Forum

Konfiguracja routera - lan, gry etc

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Konfiguracja routera - lan, gry etc

Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 13 z 13
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 marca 2008, 23:00:01 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:13:52 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

kichac na IE i przegaldarki :-P

problema mam dosyc frustrującego :-/

Więc .:

Mam modem ktory jest podpiety do routera ktory rozdziela neta na 2 kompy.
Teoretycznie wszystko jest "si" ( oba kompy maja ten sam adres IP )...
Sęk w tym, że nie moge zrobić ani LAN`u tak aby przesłać pliki między moim kompem a laptopem ( co jeszcze jakoś można przeżyć zwłaszcza gdy ma sie karty SD 4gb).
Lubie sobie z kumplami pośmigać w gierki przez net ( cod2, battlefield etc) gdy nie mialem routera - zawsze moglem postawic serwer (niededykowany) wszyscy sie mogli podlaczyc do mnie i mozna bylo grac i sie cieszyc.
Odkad mam router - nie mogę postawić takowego serwera (tzn nikt go nie widzi, nie moze wejsc po moim IP na serwer etc).
Ma ktos pomysł jak zrobić aby działało (nawet z drugiego kompa nie moge wejsc na wlasny serwer mimo, ze kiedys to działało).
IP zewnetrze to te ktore tu widzicie - po tym IP kiedyś moznabylos ie pdolaczyc do moich serwoerow- teraz nie mozna...
IP jakie mam od routera to 192.168.1.*** ( :-) ) i to jest IP bodajze LAN`u :-/ tyle tylko ze nawet z windowsa nie moge zrobic "sieci" takowej aby udostepnic pliki dla drugiego kompa nie mowiac juz o graniu z ludzmi poza LAN`em ( z reszta z tymi w LAN`ie tez nie moge grac)

Ktoś wie co i jak ustawic ??
Coś skonfigurowac w ustawieniach routera ??
Jak skonfigurowac ? itd...
NET z kablowki, 2MB IP stałe iw idoczne dla wszystkich

*** Dodano o 23:01:55: *** (Autoscalanie)

oba kompy w Lanie maja inne IP oczywiscie..

Moderowane przez _domestos_ :

Przeniesione z "Najdluzszego..."

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 19 marca 2008, 23:00:02

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.121.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 marca 2008, 23:16:01 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:13:13 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Przekieruj porty na routerze albo zainteresuj się hamachi.(gry)
Ta sama grupa robocza i Ci sami userzy na obu kompach i powinno być ok z przesyłem plików w lanie

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.99.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 marca 2008, 23:18:38 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:15:00 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Przekierowanie portów. Port forwarding. Tylko nie wiem, jakiego port uzywa CoD lub inne gry. Ale musisz go przekierowac, aby był widoczny na zewnątrz.

---

Chirurg operował przy użyciu zwyczajnej wiertarki
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=476274

Duszołap

Wypowiedź dodana: 20 marca 2008, 00:04:02 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:15:13 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Porty dla cod 2 to 28960 i 28970 20500, 20510 troche ich w sumie jest...

Teraz gdyby ktos sie chcial polaczyc do mnie to powinien wpisac

przykladowo (ip z glowy wziete)
connect 191.132.**.***:28960 ?

Oczywiscie w port forwarding mam cos takiego .:

Cytat:

]Virtual Server
- Allows others to access WWW, FTP, and other services on your LAN.
Special Application
- This configuration allows some applications to connect, and work with the NAT router.
Miscellaneous
- IP Address of DMZ Host: Allows a computer to be exposed to unrestricted 2-way communication. Note that, this feature should be used only when needed.
- Non-standard FTP port: You have to configure this item if you want to access an FTP server whose port number is not 21 (when Client uses active mode).

i odpowiednio w kazdej zakladce .:

Który i jak ustawic ? :-)
Tak aby widziało po pierwsze serwer z gry (dla wszystkich z lanu i poza lanem)
I tak abym mogl wymieniac pliki z obu komputerow (na zasadzie udostepniania dyskow/folderow )

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 marca 2008, 00:50:59 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:15:25 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Jeśli serwery będziesz stawiać tylko na jednym z komputerów, i jest on odpowiednio zabezpieczony software'owo to wpisz po prostu wewnętrzne IP tego kompa w pole "IP Address of DMZ host".

Komp będzie się wtedy zachowywał jak wpięty bezpośrednio do sieci, a router będzie domyślnie przekierowywać połączenia przychodzące na wszystkich portach właśnie do tego kompa. To jest opcja najskuteczniejsza i wymagająca najmniej zabawy.

Druga opcja, to stworzyć reguły dla poszczególnych gier, żeby przekierować tylko odpowiednie porty (a nie wszystkie- jak przy pierwszej opcji). Dużo więcej pracy, ale też i znacznie większe bezpieczeństwo. Reguły tworzysz poprzez wpisy na tej stronie "Virtual Server"- porty podajesz ten sam Public i Private (ten, którego używa gierka), a w polu IP podajesz wewnętrzne serwera. No i oczywiście zaznaczasz "Enable". :-)

A co do tego, jak mają się kumple łączyć: tak jak dawniej. Z ich punktu widzenia nic się nie zmieni, tylko Ty musisz u siebie dobrze skonfigurować router. Natomiast z wewnątrz LANu połączyć się z serwerem będzie można po wewnętrznym IP.

(BTW: Możnaby wydzielić wątek. Tylko potrzeba kogoś z uprawnieniami)

Stasiek

Wypowiedź dodana: 20 marca 2008, 01:13:49 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:15:36 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Jeśli serwery będziesz stawiać tylko na jednym z komputerów, i jest on odpowiednio zabezpieczony software'owo to wpisz po prostu wewnętrzne IP tego kompa w pole "IP Address of DMZ host".

Komp będzie się wtedy zachowywał jak wpięty bezpośrednio do sieci, a router będzie domyślnie przekierowywać połączenia przychodzące na wszystkich portach właśnie do tego kompa. To jest opcja najskuteczniejsza i wymagająca najmniej zabawy.

Znaczy się, że będzie sie zachowywał tak jakby nie miał routera przed modemem ? ( łącze się z netem rpzez modem od kablówki któy jest podpiety do routera- wczesniej mialem podem podpiety bezposrednio do kompa)

Jesli chodzi o druga opcje to w sumie gramy w jedna czy dwie gry... ale jesli bezpieczenstwo wieksze... (choc u mnie jak na zlosc robaki sie nie chca pojawic :-P )

*** Dodano o 01:14:19: *** (Autoscalanie)

albo gdzies siedza tak, ze ja o nich nie wiem ale one wiedza o mnie :-P :-D

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 marca 2008, 01:34:46 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:18:54 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Ta opcja, że siedzą, a nie widać jest dosyć popularna w dzisiejszych czasach wśród internautów :-P

No to jeśli jedna lub 2 gry, to wpisz je w ten formularz:

W formacie takim patrząc na pola po kolei (przy założeniu, że port, który chcesz przekierować to xxx, a Twój komputer ma wewn. IP 192.168.1.y):

Kod:

xxx xxx y [v] 00

Nie jestem tylko pewien tego pola Rule, ale patrząc na to, co masz pod spodem, to chyba określa kiedy przekierowanie ma obowiązywać, przy czym 00 to zawsze.

Największym teraz zadaniem dla Ciebie jest znaleźć odpowiednie porty dla poszczególnych gier, które chcesz używać (może być ich oczywiście więcej niż jeden na grę) i wpisać w ten sposób w tę tabelkę. Na koniec może być konieczny restart routera w celu zapisania ustawień.

Stasiek

Wypowiedź dodana: 20 marca 2008, 11:36:48 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:19:14 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

tu masz opcje dostepne po rozwinieciu tych list :-P

mając port do gry 28960
Moje wewnetrzne IP - 192.168.1.***

Powinienem wypelnic te pola ktore podałeś następująco

Kod:

28960 28960 192.168.1.*** 00

i to powinno pomoc tak ?

Teraz jeszcze opcja taka, że wczesniej wystarczylo wpisac moje zewnetrzne IP by sie polaczyc... teraz bede musial podawac swoje wewnetrzne IP z portem tak ? czyli 192.168.1.***:28960 ? :>czy wystarczy samo IP wew. ?

*** Dodano o 11:49:29: *** (Autoscalanie)

KLIK

hahahaha

Wypowiedź dodana: 20 marca 2008, 21:07:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:20:13 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Ustawiłem porty tak jak mówiłeś ale po wejsciu do gry inni wejsc nie moga na moj serwer poza bracholem ktory ma komp w lanie..

*** Dodano o 21:16:10: *** (Autoscalanie)

nie skapnalem sie ze nie dalem opcji enabled xD

Dzieki za pomoc :piwo:

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.74.*) |  
Wypowiedź dodana: 21 marca 2008, 01:53:18 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:21:33 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Ustawiłem porty tak jak mówiłeś ale po wejsciu do gry inni wejsc nie moga na moj serwer poza bracholem ktory ma komp w lanie..

*** Dodano o 21:16:10: *** (Autoscalanie)

nie skapnalem sie ze nie dalem opcji enabled xD

Dzieki za pomoc :piwo:

Czyli rozumiem, że działa? Czy nie?

A w pole od adresu IP wpisałeś *** i działa? Nie powinno tam być liczby? np. 1 lub 2 lub jeszcze innej z zakresu 1-254 w zależności jakie IP ma komp, z którego chcesz zrobić serwer?

A kumple z zewnątrz twojego LANu powinni wpisać zewnętrzne IP. Po prostu tak, jak gdyby routera nie było.

Stasiek

Wypowiedź dodana: 21 marca 2008, 11:23:02 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:21:58 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Działa.

W pole adresu IP wpisałem to co powinienem wpisac (czyli az 3 cyferki z mojego wewnetrznego IP)...
Stasiek ja az tak pusty nie jestem by tam wpisywac krzyzyki,literki itd :-D

Kumple wbijali sie przez zewnetrzne IP :-)
Tylko po ustawieniu wszystkiego zapomnialem zaznaczyc opcje Enabled ( nie postawilem tam ptaszka :-P ) co jak widac w.w wypowiedzi - szybko zostalo zauwazone i poprawione tak aby dzialalo :-D

Wiec raz jeszcze dzieki bo wszystko dziala jak powinno :piwo: :piwo:

Choć zauwazylem ze pingi nieco podskoczyly a chyba nie powinny...
zawsze byly w zakresie 15-45 teraz dochodza do 80-90 ale moze to u mnie na łączu coś sie dzieje..

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.87.*) |  
Wypowiedź dodana: 22 marca 2008, 01:49:29 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:23:57 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Działa.

W pole adresu IP wpisałem to co powinienem wpisac (czyli az 3 cyferki z mojego wewnetrznego IP)...
Stasiek ja az tak pusty nie jestem by tam wpisywac krzyzyki,literki itd :-D
[...]

Choć zauwazylem ze pingi nieco podskoczyly a chyba nie powinny...
zawsze byly w zakresie 15-45 teraz dochodza do 80-90 ale moze to u mnie na łączu coś sie dzieje..

OK, spoko, na forum wpisałeś gwiazdki, więc po prostu wolałem się upewnić. Cieszę się w każdym razie że mogłem pomóc :-)

Co do pingów- obecność routera na pewno nieco zwiększa pingi (o ile- zależy od jego jakości :-P ), ale nie wydaje mi się, żeby przy tak mało skomplikowanym LANie aż o tyle... Być może dwa czynniki się skumulowały (chwilowe niedomaganie łącza i włączenie routera pomiędzy modem a komp). Zresztą, pingi 80-90 to jeszcze bez tragedii.

BTW: Jeszcze raz proszę jakiegoś moderatora o przeniesienie wątku, bo ciężko się tak rozmawia w Najdłuższym pośród innych wypowiedzi, a ten temat się trochę rozrósł. Wiem, że trochę jest z tym zabawy, sam bym mógł przenieść, ale nie mam uprawnień ;-)

Stasiek

Wypowiedź dodana: 22 marca 2008, 10:25:03 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 23 marca 2008, 12:24:14 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

musiało coś na łączu niedomagac bo kumpel z poza lanu ma ping obecnie 25-30ms :-) tylko u brata (w lanie) potrafi skoczyc do 450ms :-/ cos czuje ze bedzie musial sobie kompa wyczyscic... tak to jest jak sie nie ma AV i instaluje sie wszystko bez jakiejkolwiek wiezy o pochodzeiu pliku i "dodatkach" do niego :-D

BTW

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek