Forum

Win-7 - nowe dziecko MS

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > Win-7 - nowe dziecko MS

Opinie, wrażenia z użytkowania Windows 7...
Idź do strony:« Poprzednia12345Następna »
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 51 - 75 z 115
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.99.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 01:43:34
« Opcje

Przy wyprowadzaniu z wygaszacza ekranu poprzez uyzycie klawisza ENTER samoczynnie przełączył rozdzielczośc ekranu z 1600x1200 na swoje natywne 1024....

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 01:43:35

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.90.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 09:10:30 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 stycznia 2009, 09:29:15 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Zainstalowałem Brydż 3000:
[1] Najpierw program się wieszał po kliknięciu na "Rozpocznij"
[2] Po restarcie programu - przeszedł w tryb automatycznej licytacji irozgrywki i żadne próby zmiany tego stanu rzeczy nie dały efektu.

*** Dodano o 09:29:15: *** (Autoscalanie)

Zainstalowałem "Civilisation III":
[1] Instalacja bezproblemowa
[2] Po uruchomieniu gry:
- rozdzielczośc ekranu ponownie samowolnie zmieniona na 1024...
- całe międzymordzie systemu oraz pozostałych aplikacji podbarwione na niebiesko...

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 12:53:26
« Opcje
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.90.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 14:16:56
« Opcje

Póbowałem.
Ale jak sięokazało, system sam ją sobie zaunstalował bezpośrednio po postawieniu.

Co irytuje:
[1] Podobnie jak Wiśta-wio Win-7 jest swoistym klick-nonsensem chowając tak opcje konfiguracyjne jak i opcje - czynności niezbędne do bieżącej pracy za kaskadowymi kliknięciami w mnogości niepotrzebnych io niekoniecznie intuicyjnych okienek, zamiast mieć je zgrupowane w jednym miejscu.
Oczywiście, można się do tego przyzwyczaić ale niech mi żadna ofiara nieudanej aborcji, niedorobiony debil z Redmond ani ich służalczy hunwejbin - akolita nie wmawia, że ma to cokolwiek wspólnego z ergonomią pracy.
Wręcz przeciwnie.
Jest to klasyczny przykłąd przerostu formy nad treścią.
Tymn bardziej, że miejsca w tych okienkach jest od groma.
Kolejny denerwujący szczegół, to to, iż odwołania do kolejnych w kasakadize okienek konfiguracyjnych umieszczone są nie jak Święta Erogonomiapodpowiadna na wyrażnie widocznych przyciskach lecz w formie hiperlinków, do teog opisanych malutką, słabiutko widoczną czcionką.
W sumie - ogromny minus dla Micro$$oftu
W ramach wolnych skpojarzeń - bardzo przypomina to "pseudofilozofię" stojącą za pomyślem systemu i-drive wprowadzonego w samochodach BMW, z którego to idiotycznego pomysłu firma się teraz po cichu wycofuje.

[2] Podobnie jak przy Wiśta-wio tym razem M$ znów lepiej ode mnie wie co jak i gdzie chcę i mam zlokalizowane i położone w systemie i po otwarciu jakiegokolwiek okna dialogowego z grupy open - save mam wylistowane ICH foldery dokumentówm muzyki, filmów, siana, sieczki i iwszelkiej inszej cholery ale by dostać się do jedynie interesującej mnie listy napędów - musze znów pierwej przewinąć tę kretyńską listę, gdyż pozycja Computer nie mieści się w widocznym polu, następnie zfodnie z pseudofilozofią pseudoergonomii kliknąc na nią i dopiero wówczas mam dostęp do listy napędów z której po kolejnym kliknięciu w ikonę napędu mam dopiero dostęp do interesującej mnie lokalizacji.
Najwidozcniej, żadnemu z geniuszy-decydentów nie przyszło do głowy, że można mieć system na jednym fizycznym dysku, szeroko rozumiane dokumenty na drugim, fotografir na trecim HDD, muzykę na czwartym, to i owo na [b]piątym zaś ich poroniony pseudosytem domyślnych folderów na dane nadaje się jedynie do podtarcia się i to najlepiej wtedy, gdy ma się rozwolnienie.
Szczególnie, z wymuszoną ich lokalizacją na partycji systemowej, która w pryzpadku jakiejkolwiek poważniejszej awarii wymuszającej ponowną instalację systemu idzie "pod nóż"...
Chyba tylko debilne dzieci nie są w stanie zapanować nad lokalizacją sowich danych.

Przepraszam - debilne dzieci i "fachowcy" z Redmond

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (87.105.34.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 15:20:29
« Opcje

"Tak czy inaczej- widać, że to to wyewoluowało z Visty (którą w przeciwieństwie do wielu, lubię) i pewnie dokonał aktualizacji do Win7 jak to to wyjdzie na rynek.

Człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego, jak siadam przed jednym z komputerów w mieszkaniu z win xp to nie umiem się już w tym poruszać :-D"
Prawda, prawda... :-D W pełni się z Tobą zgadzam ;-)
Ja jeszcze dzisiaj, bądź jutro zainstaluję Win-7 beta - od paru dni mam na dysku ISO ;-)

Robert
Klik!

Gość desant Kopiuj nick (91.15.234.*)
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 16:32:23
« Opcje

Probowalem uruchomic CS-a. Gra rusza tylko w trybie softwaremode, kolorki tylko 16bit. Efekt jest taki ze grac sie nie da.

Na poczatku wcale nie startowal ale po wskazaniu by sie uruchamial w trybie XP - ruszyl. Pewnie jest jakis myk na CS-a, prawdopodobie trzeba dopisac jakies parametry do pliku.

Ile BSODow wylapaliscie? - ja 3 :-)

Jako ochrone zainstalowalem mu Nortona 360 (beta) i od tej pory dziwnie zachowuje sie WMP. Np nie odgrywa teledysku po wcisnieciu Play (choć przed chwila go odgrywal). By zagral trzeba ponownie kliknac na pliku z teledyskiem lub 2krotnie kliknac na tytule w playliscie WMP.

Chyba jeszcze raz sciagne ISO- tym razem wersje niemiecka bo ta angielska mi nie podchodzi. (nie kumam wszystkiego do konca :-) )

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.33.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 17:04:55
« Opcje

A sterowniki do 7 na stronie producenta karty graficznej istnieją? Kiedyś było tak, że sterowniki od MS nie obsługiwały OpenGL, którego przecież używa CS.

Z Nortona można spróbować też NAV 2009 Gaming Edition. Jeszcze szybszy.

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.189.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 18:45:02
« Opcje

Uprzejmie informuję, że pracuję właśnie na sterownikach AMD-ATi dedykowanych do Wiśta-wio x64, które spokojnie chodzą pod Win-7, gdyż jest to de facto ten sam OS [tyle, że dopracowany] i stosuje ten sam model driwerów.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.189.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 19:30:26
« Opcje

Uwag do systemu ciąg dalszy:

MENU START
Menu START proponowane od czasów XP a w WIN-7 narzucane użytkownikom jest ewidentnym nieporozumieniem.
Po zainstalownaiu XP pierwszą rzeczą jaką robiłem była zmiana wyglądu menu START na widok klasyczny, w którym miałem zachowaną pełną kontrolę nad tym co i gdzie mi się wyświetlało umozłiwiając bezproblemowy dostęp do potrzebnych mi a dostepnych z tegoż opcji i programów.
W WIN-7 - nawet po ustawieniu interfejsu na klasyczne windows - niestety ale menu STARt a właściwie - STRAT zachowucj sój skrajnie nieergonomiczny format.

ROZDZIELCZOŚĆ EKRANÓW
Pracuyję na monitorze umożliwiającycm ustawienie rozdzielczości 2048, która nie powiem że na codzień ale czasami jest mi przydatna.
W XP na sterownikach AMD-ATi mogłem spokojnie ustawić sobie taką rozdzielczośc.
Tymczasem w WIN-7 z niewiadomych mi powodówzarówno na strerownikach wbudowanych w system jak na 64 bitowych sterownikach od AMD-ATi niestety ale nie ma możłiwości ustawienia rozdzielczości wyższej aniżeli 1600 zaś aby było weselej, DELL-P1130 jest wykrywany jako "Generic NonPnP-Monitor" i nawet nie ma możliwosci ręcznego jak w XP [chociaż tam spokojnie wgrywałem drivery monitora] czy chociazby we wscześniejszych systemach, ustawienia typu monitora a poprzez to i dzięki temu - adekwatnej do możlliwości jego oraz karty graficznej rozdzielczości.

IMHO - to nie jest efekt braków czy błędów wersji BETA systemu tylko następstwo okreslonej polityki jego producenta mającej na celu wyciągnięcie z kieszeni userów max kasy nie tylko na rzecz samego MS ale i producentów sprzętu, poprzez wymuszenie jego wymiany.

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.33.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 stycznia 2009, 21:54:11
« Opcje

Jesli chodzi o nowe Menu Start w XP, to ja uzywam go caly czas od dawna. Mieści się w nim więcej rzeczy. Nigdy nie musze tez minimalizowac okien aby szukac czegos na pulpicie (zresztą pozbyłem się z niego ikon).

Przed chwilą przełączyłem na starszą wersję i okazało sie, że starsza wymaga więcej kliknięć, aby np. otworzyć katalog Dokumenty, który tu mam pod ręką. A Programy wymagają kolejnego kliknięcia, bo oczywiście się nie mieszczą (przycisk "Programy" jest znacznie wyżej niż "Wszystkie programy").

Niemniej w Viście całe menu poprzestawiali i pozbyli się ikon, co sprawia, że jest mniej czytelne i trudniejsze w nawigacji.

Duszołap

Gość desant Kopiuj nick (91.15.220.*)
Wypowiedź dodana: 15 stycznia 2009, 00:41:28
« Opcje

Wlasnie stalem sie "szczesliwym posiadaczem" NIS-a 2009 5er.
70 euro zniklo.

70euro za "bezpieczenstwo" + 5x70 euro za Win7(na szczescie "subskrypcja" nie wygasa po 366 dniach)
(instalacja - sciaganie updejtow - skanowanie - na 5 kompach - +/- pol dnia w plecy)

Linuks:
1 System - gratis
2 Antywirus do ochrony windowsowych partycji i pracujacych Windowsow w sieci - gratis
3 Firewall - jest - kilka do wyboru - gratis
4 Prywatne proxy - jest (np Squid) - gratis
5 Soft wszelakiej masci - gratis
6 do zaplaty w kasie - 0 - slownie ZERO

Jakies pytania? :-D

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (87.105.34.*) |  
Wypowiedź dodana: 15 stycznia 2009, 07:51:10
« Opcje

Na Windowsa jest również dużo darmowych programów.

Robert
Klik!

Gość desant Kopiuj nick (91.15.186.*)
Wypowiedź dodana: 15 stycznia 2009, 17:12:23
« Opcje

Nigdy nie twierdzilem ze na Windowsa jest malo darmowego oprogramowania.
W moim przypadku darmowe oprogramowanie stanowi ogromna wiekszosc.
Komercyjnego oprogramowania mam niewiele.

Wlasnie zarejestrowalem swojego Win7. Zainstalowalem opcjonalne aktualizacje (sterownik do karty graficznej, do monitora)

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.187.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 stycznia 2009, 10:00:24 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 stycznia 2009, 10:03:33 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Win-7 zaczyna sprawiać wrażenie systemu dla pensjonarek a do projektowania interfejsu M$ chyba zatrudniuł jakaś legalną blondykę w stylu oraz o guście estetycznym Dody lub też niejakiej Rutowicz.
Przykłądy - a pracuję na interfejsie klasycznego Windows:

[1] Sticky Notes - kolorystyka obramowań okienek w tonacji słodko-pastelowo-cukierkowatej bez żadnej możłiwości jej zmiany. Dowyboru są wyłącznie kolory nadające się do zastosowania w przedszkolu a jednocześnie brak jakiejkolwiek możliwości wływu na format tekstu w okienku.

[2] CALCULATOR - Chwała MS za to, iż wreszcie rozszeżyli jego opcje konfiguracyjne wprowadzjąc prócz Scientific opcję przeliczania jednostek, obliczania zużycia paliwa czy wersję dla programistów ale... od kalkulatora oczekuję przyjaznego, WYRAŹNEGO interfejsu a nie słodko-pastelowo-cukierkowato-rozmytego obrazu utrudniającego odczyt wartości...

Wypowiedź dodana: 16 stycznia 2009, 10:48:53 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 stycznia 2009, 10:52:38 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Sorry - ale... Win-7 zaczyna mi przypoiminać efekt zabawy programistów pod tytułem "daj dziecku brzytwę".

WMC - system bardzo ładnie wykrył moją kartę TV i zainstalował do niej sterowniki, potem bardzo sprawnie wykryl wszystkie analogowe kanały na kablu [ciekawe, dlaczego nie wykrył sygnału TV cyfrowej?] ale gdy przyszło do kionfigurowania listy programów... dramat i nędza.

Zamiast prostej, efektywnej formy bezpośredniej edycji listy w wyświwetlającej ją okienku - trzeba się bezsensownie przebijać przez serię okienek wnerwiających człowieka popisem programisty, który chyba wczoraj nauczył się kreowac okienka z animowanym menu i teraz chce się popisac na zasadzie "Mamo, popatrz co ja potrafię"
W konsekwencji, prosta czynnośc polehgająca na wpisaniu nazw do listy wykrytych kanałów, coś co powinno zając człowiekowi kilka krótkich chwil trwa co namniej 4 krotnie dłużej niż mogło by i powinno trwać.

Ale... przecież MS robi to wszystko dla mojej wygody, dla mojego szczęścia...

Dziękuję ci Billui Stev'ie z waszym małym i miękkim.... :-[

*** Dodano o 10:52:38: *** (Autoscalanie)

Acha - i do tego "zupełny drobiażdzek" - WMC nie wyświetla częstotliwości kanałów....
Nie wiadomo dlaczego.
Ślicznie?
Prawda? :-D

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.61.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 stycznia 2009, 11:15:09 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 stycznia 2009, 11:15:43 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Ja ciągle mam nadzieję, że tragiczna kolorystyka zostanie trochę zmieniona w następnych wersjach.

Natomiast czy WMC nie jest przystosowane do obsługi pilotem i dlatego przypomina menu w telewizorze?

Duszołap

Wypowiedź dodana: 16 stycznia 2009, 11:25:33
« Opcje

Owszem
Jest
Ale u diabła - to jest program mający pracować na komputerze i powinien być zoptymalizowany do tego właśnie rodzaju pracy zaś opcja optymalizacji do obsługi menu TV powinna być uruchamiana w drugim, alternatywnym trybie obsługi.
Tym bardziej, że WMC jest jedynym programem w systemie do obsługi TV a WMP jeżeli nawet ma tę opcję to -FANFARY! ! !- nie chce się uruchomić :-) :-D :-P

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.70.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 stycznia 2009, 12:53:47 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 18 stycznia 2009, 13:10:09 po raz 1-wszy przez: animek3
« Opcje

Właśnie zainstalowałem Win7 x64 - instalcja: 32 minuty

*** Dodano o 13:10:09: *** (Autoscalanie)

Brak płynności...
Wgrałem sterowniki do grafiki pod Viste x64 - nadal brak płynności :-(
Przycina, wiesza się system :-(
Spróbuję jeszcze wgrać sterowniki może do płyty głównej...

Robert
Klik!

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.188.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 stycznia 2009, 13:16:32
« Opcje

Poszukaj, może nVidia wydała 64 bitowe sterowniki pod Win-7 tak jak zrobiło to AMD-ATi

Wypowiedź dodana: 18 stycznia 2009, 15:09:00
« Opcje

Zainstalowałem sterowniki do grafiki z Windows Update pod Sevena, ale mimo tego, nadal brak płynności w działaniu systemu :-(

Robert
Klik!

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.188.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 stycznia 2009, 16:31:26
« Opcje

A Radeon chodzi OK - płynnie i bez zacięć.

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.12.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 stycznia 2009, 17:32:17
« Opcje

Co to dokladnie oznacza "brak płynności"? Na pewno to wina grafiki?

Duszołap

Wypowiedź dodana: 19 stycznia 2009, 09:45:39
« Opcje

Nie mam pojęcia czego to wina.

- Nie otwiera płynnie okienek, tylko jakby w podskokach
- Wiesza się na parę sekund przy prostych czynnościach (np. zmiana utworu w WMP)

Robert
Klik!

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.14.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 stycznia 2009, 12:12:51
« Opcje

A jeśli wyłączysz Aero?

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.73.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 stycznia 2009, 13:38:33
« Opcje

Wyłączysz AERO = ustawisz międzymordzie w tryb "klasyczny windows"

Idź do strony:« Poprzednia12345Następna »