Forum

Ciekawa korespondencja

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Opinia o stronie oraz propozycje > Ciekawa korespondencja

"Dla naprawdę dobrego informatyka problemy z Virtual Dub nie istnieją", czyli Ku przestrodze
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 1 z 1
AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 września 2008, 19:55:38 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 września 2008, 07:04:42 po raz 2-gi przez: Dżyszla
« Opcje

Nie mogę się powstrzymać, żeby nie opublikować zapisu pewnej ciekawej korespondencji, jaka miała dziś miejsce. Myślę, że jest to coś z pogranicza opinii o jednej z porad, ocenie strony oraz... sprawdźcie sami. A nie wiedząc, jak zakwalifikować, publikują ją właśnie w dziale opinii. Wszelkie dane osoby zostały ukryte.

Jeśli masz jakieś problemy ze sprzętem, oprogramowaniem, chcesz napisać coś o stronie, proponuję opisać to na Forum, gdzie będą mogły odpowiedzieć także inne osoby, być może szybciej lub lepiej znające się na rzeczy. Zastanów się więc, czy na pewno warto kierować swoje pytanie tylko do jednej osoby korzystając z poniższego formularza, czy lepiej opublikować je! Używaj formularza tylko do kontaktu w indywidualnych/prywatnych sprawach, które nie interesują nikogo poza Tobą!

(Pierwszy akapit strony kontaktowej

Cytat:

Witam,

Przeczytałem na Waszym portalu doskonale opisaną funkcję łączenia plików avi w Virtual Dub. Nie mogę jednak znaleźć nigdzie dokładnej instrukcji "obcinania" niepotrzebnych fragmentów plików avi w Virtual Dub. Mam ten program . Nie mam żadnych problemów w odcinaniu końcówek plików filmowych. Problem jest gdy chcę odciąć początek pliku. Jak to prawidłowo wykonać w Virtual Dub?
Niecierpliwie czekam na Waszą pomoc w tym problemie.

Pozdrawiam,

Należy przy użyciu klawiszy Home i End oraz suwaka zaznaczyć interesujący
kawałek a następnie dokonać usunięcia. Proszę w przyszłości pisać na Forum -
http://forum.dzyszla.aplus.pl/

Cytat:

Witam,

Właśnie otrzymałem Pańską odpowiedź na mój problem dotyczący odcinania niepotrzebnych plików filmowych.

Przyznam się , że jestem zaskoczony Pańską odpowiedzią.

Szkoda , że nie czytał Pan uważnie podnoszonego przeze mnie problemu.
Bez problemu dokonuję odcinania końcówek plików filmowych.
Problem polega na usuwaniu początków plików filmowych. Po dokonaniu operacji zaznaczenia początku i końca
niechcianego fragmentu (początkowego) po zapisie obrobionego pliku wciąż widzę nie odcięty początek filmu.

Na forum nie ma nic w tym temacie, stąd mój mail wysłałem do Pana licząc, że mi Pan pomoże w tym problemie.

Kolejność operacji jakie robiłem przy pomocy VIRTUALDUB przedstawiam poniżej :

1. Znajduję początek i koniec fragmentu do wycięcia

2. Powstały pasek usuwam przez kliknięcie w opcji EDIT na "cut" lub "delete"

3. W opcji video klikam na "direct stream copy"

4. w opcji FILE klikam na "save as avi"

Cały proces usuwania niechcianych fragmentów plików filmowych wychodzi dobrze z końcówką pliku ale
nie wychodzi z początkiem pliku.
Po wykonaniu powyższych czynności plik nadal wygląda jakby nic przy nim nie robiono.

Gdzie tkwi problem ?

Proszę o konkretną i szczegółową pomoc..

Pozdrawiam,

tel. ***

Proszę więc założyć stosowny temat na Forum. Myślę, że są osoby, które udzielą odpowiedzi szybciej i bardziej precyzyjnie. Nie wiem, dlaczego opisane kroki nie przynoszą efektów, choć powinny.

Cytat:

Witam,

Dziękuję za wspaniałomyślną radę i oczywiście skorzystam z pana propozycji.
Z tą różnicą, że nie na pańskiej stronie.

Uważam, że jest pan amator i nie zasługujący na tytuł inżyniera.

Jak tylko się da będę innych ostrzegał aby nie korzystali ze strony inżyniera amatora
od siedmiu boleści.

Jak się na czymś nie znasz człowieku to nie wymądrzaj się swoją amatorską wiedzą.

Bez poważania,

( ***)

Będę bardzo wdzięczny. Każda forma reklamy jest interesująca. Nadmienię tylko, iż fora z założenia są dla ludzi, nie dla ich autorów. Stąd dziwnym wydaje się fakt oceniania innych po ocenie jednej osoby, lecz idąc tym tropem, to ostrzeżenia trafią do tych osób, które mają podobne podejście. Stąd pozostaje kolejny nic innego, jak po raz kolejny podziękować z zdeklarowany zamiar.
Kolejna sprawa, że raczej nie powinno zarzucać się czytania bez zrozumienia, jeśli samemu nie czyta się tego, co jest napisane. A skorzystanie z formularza i opisanie problemu jednoznacznie pozwala stwierdzić, że informacje zawarte na stronie z formularzem zostały zignorowane.
Na koniec tylko dodam, że jeśli już o tytułach mówimy, to posiadam tytuł magistra inżyniera. Choć akurat tytuł strony nie ma nic wspólnego z tytułami zawodowymi.

Cytat:

Witam,

Nie obrażaj się człowieku, ale sądząc po twoich wypowiedziach nie masz pojęcia
o reklamach, bo jeszcze masz mleko pod nosem. Powszechnie wiadomo, że jedna dobra reklama robi sto następnych dobrych opinii
a jedna zła, 100 niedobrych . Ponieważ nie mam ci zamiaru dobrej reklamy wystawiać więc nie musisz mi
za to dziękować. Podejrzewam, że jesteś po "kielichu" i sam nie wiesz o czym bredzisz.

Nie chwal się, że jesteś jakimś magistrem inżynierem. Wysokiej klasy magister inżynier nie chwali się wykształceniem, bo
tylko w ten sposób ośmieszyłby się. Powinieneś jeszcze raz zacząć od szkoły podstawowej.
Na twoją stronę trafiłem tylko przypadkiem bo oprócz informacji o łączeniu plików w Virtual Dub nic nie ma ciekawego.
Na "kilometr" twoja strona zalatuje amatorstwem i nudą. Stąd rozumiem, że niektórzy prawidłowo nazywają cię "dyszla" a nie "dżyszla".
Dla mnie też jesteś tylko jakiś "dyszla". Nigdy nie będziesz dobrym hackerem. Jeśli tak się stanie to poinformuj mnie o tym fakcie.
Dla naprawdę dobrego informatyka problemy z Virtual Dub nie istnieją. Jednak jeśli już są i ktoś o nich sygnalizuje (tak jak ja)
to ambicją dobrego informatyka powinna być chęć rozwiązania problemu a nie odsyłanie ( z braku wiedzy) na jakieś forum.

O tym, jak mało jesteś precyzyjny świadczy też fakt pomijania spółgłosek i samogłosek w wyrazach. Zanim coś napiszesz
sprawdź przedtem poprawność napisanych wyrazów. Ale tak już jest , że dzisiejsi nowi absolwenci szkół wyższych to amatorzy
bez solidnego przygotowania fachowego. Ty jesteś najlepszym tego przykładem.

Powtórzę jeszcze raz, że jak się na czymś nie znasz człowieku to nie wymądrzaj się swoją amatorską wiedzą. Śmieszny jesteś.

Bez poważania,

(***)

"bo jeszcze masz mleko pod nosem", " Podejrzewam, że jesteś po "kielichu""
czy to nie stoi w sprzeczności?

"Powszechnie wiadomo, że jedna dobra reklama robi sto następnych dobrych opinii
a jedna zła, 100 niedobrych"
Jak równie powszechnie wiadomo, lepiej mieć 1 prawdziwego przyjaciela, niż 100 fałszywych. Stare łacińskie powiedzenie się przypomina - non multa, sed multum.

"Nie chwal się, że jesteś jakimś magistrem inżynierem"
Nie chwalę się. Temat został poruszony nie przeze mnie. A fakt, że strona w nazwie zawiera takie tytuły nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi, co jest na stronie zaznaczone. Należy traktować to wyłącznie jako nazwę własną. Nawet, gdy będę już w posiadaniu stopnia doktora, strona wciąż będzie nazywać się tak, jak obecnie i wciąż w Internecie będę używał "mgr inż. Dżyszla".

"Na "kilometr" twoja strona zalatuje amatorstwem i nudą. Stąd rozumiem, że niektórzy prawidłowo nazywają cię "dyszla" a nie "dżyszla"."
Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, ale niech będzie. A fakt, że nie mam czasu na tyle zająć się stroną i od czasu powstania nie uległa ona większym modyfikacjom, to już inny temat. Za grafika nigdy się nie uważałem, stąd front-end jest jaki jest. Niestety back-end często jest niewidoczny dla przeciętnego użytkownika, który nie ma wiele pojęcia o informatyce.

"Nigdy nie będziesz dobrym hackerem"
Zabawne. A kto mówi, że chcę być hakerem? Poza tym mam wątpliwość, czy aby na pewno zna Pan znaczenie słowa, którego użył.

"Dla naprawdę dobrego informatyka problemy z Virtual Dub nie istnieją"
Kolejne bardzo zabawne stwierdzenie. Czyli "dobry informatyk" to taki, który zna się na montażu video. Cóż, widać faktycznie jeszcze niewiele wiem.

"ambicją dobrego informatyka powinna być chęć rozwiązania problemu a nie odsyłanie ( z braku wiedzy) na jakieś forum"
Przepraszam, miałem odesłać do pomocy społecznej, albo organizacji charytatywnej, bo ja takowej nie prowadzę. A fora są po to, by każdy mógł czerpać z nich wiedzę.

"Powtórzę jeszcze raz, że jak się na czymś nie znasz człowieku to nie wymądrzaj się swoją amatorską wiedzą"
Z pierwszego listu:
"Przeczytałem na Waszym portalu doskonale opisaną funkcję łączenia plików avi w Virtual Dub."
Kolejna sprzeczność, ale cóż.

I tym "śmiesznym" akcentem kończę korespondencję. Dziękuję za opinie i uwagi.

Cytat:

Witam,

Nie ustosunkowałeś się jeszcze do kilku wniosków z mojego poprzedniego maila :

...O tym, jak mało jesteś precyzyjny świadczy też fakt pomijania spółgłosek i samogłosek w wyrazach. Zanim coś napiszesz
sprawdź przedtem poprawność napisanych wyrazów. Ale tak już jest , że dzisiejsi nowi absolwenci szkół wyższych to amatorzy
bez solidnego przygotowania fachowego. Ty jesteś najlepszym tego przykładem...

Wybierasz z moich maili tylko to co dla ciebie wygodne ?

...Zabawne. A kto mówi, że chcę być hakerem? Poza tym mam wątpliwość, czy aby na pewno zna Pan znaczenie słowa, którego użył...

Masz zaniki pamięci co pisałeś w swoim życiorysie ??

"No, taki hacker to ja jeszcze nie jestem, ale kto wie... "

"bo jeszcze masz mleko pod nosem", " Podejrzewam, że jesteś po "kielichu""
czy to nie stoi w sprzeczności?

W jakiej sprzeczności ?

Nie obrażaj się człowieku, ale po twoich wypowiedziach widać, że jesteś prymitywny i mało pojętny,(być może to wina twojej uczelni, którą ukończyłeś) stąd nie chce mi się z tobą już gadać.
Na razie jesteś dla mnie zwykły prostakiem.

Jak kiedyś zostaniesz profesorem ( w co wątpię) to może będziesz dla mnie partnerem do dyskusji.

Bez poważania,

( ***)

Odpowiedzi nie będzie. Na tym poziomie dalej dyskusji nie zamierzam prowadzić.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 20 września 2008, 19:55:39

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek