Forum

Win-7 - nowe dziecko MS

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Pogaduchy > Win-7 - nowe dziecko MS

Opinie, wrażenia z użytkowania Windows 7...
Idź do strony:« Poprzednia12345Następna »
Ocena: (Ocen: 1)
Wypowiedzi 76 - 100 z 115
 Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 stycznia 2009, 05:30:48
« Opcje

Potrzebny dobry tekst n/t odinstalowania Windowsa 7 bez naruszenia Windowsa XP.

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 20 stycznia 2009, 05:30:49

Gość desant Kopiuj nick (91.15.192.*)
Wypowiedź dodana: 20 stycznia 2009, 08:56:59
« Opcje

Chyba wiem jak zaczac?

W przypadku (ja tak mam)
Mam win7 na partycji nr2 (sda 02 - w linuksie)

Zapuszczam live cd - i formatuje partycje z Win7
nastepnie kosola windows
http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

zapuszczam plyte z Win XP i przechodze do opcji
BOOTCFG

Opcja 2
Zapuszczam live cd (linuxa) - formatuje partycje z windows7
instaluje gruba
nastepnie startuje z plytki z Win Xp i w konsoli odzyskiwania
fixboot c

Zaraz wywale winde :-) i dam znac.

Wypowiedź dodana: 20 stycznia 2009, 10:32:59
« Opcje

Odpalilem WIN XP - sformatowalem partycje z Win7
nastepnie boot z CD (win XP)
Przejscie do konsoli odzyskiwania (klawisz R)
fixmbr
fixboot

(gdyby padl komus boot.ini) ponownie boot z cd i przejscie do konsoli odzyskiwania i
bootcfg /rebuild

(ja musialem na koniec jeszcze raz zainstalowac gruba bo linuksa mi wywalilo :-) )

Wypowiedź dodana: 20 stycznia 2009, 18:46:08
« Opcje

Poleciłem Twoją metodę pewnemu userowi FIDG. Jeśli się odezwie, napiszę jak mu poszło.

Wypowiedź dodana: 20 stycznia 2009, 20:52:09
« Opcje

Wlasnie przeczytalem na FIDG ten temat.

Co do edycji Boot.ini
trzeba przejsc (w win xp) do
Start - Uruchom - (wpisujemy msconfig i enter)
Klikamy na zakladdke BOOT.INI
sprawdzamy ktora jest wista7 na liscie do bootowania

nastepnie
Start - Uruchom - (wpisujemy cmd i enter) - otwiera sie "konsolka"

piszemy w konsoli
(jesli win7 jest 2 na liscie)
BOOTCFG /Delete /id 2

Wypowiedź dodana: 21 stycznia 2009, 05:29:21 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 21 stycznia 2009, 05:30:13 po raz 2-gi przez: repylek
« Opcje

cyt. "Firma Kaspersky Lab opublikowała wersję Technical Preview swojego antywirusa dla systemu Windows 7."
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=10644&Testy+Kaspersky+AntiVirus+dla+Windows+7
albo pobierz plik:
dowmload

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.158.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 stycznia 2009, 11:21:21
« Opcje

UAC złamany - a Microsoft jak zwykle - nie widzi problemu :lol: :-P

Czy to może dlatego, że ich serwery [i desktopy pewnie też] pracują na Pingwinku? :-D

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 stycznia 2009, 20:37:37
« Opcje

Czy to może dlatego, że ich serwery [i desktopy pewnie też] pracują na Pingwinku? :-D

A skąd to info?

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.161.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 09:43:06
« Opcje

Info o serwerach - stare jak świat - gdzieś sprzed 3 lat - jeden z bossów M$ dał newsa na swoim blogu...
Szczegółów teraz nie pomnę

Acha... o ile pamiętam - chodziło o serwery security :-D

Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 14:15:02
« Opcje

No wiesz, na ogół pracują na Windowsach jednak, potrzebują VisualStudio do pisania swojego OS.
Maja natomiast Maki, bo się nadają do codziennej normalnej stabilnej pracy i Applowski program do prezentacji Keynote bije na łeb PowerPointa. Autentyk, byłem na wykładzie pracownika MS, który prezentacje miał na maku w Keynote, a opowiadał o... pakiecie MS Office :-D :-D :-D
To pewnie Linuxy na serwerach mają i w sumie nic dziwnego :-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (79.162.11.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 22:09:59
« Opcje

Dlaczego się dziwicie? Pracownicy jak i wszyscy inni, w miarę możliwości wybierają sprzęt i oprogramowanie odpowiednie do danego zadania.

Gentoo Sem3+ 512MB DDR Ati RV350 SBLive Chieftec GPS-450AA-101A

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.78.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 22:57:58
« Opcje

Ja jestem pewien, że w Viście wprowadzili by małe zmiany kosmetyczne, dodali parę programów nowych, a parę usunęli oraz... zmienili nazwę z Vista na Seven i również by się wszyscy zachwycali, jaka to "Siódemka" jest szybka.
Po prostu taka mentalność ludzi - Vista się nie przyjęła, i to nie ze względu na to, że jest wolna, czy dziurawa.

60% użytkowników komputerów twierdzi, że Vista jest wolna, dziurawa, czyli ogólnie do tyłka, z czego tylko 20% tak naprawdę pracowało na Viście, a 15% z tych 20% na Viście pozostało.

Może z liczbami nie do końca trafiłem, ale wiadomo o co mi chodzi...
Na Vistę narzekają ludzie, którzy nigdy nie mieli z nią styczności, bądź mieli na konfiguracji sprzętowej sprzed 5 lat.

Podam nawet przykład rozmowy z pewną osobą jakiś czas temu:
X: Jaki system używasz?
Ja: Vista
X: Eee... Vista jest do d**y
Ja: Dlaczego tak sądzisz? Pracowałeś na niej?
X: Nie, ale kolega mi powiedział.

Więc to jest tak, że "ktoś" uważa Vistę za gówniany system, bo usłyszał od brata, który usłyszał od kolegi, ten zaś usłyszał od Swojego kolegi, a ten jeszcze od Swojego... Bądź naczytał się w internecie.

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 23:30:47
« Opcje

O przepraszam, ja pracuje cały czas na Windows Vista SP1 x64 i uważam, że jest gówniany :-)
Oczywiście jestem też zdania że to najlepszy Windows do tej pory, co nie przeszkadza twierdzić, że jest gówniany ;-)
A przede wszystkim przestarzały.
Wszystkie nowości jakie się pojawiają w innych systemach już są.
Przykłady?
Vista:
-Wyszukiwanie oparte na indeksowaniu, w Linuxie od nie wiem kiedy, na Maku od 2005-06 bodajże. Na windowsie wielkie WOW w 2008...
Win7:
-Nowy pasek zadań do złudzenia przypomina dock, ba zachowuje się tak samo :-)
-Biblioteki, to nic innego jak inteligentne foldery z MacOSX. Daty nie pomne, bo tego kiedy to się pojawiło nawet najstarsi górale nie pamiętają.
ITD. ITP.

W sumie to jest ponoć jakaś strategia benchmarku w rodzaju MS, z tym, że zastosowana trochę na opak.
Ktoś kiedyś powiedział, że gdyby Apple nie istaniało, Microsoft musiałby je stworzyć ;-)

___

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.78.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 23:38:10
« Opcje

Trudno, żeby wyszukiwanie oparte na indeksowaniu było wcześniej, skoro między XP a Vista było 6 lat przerwy ;-)

Troszkę źle się wyraziłem. Mówiąc o osobach, które twierdzą, że Vista to gówniany system, miałem na myśli osoby, które nie uważają, że Vista to aktualnie najlepszy system MS, tylko które uważają, że XP jest najlepszym - z czym się oczywiście nie zgadzam.

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 31 stycznia 2009, 23:44:17
« Opcje

No to się poniezgadzam razem z Tobą :-P
A polityka firmy nie powinna mieć tu nic do gadania. Oprogramowanie i sprzęt rozwijają się tak szybko, że wydawanie systemu co 6 lat to lekka pomyłka.

___

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.100.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 lutego 2009, 18:48:20
« Opcje

Animku - na Wiśta-wio pracowałem bo musiałem gdyż był [pre]zainstalowany na firmowym lapku o całkiem przyzwoitej konfiguracji [C2D + 2 GB RAM] i na podstawie osobistych doświadczeń powtarzam to co wiecie od dawna - to nie jest OS tylko wiśta-wio.

Dzidzia - nic nowego nie powiedziałeś :-D
Wszak od dawien dawna wiadomo [co zostało stwierdzone mocą i powagą prawomocnych wyroków sądowych] że M$ jest to kompania złodziej własnosci intelektualnej beszczelnie podkradająca pomyśly, rozwiązania firm konkurencyjnych.
A że idzie im to tak wolno jak idzie... no cóż... nie każdy złodziej potrafi kraść :-D

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.167.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 lutego 2009, 12:28:59
« Opcje

Cóż... tego elementu nie sprawdzałem.
Ale...216 MB RAMu na potrzeby własne systemu - to trzeba przyznać, iż robi wrażenie i dla Wiśta-wio jest to parametr raczej zdecydowanie nieosiągalny.

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.168.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 lutego 2009, 19:08:18 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 9 lutego 2009, 19:12:34 po raz 1-wszy przez: animek3
« Opcje

Na mnie nie robi wrażenia, bo nie jest jednak tak różowo... 800MB ramu to Vista zabiera mi z włączonym AQQ, Fx, Norton Internet Security...
Seven - czyściutki system, żaden program nie działa w tle, a zabiera prawie 800MB.
Poza tym, nie zauważyłem, aby Seven w porównaniu z moją vistą był lepszy.

Seven:

*** Dodano o 19:12:34: *** (Autoscalanie)

Vista - najgorsze co może być...
Seven - system oparty na jądrze Visty, nie widoczne zmiany w stabilności podczas normalnej pracy w porównaniu do Visty - wersja beta i nagle wspaniały system...
Toż to ciekawe... ;-)

Robert
Klik!

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.62.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 lutego 2009, 20:26:24
« Opcje

Animku, to nie tak. Chodzi o to, jak zachowuje się system z 512MB RAM. Ty masz 2GB, więc system nie oszczędza.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 9 lutego 2009, 20:50:15
« Opcje

Ups...

___

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.72.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 maja 2009, 02:21:12
« Opcje

Windows Seven x86 build 7100 (RC1) + spolszczenie

Robert
Klik!

Gość osa Kopiuj nick (83.19.98.*)
Wypowiedź dodana: 1 maja 2009, 16:52:12
« Opcje

animku ale ty uwielbiasz propagować vistę,
windows xp byl oparty na jądrze windows xp , zatem można nazwać xp lekko poprawionym nt?
wydałeś kase na viste - dobrze , bronisz wartości swojej własności , jednak konsumenci będą mieli wybór - vista a seven - będą mogli wybrać produkt lepszy .

Tutaj potrzeba żeby jakiś profesjonalny serwis IT obiektywnie przetestował seven- porównał z vistą , u ciebie obiektywizmu nie widzę.

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (62.87.214.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 maja 2009, 23:16:11 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 maja 2009, 00:01:50 po raz 3-ci przez: animek3
« Opcje

Propaguje to, co uważam za dobre.
Nie bronię wartości Swojej własności, po prostu uważam Win Vista za najlepszy system MS jaki dotąd używałem.

Dzisiejsze czasy i obiektywizm serwisów IT? :lol: :lol: :lol:

*** Dodano o 00:01:50: *** (Autoscalanie)

cyt. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11339&Oficjalne+wymagania+Windows+7

"Microsoft przedstawił minimalne wymagania dla Windows 7 (...) Wymagany jest procesor taktowany zegarem 1GHz, 32- lub 64-bitowy zależnie od wersji Windows. Ilość pamięci operacyjnej to 1 GB dla systemu 32-bitowego i 2 GB dla 64-bitowego. Z kolei na dysku powinno być 16 GB wolnego miejsca dla 32-bitowego Windows 7 i 20 GB dla 64-bitowego. Karta graficzna powinna obsługiwać DirectX 9 oraz Windows Display Driver Model w wersji 1.0 lub wyższej."

Wymagania dla systemu Windows Vista

Konfiguracja minimalna

Niektóre funkcje systemu Windows Vista są niedostępne przy poniższej konfiguracji, wg producenta:

* Procesor 32- lub 64-bitowy o częstotliwości 800 MHz,
* 512 MB pamięci operacyjnej,
* Karta graficzna SVGA (o rozdzielczości 800x600),
* Dysk twardy o pojemności 20 GB i 15 GB wolnego miejsca,
* Napęd CD-ROM.

Konfiguracja zalecana

Umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji systemu, wg producenta[8]:

* Procesor 32- lub 64-bitowy o częstotliwości 1 GHz,
* 1 GB pamięci operacyjnej,
* Karta graficzna spełniająca wymagania Windows Aero (m.in. Pixel Shader 2.0) i posiadająca 128 MB pamięci,
* Dysk twardy o pojemności 40 GB i mający 15 GB wolnego miejsca podczas instalacji,
* Napęd DVD-ROM,
* Urządzenie wyjściowe audio,
* Dostęp do sieci Internet.

Proszę!
Oto Wasz wspaniały system Windows Seven, który chodzi dużo lepiej od Visty, jest mniej zasobożerny (Podobno testy wykazały, że chodzi dobrze na 256mb ramu) - po prostu cud, miód i orzeszki.
Szkoda tylko, że pokazane wyżej wymagania systemowe pokazują dokładnie, że...

Wymagania ZALECANE dla Visty, to wymagania MINIMALNE dla Sevena.

Robert
Klik!

Zarejestrowany, zwieszony tmz Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 maja 2009, 00:22:57
« Opcje

animek - patrząc na to co piszesz aż cisnie mi się na usta, że vistajest zła bo zajmuje ~600mb pamieci a xp mi zajmowal tylko 350-400mb.

Druga dziwna rzecz - skoro vista jesttak fajna i dobra, to czemu zniknela z mojego dysku po niecalych 24h ? :->

Bo to gniot.
masa udziwnień i "system wie lepiej co chcesz zrobic wieczabije cie milionem komunikatow odnosnie uruchamianej aplikacji itd", do tego jakaś paranoidalna niekompatybilność -SB Audiox-fi pod vistą, z nowymi sterami - nie działa.
Bo czy mozna nazwac działem fakt,że mp3 sama się zcisza i podgłaśnia w trakcie trwania utworu ?? xD
Więcej problemów z nią opisywałem jakiś czas temu i nie chce mi się powtarzać.

Z tego co widzę na serwisach IT seven zgarnia cąłkiem niezłe opinie, do tego jeszcze dodać fakt, żewizualnie mozna go ustawic tak jak mi to odpowiada a nie tak by wyglądał beznadziejnie jak vista (ok tojest akurat subiektywne) a po trzecie - M$ przyzwyczaił nas do tego i zawsze się sprawdzałoto, że co drugi system = coś porządnego.

95- gniot
98- świenty systemaczkolwiek w wersji SE. (ble screeny dałosie przezyc)
2000/ME - gniot
XP - znów dobry funkcjonalny system
vista - gniot
Seven - zapowiada się świetnie.

cóż...
jeden lubi wyrób czekoladopodobny, inny czekolade...

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (62.87.214.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 maja 2009, 00:39:26
« Opcje

W sevenie też są komunikaty takie jak w Vista.
Z odtwarzaniem MP3 nigdy nie miałem problemów, więc skoro to wina sterowników, na Sevenie pewnie będziesz miał to samo.

Kierowałem poprzedni post do tych, którzy opowiadają bajki, że Seven uruchomił się na 256mb ramu, chodzi szybko itp. itd. - Pozdrowienia dla Alvina :-D

Robert
Klik!

Idź do strony:« Poprzednia12345Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek