Forum

Jaki zasilacz będzie pasował do mojego zestawu???

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Jaki zasilacz będzie pasował do mojego zestawu???

Jak dobrać moc zasilacza, jacy producenci są godni uwagi, czym charakteryzuje się dobry zasilacz
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 1 - 11 z 11
AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 08:58:29
« Opcje

Witam... :-)
Jak już napisałem przed chwilą w temacie "Jakie dyski SATA wybrać pod macierz RAID 0??" założyłem nowy temat o zasilaczach. Chciałbym uzyskać informację, jaki zasilacz będzie pasował do mojej konfiguracji uwzględniając w perspektywie dalszą rozbudowę platformy... :-)
Oto zestaw który zamierzam kupić w najbliższym czasie:
1. procek: AMD Athlon 64 X2 (AM2) 4000+ BOX (65nm)
2. płyta główna: Asus M3A32-MVP DELUXE/WIFI
3. wiatrak na procka: Cooler Master Hyper 212 S775/754/939/940/AM2
4. pamięci: GeIL DDR2 2x2048MB CL5 EVO GE24GB800C5DC
5. grafika: Sapphire HD3850 512MB DDR3 256bit TV DVI
6. obudowa: Cooler Master DOMINATOR RC-690-KWN1-GP OKNO
Czarna
Z aktualnego kompa zostanie:
7. nagrywarka: NEC AD-7203, Pioneer DVR-108
8. ZIP drive: ZIP 250 IDE
9. stacja dyskietek: Sony
10. dysk twardy: Seagate Barracuda 160 GB (było o nim trochę napisane w temacie "Jakie dyski SATA wybrać pod macierz RAID 0??"), Samsung SpinPoint F1 750 GB

Ostatecznie chciałbym dokupić za jakiś czas drugą taką samą kartę grafiki i zamienić procka na Phenoma, ale jak już wypuszczą te w technologii 0,45 nm... ;-)

Na dzień dzisiejszy do zasilania tego kompa mam zamiar kupić zasilacz: Revoltec Be-Quiet StraightPower 600 W... :p
Czy to wystarczy do zaopatrzenia w energię wszystkich komponentów??? Chciałbym mieć jakieś 100 W rezerwy przy aktywnym PFC... :-) No i biorę pod uwagę delikatne OC, jakieś diody, świetlówki, dodatkowe wiatraki, itp...

Co myślicie?? Czekam na opinie...

Pozdrawiam Wszystkich... :)

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 08:58:30

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 09:34:20
« Opcje

Przy takiej mocy a jednocześnie uwzględnieniu jej rezerwowania i dużej zmiany obciążenia (głównie grafiki w trybach 2D<->3D) branie zasilacza nie posiadającego aktywnego układu korekcji współczynnika mocy (z ang. PFC) byłaby nieporozumieniem :-)

A co do samej mocy - mimo wszystko sądzę, że i 500W spokojnie wystarczy :-) Oczywiście porządne i ciężkie (dosłownie) 500W ;-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.155.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 10:03:25
« Opcje

Co do dosłowności że "ciężkie" - Dżyszli chodzi o to, że porządny zasilach musi swoje ważyć i dlatego biorąc do ręki niemal nic nie ważące piórko z napisem 500W od razu wiadomo, że to chłam.

AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 12:44:56
« Opcje

:) Super... Dzięki za info...

A które marki z górnej półki wg Was są najlepsze??
Na zasilaczu na prawdę nie będę oszczędzał. 2 mi się już spaliły, ale na szczęście ich "samobójstwa" nie pociągnęły za sobą żadnych dodatkowych ofiar... ;-) Teraz na nowym sprzęcie za dużą jak na mnie kasę nie będę ryzykował...

Zależy mi głównie na stabilności i ciszy!! :-)
Jakieś tam odpinane kabelki, czy dodatkowe buzery mogą, ale nie muszą być...

Pozdrawiam Wszystkich... :)

AvatarZarejestrowany, zwieszony unitraxxx Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 13:12:30
« Opcje
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 13:26:25
« Opcje

Jeszcze mała dygresja co do ciężkości - ostatnio właśnie naprawiajac tani zasilacz przyszło mi wymienić pewną część. Jak sie okazało ta zastosowana była niedowymiarowana o 33% (zasilacz wg tabliczki znamionowej miał dawać 30A na +5V, a zastosowane części były przeznaczone na prąd 20A). Kupując właściwy element okazało się... Że jest on 2x większy od starego! (a więc i cięższy). Ale wreszcie pasował jak ulał w swoje miejsce.

Generalnie z polecanych, to Chieftec chyba nieco podupadł... Choć nie jest to zła marka.

A jeszcze dodatkowo na co warto zwrócić uwagę to funkcja TC (Thermal Control), dzięki której nie będzie to wyło niepotrzebnie zmniejszając obroty wiatraka(ów; warto gdy są 2 - na prawdę poprawia wydajność).
Co do wtyczek to chyba wszystkie obecnie sprzedawane są kompatybilne z nowymi standardami ATX (gniazdo do płyty 24 pinowe + 4 dla CPU)

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.104.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 14:41:32 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 lutego 2008, 14:43:56 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Ja mam taki

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Antec/TruePower_Trio/katalog,kat,5856/

Jestem bardzo zadowolony. Napięcia jak skała. Zasilacz spełnia też normę ± 3%. 5 lat gwarancji.

Duszołap

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.245.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 16:51:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 lutego 2008, 17:05:20 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Panowie - ale cos mi tu nie pasuje.

Albo ktos przesadza - albo kravietz umiescil niewidzialna czcionka jakas spaware, albo chce podlaczyc cala instalacje oswietleniowa pokoju do zasilacza.

Bo nijak nie potrafie uzasadnic tego 500w.

Nawet rozbuchany 4 rdzeniowiec po ogromniastym oc, 8800 gtx w sli i peltier z bateria dyskow nie pochlona 500w - bedzie ten zapas jeszcze.

Tu nie widze 4 rdzeniowca rozbuchanego - bedzie oszczedny 4 rdzeniowiec - bo proces niski wszak. Karta bez frykasow. Druga wielce nie wplynie na zuzycie - ok, wplynie, ale bez histerii. Zwykle chlodzenie.

Szansa, ze trafia sie wybitne mozliwosci oc - nieduze. Zreszta mowa tu o malym oc. Swiatelka i inne lampki - to sladowe zuzycie.

Cisza? Bardzo potrzebna? Bo jesli tak - to ok, tu jestem w stanie uzasadnic 500w. Tylko dlatego.

Rozwaz Corsair`y rozne - bedziesz mial zapas mocy i ciszy. Z uwzglednieniem tego, co zuzyjesz - bedzie cisza. Zaszaleje - przy cf i czterech rdzeniach - 250-300w. Oc, swiatelka i inne drobnostki - no moze 350. Zawyzam jeszcze szacowania.

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 lutego 2008, 18:08:29
« Opcje

Domi - pamiętaj, że to zawsze jest moc pobierana z sieci a nie podawana do kompa.
Tę, obliczysz na podstawie podawanej przez producenta sprawności PSU, która w dobrych markach wacha się w granicach 85 - 90 %

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.240.*) |  
Wypowiedź dodana: 23 lutego 2008, 12:31:38
« Opcje

Mylisz sie.

To, co zaraz napisze moze miec bledy - ale ogolny zarys jest na pewno ok. To na tabliczce to wlasnie moc, ktora moze zasilka oddac. Sprawnosc - ma wplyw na to, ile pobierze zasilacz pradu z gniazdka i ile z tego pojdzie na zasilanie a ile zostanie stracone w postaci energii cieplnej. A wiec sprawnosc przeklada sie w widoczny (w sumie slyszalny) sposob na halas - im wiecej ciepla tym wieksze obroty/wiekszy wentylator etc. No i rachunki - im wyzsza sprawnosc tym mniejsze w porownaniu do gorszego jakosciowo zasilacza. Przy dobrych zasilkach roznica w zuzyciu pradu nie powinna byc az tak ogromna - chyba, ze ktos caly czas gra wlasciwie - wtedy te pare procent moze byc odczuwalne - bo i zuzycie pradu jest wieksze. Nawet 1 czy 2% potrafia sie przelozyc na sporo cichsza prace - zarowno przy braku obciazenia - jak i znacznie - podczas obciazenia.

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Wypowiedź dodana: 23 lutego 2008, 13:44:16
« Opcje

Tutaj _domestos_ ma rację. Choć z drugiej strony można by uwzględnić współczynnik jednoczesności odbiorów i przyjąć go na poziomie właśnie owych ok 85-90%.

Niemniej - ja wspominałem o 500W jako góra, także będzie dobrze przy 420 (ale już nie mniej).

mgr inż. Dżyszla

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek