Forum

apache_2.2.8+php_5.2.6+mysql_5.2.3+vista_home_basic

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

RozwiązaneWątek zamknięty Forum > Porady > Programowanie > apache_2.2.8+php_5.2.6+mysql_5.2.3+vista_home_basic

Rozwiązany: Problem z ustawieniem serwera w wyżej wymienionej konfiguracji... ;)
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 2 z 2
AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (10.3.2.*->83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 czerwca 2008, 11:36:54
« Opcje

Witam serdecznie... :-)
Po kilku dniach mordęgi postanowiłem napisać... :-/
Od poniedziałku mam służbowego laptopa postawionego na Viście Home Basic... Koniecznie chcę mieć na nim serwer lokalny bo swego czasu tworzyłem bazę danych w MySQL'u... No i za cholerę nie mogę tego badziewia poustawiać... Na XP i 2000 nie miałem większych problemów... Vista za to chce mnie przyprawić o nerwicę... :-/ Jeśli ktoś próbował postawić takiego serwa to będę wdzięczny za wskazówki... Kombajny typu Vertrigo odpadają, bo mają starsze oprogramowanie niż to, na którym była baza konstruowana i nie chciała działać... Na koniec dodam,że wszystko instaluję instalatorami do folderu "C:/Programy" i odpowiednio "Apache2.2", "PHP" i "MySQL5.2"... Folder z plikami Apache'a to "c:/WWW"... Gdyby się komuś udało rozhulać serwer przy tych ustawieniach to poproszę o configi do PHP'a i Apache'a... Szkoda mi już czasu na grzebanie się z tym... :-)
Z góry dziękuję za pomoc... :-)

Pozdrawiam Wszystkich... :)

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 20 czerwca 2008, 11:36:55

AvatarZarejestrowany, zwieszony kravietz81 Mężczyzna Kopiuj nick (10.3.2.*->83.19.162.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 czerwca 2008, 09:21:43
Za tą wypowiedź przyznano użytkownikowi punkt pożyteczności
« Opcje

Oki... Widzę, że chyba wszyscy na wakacje wyjechali... :-D
No nic... Jakoś sobie poradziłem... :-)
Jeśli ktoś ma podobny problem to napiszę w skrócie jak mi się udało odpalić serwer...
Po pierwsze serwer Apache musi być skonfigurowany na inny port niż 80 ponieważ "coś" cały czas nasłuchuje w/w port i jest to najprawdopodobniej IIS 7, którego nie byłem w stanie usunąć (nie wiem czy się w ogóle da... ;-)). Ja mam ustawiony port 81 i wszystko pięknie działa => po adresie "localhost" trzeba dopisać nr portu i to wszystko... A wygląda to tak => "localhost:81"
Jeśli chodzi o PHP to można sobie odpuścić instalację z instalatora... Są tam jakieś błędy i ciężko to nawet potem ręcznie poprzestawiać, żeby działało... Pierwsza próba konfiguracji PHP z zip'a zakończyła się sukcesem... :-D Zrobiłem to wg poradnika tej stronie... :-) Wszystko działa!!!
MySQL też działa (instalacja z instalatora i konfiguracja bezproblemowa), ale mam problem z połączeniem się z bazą przez phpMyAdmin... Przez konsolę łączę się od kopa... Ale do tego też dojdę... Wtedy dam znać co i jak... No chyba, że ktoś życzliwy w końcu się obudzi i coś tu naskrobie na ten temat... :-)
Pozdrawiam wszystkich... :-)

Pozdrawiam Wszystkich... :)

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek