Forum

Co sądzisz o systemie Windows Vista

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Komentarze > Ankiety > Co sądzisz o systemie Windows Vista

Komentarze do ankiety nr 38
Idź do strony:« Poprzednia1234Następna »
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 51 - 75 z 83
 Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.2.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 10:37:42
« Opcje

Wedlug moich doswiadczen laptopy z Vista czesto maja problemy z zarzadzaniem energia. Tez nie rozumiem czemu. Wiem, ze nie jestem jedynym ktoremu usypanie/hibernacja dziala poprawnie w 50% przypadkow. Inna sprawa, ze w Ubuntu jest podobnie, tylko ze tutaj wiem czym to jest spowodowane i w jakis sytuacjach to sie dzieje. W Viscie to po prostu loteria.

Zgadzam sie, ze Viste powinni sprzedawac tylko w komputerach z 2GB Ramu lub wiecej. A na reszcie instalowac XP/Linuxa. Wtedy i ja bylbym zadowolony, ale niestety tak jak to teraz wyglada, Vista zostala wcisnieta mi na sile do komputera. Dlatego tez zainstalowalem Ubuntu - dziala szybciej, wyglada ladniej od Visty z Aero i wystarcza zupelnie do moich zastosowan. Bylo troche problemow z konfiguracja/sterownikami, ale wynikalo to raczej z braku wiedzy na temat Linuksa. Nie obrazilbym sie gdyby Ubuntu byl preinstalowany, ale z drugiej strony nie nauczylbym sie wtedy tego co teraz umiem.

Robbie

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 10:37:43

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 11:05:17
« Opcje

Quadro napisał(a):

Nie przesadzajmy. Na 3 GB tez chodzila bardzo dobrze i roznica byla naprawde niewielka. W zasadzie pomijalnie mala

Aha, znaczy lepiej nie będzie. Sądzę że aplikacje w XP reagują znacznie szybciej niż w Viście, no i stabilność jest o wiele wyższa w XP.
jedyne co by mnie interesowało w Viście to lepsze zarządzanie prockiem, ale to za mało, aby się przesiadać na tak niedopracowany i katastrofalny w obsłudze system.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 11:32:39
« Opcje

To, ze jest inaczej zorganizowany niz XP, nie oznacza ze jest niedoparacowany i katastrofalny w obsludze. Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia.
Tak jak powiedzialem wczesniej, nie moge nic zarzucic Viscie, programy uruchamiaja sie szybciej, dzialaja sprawniej, system jest naporawde stabilny i robi wszystko to co ja chce.

A dodatkowa niezaprzeczalna zaleta jest konsola (na wzor tej z linuxa) za pomoca ktorej moge zrobic wszystko. dowolnie skonfigurowac system, poczawszy od wylaczenia trybu graficznego podczas uruchamiania, konfiguracji bootowania systemow, przez wyznaczenie ile pamieci maksymalnie ma przeznaczyc na poszczegolne programy, az do ustawienia czy ma akceptowac podpisane sterowniki czy ma to ignorowac itp.
XP takich mozliwosci nie mial, a aby zmienic niektore z tych ustawien to trzeba bylo instalowac dodatkowe zewnetrzne programy

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 11:34:56
« Opcje

A przede wszystkim - najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie - nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa?

Inaczej mówiąc: OS ma mi służyć do pracy czy też ja mam służyć OSowi [czyt. - jego producentowi] do poronionych eksperymentów na żywym organiźmie?

Pytanie wynika z tego, że nie zapisywałem się do grona beta-testerów Wiśta-wio, którzy znajdują przyjemność w grzebaniu w systemie i odkrywaniu jego słabych stron i niedoróbek lecz jako użytkownik końcowy oczekuję, że za swoje pieniądze otrzymam OS, który zapewni mi szybką i stabilną pracę komputera.

Z tym również wiąże się kwestia sprzętu.

Otóż, nie może być tak, że aby pracować z takim samym komfportem jak dotychczas jestem zmuszany do wymiany lub rozbudowy sprzętu! ! ! I jeżeli rozbudowałem sobie kompa z 512 MB RAM poprzez 1 GB do obecnych 2 GB to nie po to aby wypełnić żądania M$ i zapewnic sobie minimalne warunki do sensownej pracy tylko po to aby poprawić sobie komfort pracy.

A właściwie to co Wiśta wio tak naprawdę daje nowego użytkownikowi indywidualnemu?
Nowy interfejs AERO? :lol:
A komu to jest potrzebne?
No... chyba że jakiejś siusiumajtce, dla której wazniejsze jest to, by na ekranie było "lśnunce i błyscunce" bez zwracania uwagi na efektywność przyjętych rozwiązań w codziennej pracy.

Co tam jeszcze miało być?
Nowy system plików? :-D
Świadomemu end userowi?
Boki Zrywać :-D albowiem takowy ma wdrożoną organizację plików z danymi i nie potrzebu8je kretyńskiego mechanizmu wyszukiwania, któy nie daje nic prócz dodatkowego obciążenia systemu.
Gwoli jasności: usługa indeksowania jest pierwszą, którą dezaktywuję natychmniast po instalacji nowego systemu!!
Ergo: kto potrzebuje mechanizmów wyszukiwania?
Wspomniana wcześniej siusiumajtka oraz... ktoś, kto nie jest użytkownikiem danego komputera!

Czyli - w najlepszym razie administrator [tylko niby jakim prawem gostek odpowiedzialny tylko i wylącznie za sprawne funkcjonowanie infrastruktury sieciowejm i nie posiadający formalnych uprawnień do niczego więcej ma mi grzebać na dysku pomiędzy moimi plikami? ] względnie inna osoba jeszcze mniej umocowana do zapoznawania się z zawartością moich plików.

A na dodatek - przecież ten nowy FS miał sam decydować o organizacji struktury plików w kompie niezaleznie od mojej wiedzy i woli!!!

Czyli - znowy Micro$$oft doszedł do wniosku, że "un wi lepij" ode mnie co-gdzie-dlaczego powinienem wedle niego przechowywać i co i dlaczego jest dla mnie lepsze :lol: :-D

Mnie to nie przekonuje.

No i na koniec problem ze sterownikami.
Jeszcze nidgy żaden z poprzednich OSów M$$ nie był wypuszczony z taką ilością brakujących steroiwników do w końcu podstawowych urządzeń jakie się do kompa instaluje i podlącza.

Wiem, Jak zwykle taki jeden powie, że mam paranowiczną wizję świata ale przecież wynika to w prostej mierze z tego, iż M$$ nie przekazał w porę producentom sprzętu danych niezbędnych do napisania nowych sterowników.
Powyższe rodzi pytanie: dlaczego nie przekazał?

Możliwe odpowiedzi są trzy:
[1] Z gatunku SF - bo ktoś tam w M$$ zapomniał, że trzeba te dane przekazać

[2] Z prawdopodobieństwem 50% - bo M$$ miał zamiar zmonopolizować rynek czerpiąc również zyski z oprogramowania do urządzeń innych producentów względnie eliminujac tychże producentów z rynku by stworzyć na nim miejsce dla swoich produktów sprzętowych

[3] Z prawdopodobieństwem ok. 80% - bo odkłądając n-razy wypuszczenie Wiśty chciał wreszcie wypchnąć na rynek tego niedonoszonego bękarta mając pełną świadomość wszystkich jego wad i ułomności czyli świadomie wciskając nabywcom produkt nie pełnowartościowy czyli - nazywając rzecxz po imieniu - okradając ich, jak jest w zwyczaju tej firmy mającej kradzież wp=isaną w samą istotę ich "kultury korporacyjnej".

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 11:48:03
« Opcje

O ile nie zgadzam sie z wiekszoscia tego co napisales Alvinie, o tyle zgodze sie z ostatnim punktem - Vista jest niedopracowanym systemem.

Rzecz w tym, ze nikt ciebie nie zmusza do instalacji Visty na starym sprzecie. To twoj wybor. Na nowych komputerach dziala. Powoli, bo powoli, ale jednak jest wygodniejsza w uzytkowaniu niz XP - ciezko temu zaprzeczyc. Nie lubie Visty, ale to jeszcze nie oznacza ze absolutnie wszystko w niej jest zle. Po prostu mialem znacznie wieksze oczekiwania do systemu rozwijanego przez tak dlugi czas.

Nie rozumiem tez czemu sie czepiasz nowego systemu plikow - przeciez nawet go nie ma :-o ...

Ty wiesz wogole o jakiej wyszukiwarce Quadro pisal? Nie chodzilo mu bynajmniej o wyszukiwarke plikow.

Robbie

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 11:52:11 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 11:54:55 po raz 1-wszy przez: Quad
« Opcje

a moze Alvin podalbys jakies konkretne przyklady wynikajace z doswiadczenia pracy na tym systemie?
Bo Twoje slogany, ktore powtarzasz w kólko do mnie nie przemawiają. I szczeze mowiac juz sie znudzily.
W ogole czytajac Twoje wypowiedz odnosze wrazenie, ze Ty nie masz bladego pojecia o tym systemie.

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 11:57:21
« Opcje

A ja się zaczynam zastanawiać nad tymi 6GB ramu... Jeśli kupię sobie komputer który mi to obsłuży, to... Postawię sobie Windowsa na RAMdysku i nic mu nie dorówna :-D

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 12:00:42
« Opcje

Visty nie postawisz :-D.

Robbie

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 12:04:46
« Opcje

Robbie - no i dobrze, że go nie ma :-)

Tym bardziej, że po słusznej i zasadnej opcji wyboru interfejsu w XP, kiedy to można było wybrać styl XP lub "klasyczny Windows" obecnie M$ zmusza człowieka do stosowania swoich nie do końca rozsądnych nowinek.

Wiśtę postawiłem na poprzednim kompie czyli Athlon-64 3000+ z 1 GB RAMu i stwierdziłem, że niestety, ale w porównaniu z dotychczasowym XPkiem jest to najzwyczajniejsze nieporozumienie.
Tym bardziej, że straciłem dostęp do większości swoich HDD, które sa podłączone do dodatkowych kontrolerów na PCI. POwód trywialnie prosty - brak sterowników.
A paranoją jest, bym stawiając nowy system musiał wymieniać -praktycznie cały komp w tym najzupełniej sprawne HDD oraz napędy optyczne!
Swój podsystem dyskowy mam rozbudowany do wielkości 5 HDD + 2 napędy optyczne z podziałem funkcji nie pomiędzy partycje tego samego dysku tylko pomiędzy fizyczne dyski i niestety pod Wiśta wio nie mogłem tego utrzymać bez wydania sporej kasy na nowe i de facto niepotrzebne dyski!!! których konieczność zakupu wynikałaby wyłącznie z kaprysu złodziej z Microsoftu.

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 12:14:44
« Opcje

AlvinR napisał(a):

Tym bardziej, że po słusznej i zasadnej opcji wyboru interfejsu w XP, kiedy to można było wybrać styl XP lub "klasyczny Windows" obecnie M$ zmusza człowieka do stosowania swoich nie do końca rozsądnych nowinek.

ale w Viscie tez jest styl klasyczny znany jeszcze z win98 wiec nie bardzo rozumiem czemu sie czepiasz?
a to, ze nie ma sterownikow to trzeba miec pretensje do producenta sprzetu, a nie producenta systemu. Wezmy np takiego HP. Produkuje jakze popularne drukarki, a sterowniki uswiadczysz tylko do XP i Visty. a reszte OS ma gleboko w zadku.

zresztą podobnie bylo z XP. Na poczatku jak sie XP pojawil, to tez byl powazny problem ze sterownikami. Pamietam moje problemy z sieciowką. sterownikow nie mozna bylo uswiadczyc i trzeba bylo zmnienic karte sieciową na nowszą bo producent stwierdzil, ze nie bedzie juz suportowal tej karty

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 12:17:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 12:18:34 po raz 1-wszy przez: _Robbie_
« Opcje

Czemu paranoja? Nowy system powinien byc przeznaczony glownie do nowych komputerow i nie widze w tym nic zlego. Gdyby bylo inaczej, to wciaz bysmy uzywali Win98, Me, czy czygos podobnego. Tak btw to wine za brak sterownikow ponosza producenci sprzetu. To oni sa odpowiedzialni za dostarczenie driverow do systemu, nie Microsoft (tak samo jak np. Canonical nie powinno byc odpowiedzialne za sterowniki do sprzetu do Ubuntu...).

Tak zapytam z ciekawosci - co ci sie dokladnie nie podoba w interface Visty (tzn. nie chodzi mi o cukierkowaty wyglad a o uklad menu)?

*** Dodano o 12:18:34: *** (Autoscalanie)

Quadro - :herbata: (albo :kawa: - zaleznie od woli :-) )
Za to ze szybciej piszesz ;-)

Robbie

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 12:23:56
« Opcje

Dzieki Robbie. Nie bede dluzny :-) :kawa: :herbata: a po pracy :piwo:

Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 15:29:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 15:32:30 po raz 1-wszy przez: Quad
« Opcje

Jeszcze jedno mnie ciekawi

AlvinR napisał(a):

A właściwie to co Wiśta wio tak naprawdę daje nowego użytkownikowi indywidualnemu?
Nowy interfejs AERO? :lol:
No... chyba że jakiejś siusiumajtce, dla której wazniejsze jest to, by na ekranie było "lśnunce i błyscunce" bez zwracania uwagi na efektywność przyjętych rozwiązań w codziennej pracy.

Alvin czy dla ciebie AERO to tylko wyglad? Jesli tak, to moge z cala stanowczoscia stwierdzic, ze Ty nie masz bladego pojecia o nowym systemie. A skoro nie masz pojecia, to powinienes powstrzymac sie od komentowania tago jaki jest ten system i powtarzaniem do znudzenia "Wiśta Wio"

*** Dodano o 15:32:30: *** (Autoscalanie)

Soul, a to wlasnie jest ciekawe. Bo mi np te miniatury w katalogach pozwalaja szybciej zorientowac sie w zawartosci katalogu i wedlug mnie to swietne ulatwienie. Ale jak widac kazdy czego innego oczekuje i trudno zadowolic kazdego z osobna

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 16:58:04
« Opcje

Ja się zgadzam z Soulem, o czym też pisałem na blogu, wg. mnie dobór kolorystyczny Visty jest beznadziejny, pola są zbyt mało skontrastowane przez co mam wrażenie że się zlewają, po wyłączeniu przeźroczystosci okien ich wygląd jest po prostu ochydny! Całość jest przeładowana, zaśmiecona, obrazu nędzy i rozpaczy dopełnia moim zdaniem fatalne menu start.
Vista nie ma kompletnie nic czego nie ma mój, kilkakrotnie ładniejszy i szybszy, WinXP

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Gość Quadro Kopiuj nick (62.69.207.*)
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 18:06:24 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 18:07:12 po raz 1-wszy
« Opcje

Jak to sie mowi: Z gutami sie nie dyskutuje. Pewnie po czesci wynika to tez z niechceci do zmian. Ktos kto przyzwyczail sie do wygladu XP stwierdzi ze inny system jest beznadziejny.
Pomijam fakt, ze przy odrobinie dobrej woli Viste mozna skonfigurowac tak, ze bedzie wygladala dokladnie jak XP. Ale jak ktos nie chce, to nie ma sensu zmuszac :-)

*** Dodano o 18:07:12: *** (Autoscalanie)

mialo byc, z gustami sie nie dyskutuje

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.99.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 20:54:38 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 11 marca 2008, 20:56:39 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

W pierwszej chwili pomyślałem, że mialo byc "z gitami sie nie dyskutuje" :-D

Jak gry beda wymagaly ponad 2GB RAM, czyli pewnie za rok, dwa, to raczej nie bedzie wyboru. Teraz czas potrzebny na zmiane wygladu jest wrecz absurdalnie nieoplacalny.

I nie chodzi o przyzwyczajenie, bo linuksy czesto mi sie podobaja, a i czytelnosci im nie brakuje. Po prostu bezguscie MS.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 marca 2008, 21:40:44
« Opcje

Tak jak mowilem, to kwestia gustu. Mnie odpowiada wyglad Visty, choc domyslnego nie mam, tylko styl sciagniety z netu i nieco przerobiony przeze mnie. I nie narzekam na czytelnosc. Bardzo szybko sie odnajduje w tym wszystkim.

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (80.52.197.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 12:03:51
« Opcje

Po 3 miesiącach używania muszę przyznać, że jestem średnio zadowolony z Visty.
Dalej nie rozwiązałem problemu z rozłączaniem internetu po pewnym czasie pracy.
Nie mam słabego zestawu a tu gry takie jak COD4 i Crysis potrafią miejscami nieprzyjemnie przyciąć.
Ogólnie moja inwestycja w Raid, 4GB pamięci raczej nie przyspieszyła systemu a raczej zwolniła przez Vistę.
Z ciekawostek to Sp1 rozwalił mi cały system i zmusił do reinstalacji

Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 12:54:30
« Opcje

Oficjalna premiera już była. SP1 jest już dostępny dla partnerów Microsoftu-mi nie działa

Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 13:19:35
« Opcje

Po problemach jakie pojawialy sie w miedzy czasie z tym SP1 ja wole poczekac az SP1 bedzie rozprowadzane poprzez windows update

Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 13:51:01
« Opcje

Ale pod względem funkcjonalności, poprawek to będzie ten sam produkt. Ja najpierw poekperymentuje na komputerach w pracy a potem sobie w domu zainstaluję

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.158.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 14:03:02
« Opcje

No właśnie...
Poeksperymentujesz...
A ja od OSa nie oczekuję ale żądam by nie zmuszał mnie do eksperymentowania lecz po prostu umożliwiał bezproblemowa pracę przez co rozumiem możliwość bezproblemowego uruchamiania wszystkich potrzebnych mi a napisanych dla danego OSa programów.

A wiśta-wio tego niestety ale nie umożliwia.

Podobnie - żądam od OSa by umożliwiał mi korzystanie z posiadanego przeze mnie sprzętu.
I bzdurą jest, że to producenci sprzętu są wyłącznie odpowiedzialni za dostarczenie do nich sterowników gdyż aby napisać sterowniki muszą oni mieć udostępnione stosowne dane przez producenta OSa a z tym właśnie M$$ ma największy problem bo jeśli by tak odpowiednio szeroko udostępnił te dane to zapewne nie udałoby mu się eliminowanie z rynku produktów firm trzecich.
Zarówno hardware'u jak i software'u.

Czyli - wracamy do źródeł - "Kasa Misiu, KASA!"

Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 14:18:47 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 12 marca 2008, 14:33:24 po raz 1-wszy przez: Quad
« Opcje

Ale nikt cie nie zmusza do instalacji nowego OS. Pasuje ci XP i dobrze, pracuj nad nim tak dlugo jak chcesz

AlvinR napisał(a):

I bzdurą jest, że to producenci sprzętu są wyłącznie odpowiedzialni za dostarczenie do nich sterowników gdyż aby napisać sterowniki muszą oni mieć udostępnione stosowne dane przez producenta OSa a z tym właśnie M$$ ma największy problem bo jeśli by tak odpowiednio szeroko udostępnił te dane to zapewne nie udałoby mu się eliminowanie z rynku produktów firm trzecich.

To nie ma nic do rzeczy. Linuxy sa oprogramowaniem wolnym, z dostepnym kodem, a do wielu urzadzen nie ma sterownikow. I tez powiesz ze to wina producenta OS-a ?

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.158.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 marca 2008, 15:19:43
« Opcje

Za każdym razem jest to wina tego z uczestników rynku, który blokuje dostęp do danych niezbędnych do napisania sterowników.

To chyba jest najoczywistsza oczywistość - by zacytować tu pewnego... "klasyka" ;-)

Natomiast w przypadku wiśta-wio wina niestety ale leży po stronie M$.
Podobnie zresztą, jak w przypadku gdy już napisane sterowniki nagle, pod wpływem jakiejś "poprawki do poprawki" co u M$$ jest regułą - nagle przestaje działać.
Na przykład dlatego, że dany producent nie chce odpalać M$$ "doli" za zarabianie na produkcji czegoś tam mającego pracować pod kontrolą Windows.

Nie bez kozery firma Złodzieje z Redmond seryjnie przegrywa procesy sądowe, w których występuje w charakterze pozwanego / oskarżonego o kradzież właśności intelektualnej bądź o nieuzasadnione uzyskiwanie nianależnych zysków kosztem konsumentów.
I to przed sądami USA, gdzie przecież obowiązuje święta zasada swobody zarabiania :lol:

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 marca 2008, 13:52:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 13 marca 2008, 15:49:04 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Szkoda, że ten temat miniatur nie był poruszony w oddzielnym wątku... Jakby któremuś moderatorowi się chciało i się umiało to wydzielić, to byłbym wdzięczny :-)

zrobione ;-)

Alvin - daj sobie spokój, proszę, z wypowiedziami, które nic nie wnoszą. Już nie raz wyraziłeś ten swój pogląd i wszyscy go znają.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Idź do strony:« Poprzednia1234Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek