Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...160161162163164165166167168169...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 4 076 - 4 100 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 15:48:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 15:50:32 po raz 1-wszy przez: repylek
« Opcje

ad. Vaishan
użyj 3-ciej ikony i wyeksportuj usługi do pliku txt.
http://efotek.pl/show.php?file=dpr82ygx.JPG

przykład (fragment pliku):
Aktualizacje automatyczne Umożliwia pobieranie oraz instalowanie aktualizacji systemu Windows. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona, ten komputer nie będzie mógł używać funkcji Aktualizacje automatyczne lub witryny sieci Web Windows Update. Wyłączony System lokalny
Aplikacja systemowa modelu COM+ Zarządza konfiguracją i śledzeniem składników opartych na modelu Component Object Model (COM)+. Jeżeli usługa zostanie zatrzymana, większość składników opartych na modelu COM+ nie będzie działać właściwie. Jeżeli usługa ta zostanie wyłączona, wszystkie usługi od niej zależne nie będą mogły zostać uruchomione. Ręczny System lokalny
a-squared Anti-Dialer Service Scans the PC for unwanted software and provides protection from malicious cod
e...

Skopiowany i wklejony do Excela, wygląda tak:
http://efotek.pl/show.php?file=3uy0co7z.JPG

z logu HJT możesz śmiało usunąć wszystkie wpisy nVidii oraz ctfmon.exe

Ad. animek
nie przejmuj się komunikatem, dotyczy on prawie wszystkich komunikatorów.
Napisz co ci generuje ten komunikat (soft?)

edit: chyba Symantek ? dodaj do strefy Zaufanych na "amen"

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 15:48:59

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 15:54:19 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 16:19:59 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Vayshan - widok / szczegóły

Zmień tryb uruchomienia na:
Aktualizacje automatyczne - tryb uruchomienia ręczne lub wyłącz i korzystaj z autopachera :-)
Centrum zabezpieczeń - ręczny
Kompozycje - jeśli nie korzystasz, to wyłącz
Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej - jak nie masz WLAN - wyłącz
Logowanie pomocnicze - jak nie wykorzystujesz - ręczny
Pomoc i obsługa techniczna - ręczny
Przeglądarka komputera - nawet nie wiem co to :-| poczytaj opis, ale najprawdopodobniej możesz dać na wyłącz.
Rejestr zdalny - wyłącz
Serwer - jak nie udostępniasz plików i drukarek w sieci - wyłącz.
Stacja robocza - też mi nieznane - poczytaj opis i najprawdopodobniej wyłącz, lub dla pewności: ręczny
Usługa bramy warstwy - ręczny (ale sprawdź działanie Firewalla po tym, albo najlepiej zainstaluj takiego z prawdziwego zdarzenia)
Usługa czas Systemu Windows - wyłącz i wrzuć sobie np do autostartu program pknettime z parametrami auto u galaxy.uci.agh.edu.pl
Usługa indeksowania - wyłącz
Usługa odnajdywania SSDP - jak nie korzystasz z urządzeń UPnP (Universal Plug and Play), a tak za pewne jest, bo ich w Polsce praktycznie nie ma - wyłącz
Usługa przywracania systemu - jak nie korzystasz - ręczny.
Usługa raportowania błędów - też wątpię, abyś korzystał - ręczny.
Usługi IPSEC - ręczny
WebClient - ręczny
Zawiadomienie o zdarzeniu systemowym - wyłącz
Zgodność szybkiego przełączania - jak nie korzystasz, to wyłącz, ale z poziomu Panel Sterowania / Konta urzytkowników / Zmień sposób logowania lub wylogowywania / [ ] Użyj szybkiego przełączania użytkowników. A najlepiej to też [ ] Użyj ekranu powitalnego.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 16:03:56
« Opcje

polecam bezpieczne (Safe) ustawienia usług, wg tabeli Picasso:
http://pomoc.x.pl/uslugixp.html

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.151.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 16:06:27
« Opcje

Cytat:

Nie chodzi o wdzwanianie się, ale np o przerwy w działaniu internetu

Jasne, nie pomyślałem o tym.

Cytat:

Sorry, ale przeglądanie maila jeden po drugim i za każdym razem przeładowywanie strony trwa znacznie dłużej, niż pobieranie maili w tle na lokalny komputer i wyświetlanie ich w ułamku sekundy.

Oj, nie przesadzaj. Ułamki sekund są dla sprinterów. Wystarczy, że się otwiera w czasie ok. sekundy. W dodatku umiejętne tagowanie pozwala na znacznie większą wydajność przeglądania, bo mogę decydować, co czytam najpierw, co potem, a co olewam. A załączniki mogę otwierać w tle, podczas czytania.

Ad.1. No właśnie - prawie. Przeglądarka i klient to główne wektory ataków. Rezygnując z klienta znacznie poprawiasz bezpieczeństwo.
Ad.2. Ja mam Firefoksa uruchomionego non-stop :-D Spełnia zbyt wiele funkcji, by go wyłączać :-) Klient poczty byłby przy nim darmozjadem :-)
Ad.3. Kiedyś się zastanawiałem, gdzie moja poczta jest bezpieczniejsza - u mnie, czy u Googla? Doszedłem do wniosku, że nigdzie nie jest wystarczająco bezpieczna.
Ad.4. Przedni żart :lol:

Cytat:

No i sprawy certyfikatów nie odeprzesz

Zależy, co jest priorytetem. Jeśli potrzebujesz obsługi certyfikatów na okrągło, to owszem masz, rację - klient jest lepszym wyborem. Jeśli natomiast często korzystasz z różnych maszyn, a komunikacja autoryzowana stanowi niewielki procent ruchy na Twoim koncie, to szybko zapominasz o istnieniu klientów, które po prostu uziemiają to, co powinno być mobilne.

GnoM

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (62.87.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 16:07:11
« Opcje

Ok, dodałem do Zaufanych.
Nie Symantec.
Kaspersky Internet Security 7 ;-)
Mówiłem, że będę go dzisiaj testował ;-)

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 16:13:33 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 16:23:58 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

GnoMie - ad 2 - załadowanie każdej kolejnej strony zużywa pamięć w FF (nawet, gdy już nie jest wyświetlana), więc żaden to dla mnie argument. Ba, nawet jeśli używa się OE, to jest ono lżejsze od FF z wyświetloną stroną! (z racji tego, że bazuje na tym, co i tak w pamięci siedzi).

A co do tagowania - Thunderbred zdaje się posiada 7 różnych wyróżnień, OE - jedno (a w zasadzie trzy: oflagowanie, monitorowanie i ignorowanie, nie wspominając o regułach, które mogą wyróżniać wiadomości dowolnym kolorem i/lub przenosić do folderów). Więc żadne to nowum.

*** Dodano o 16:23:58: *** (Autoscalanie)

polecam bezpieczne (Safe) ustawienia usług, wg tabeli Picasso:
http://pomoc.x.pl/uslugixp.html

Nie bardzo podoba mi się ta lista. Nie wyjasniają dlaczego tak, a nie inaczej, a poza tym:
- Aktualizacje automatyczne - po co auto, jak korzysta się z alternatywnych rozwiązań?
- ClipBook - Czemu wyłączać, jak przy ręcznym nie siedzi w pamięci, a bywa przydatne
- Dziennik wydajności... - jw.
- Menedżer autopołączenia rejestru zdalnego - co oni wynaleźli?! dostępu, a nie rejestru chyba!
- Usługa przywracania systemu - a są, którzy korzystają...

dalej mi się nie chce czytać, bo dla mnie ta lista jest gie warta.

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 16:46:04
« Opcje

dzięki za rady...

Jak trzeba to wrzuce w exela ten dziennik... P[od warunkiem ze mi sie uda go zainstalowac.. ech tak to jest jak sie nie robi kopii płyt :-[
teraz rysa na rysie i ledwie odpala.. dobrze, ze mam drugi szybszy naped... bo z 32x nie chce się zainstalowac mimo, że wcześniej chodzilo perfekt :/

Poza tym...

Nienawidze tesknic i czekac tygodniami az ktoś wroci :-( ehhh zaraz normalnie się wykoncze :-P
usilne szukanie zajec nic nie daje... i tak po chwili tesknota wraca :-(

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 17:10:05 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 17:11:01 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Nie trzeba.

*** Dodano o 17:11:01: *** (Autoscalanie)

A ja siedzę sam od... hm... już ani nie pamiętam :-P Jutro wracają dopiero z wakacji moi, za to ja wybywam do Opola pojutrze do mojego pustego mieszkanka :-D

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 18:17:44 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 18:19:14 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

napisalem 2 smsy...
mysle, ze bedzie foch...
na bank nie odpisze...
a jak wroci to mnie op... z gory na dol...
za co... ?
za to ze wymagam by byla wobec mnie fair... heh...

*** Dodano o 18:19:14: *** (Autoscalanie)

dzyszla albo kombinujesz z czcionka albo mi sie z tego wszystkiego oczy pieprza...

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 18:40:51
« Opcje

kup sobie telefon z większym wyświetlaczem ;-) Albo nie pisz SMSów - olej! :] po co piszesz, skoro wiesz, jaka będzie reakcja? czyżbyś się bawił w prawnika na sali sądowej, który zadaje wyłącznie pytania, na jakie sam zna odpowiedź? :-)

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 18:55:36 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 19:00:26 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Pisze bo chce by sama mi napisala co i jak.. ja nie nawidze opierac sie na domyslach tym abrdziej, ze jak mam watpliwosci to zawsze pytam...
Ludze sie nadzieja ze odpisze... Zapewne jakbym napisal to w taki sposob ktory nie wykazywalby, ze ona jest zla a ja ten krzywdzony to by odpisala.. heh..

nic juz nie rozumiem...
a najbardziej samego siebie.. ide po kukurydze bo juz chyba dochodzi..

*** Dodano o 19:00:26: *** (Autoscalanie)

mmmm:D kukurydza + maselko :-D

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.224.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 19:54:38
« Opcje

Cytat:

załadowanie każdej kolejnej strony zużywa pamięć w FF (nawet, gdy już nie jest wyświetlana),

Wszystko zależy od konfiguracji Lisa :-) Ale akurat nie o pamięć mi chodziło, tylko o nie dublowanie funkcjonalności. Skoro i tak Firefox chodzi non-stop, to po kiego grzyba mi jeszcze klient? I po co ten tekst o OE? Windowsowy kalkulator też zajmuje mniej zasobów od Mathematiki, co nie znaczy, że się nadaje do poważnych zastosowań.

A co do tagowania - A ja mam tagów milion pięćset sto dziewięćset :-) I mogę tak ustawić filtry, żeby każdy list zawierający określone słowa dostawał odpowiedni label i powiedzmy trafiał do archiwum, bądź na inne konto.

Swoje konta mam tak ustawione, że maile się same porządkują. To, o czym Ty piszesz, to porządkowanie bałaganu, który już się zrobił. Foldery są do niczego - możesz maila wrzucić tylko do jednego folderu. U mnie mail przychodzący z Twojego adresu może dostać kilka dowolnie przeze mnie utworzonych etykiet np: "Dżyszla", "Dżyszla Forum", "Dżyszla PW". Dzięki temu idealny porządek w korespondencji i błyskawiczny dostęp do treści, które mnie interesują. Wystarczy kliknąć właściwą etykietę.

GnoM

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.85.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 20:26:07
« Opcje

Gnomie, małe info o TB. Poza oznaczeniem gwiazdką, przeczytany lub nie, pożądany lub nie, na dzień dobry jest 5 tagów. Własnych możesz zrobić ile chcesz. Wiadomość może mieć kilka tagów, żaden problem.
Mail może wylądować w dowolnej ilości folderów dowolnie oznaczony, zależy jak sobie filtr ustawisz. Też żaden problem.
Porządek też się da zachować. :-)

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 20:31:36
« Opcje

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=217682269

panowie moze ktos podbic cene ??

Nie wiem ile ten ktos zalicytowal..
Cena minimalna jest na 650 wiec bez oporow moze ktos podbic ;-) zobaczymy co sie stanie ;-) moze ktos sie w koncu ruszy i kupi to :-P

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 21:06:14
« Opcje

Qlusie> Bardzo mnie to cieszy :-)

GnoM

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 21:17:40 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 21:26:17 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

zna się ktoś na prawie ? potrzebuje porady w takiej sprawie .:

Braciak dostał wezwanie.
Jest skonczonym idiota i to odebrał... Ale o tym później.

Więc tak .:

1 - czy tuaj w miejscu pieczatki a raczej tych " ... " nie powinien widnieć czyjś podpis ?

2 - Nazwisko jest wpisane nie poprawnie - ostatnia litera mojego nazwiska to G a nie "k"

3 - adres także się nie zgadza

4 - jeżeli przychodzi wezwanie, to powinno być zaznaczone jako "kto" prawda ? czyli jako podejrzany/swiadek/tlumacz

Teraz kolejna sprawa - Z jakiego tytułu policjant przyjął podpis osoby nieletniej na pokwitowaniu odbioru wezwania ??

nastepnie - Czy moge iśc jutro ja sam na ten komisariat, pokazac co się nie zgadza "wysmiac" ludzi za to odpowiedzialnych i wyjsc ??

w ogole nie wiem czemu ten idiota nie sprawdzil w ogole czy cokolwiek sie zgadza w tym wezwaniu... nie bylo mnie w domu a jak zoabcyzlem wezwanie to mowiac delikatnie wnerwilem sie chocby z tego tytulu, ze to NIE JEST NAZWISKO BRATA (choc bardzo podobne jednak ostatnia litera sie nie zgadza), ani tym bardziej adres zamieszkania... :/

Pomoże ktoś ??
Sprawa dosyć pilna..

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 21:22:34
« Opcje

Cholera, trza było nie odbierać, skoro się dane nie zgadzają... Teraz już chyba nie można olać. Ale ze mnie żaden ekspert, poczekaj na opinię kogoś, kto się zna.

GnoM

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 21:30:47
« Opcje

Cholera, trza było nie odbierać, skoro się dane nie zgadzają...

No i to kolejna ciekawostka...

Odebrał to brat - w świetle rpawa - nieletni.
Co z resztą jest zaznaczone w owym wezwaniu...

Więc jakim idiota musiałbyć policjant, który przyjął podpis mojego brata na pokwitowaniu.. :/ Przeciez powinien to podpisac ktos dorosły :/

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 22:20:47
« Opcje

Cytat:

Odebrał to brat - w świetle rpawa - nieletni.

Adresowane do niego, więc chyba on miał się podpisać.

GnoM

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 22:24:51
« Opcje

Podpisać powinien opiekun prawny..

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 22:31:16
« Opcje

OK, to ja juz nic nie mówię. Zerowe doświadczenie w tych sprawach...

GnoM

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 22:41:35
« Opcje

ja tez nie mam doswiadczenia ale np listy polecone ktore przynosi listonosz - nie masz 18 lat - nie zostana ci wydane mimo, ze to do twojej mamy, ojca, brata, dopiero po okazaniu dowodu osobistego ale i tu niechetnie - listonosz zostawia list.

Doreczyciel sadowy przynoszac wezwanie - takze ci nie wyda wezwania jezeli nie okazesz dowodu...

Pieprzony kraweznik nie umiejacy poprawnie pisac i majacy problemy ze sluchem - wpada i przedstawia w.w swistek ktory dla mnie jest g wart i bym go z dzika checia podarl przy nim... ale to nie ja odbieralem..

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.22.114.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 22:45:26 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2007, 23:00:01 po raz 1-wszy przez: _qlus_
« Opcje

Qlusie> Bardzo mnie to cieszy :-)

Zauważyłem że wasza dyskusja sprowadza się do opisu tego co kto lubi. WWW czy klient to podobny wybór jak Fx czy Opera :-)

edit:

btw
Komunikatora też używasz dzięki rozszerzeniu do Fx?

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 23:31:21
« Opcje

Qlusie> Teza była postawiona, że webowe międzymordzie nigdy nie zastąpi klienta :-) Odpowiedź - zależy, dla kogo :-)

Cytat:

Komunikatora też używasz dzięki rozszerzeniu do Fx?

Uhm :-) Niestety nie każdy ma AllPeers (i się nie dziwię, bo ta beta koszmarnie niestabilna jest), więc czasem trzeba na mnie nakrzyczeć, bym odpalił Konnekta :-D

GnoM

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2007, 23:38:27
« Opcje

Swoje konta mam tak ustawione, że maile się same porządkują. To, o czym Ty piszesz, to porządkowanie bałaganu, który już się zrobił. Foldery są do niczego - możesz maila wrzucić tylko do jednego folderu. U mnie mail przychodzący z Twojego adresu może dostać kilka dowolnie przeze mnie utworzonych etykiet np: "Dżyszla", "Dżyszla Forum", "Dżyszla PW". Dzięki temu idealny porządek w korespondencji i błyskawiczny dostęp do treści, które mnie interesują. Wystarczy kliknąć właściwą etykietę.

A popatrz, że jeśli tagi potraktujemy jak foldery, to nawet OE potrafi nadać ich dowolną ilość jednej wiadomości ;-) (jak najbardziej można kopiować). Ja nie piszę nigdzie absolutnie o bałaganie zrobionym, ale porządkowaniu każdych przychodzących maili.

mgr inż. Dżyszla

Idź do strony:« Poprzednia12345...160161162163164165166167168169...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek