Forum

Co sądzisz o systemie Windows Vista

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Komentarze > Ankiety > Co sądzisz o systemie Windows Vista

Komentarze do ankiety nr 38
Idź do strony:« Poprzednia1234Następna »
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 26 - 50 z 83
 Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.72.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 lutego 2008, 22:56:13
« Opcje

Ja nie rozumiem. Dlaczego kupujecie system, który już niedługo zostanie pozbawiony wsparcia, sterowników do nowych urządzeń, poprawek bezpieczeństwa, itp.

Ja rozumiem, że XP jest dobry, ale MS daje wyraźny sygnał: nie chcemy, żeby użytkownicy korzystali z Win XP. Ja już ich posłuchałem. Zainstalowałem Linuksa. Nie żałuję.

Ale mówię poważnie: nie opłaca się kupować XP na zapas. Ten co się ma, na obecnym sprzęcie trzeba chronić i dbać o niego, ale zakup na zapas może się okazać bardzo nietrafiony.

Stasiek

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 18 lutego 2008, 22:56:14

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.191.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 lutego 2008, 23:04:49
« Opcje

Sprawa jest prosta - jesteśmy w znacznym stopniu "ograniczeni" i przymuszeni aplikacjami, z których musimy korzystać a które nie są jednak pod pingwinkiem dostepne.

Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.1.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lutego 2008, 00:19:40
« Opcje

Probowales Wine? Wprawdzie nie wszystkie programy dzialaja w 100% poprawnie, ale mozesz sprobowac.

Robbie

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.95.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lutego 2008, 23:51:31
« Opcje

Alvin- też się tak tłumaczyłem. Ale rozwiązanie jest proste: najpierw dual-boot. Powoli się przyzwyczajasz, a do windowsa zaglądasz wtedy, kiedy nie możesz znaleźć programu do konkretnego celu, ani odpalić go przez Wine. Po pewnym czasie złapiesz się na tym, ze partycja z windowsem będzie się tylko kurzyć nieużywana :-P

Stasiek

Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.31.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 lutego 2008, 01:35:08
« Opcje

To co pisze Stasiek to prawda...Wprawdzie do tej pory mam dual boot, ale to tylko z powodu lenistwa i wystarczajaco duzego twardego dysku. Linux zagoscil na dysku w moim laptopie i o ile nie stanie sie jakis cud to tak juz pozostanie na stale. Nie gram i ze zintegrowana karta graficzna grac o tak nie bede, niezaleznie od systemu. OpenOffice i Opera dzielaja wspaniale. System jest bezpieczny. Wspolpracuje z szkolna siecia znacznie lepiej niz Windows (nie potrzebuje programu CiscoCleanAccess, ktory czesto jest problematyczny). Wygoda pracy tez znacznie lepsza niz w Viscie (szczegolnie jak ma sie wlaczonych kilka aplikacji na raz). Caly system dziala szybciej, jest ladniejszy i mam nad nim kontrole :-D[/b]

Robbie

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 22:06:45
« Opcje
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 marca 2008, 14:27:40
« Opcje
 Gość Quadro Kopiuj nick (0.0.0.*)
Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 12:27:07
« Opcje

Powiem jedno. aby wypowieadac sie o jakimkolwiek systemie, np o viscie to trzeba go zainstalowac i popracowac na nim. A Ty alvin jak dlugo pracowales na viscie ze wyrobiles sobie tak pelny obraz?

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 17:48:43
« Opcje

Quadro, jak długo trzeba pracować na Viście aby komentować jej cenę?
Używałem Wiśty godzinę i mi wystarczyło aby wyrobić sobię opinię o tym "systemie"

Z drugiej strony- jeśli Ci Vista pasuje, nie mam zamiaru Cię linczować czy coś. Mnie po prostu nie stać na wydatek rzędu ileśset złotych za coś czego nie będę mógł użyć.
Ale rozumiem że kogoś może być na to stać.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 17:57:50
« Opcje

Quadro, z tego co wiem pracujesz na Viscie.
Więc napisz swoją opinię na temat tego zystemu, co jest dobrze a co źle.
Przecież ten wątek do tego służy.

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 18:14:23
« Opcje

Quadro, a powiedz uczciwie, czy podczas pierwszej godziny - dwóch użytkowania systemu nie przekląłeś na niego? Dla mnie liczy się pierwsze wrażenie a te Vista wywarła na mnie bardzo złe... O ludziach z MS i ich polityce nie wspominając, bo pół godziny straciłem na to, aby dowiedzieć się od pana, że aktywacja nie jest możliwa w tej chwili i mam próbować później. O wcześniejszych rozmowach z innymi ludźmi w celu eliminacji innych przyczyn kłopotów nie wspomnę, w efekcie czego koszt rozmów telefonicznych wyniósł połowę wartości Windowsa XP. Może gdyby jej obsługa była inaczej pomyślana, niż jako lukierkowate lustereczko dla wyszminkowanej pani za biurkiem, to udało by się choć część tych kosztów zaoszczędzić. Przykro mi bardzo, że system wywarł takie pierwsze wrażenie na mnie, ale nie wiedzę niczego niewłaściwego w swoim rozumowaniu i stworzeniu na tej podstawie cząstkowej, acz definitywnej opinii.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Gość Quadro Kopiuj nick (62.69.207.*)
Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 18:38:48 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2008, 18:46:37 po raz 1-wszy
« Opcje

Ale Vista jest tansza niz XP w analogicznym okresie. Zaplacilem za nia 270 zl. XP w tej cenie do niedawna mozna bylo pomarzyć.
Poza tym jestem bardzo zadowolony z tego systemu. Jest szybszy i stabilniejszy niz XP, lepiej zarzadza pamiecią i sprawniej wykorzystuje dwurdzeniowe procesory. Jest duzo bezpieczniejszy bez koniecznosci instalowania dodatkowych programow. Nie zostawia smieci po odinstalowywanych programach, zarowno na dysku jak i w rejestrze. Rowniez mniej fragmentuje dysk twardy.
Zgodze sie ze jest bardziej wymagajacy od XP, ale jak juz ma sie szybki komputer, to sprawniej korzysta z mocy komputera.

*** Dodano o 18:46:37: *** (Autoscalanie)

Dzyszla, nie, nie mialem ochoty go przeklac. Moze dlatego ze wczesniej juz pracowalem na Viscie RC1 i juz troche poznalem ten system. Nauczylem sie gdzie co jest i przyzwyczailem sie do tego. Mam na laptopie XP i pracujac na lapie juz brakuje mi rozwiazan stosowanych w Viscie. Jak np szybkie wyszukiwanie z dowolnego okna, czy bardziej zwarte menu start. Albo hybrydowe usypianie komputera z rownoczesnym zapisem do pamieci i na dysk. Komputer sie wylacza, a po wybudzeniu w ciagu sekundy jest gotowy do pracy tak jak go zostawilem. I nie ma problemow z siecia po wybudzeniu jak to bylo np w XP.
Podobnie ma sie sprawa z wstepnym ladowaniem programow do pamieci, ktore znaczaco przyspiesza ladowanie sie programow i nie musze na nic czekac. Podobnie jak to jest w XP z IE a Firefoxem. Pierwsze uruchomienie Fx jest dosc dlugie, a IE otwiera sie blyskawicznie. W Viscie Fx otwiera sie rownie szybko jak IE

Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 19:26:54
« Opcje

Zgodzę się w kilku kwestiach, że Prefetching w XP był mało wydajny... Menu start mnie osobiście najbardziej odpowiadało to z 98 :-D (i chwała za to, że w XP pozostawili taką opcję), ale co do Visty to na codzień aż tak nie korzystałem, to nie wiem... Co do hibernacji i problemów z siecią to faktycznie występują i tu także się zgadzam.
Teraz tylko pytanie pozostaje - czy XP przypadkiem nie chodziłby równie wydajnie na tym samym sprzęcie co Vista?

No a sprawa sterowników? O ile jeszcze może do drukarki mi się uda znaleźć, to skaner chyba bym musiał nowy kupić... Nie wspominając to takich elementach, jak tuner czy dźwiękówka (oczywiście zakładam wymianę płyty głównej :-P).

A co do czego mam wątpliwości? "Jest duzo bezpieczniejszy bez koniecznosci instalowania dodatkowych programow." - do czasu... Owszem, że mechanizm zapożyczony z Linuxa gdzie możemy spokojnie pracować na końcie użytkownika a jednocześnie administrować komputerem jest znacznie bardziej usprawniony i wygodniejszy niż w XP. Lecz tak naprawdę kwestia popularności=opłacalności może w najbliższym czasie odsłonić inne dziury. Firefox też podobno był dużo bezpieczniejszy... Dokąd nie przesiadła sie na niego większość użytkowników.
"Nie zostawia śmieci po odinstalowywanych programach, zarowno na dysku jak i w rejestrze" - w to zdanie nie wierzę zupełnie. Czy chcesz powiedzieć, że Vista monitoruje absolutnie wszelkie operacje zapisu na dysk i do rejestru prowadzone przez program? Przecież to grozi usunięciem dokumentów w razie odinstalowywania! A nie wszystkie pliki/wartości są tworzone podczas instalacji (a często dopiero przy pierwszym uruchomieniu programu).
"Rowniez mniej fragmentuje dysk twardy." - a o jakim FS mówimy?

I jeszcze jedno - sprawdzałeś obciążenie pamięci po dajmy na to 24h pracy systemu i porównywałeś z XP?

A na koniec - podejście takie, że "mamy do dyspozycji wiecej RAMu, szybszy procesor - to trzeba to wykorzystać" w swej ideologii nie do końca jest trafne. To tak, jak z samochodami - im lepszy silnik, tym droższe opony są potrzebne ;-) A może zamiast zmuszać do zwiększania powierzchni przyczepności (ubocznie zwiększając tarcie) można by poprawić geometrię czy rozkład sił? :-) Tylko po co sie trudzić... Ale takie podejście MS stosował od wieków.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 20:16:10
« Opcje

Ale motorem rozwoju sa gry a nie system. I to glownie gry zmuszaja uzytkownika do zwiekszania mocy swojej maszyny. A jesli w normalnej pracy system umie skorzytac z tej wiekszej mocy to dlaczego nie. skoro to sie przelozy na zwiekszenie szybkosci to po co zasoby komputera maja lezec odlogiem.

"Nie zostawia śmieci po odinstalowywanych programach, zarowno na dysku jak i w rejestrze" - chodzi mi o to, ze odinstlowanie programu powoduje ze katalogi zwiazane z tym programem tez znikaja. A nie tak jak w XP w program files mamy calą grupe pustych lub z jakimis szczatkowymi plikami katalogow. Rejestr tez o dziwo jest duzo czystszy niz w XP. Nie ma tam jakis pustych kluczy, krzyzujacych sie wpisow itp.

"I jeszcze jedno - sprawdzałeś obciążenie pamięci po dajmy na to 24h pracy systemu i porównywałeś z XP?" - i tu cie zaskocze. Sprawdzalem i to nie 24H tylko caly miesiac bez wylaczania i restartu. I system absolutnie sie nie zmulal jak XP

Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 21:15:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2008, 21:15:59 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Czyli stwierdzasz jednym słowem, że Vista jest dla graczy.

Ad 2. - to też sie wiąże z ryzykiem usunięcia istotnych plików :-) A w XP to deinstalator decyduje czy usunąć dany folder.
Krzyżujące wpisy w rejestrze? A jak to wygląda? A poza tym - od jakiego czasu masz zainstalowany i jak dużo programów "próbujesz"? :-) W XP rejestr też będzie czysty, jeśli zainstaluje się raz co potrzebne i niczego więcej nie będzie.

XP Ci sie zamulał? Bo mnie nigdy (już przeszło 5 lat od instalacji!)... A na lapie wcale go nie wyłączam...

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 10 marca 2008, 22:05:16
« Opcje

No a po co Ci Vista, jak XP daje ci to samo?
Ja zainstalowalem Viste bo chcialem miec system 64 bitowy, oraz chcialem miec DX10 i pograc w Crysisa.
64 bitowy XP nie spelnil moich oczekiwan, wiec wybralem Viste. I nie zaluje bo dziala znakomicie i nie mam zadnych problemow.

Zawsze cos tam instaluje, potem odinstalowuje i tym sposobem moze sie syf robic

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 01:11:09 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 07:29:12 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Moderowane przez Dżyszla :

Część wypowiedzi usunięta na wskutek dezaktualizacji

A to, że vista jest dla graczy to wiadomo- w końcu ich najłatwiej zaszantażować brakiem nowości... (bo DX10 na XP nie wypuszczą)

Stasiek

Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 01:16:08
« Opcje

Jest szybszy (...) niz XP

Wiem, czepiam sie - ale akurat to sie nie zgadza. Nie wiem jaki komputer trzeba miec, aby Vista dzialala szybciej niz XP. Wiem jedynie, ze mnie na niego raczej nie stac...

Quadro napisał(a):

Mam na laptopie XP i pracujac na lapie juz brakuje mi rozwiazan stosowanych w Viscie. Jak np szybkie wyszukiwanie z dowolnego okna(...)

W ciagu ostatnich 10 lat skorzystalem z wyszukiwarki jedynie kilka razy. Mialem to opcje w Viscie, mam to teraz w Ubuntu, ale ani razu z niej nie skorzystalem...Przewaznie wiem co robie z moimi plikami.

Cytat:

czy bardziej zwarte menu start.

Ok, tu moge przyznac tobie racje, choc to jedynie kwestia gustu. Ja lubie bardziej rozwiazanie z XP - bardziej przejrzyste.

Cytat:

Albo hybrydowe usypianie komputera z rownoczesnym zapisem do pamieci i na dysk. Komputer sie wylacza, a po wybudzeniu w ciagu sekundy jest gotowy do pracy tak jak go zostawilem.(..)

...a poza tym zawiesza sie w polowie przypadkow, co ma zostac dopiero poprawione w SP1 ;-).

Cytat:

Podobnie ma sie sprawa z wstepnym ladowaniem programow do pamieci, ktore znaczaco przyspiesza ladowanie sie programow i nie musze na nic czekac.

O ile masz wystarczajaco pamieci. Jak sie szybko przekonalem 1GB to NIE jest wystarczajaca ilosc. Poza tym - faktycznie, przydatne.

Faktycznie, Vista jest chyba tylko dla graczy. Do reszty zastosowan sa lepsze alternatywy.

Robbie

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 04:30:15
« Opcje

Trzeba wziąć również pod uwagę, "szczególną" przypadłość SP-1 dla Visty , bo można pozostać w Necie z gołą "potylicą" ;-)
http://di.com.pl/news/19685,0,Service_Pack_1_dla_Visty_moze_byc_klopotliwy.html

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 08:25:25
« Opcje

Robbie napisał(a):

Wiem, czepiam sie - ale akurat to sie nie zgadza. Nie wiem jaki komputer trzeba miec, aby Vista dzialala szybciej niz XP. Wiem jedynie, ze mnie na niego raczej nie stac...

Mam 6GB pamieci i dwurdzeniowy procesor i na tym chodzi wysmienicie Vista

Robbie napisał(a):

W ciagu ostatnich 10 lat skorzystalem z wyszukiwarki jedynie kilka razy. Mialem to opcje w Viscie, mam to teraz w Ubuntu, ale ani razu z niej nie skorzystalem...Przewaznie wiem co robie z moimi plikami.

Nie wiem jak korzystales przez ostatnie 10 lat z tego, jak Vista jest od niecalego roku na rynku. ale pomijam ta kwestie. chodzi mi o to ze klikam na menu start wpisuje nazwe programu, albo pierwsze litery i juz mi sie pokazuje ten program. nie musze przeszukiwac calej listy w poszukiwaniu programu

Robbie napisał(a):

...a poza tym zawiesza sie w polowie przypadkow, co ma zostac dopiero poprawione w SP1 ;-).

Mnie sie ani razu nie zawiesil, wiec nie mam powodu do narzekan :-)

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (127.0.0.*->83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 09:11:54
« Opcje

...O wcześniejszych rozmowach z innymi ludźmi w celu eliminacji innych przyczyn kłopotów nie wspomnę, w efekcie czego koszt rozmów telefonicznych wyniósł połowę wartości Windowsa XP...

Infolinia 0 801 z kosztem 0,35 zł/połączenie?

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 09:35:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 09:35:44 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Nistety, ale ta cena to nie z komórki, a taka była tylko możliwość.

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 10:10:41
« Opcje

6GB ramu?
Aha, no to już przynajmniej mam jakiś próg na którym Viśta chodzi dobrze, na moim C2D @ 2.8GHz z 2GB ramu nie chodziło to to znakomicie, a ilość klatek w grach była mniejsza niż w XP bez podkręcania procka.
To samo na kompie z 3 i 4 GB ramu, ale fakt na 6GB nie próbowałem.

W momencie w którym będzie mnie stać na kompa z 6Gb ramu to kupie Maka.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.2.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 10:13:14
« Opcje

Mam 6GB pamieci i dwurdzeniowy procesor i na tym chodzi wysmienicie Vista

Wlasnie o tym mowilem :-D. Btw - uzywasz systemu 64-bit?

Quadro napisał(a):

Nie wiem jak korzystales przez ostatnie 10 lat z tego, jak Vista jest od niecalego roku na rynku. ale pomijam ta kwestie. chodzi mi o to ze klikam na menu start wpisuje nazwe programu, albo pierwsze litery i juz mi sie pokazuje ten program. nie musze przeszukiwac calej listy w poszukiwaniu programu

Chodzilo mi o jakiekolwiek wyszukiwanie. Zreszta z takiego wyszukiwania jak piszesz tez przewaznie nie korzystam, choc to faktycznie bywa przydatne. Mimo to - te programy z ktorych czesto korzystam maja przydzielone skroty klawiszowe :-).

Quadro napisał(a):

Mnie sie ani razu nie zawiesil, wiec nie mam powodu do narzekan :-)

Rozumiem, ze masz Viste na komputerze stacjonarnym? Jesli tak, to masz odpowiedz na pytanie czemu sie u Ciebie nie zawiesza.

Robbie

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 10:26:36
« Opcje

Tak uzywam 64 bitowego systemu

Zonewelld napisał(a):

Aha, no to już przynajmniej mam jakiś próg na którym Viśta chodzi dobrze, na moim C2D @ 2.8GHz z 2GB ramu nie chodziło to to znakomicie, a ilość klatek w grach była mniejsza niż w XP bez podkręcania procka.
To samo na kompie z 3 i 4 GB ramu, ale fakt na 6GB nie próbowałem.

Nie przesadzajmy. Na 3 GB tez chodzila bardzo dobrze i roznica byla naprawde niewielka. W zasadzie pomijalnie mala

Robbie napisał(a):

Rozumiem, ze masz Viste na komputerze stacjonarnym? Jesli tak, to masz odpowiedz na pytanie czemu sie u Ciebie nie zawiesza.

Tak mam stacjonarny. ale nie rozumiem co to zmienia.
Jedynie co tlumaczy taka krytyke Visty to to, ze producenci laptopow masowo przeszli na viste zostawiajac ilosc pamiec na poziomie wystarczajacym do sprawnej pracy w XP. co by nie mowic 1 GB w Viscie to poziom minimalny i napewno nie mozna tego nazwac komfortowa praca. Na 2 GB chodzi juz bardzo plynnie.
Gdyby laptopy z Vistą sprzedawne byly z minimum 2 GB to nie bylo by tyle narzekan co obecnie.

Idź do strony:« Poprzednia1234Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek