Forum

Co po gimnazjum

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek zamknięty Forum > Pogaduchy > Co po gimnazjum

co wybrać po ukończeniu gimnazjum
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 3 z 3
 Zarejestrowany, zwieszony rubin94 Mężczyzna Kopiuj nick (88.156.96.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 marca 2008, 21:47:36
« Opcje

Nie wiem czego się uczyć po gimnazjum (aktualnie I klasa). Szczególnie interesuje się informatyką i nie jestem "pseudo informatykiem". Całkiem całkiem idzie mi z matematyki choć i tak nie za dobrze. Oto profile które w mojej szkole (ZSO3 w Rudzie Śląskiej) będą rekrutowane na rok szkolny 2008/2009.

Na rok szkolny 2008/2009 zostanie przeprowadzony nabór do klas:

Klasa z rozszerzonym programem dwóch języków obcych

Klasa z rozszerzonym programem biologii i chemii

Klasa z rozszerzonym programem języka polskiego i historii

Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim

Klasa z rozszerzonym programem matematyki i informatyki

Szczególnie interesuje mnie podkreślony profil, choć niedaleko w Katowicach jest profil Techniczno - Informatyczny. Słyszałem że w klasie matematycznej jest również duże zapotrzebowanie na fizykę z której leżę.

Mateusz.

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 13 marca 2008, 21:47:37

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 marca 2008, 22:08:51
« Opcje

Jeśli dobrze rozumiem, to jesteś w 1 klasie gimnazjum?
Jeśli tak to poczekaj jeszcze trochę.
Po pierwsze- te profile klas licealnych się zmieniają.
Po drugie- zawsze się może okazać że zainteresujesz się czym innym.

Poza tym fizyka, nie uciekniesz od niej w liceum na profilu matematyczno-informatycznym, nie wiem co to za liceum- ja chodziłem do takiego z dość wysokim poziomem i doznałem szoku na lekcjach fizyki. W gimnazjum miałem 5 a w liceum przez piuerwsze dwie klasy ledwo 3. Wprawdzie wyciągnąłem jakoś na 4 w klasie 3, ale na studiach informatycznyh się okazało, że matematyka jest lekko mówiąc- przytłaczająca. I choć nigdy nie miałem z nią problemów w szkole to tu się okazało że trzeba nad tym dużo siedzieć.
Trzeba też mieć dryg do programowania, umieć rozwiązywać sąplikowane problemy za pomocą dostępnych, prostych narzędzi.
To spora umiejętność.

Moim zdaniem profil matematyczny Ci nie zaszkodzi o ile jesteś umysłem ścisłym i nie rozważasz dziennikarstwa, hisrotii, czy medycyny. A studia to i tak odzielna bajka.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 08:26:13
« Opcje

Jakby nie patrzeć, to na pierwszym semestrze studiów na kierunku informatyka (a na niektórych także i na drugim) także jest fizyka ;-) To już tak jest, że te dziedziny nieco wiążą się ze sobą.

Ale powiem, że do liceum pójdziesz głównie przez wzgląd na matematykę (zakładając, że chcesz podjąć studia informatyczne). Bo informatyki to tam się nie nauczysz ;-) Tą musisz rozwijać we własnym zakresie. Aczkolwiek wybierając liceum o profilu zawierającym także informatykę - będzie Ci łatwiej się uczyć, jeśli to lubisz :-)

Ale na razie masz jeszcze czas - naprawdę możesz zacząć się oto martwić w ostatniej klasie gim (powiedział ten, co od podstawówki wiedział, gdzie iść ;-) // gimnazjów wtenczas nie było)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek