
TYLKO I WYŁĄCZNIE RATY :-(
Do stycznie jeszcze pewnie ceny apaatów polecą więc może znajdzie się coś jeszcze lepszego.. ale na chwilę obecną to w gre wchodzi tylko ten fuji z linka powyzej..

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.227.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 22:35:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 listopada 2007, 22:36:51 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Szkoda, naprawde szkoda. 5700 w zgodnej opinii byl raczej krokiem wstecz wobec 5600. Aha - pixmania - odpusc sobie, jest duzo zlych opinii o nich. Przesylka z Francji tez troche idzie.

A nie mozesz odkladac po np. 100pln na miesiac? Pogadaj - cos tam o fotografii wiesz, podchodzisz kreatywnie, dbasz o wlasne dzielo, chcesz dokladnosci, szczegolow - tu naprawde fujiki dobrze by sie sprawdziły. Co wiecej - moze do tego czasu uda sie wyrwac w dobrej cenie s6500 - w ogole ekstaza.

Probuj - bo gra jest warta swieczki.

Nadzieja jest jeszcze inna - ze do zimy ostana sie gdzies s6500/s9600 w dobrych cenach - bo zapewne wyjda/wyszly nastepne, nowsze modele, wiec kazdy bedzie wyprzedawał resztki magazynowe.

edit: Ja wredny? Wbijasz noz w me serce czyste tymi kalumniami! Takie oszczerstwa, gdy pietnuje psotawy moralnie dwuznaczne i argumenty falszywe niczym prorocy naszych czasow!

Wypowiedź dodana: 7 listopada 2007, 22:40:57
« Opcje

jesli chodzi o pixmanie to raczej chodizło mi o ukazanie wygladu owego modelu i jego parametrów niż o zakup z tej strony.. u mnie na szczescie mam gdzie wybrac lapka i cyfrówke więc o to się nie martwie...

COś będę musiał tak czy inaczej wybrać...
Przed świetami nie ma się co rzucać bo "okazja" moze sie okazać, okazyjnym shitem...

aaa

I broń bopże nie w media markt :-D

ja tam widziałem ceny laptopów i cyfrówek :lol:

"media markt - jednak dla idiotów" chętnie bym napisał o tym jakąś rozprawke.. dokładnie o takim tytule.. xD

Wypowiedź dodana: 26 marca 2008, 23:39:07 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 26 marca 2008, 23:42:15 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Ok jak wiaodmo ja już aparacik mam i jest cacy :-)

(na cyfrowkach to ja sie kompletnie nie znam nawet tego osbluzyc nie ptorafie :-P mialem ostatnio w reku F5600 i nie wiedzialem jak zaczac zdjecia robic xD )

Jednak znajoma ma problem...

Kwota
-nie może przekroczyć 500zł
Wymagania .:
- matryca do 7mpx
- Najlepiej aby miał akumulator ( nie chodzi o baterie a akumulator litowo-jonowy)
- przyzwoita jakość zdjęc przy slabszym oswietleniu
- nie zzerajacy jak smok baterii/akumulatora

Propozycje .:

Kodak M853

Samsung L730

a to dlatego że .:
cyt. " bo ładnie wygląda"

Canon A560

Z tych 3ch cos jest godnego uwagi ?
Ewentualnie coś innego co nie przekroczy kwoty 500zł z kosztem zakupu akumulatorków...

NACIAGNIECIE DO KWOTY POW. 500zł JEST NIEMOZLIWE A KUPNO APARATU UZYWANEGO NIE WCHODZI W GRE.

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 07:30:38
« Opcje

Absolutnie nie opłaca się kupować aparatu wyposażonego w akumulator. Dużo lepiej kupić na standardowe "paluszki" a nie ma problemu używać ich akumulatorowych odpowiedników w zamian.

Canon A560 jest jak najbardziej godny polecenia w tej kategorii cenowej.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 10:50:53
« Opcje

Znajoma obecnie posiada jakaś cyfrowke do 250zł która po cyknieciu 10 zjdec zzera cale baterie xD Dlatego upiera sie na akumulator :-) Choc po dlugiej rozmowie wczoraj chyba doszlismy do konsensusu i zdecyduje sie na akumulatorki (paluszki) :-)

Oprocz Canona coś jeszcze byś polecił w tej cenie ?

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 11:47:18
« Opcje

Bo baterie nie mają takiej pojemności ani wydajności prądowej jak akumulatory. No i już nie mówię, że jeśli baterie to WYŁĄCZNIE alkaliczne.

mgr inż. Dżyszla

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.229.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 13:46:43 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 27 marca 2008, 13:55:10 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Canon, Nikon i Fuji - nic innego bym pod uwage nie brał. Jesli dobre foty w nocy - to duze iso - ergo fizycznie duza matryca.

http://www.znak.pl/index.php?cid=26&scid=614&prid=apaFujA820+srebrny - matryca super ccd, duza fizycznie... optyka jak to u fuji - dobra. Az dziw ze takie parametry za taka cene.

http://www.znak.pl/index.php?cid=26&scid=614&prid=apaFujF480+czarny - szeroki kat - ale matryca zwykla i przecietna. Tak raczej ewentualnosc.

Ceny wyzsze - ale to do poszukania taniej pewnie, kwestia znalezienia, ew dozbierania symbolicznego.

Aku i ladowarka to i tak wydatek +/- 100pln - wiec ew mozna poczekac z tym/dozbierac.

Wiadomo - eneloop + bc-700 albo nastepca - bodajze bc-900

Idź do strony:12Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek