Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...215216217218219220221222223224...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 5 451 - 5 475 z 10 858
AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.208.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 19:43:26 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 19:48:29 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

1. RDR działa na etapie renderowania strony. Sprawdza składnię i usuwa z linku przekierowanie. Zamiast tego pokazuje się na stronie link bezpośredni, bez porzedzającej go strony trzeciej.
Wiesz chodzi o to: strona-złodziej_przekierowanie=strona właściwa. Zamiast tego będzie tylko strona właściwa.

2. Z No Squint mogę ustawiać odpowiadającą mi wielkość czcionki dla każdej witryny z osobna. Po prostu wciskając [ctrl] + [+/-] ustawiam rozmiar i to już zostaje zapamiętane dla całej domeny na zawsze. Prościej się nie da.

3. Chodzi o to, by można było samemu ustawić pożądany rozmiar. Po prostu łapiesz i przeciągasz. Nie zawsze się da - zależy od webmastera.

4. Jeśli przechodzenie między kolejnymi stronami galerii odbywa się przez zwiększanie numeru w linku, a odnośniki następna/poprzednia są źle zaprojektowane (zbyt małe, nie w stałych miejscach, trzeba przewijać stronę, by się do nich dobrać), to sprawę załatwi Location Navigator. Jeden klik by wywołać opcje linku i można zdefiniować, sposób jego zmiany. Potem tylko klikasz w strzałki przy paku adresowym, albo włączasz slideshow i masz spokój.

5. Hotlinking not allowed.

6. Popatrz, co się wyświetla na pasku stanu po wskazaniu obrazka:

Normalnie, to byś musiał wejść na stronie w ramce Google. Ja mam od razu możliwość zobaczenia konkretnej grafiki, albo odwiedzenia strony, na której się ona znajduje. Co daje też ciekawy efekt w połączeniu z DownThemAll - mogę pobierać interesujące mnie grafiki znajdujące się na różnych stronach bezpośrednio z Googla:

7. Link, który jest zwykłym, nieklikalnym tekstem. U Ciebie jest mechanizm, który rozpoznaje linki w tekście i zamienia je na hipertekst, niestety nie każdy webmaster o tym pamięta.

*** Dodano o 19:46:47: *** (Autoscalanie)

Acha - pytanie o uruchomienie. Dość długo. włąsciwie każde uruchomienie, to aktualizacja, bo korzystam z codziennych poprawek nightly (popatrz na numer wersji mojego Lisa). A, że procek 1,8 i RAMu 512MB, to trzeba trochę poczekać. Powiedzmy, że czas porównywalny ze startem Open Office.

GnoM

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 19:43:27

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 19:51:29
« Opcje

I na tym polega potęga firefoxa ;-) .
U mnie przy 18 rozszerzeniach uruchamia się w 3 sek.

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.124.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:04:19 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 21:07:12 po raz 1-wszy przez: Zonewelld
« Opcje

I na tym polega potęga firefoxa ;-) .
U mnie przy 18 rozszerzeniach uruchamia się w 3 sek.

Mariusz, mówimy o zimnym starcie.
Przy 2GB Ramu lotny start rzeczywiście to tylko 3 sekundowa chwila.
Ja lubię FF za jego elastyczność, mogę tak dobrać wtyczki aby imitować zachowanie np. Safari, czym szanowna konkursowa komisja była zachwycona :-)
Choć oczywiście długo się uruchamia i pożera 200MB ramu- no ale kupiłem 1GB nie po to żeby się wściekać, bo cały system zajmuje 400MB z plikiem wymiany :-D

*** Dodano o 21:07:12: *** (Autoscalanie)

GnoMie- działa Ci videodownloader?
Bo mi po ostatniej aktualizacji wyrzuciło że to rozszerzenie nie jest wspierane :-(

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.31.222.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:10:26
« Opcje

Hmmm...
No popatrz Pan... nie jest wspierane... :-/

A w Operce w nowych wersjach zawsze jest wszystko to co było plus nowości... czyli zawsze to co było - jest wspierane :-)

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:31:50
« Opcje

Hmmm...
No popatrz Pan... nie jest wspierane... :-/

A w Operce w nowych wersjach zawsze jest wszystko to co było plus nowości... czyli zawsze to co było - jest wspierane :-)

No to ściągnij film z YouTube.
Mozilla nie tworzy wszystkich rozszerzeń przecież.

TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear
:D :-D :-D :-D :-D :-D
Oglądałem sobie zwiastun na BBC2, oj będzie sie działo :-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:38:03
« Opcje

Dzidzia - z You Tube?

Co mam ściągnąć :-D

Mam na dysku dwa programy do ściągania filmików z tego serwisu
- UltraGet Video Downloade
- YouTube Downloader
i to mi w zupełności wystarcza.

Odpalam je wtedy, gdy chcę coś ściągnąć i nie muszę do tego angażowań zasobów operki :-)

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:39:37 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 21:41:19 po raz 1-wszy przez: Zonewelld
« Opcje

A ja wolę jak to robi przeglądarka.
Fajne wygaszacze,

*** Dodano o 21:41:19: *** (Autoscalanie)

BTW- Dzięki za program, obsługuje całe konto- cwane :-) :piwo:

___

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.120.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:41:20
« Opcje

Cytat:

Odpalam je wtedy, gdy chcę coś ściągnąć i nie muszę do tego angażowań zasobów operki

czy to nie przeczy troche twierdzeniu, ze Opera wystarczy do wszystkiego przy przegladaniu netu?

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 21:42:51
« Opcje

Najlepszy jest BSOD :-D

Tak zainstalować go adminowi sieci :-D

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 22:20:39
« Opcje

Cytat:

GnoMie- działa Ci videodownloader?

NIe. Za to downloadvideo działa bez pudła i dzięki temu nie muszę instalować żadnych dodatkowych programów.

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 22:24:48
« Opcje

BTW - a czym tak de facto jest plugin do dowolnego softu jeżeli nie programem? :-D

Ergo - nie mańmy się nawzajem i poprzestańmy na przywołanej już konstatacji, iż gusta są poza dyskusją merytoryczną :-)

A to, że poprzerzucamy się czasem argumentami Za i PRZECIW "A" lub "B"?
Toć to cały urok netu od warunkiem, że w tym dyskursie nie przekracza się granic dobrego smaku :-)
:piwo: :kawa: :herbata:

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 22:38:27
« Opcje

TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear :-D
:piwo:

___

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 22:38:28 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 22:39:08 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Alvinie - chyba piętnaście razy Ci już tłumaczyłem, że rozszerzenie to nie plugin. To nie są dodatkowe programy tylko po prostu dodane funkcjonalności. Przeczytaj, co to XUL i nie siej już, bardzo proszę, zamętu :-)

*** Dodano o 22:39:08: *** (Autoscalanie)

Dołączę się :-)

TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear TopGear

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 22:51:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 października 2007, 22:54:14 po raz 1-wszy przez: Zonewelld
« Opcje

:D :piwo: :-D

*** Dodano o 22:54:14: *** (Autoscalanie)

Czas spać, trzymać jutro kciuki od 8 rano- komis z Logiki...

___

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 23:03:48
« Opcje

A Tobie TopGear w głowie :-| ;-) :-D :piwo:

Powodzenia :-) :kawa:

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 października 2007, 23:07:03
« Opcje

Logika w swej czystej postaci charakteryzuje się tym, iż zupełnie jest w niej brak logiki :-D

Powodzenia - czyli połamania nóg jak będziesz wychodził ze zdanego egzaminu :-D

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.238.128.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 06:34:09 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 października 2007, 06:36:32 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Alvinie - chyba piętnaście razy Ci już tłumaczyłem, że rozszerzenie to nie plugin.

A ja bym raczej przyjmował podejście Alvina. To są programy, tylko że bardzo wysokiego poziomu - korzystające tylko i wyłącznie z funkcji danego programu. Owszem - przeciw może być taki, że nie działają samodzielnie, ale tak samo można powiedzieć o wszelkich językach przetwarzania wsadowego (PHP, JavaScript, Visual Basic for Application itp.) a czy ich też nie nazwiesz programami?

A między pluginem (w terminologii angielskiej) a rozszerzeniem to w zasadzie nie ma różnicy. W zależności od założeń plugin może różnie wyglądać, ale opiera się o identyczne mechanizmy, jak to, co nazywasz rozszerzeniem.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 10:43:01 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 października 2007, 10:44:17 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Przy tym podejściu, to okno opcji w Wordzie albo mechanizm wyszukiwania/zastępowania też musiałbyś nazwać programem, "tylko że bardzo wysokiego poziomu". Albo klienta torrentowego/mailowego w Operze. Ale jaki w tym sens?

Nie porównuj rozszerzeń do JavaScriptu, sam przecież napisałeś o przetwarzaniu wsadowym. Taki pseudoprogram jest uruchamiany w razie potrzeby, wykonuje swoja pracę, zwraca wyniki i kończy działanie - gdzie tu cokolwiek wspólnego z Firefox extensions?

A plugin, to pomost między jedną aplikacją a drugą. Np między przeglądarką, a Flash playerem, albo Javą. Jest zewnętrzny z definicji, po prostu obca biblioteka, dzięki której można elementy innej aplikacji wykonywać bezpośrednie w przeglądarce.

GnoM

Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 14:54:41
« Opcje

Przy tym podejściu, to okno opcji w Wordzie albo mechanizm wyszukiwania/zastępowania też musiałbyś nazwać programem.

Jest częścią programu. Ale integralną. To stanowi program. Więc nie przesadzaj ;-) Programami wszak można nazwać nawet przepisy kulinarne! I nie będzie to błąd. A programem komputerowym - program wykonywany przez komputer, czyli zbiór przetwarzalnych reguł.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 15:52:02
« Opcje

Cytat:

Jest częścią programu. Ale integralną. To stanowi program

A Adblock nie stanowi integralnej części Firefoksa? A jeśli uważasz, że nie, to dlaczego?

GnoM

Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 15:58:22
« Opcje

Nie, ponieważ:
1. wykorzystuje API aplikacji, który przystosowany jest do pracy z zewnętrznymi programami
2. nie jest niezbędny elementem do działania programu (w sensie programistycznym, nie użytkowym)
3. istnieje prosta możliwość aktualizacji/zmiany sposobu działania wyłącznie tej części bez potrzeby ingerencji w kod właściwej aplikacji
4. jest zlokalizowana zewnętrznie względem aplikacji.

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 17:13:31
« Opcje

z cyklu - OSŁODŹ SOBIE ŻYCIE

nie pytajcie skad u mnie tak drastyczne kroki...

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 18:04:45
« Opcje

Smaka mi robisz :-P

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (83.4.210.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 18:04:59 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 października 2007, 18:05:59 po raz 1-wszy przez: G_no_M
« Opcje

Dżyszla> W tych punktach, to właściwie opisałeś istotę Firefoksa. Nie ma przeszkód, by uruchomić każdy jego wydawałoby się integralny element oddzielnie - wystarczy Ci do tego XUL Runner. Dlatego nie ma właściwie różnicy między Adblockiem, a wbudowanym "fabrycznie" download managerem - jedno i drugie działa na Gecko.

*** Dodano o 18:05:59: *** (Autoscalanie)

Vayshan> Ja takie wafle smaruję miodem i powidłami śliwkowymi :-) Proste jest piękne :-)

GnoM

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 października 2007, 18:12:32 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 października 2007, 18:13:12 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Smaka mi robisz :-P

Chesz ? pół kubka bitej śmietany zostało.. wafle też jeszcze są :-D

Ja takie wafle smaruję miodem i powidłami śliwkowymi :-) Proste jest piękne :-)

Powidła się skończyły :-D, miód się zcukrzył... została bita śmietana :-/

Jakbym miał mało dołów to jeszcze...
Skrzywidziłem moją ukochaną...
Tyle mi wybaczyła...
Tyle ze mną przeszła...
Zawsze przy mnie...
Tuliła gdy było źle...
Spiewała gdy było wesoło...
Kołysała do snu...

A ja jak ostatnia świnia..
Tak nie ostrożnie,
Tak nie delikatnie...
Zerwałem jej strunę ;(

Jutro Ci złotko kupię nową :*

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Idź do strony:« Poprzednia12345...215216217218219220221222223224...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek