Forum

Apple - sprzet, oprogramowanie, kampanie i inne

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek zamknięty Forum > Pogaduchy > Apple - sprzet, oprogramowanie, kampanie i inne

Watek zbiorczy - zachwyty, krytyka, zaduma etc
Idź do strony:12Następna »
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 25 z 34
 Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 23 marca 2008, 20:22:42 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:26:12 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Ciekawe jak Alvin skomentuje to? : http://www.pcworld.pl/news/144753.html
A może w ogóle nie skomentuje, bo w końcu tylko Microsoft wciskając IE jest BE. Inne firmy wciskając na sile swoje produkty są OK

Moderowane przez _domestos_ :

Przeniesione z watku o idg. Słowa uznania, zachwytu, ew zażalenia etc - klasycznia via pw.

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 23 marca 2008, 20:22:43

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 23 marca 2008, 20:47:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:12:05 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

odroznij wpychanie na sile od proponowania zmiany przegladarki a pozniej popraw swoja wypowiedz xD

*** Dodano o 20:49:16: *** (Autoscalanie)

eee niedoczytalem...

sorry moj blad...

Faktycznie lekka przesada ze strony apple...

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.247.*) |  
Wypowiedź dodana: 23 marca 2008, 21:29:33 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:12:13 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

To jest zbyt agresywne ze strony Apple, choć korzystam z ich Safai od kilku dni i trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry produkt.
Trudno powiedzieć że to nowość, Aple od Dawna namawia przy instalacji iTunes do ściągnięcia QuickTime i jakoś na nikim nie robi to wrażenia, terraz popraostu dodali Safari. Mozilla wpada w panikę, bo ich Firefox na Makach to porażka, i nic nie wskazuje na to żeby FF3 miał to w znaczącym stopniu zmienić. To samo było z Webkitem. Panowie w końcu przestali by szukać dziury w całym i wzieliby i skończyli FF3.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 24 marca 2008, 09:53:42 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:18:38 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Dzidzia, pracowałeś kiedyś na maku?

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.247.*) |  
Wypowiedź dodana: 24 marca 2008, 12:03:31 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:18:59 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Cały czas :-P Regularnie, choć sam niestety nie posiadam, narazie mnie nie stać.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 24 marca 2008, 12:30:56 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:19:12 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

To mozesz odpowiesz mi na jedno pytanie. Bo ja na razie testowo pracuje na najnowszym macu pro (laptop) i najnowszy OS appla (Leopard) odpala sie dłużej od Visty, co mnie trochę zastanawia, bo wszyscy narzekają ze Vista sie odpala długo, a nikt o Leopardzie tego nie mówił

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.102.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 13:19:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:19:26 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Ciekawe jak Alvin skomentuje to? : http://www.pcworld.pl/news/144753.html
A może w ogóle nie skomentuje, bo w końcu tylko Microsoft wciskając IE jest BE. Inne firmy wciskając na sile swoje produkty są OK

Co powie?
Ano to, że jak widzę nie tylkoredaktorzy IDg, nie tylko imć "Q" osobiście ale także inne osoby mają wyraźne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Sytuację, gdy ktoś jest w stanie składając literki jest w stanie przeczytać jakiś tekst ale nie jest w stanie go zrozumieć standardy UNESCO okręslają jako analfabetyzm funkcjonalny

W czym jest problem?

Ano w tym, że po pierwsze - przedstawiciel Mozilli [a jak widzę - nie tylko on] nie jest w stanie się zdecydować, czy Apple:
[1] przy okazji update'u iTunes sugeruje użytkownikom, namawia, nakłania, podpowiada, zainstalowanie Safari czy też,
[2] bez ich wiedzy i wbrew ich woli samowolnie takowej instalacji dokonuje.

Jeżeli mamy do czynienia z opcją nr [1] - to uważam, że wszystko jest w porządku gdyż zbójeckim prawem producenta jest promowanie swego produktu.

Jeżeli natomiast mamy tu do czynienia z sytuacją nr [2] - to wówczas sprawa jest absolutnie jasna czyli Apple stosuje takie same bandyckie praktyki jak złodzieje z Redmond [którzy zresztą - przypomnijmy - ukradli GUI złodziejom a Apple, którzy ukradli go z laboratoriów PARC Xeroksa], którzy uzurpują sobie prawo do grzebania w kompach userów i samowolnego instalowania na nich tego, co się im podoba.

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 15:06:08 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:19:34 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

No, cóż, wychodzi na to ze Alvin osobnik o nad wyraz wybujałym ego , nie potrafi zrozumieć prostego zdania.

Cytat:

Tymczasem Apple Software Update w Windows pobiera łaty poprawiające bezpieczeństwo (co chwalebne), ale również domyślnie instaluje Safari, nawet jeśli użytkownik nie ma jej w systemie i nigdy z niej nie korzystał.

Dla Alvina specjalnie pogrubiłem tekst, aby nie zmuszać jego nadwątlonego umysłu do nadmiernego wysiłku.
I przepraszam cię Alvinie ze dałem Ci tak trudne zadanie, które jak widać przerosło zdolności zrozumienia Twojego rozumku

P.S. Napisałem tak celowo, bo Twoje głupawe i dziecięce insynuacje są żenujące. Zamiast odpowiedzieć prosto jak normalny człowiek, to Ty musisz wciskać swoje 5 groszy. Zacznij sam czytać ze zrozumieniem, a jeśli nie potrafisz to powiedz ze nie rozumiesz, albo milcz

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.105.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 16:39:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:19:54 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Epickie starcie tytanów w walce o pierdoły. Runda 748.

EWAKUOWAĆ WSZYSTKICH W PROMIENIU 100km!!!

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.102.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 17:28:26 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:20:37 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Co to ja napisałem?
Że jak UNESCO nazywa to-to CUŚ co prezentuje JEPPKZ? :-D

acha... już mi mój Alzheimer podpowiedział - otóż, niestety ale JEPP cierpi jak to powiedziałem na analfabetyzm funkcjonalny :lol:

Przykre, lecz prawdziwe. :-| :-/ :'-(

W zlinkownaym tekście na stronach PCWK zawarte są dwa sprzeczne ze sobą stwierdzenia, a mianowicie

Cytat:

Wzburzyło go szczególnie, że ASU w Windows pobierając uaktualnienia dla aplikacji iTunes, zasugerował również instalację najnowszej wersji przeglądarki Safari.

===

Tymczasem Apple Software Update w Windows pobiera łaty poprawiające bezpieczeństwo (co chwalebne), ale również domyślnie instaluje Safari, nawet jeśli użytkownik nie ma jej w systemie i nigdy z niej nie korzystał.

Dlatego też, swoją opinię sformułowałem alternatywnie, odnosząc się do każdej z przedstawionych przez Jaśnie Panów Nadredaktorów PCWK, którzy sami - w ślad za człekiem z MOzilli - nie są w stanie się zdecydować co też właściwie ci zbereźnicy z Apple wyczyniają?

Sugerują - jak w pierwszym wariancie - instalację czy też bez pytania usera o zgodę - samowolnie mu tę ich Safari instalują.

Sorki, lecz nie moją jest przewiną, iże ani Nadredaktorzy ani też JEPP nie widzą różnicy pomiędzy tymi dwoma zachowaniami oraz sprzeczności pomiędzy dwoma zacytowanymi fragmentami jednego newsa :-) :lol:

Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 17:47:46 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:20:48 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

No, cóż, mam lepsze zajęcia niż jałowa dyskusja z człowiekiem, który w każdym poście leje wodę i probuje wmówić ze białe jest czarne a czarne jest białe.
Człowiek w ciągu życia zazwyczaj sie rozwija, niestety Alvin sie uwstecznia i z każdym dniem robi sie coraz śmieszniejszy.
Zegnam

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.105.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 17:48:17 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:20:57 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Sorry, chłopaki, ale dla mnie to jest niepojete. Ty, Alvin atakujesz na oślep, byle tylko było się do czego przyczepić, a Ty, Quadro prawie nigdy nie przepuscisz nawet drobiazgu w postach Alvina, aby tylko mu dowalić. Do tego teraz jeszcze zacząłeś tworzyć jakieś zasadzki (?!).

Takie przepychanki sprowadzaja was do poziomu piaskownicy. I lepiej zastanówcie sie, bo niedlugo ta regresja bedzie nieodwracalna.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 18:50:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:21:06 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

No, cóż, wychodzi na to ze Alvin osobnik o nad wyraz wybujałym ego , nie potrafi zrozumieć prostego zdania.

Cytat:

Dla Alvina specjalnie pogrubiłem tekst, aby nie zmuszać jego nadwątlonego umysłu do nadmiernego wysiłku.
I przepraszam cię Alvinie ze dałem Ci tak trudne zadanie, które jak widać przerosło zdolności zrozumienia Twojego rozumku

Pozwole tutaj wtracic swoje 3 grosze...

1. - Sam czytałem owy artykuł co po przeczytaniu tekstu.:

Cytat:

Prezes Mozilli ma pretensje *oto że* program ASU (...)pobierając uaktualnienia dla aplikacji iTunes, zasugerował również instalację najnowszej wersji przeglądarki Safari.

(dla Quadro specjalnie pogrubiłem tekst ;-) )
skomentowałem go w ten sposób .:

Cytat:

odroznij wpychanie na sile od proponowania zmiany przegladarki a pozniej popraw swoja wypowiedz xD

Bo z tego tekstu jasno wynika to co wynika... I mysle ze 99,9% ludzi zrozumiało go tak jak ja...

2. później czytamy .:

Cytat:

Apple Software Update w Windows pobiera łaty poprawiające bezpieczeństwo (co chwalebne), ale również domyślnie instaluje Safari, nawet jeśli użytkownik nie ma jej w systemie i nigdy z niej nie korzystał.

Pytanie .:
- czy mówi to prezes Mozilli ?
- Czy jest to tekst dodany rpzez redaktora "nieomylnego i cudownego" PCWK ?

jeśli to pierwsze - Alvin ma racje - człwoiek sam nie wie co plecie i nie umie określić tego o co mu chodzi.
Jeśli to drugie to powinno tam pisać że w oparciu o włąsne doswaidczenia - pakiet odrazu instaluje przeglądarke.

tak więc .:

1 - ochłoń zamiast rzucać się jak wesz na patelni i prowokować kłotnie...
2

Cytat:

Zacznij sam czytać ze zrozumieniem, a jeśli nie potrafisz to powiedz ze nie rozumiesz, albo milcz

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.117.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 marca 2008, 18:56:28 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:21:17 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

To mozesz odpowiesz mi na jedno pytanie. Bo ja na razie testowo pracuje na najnowszym macu pro (laptop) i najnowszy OS appla (Leopard) odpala sie dłużej od Visty, co mnie trochę zastanawia, bo wszyscy narzekają ze Vista sie odpala długo, a nikt o Leopardzie tego nie mówił

Rozumiem że Vistę instalujesz na Macu Pro za pomocą BootCampa?
trudno mi powiedzieć, nigdy nie byłem na tyle szalony żeby jakiegoś łindołza pakować do Maka, skoro OSX jest optymalizowany pod ten sprzęt.
Z moich doświadczeń z instaloiwnaniem OSX na PC razem z Vistą jasno wynikało że to system Appla jest szybszy, szybciej wstawał, a praca z nim była o wile przyjemnijsza, chodziło to wszstko sprawniej i bez zastanowaniena, jak to miało miejsce w Viście.
Nigdy jednak nie bawiłem się vsitą dłużej, może dałoby się toto jakoś zoptymalizować, ale i tak system się dla nmnie nie nadaje- potrzebuje Javy dla programistów a Vista regularnie rzucała BSOD przy próbie instalacji takowej.
Wszyscy wielcy świata IT już porównywali oba systemy i wynik zawsze był jednoznaczny- OSX jest poprostu lepszy.
Ja się z tym zgadzam.

___

Wypowiedź dodana: 26 marca 2008, 08:11:48 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:21:38 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Aby wykluczyc ingerencje tak potepianych przez niektorych redaktorow IDG podam linka do oficjalnego bloga Johna Lilly z Mozilli: http://john.jubjubs.net/2008/03/21/apple-software-update/
W tym blogu wyraznie pisze, ze podczas domyslnej aktualizacji iTunes jest instalowany Safari. Dopiero gdy wybierzemy reczna instalacje mozliwe jest wylaczenie Safari jako skladnika.
Ponadto pisze, ze po zainstalowaniu Safari jest ona ustawiana jako domyslna przegladarka

Wypowiedź dodana: 26 marca 2008, 10:35:44 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:21:45 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Ponadto pisze, ze po zainstalowaniu Safari jest ona ustawiana jako domyslna przegladarka

Ciekawe, bo zainstalowałem Safari i wcale nie jest jako domyślna przeglądarka, owszem, przy pierwszym uruchomieniu się pyta czy chcę aby była, ale tak robią wszyscy.

___

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.102.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 marca 2008, 10:45:04 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:21:55 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Zainstalowales podczas aktualizacji iTunes?

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.156.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 marca 2008, 21:05:24 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:22:25 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje
AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 11:32:45 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:22:34 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Quadro, nadal nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie dotyczące Visty.

___

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 13:26:15 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:22:41 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Nie instalowałem Visty na Macu. Porównywałem tylko czas odpalenia sie maca z Leopardem i komputera z Vistą

Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 18:12:12 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:22:51 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

I pewnie z Twoim komputerem z 6GB ramu?

Wszystko jednak wskazuje na to że będę musiał się z Vistą zaprzyjaźnić... szczęściem w nieszczęściu dostanę ją za darmo... :-)

___

Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 20:08:25 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:23:00 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Z moim, ale tutaj ram niewiele miał wspolnego z szybkoscią uruchamiania. Nie zauważyłem aby wiecej ramu przyspieszalo uruchamianie. od 2 GB w gore nie ma juz zadnego przyspieszenia

A Macbook pro nie jest slabeuszem, ma 2 GB ramu, wiec mozna uznac ze wplyw ramu jest pomijalnie maly

Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 21:36:36 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:23:08 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

No nie wiem czy 2GB a 6Gb jest pomijalne, a szybkość dysku? To już ma kolosalne znaczenie. Macie te same procki? Częstotliwości ramów pewnie też są różne.
Tak nie można porównywać, ja nie twierdze, że Vista jest o wiele wolniejsza- jeśli w ogóle, ale tak nie można.
Spróbuj z Boot Campem na czystych systemach, jeśli chcesz się bawić w laboratoryjne statystyki. Gdyby była duża różnica, to byśmy o tym wiedzieli od ludzików z IDG, który zmierzywszy swym słynnym hiper stoperem, roztrąbiliby to nawet w mailach do użytkowników ;-)

___

Wypowiedź dodana: 27 marca 2008, 22:18:38 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:23:19 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Heh, oni to tez już zauważyli :-) Co prawda na innym kompie ale jednak

Cytat:

Zaintrygował nas też czas uruchamiania komputera, który wyraźnie świadczy o tym, że Leopard rozrósł się znacząco w porównaniu do Tigera. Od momentu wybrania odpowiedniej opcji w menu aż do chwili, gdy komputer nadawał się do użytkowania, w przypadku Mac OS X 10.5.2 mijały 63 sekundy. Na tym samym sprzęcie Vista na załadowanie potrzebowała zaledwie 55 sekund!

Źródło: http://www.pcworld.pl/news/144084_2.html

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (89.206.17.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 marca 2008, 11:43:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 16:23:31 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Pomęczmy to Safari jeszcze trochę. ;-)
Włamanie na Leoparda z "pomocą" Safari tylko w 2 minuty
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8593&Wlamanie+na+Leoparda+w+2+minuty

Idź do strony:12Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek