Forum

Jaką kartą graficzną zupgradeować mój sprzęt??

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Jaką kartą graficzną zupgradeować mój sprzęt??

Jaka karta AGP najlepsza do starszego komputera w celu jego modernizacji?
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 1 - 19 z 19
AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (10.3.1.*->83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 maja 2008, 11:56:08
« Opcje

Witam... :-)
Kiedyś pisałem o tym, że zamierzam zmienić swój sprzęt kompletnie...
Jak się okazało, z przyczyn niezależnych ode mnie przez parę najbliższych miesięcy niestety nie uda mi się tego dokonać... :-/
Tak więc chciałbym go jakoś zupgradeować... Myślałem, żeby dokupić RAMu i na pewno niebawem to zrobię... Ale najpierw chciałbym kupić kartę graficzną... Mój sprzęt ma już parę latek i nie chcę kupić karty, która będzie ograniczana przez resztę komponentów, bo to pieniądze wyrzucone w błoto... Myślałem o karcie ATI HD 2600 XT bądź jakiejś innej z serii 2600 na złącze AGP... Aktualny zestaw można obejrzeć TU...
Jeśli uważacie, że jakaś inna słabsza wystarczy to napiszcie swoje propozycje...
Z góry dziękuję...

Pozdrawiam Wszystkich... :)

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 12 maja 2008, 11:56:09

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.62.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 maja 2008, 14:25:31
« Opcje

Raczej wziąłbym tanio 2600pro z pamięciami ddr3, albo po prostu przeczekał.

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (10.3.1.*->83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 maja 2008, 10:08:22
« Opcje

Dzięki za info... :-) Najbardziej zależy mi na szynie pamięci i właśnie na generacji pamięci... Chciałbym kupić jakąś grafę z DDR3 i 256 bitową szyną... ;-)
Tylko czy wykorzystam w pełni jej możliwości przy takim sprzęcie jak mam??

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.61.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 maja 2008, 11:38:29
« Opcje

Właśnie dlatego zaproponowałem 2600pro, bo raczej nic mocniejszego moim zdaniem nie opłaca się pakować w sprzęt z agp. O ile się dobrze orientuję Twoja płyta główna ma socket754, więc wymiana procesora odpada, więc odpadają mocne karty graficzne. :-)

Kwestia inna, to czy opłaca się zmieniać grafikę. Jak długo te parę najbliższych miesięcy może potrwać?

Wypowiedź dodana: 14 maja 2008, 13:51:16
« Opcje

Z tego co mi wiadomo to HD 2600Pro ma DDR2ki i 128bit'ową szynę... Przynajmniej te, które na polskim rynku widziałem tak miały... HD 2600XT sprzedawane na polskim rynku mają lepsze pamięci i szerszą szynę...

Ale tak mi przyszło do głowy, że na tym sprzęcie i tak na Viście nie poszaleję... Może lepiej kupić X1650Pro lub dołożyć i kupić X1950Pro... Te karty nie obsługują DX10, ale za to świetnie sobie radzą z DX9...

Jak myślisz?? Może powinienem pójść w tym właśnie kierunku...

A jeśli chodzi o "najbliższe miesiące" to myślę, że to będzie przynajmniej do końca bieżącego roku...

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.106.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 maja 2008, 15:21:41
« Opcje

Rzuć okiem tutaj (szczegolnie na nowsze gry, jak Fear czy Oblivion)
http://www.frazpc.pl/artykuly/554/GECUBE/HD/2600PRO/I/2600XT

Na pewno nie kupowalbym nic mocnego.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 15 maja 2008, 11:35:19
« Opcje

Po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że troszkę dołożę, żeby mieć jednak to X1950Pro... Konkretnie chodzi o model HIS Radeon X1950Pro 256MB DDR3 / 256b TV / DV Fan AGP ze sklepu KDO... :-) Najtańsza jaką znalazłem...
I tak się zastanawiam, czy firma HIS robi dobry sprzęt skoro jest dużo tańszy od konkurencji?? Ale nie zamierzam karty podkręcać, ani jakoś nadmiernie jej przeeksploatowywać, więc powinna wystarczyć... :-)
Jak myślicie??

Wypowiedź dodana: 16 maja 2008, 10:42:07
« Opcje

Heh... Ale się wszyscy rozpisali?? :-/
Dziś odbieram wspomnianą posta wcześniej kartę i sam się przekonam co ona jest warta... :-)

Dziękuję tym, którzy się wypowiedzieli...
Za jakiś tydzień napiszę co myślę o sprzęcie firmy HIS...

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.9.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 maja 2008, 15:47:25 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 maja 2008, 15:48:17 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Eee... wedlug testów jest szybszy tylko o jakies 10% od tego:

HIS Radeon HD2600XT 512MB
http://kdo.pl/product_info.php/products_id/18916

Cenowo to prawie 100% :-/

Duszołap

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.82.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 maja 2008, 15:30:48
« Opcje

Jakim cudem to takie tanie?

AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (77.253.187.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 maja 2008, 20:24:06 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 18 maja 2008, 20:26:05 po raz 1-wszy przez: kravietz81
« Opcje

Ja mam złącze AGP, które jak wiadomo jest wolniejsze... A poza tym mam dużo starszych gier, które czekały na upgrade grafiki... :-)
Nie zamierzam kupować nowych dopóki nie pogram w te starsze... :-)
A jeśli chodzi o testy to widziałem parę i tylko w kilku porównaniach różnica była niewielka... ;-)

Natomiast jeśli chodzi o pierwsze spostrzeżenia to zasilacz I-box 400W odpada... :-D Jak się okazało po przeczytaniu instrukcji wymagany jest 450W zasilacz z obciążalnością 30A na żyle 12V... :-/
Się wkopałem nieświadomie w jeszcze jeden zakup i to wcale nie tani bo jak na razie znalazłem tylko jeden taki zasilacz => BeQuiet StraightPower 450W za 255 zł... :-/

I mam pytanko z tym właśnie związane... W karcie jest nowe (czytaj - jeszcze takiego nie widziałem ;-)) 6-cio pinowe gniazdo zasilające (nie molex) z doprowadzonymi 2 końcówkami molex... Obie są takie same - typu "żeńskiego", czyli na mój "chłopski rozum" można do karty podłączyć 2 molexy z 2-ch różnych wiązek zasilających... I teraz pytanie... Czy prądy z tych wiązek będą się sumować?? Bo jeśli tak to wystarczy mi jakiś tańszy 450W zasilacz z min 15A na jednej żyle 12V...

Będę wdzięczny za pomoc...
Pozdrawiam...

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 maja 2008, 10:45:29
« Opcje

mógłbyś pokazać zdjęcie tego gniazda?

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 19 maja 2008, 11:33:51 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 maja 2008, 11:49:10 po raz 1-wszy przez: kravietz81
« Opcje

Niestety nie mogę zrobić teraz zdjęcia, bo jestem w pracy... Ale zrobiłem na szybko mały schemat graficzny w fantastycznym Micro$oftowym Paincie... :-D
Jak się serwer odświeży to powinien się pojawić tu =>
Kolory odpowiadają kolorom żył podłączonych do tej wtyczki (tak na 80%, bo co do żółtego nie jestem pewien), a "X" jest gniazdem pustym... Lewa wiązka => lewy czarny + lewy brązowy + żółty => wchodzą do molexa typu "żeńskiego" =>
Prawe żyły + żółta => wchodzą do prawego molexa, również "żeńskiego"...
Wygląda to dokładnie tak jak przejściówka molex do PCI Express =>
Mi się wydaje, że temu właśnie ma służyć ta przejściówka... żeby mieć możliwość zasilić grafikę o dużej mocy nie zmieniając zasilacza na taki, który udźwignie 30A obciążenia...

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 maja 2008, 12:01:20
« Opcje

Po kolei - te 450w to wlasnie na takie i-boxy. Zasilacz - dobry, nie z kategorii budzetowych - swymi 450w zasili naprawde potezny zestaw.

30A - jest wiele takich, chodzi o sumaryczne wyniki - nie na jednej wiazce - a na dwu, trzech etc. Norma atx bodajze od wersji 2.0 wymaga, by max liczba anmperow na jedna linie byla rowna lub mniejsza 20a.

A jesli bedziesz chciał kupic zasilacz - daj znac. Stwierdzilem, ze stacjonarka mi niepotrzebna, bede sprzedawał poszczegolne jej czesci. Uzywane wszystko bardzo krotko, wiec... ;-)

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.104.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 maja 2008, 18:56:01
« Opcje

Ewentualnie Corsair 450W (CMPSU-450VXEU) za 199zł. 33A na +12V, potwór za małe (stosunkowo) pieniądze. :-)

Wypowiedź dodana: 20 maja 2008, 14:49:46
« Opcje

To raczej nie chodzi o podłączanie dwóch zasilaczy, lecz o doprowadzenie dwoma liniami zasilania. Chodzi tu o duże spadki napięć przy dużych prądach. Równoległe spięcie dwóch różnych zasilaczy mogłoby doprowadzić do zwarcia częściowego (zasilacze obciążały by się wzajemnie przez wzgląd na brak niezależnej regulacji napięć obu z nich).

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 21 maja 2008, 09:10:25
« Opcje

Nie miałem zamiaru podłączać 2ch zasilaczy... :-D Dobrze wiem jak by się to skończyło... ;-)
Chodziło mi o 2 wiązki z jednego zasilacza zakończone molexem... :-)
Jak się już zorientowałem większość zasilaczy "high-end" ma gniazdo zasilające PCI-EX więc kłopot mam z głowy... Najprawdopodobniej wejdę w posiadanie zasilacza Chieftec GPS-500AB-A... Piszę najprawdopodobniej ponieważ zamówiłem u znajomego jakiś "mocny, w miarę tani i solidny" i z tego co mi mówił to wziął Chiefteca 500W za około 200zł... Więc podejrzewam, że to właśnie ten... Dziś się okaże... :-D Jeśli tak to wnioskując z opinii myślę, że będę zadowolony... :-)

P.S. Na schemacie wtyczki (rys. w MS Paint :-D) pomyliłem kolory... Są 2 żółte 12V żyły, 2 czarne uziemiające i jedna brązowa - czort jeden wie do czego... :-) To tak gwoli wyjaśnienia sprawy... ;-)

Miłego dnia wszystkim życzę...

Wypowiedź dodana: 21 maja 2008, 10:38:06
« Opcje

Zasilanie PCI-Express wyposażone w 6 pinów to 3x12V i 3xMasa. Z tego co znalazłem przynajmniej... Skąd więc brązowy? :-|

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 28 maja 2008, 12:23:17
« Opcje

Tak, masz rację... W moim nowym zasilaczu są 3 żółte zasilające i 3 czarne masy... Ale w przejściówce 2xMOLEX=>PCI-EX było tak jak napisałem... :-)

Troszkę się pomyliłem odnośnie zasilacza... Dostałem Chieftec'a 560W czarnego "SLI Ready"... Dokładnej nazwy nie pamiętam... Cichutki... :-D A napięcia stabilne... :-) Jestem zadowolony zwłaszcza dlatego, że zapłaciłem za niego 180 zł... :-D

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek