Forum

[Linux] Problem z uruchomieniem sieci WiFi pod Mandrivą 2007

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Oprogramowanie, systemy operacyjne > [Linux] Problem z uruchomieniem sieci WiFi pod Mandrivą 2007

Jak zainstalować sterowniki oraz skonfigurować kartę WiFi pod Mandrivą?
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 1 - 15 z 15
AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 14:34:46
« Opcje

Witam...

Przyszła kolej na następny temat... :-/ Czy ktoś wie jak zainstalować i skonfigurować sterowniki do karty WiFi?? Chciałem poćwiczyć na Linuxie (Mandriva 2007 - bo podobno najprostszy dla początkujących), ale brak sieci mnie odstrasza. WiFi to jedyna opcja u mnie i próbowałem już na kilka sposobów ją uruchomić i nic... :-/

Wszelkie wskazówki mile widziane... :-)

Pozdrawiam...

P.S. Najprościej byłoby stworzyć taki "łopatologiczny" przewodnik "krok po kroku"... :-D

Pozdrawiam Wszystkich... :)

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 14:34:47

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 15:09:53
« Opcje

Musisz spróbowac poszukac sterowników dla linuksa do karty Wi-Fi (nazwa ukladu) w internecie. Jesli nie znajdziesz, mozesz sprobowac windowsowy sterownik przez ndiswrapper.

Mi się kiedyś to udało w innej Mandrivie (nawet z Centrum Konfiguracji, czy jak to tam się nazywa; wystarczyło wskazać plik sterownika, *.inf), choć sieć nie mogła byc zabezpieczona hasłem. Ale to bylo ze dwa lata temu. Dzis moze by juz działało.

Duszołap

AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 15:52:39
« Opcje

Próbowałem przez ndiswrappera i ładując w system sterowniki acx100 takie jak do mojej karty pasują... I nic...
Może to przez to, że to była wersja 64bitowa Linuxa... Ale sterowniki są chyba binarnie zapisane więc to nie powinno mieć znaczenia...
Nie wiem już jak mam to ugryźć... :-/

Może ktoś zechce poćwiczyć na tym moim linuxie... Chętnie udostępnię go na stronce jak coś...

Czekam na pomysły i propozycje... :-)

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.33.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 17:13:13
« Opcje

A sterownik do XP 64-bit? Nie mam pojecia, czy to moze zadzialac, ale chyba nie zaszkodzi spróbować.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 21:59:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 25 lutego 2008, 22:00:50 po raz 1-wszy przez: Stasiek-j
« Opcje

Radzę na początku próbować z wersją 32 bitową systemu. Przy 64 bitach pojawia się kilka uciążliwych problemów, z którymi zwykle może da się poradzić, ale jest to trudniejsze niż korzystanie z 32 bitów. A jeśli Twój komputer nie ma być wyposażany w jakieś duże ilości RAMu to nawet te 64 bity praktycznie nic nowego nie wniosą.

A co do problemów ze sterami do WiFi- napisz jaką masz kartę, na jakm chipsecie, jakim interfejsem połączoną (USB/PCI?), bo na razie mówisz, że zastosowaleś takie sterowniki, jakie pasują do karty, ale może jakaś inna wersja, czy coś będzie dziaać lepiej. Podaj te dane to pomyślimy.

Stasiek

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.73.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 22:12:09
« Opcje

Na czym polegają problemy z wersją 64 bitową?

Wypowiedź dodana: 25 lutego 2008, 22:54:01
« Opcje

Właśnie czasem ze sterownikami są kłopoty (tu chyba najbardziej. Ponadto, 32 bitowe aplikacje (jeśli nie ma wersji 64bit) nie bardzo chcą współpracować z 64 bitowymi bibliotekami czy wtyczkami. A 32bitowe odpowiedniki tychże czasem kłócą się ze swoimi 64bitowymi wersjami.

Takie są przynajmniej moje własne doświadczenia z wersjami 64 bitowymi. Kłopoty były zwłaszcza wtedy jak walczyłem właśnie z moją kartą WiFi.

Stasiek

Wypowiedź dodana: 26 lutego 2008, 09:27:42
« Opcje

Odświeżyłem sobie nieco pamięć i muszę stwierdzić, że w tej dystrybucji są sterowniki do karty, tylko nie wiedzieć czemu nie chcą współpracować z moją kartą... :-/
Dlatego właśnie próbowałem zainstalować nowe...

Spróbuję zrobić tak jak mówisz... Zainstaluję wersję 32bitową... :-/

Po cholerę mi procesor 64bitowy jak nie można go w pełni wykorzystać bo jełopy nie robią pod niego oprogramowania... :-/ => to taka mała dygresja... :-(

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 lutego 2008, 15:43:49
« Opcje

Procesor 64-bitowy służy głównie do obsługi ponad 4 GB RAM. Na razie gry tego nie wymagają, a to właśnie przemysł gier najbardziej napędza rynek.

Gry jednak rozwijają się dziś wolniej ze względu na czas i koszty produkcji. Dodatkowo rozwój ten jest hamowany przez konsole. Np. XBOX 360 ma 512MB RAM.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 28 lutego 2008, 08:51:51
« Opcje

Oki panowie... :-D
Zainstalowałem wersję 32-bitową. Uruchomiłem narzędzie konfiguracyjne i na szybko ustawiłem sieć przez ndiswrappera korzystając ze sterowników 32-bitowej windy XP...
Działa!!!
Niestety nie miałem czasu, żeby się pobawić z tymi sterownikami linuxowymi (ACX100, ACX111), ale spróbuję w najbliższym czasie... :-)

Jak poznam obydwie metody to napiszę krótkie tutoriale... Może wtedy uda mi się pod wersją 64-bitową je odpalić...

Wypowiedź dodana: 29 lutego 2008, 02:08:32
« Opcje

No właśnie, jak mówiłem, z 32bitową wersją jest jednak trochę łatwiej ;-)

Stasiek

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.156.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lutego 2008, 14:42:30
« Opcje

A swoją drogą - czy może ktoś spróbować przekonać mnie - a będzie to zadanie baaaardzo trudne - do wyższości sieci WiFi nad Ethernetem wszędzie tam, gdzie nie jest to wymuszone fizycznym brakiem możliowości zainstalowanie sieci opartej o kabel?

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.60.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lutego 2008, 15:16:22
« Opcje

Ale to tylko kilka kabli mniej. Nic poza tym. Czyli głównie możliwość noszenia laptopa po domu w tę i z powrotem. Wtedy przy dłuższym korzystaniu trzeba tylko podłączać zasilanie.

Ponadto najnowszy standard 802.11n pozwala na osiągnięcie wyższej prędkości niż ethernet 100 Mb/s.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.12.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lutego 2008, 17:29:45
« Opcje

Ale tylko w teori moze byc szybszy. W praktyce wcale nie jest tak rozowo. Wi-Fi jest dobre do urzadzen przenosnych - laptopow, PocketPC i Smartphonow. Do stacjonarnych lepszy (a przynajmniej nie gorszy) jest kabel.

Robbie

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.156.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lutego 2008, 20:59:41
« Opcje

Lepszy niż ethernet 100 mb/s?

A kto tego jeszcze uzywa?
Przecież już od lat wszystkie MOBO oraz routery i switche są wyposażone w ethernet gigabitowy :-)

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek