Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...322323324325326327328329330331...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 126 - 8 150 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 19:58:48
« Opcje

http://www.youtube.com/watch?v=22_s8cw_e-8

mistrz spray`u

POLECAM BO WARTO TO ZOBaCZYC :-D

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 19:58:49

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.16.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 20:38:27
« Opcje

Currtis> Przy odpowiednich funduszach można też na PJWSTK. Ale to jakieś ogromne koszty, jak na prywatną uczelnię. Przynajmniej jakiś czas temu tak było. Na PW są conajmniej dwa kierunki związane z informatyką. Przynajmniej jakiś czas temu... ;-)

Wolałbym Kasperską...

Tak... Sam znam równie piękną kobietę o trochę podobnej urodzie. Oczywiście ma męża ;-)

Duszołap

AvatarZarejestrowany, zwieszony Currtis Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 20:52:24
« Opcje

Polsko-Japońska odpada, nie jestem w stanie z domu brać prawie 3000zł/miesiąc. Na PW, idąc za informatorem, są trzy kierunki informatyki, każdy na innych wydziałach, Na jeden ponad 6 osób/miejsce, na drugi ponad 6 osób/miejsce, na trzeci niecałe półtorej, ale raczej mi się nie podobają specjalności, tak więc szukam czegoś, jakby matura jednak nie poszła tak jakbym chciał ;-) Ktoś wie, jak sytuacja wygląda z informatyką na WAT'cie? Ewentualnie innych uczelniach? I co z tą robotyką?

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 21:25:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2008, 21:29:00 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Currtis - jest zapotrzebowanie głównie do firm produkcyjnych na automatyków. Jak dorobisz do tego uprawnienia SEPowskie to na chwilę obecną nie ma problemu z zatrudnieniem.

------

Mnie chyba coś się dzieje... Piszę tą swoją pracę magisterską i... patrzę rozkaz po rozkazie (nie mylić z poleceniami) co CPU robi... i tak oto wpadłem na genialną optymalizację:
z kodu:

begin
with VisualArea do begin
Result.X:=Area.Left+((Point.X-Shift.X) div Zoom);
Result.Y:=Area.Top+((Point.Y-Shift.Y) div Zoom);
end;
end;

przerobiłem na kod:

var
Z: Integer; //dopasowanie szerokości dla szybkosci obliczeń
begin
Z:=Zoom;
with VisualArea do begin
Result.X:=Area.Left+((Point.X-Shift.X) div Z);
Result.Y:=Area.Top+((Point.Y-Shift.Y) div Z);
end;
end;

Zoom: byte; Pozosałe użyte zmienne typu Integer

i oszczędziłem tym aż 5 rozkazów procesora, w tym 4 odwołania do pamięci operacyjnej. I cieszę się jak dziecko :-D Eh... Gdyby Microsoft tak analizował swoje kody...

A poza tym chyba pierwszy raz udało mi się doprowadzić do sytuacji zmuszającej do użycia assemblera :-D (no bo wie ktoś, jak w Pascalu dokonać operacji ROL?)

*** Dodano o 21:29:00: *** (Autoscalanie)

a co do WATu, to narzekają generalnie. O tym, po co Ci wojsko, nie wspomnę :-P (A samemu mi przez myśl kiedyś przeszło studiowanie tam na specjalności kryptografii :-D)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 21:55:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2008, 21:57:10 po raz 1-wszy przez: Currtis
« Opcje

Yyy, przypadkiem nie SAP tam powinno być?;) Ok, czyli mogę być po tym automatykiem, co można było wywnioskować po samej nazwie kierunku...tylko tu pojawia się wcześniej zadane pytanie-czym właściwie zajmuje się automatyk?;)

Nie wiem jak jest z poziomem na Wacie, ale z tym wojskiem nie rozumiem co chciałeś przekazać ;-) Od dłuższego czasu to na dobrą sprawę uczelnia cywilna.

*** Dodano o 21:57:10: *** (Autoscalanie)

I jeszcze jedno-popraw jak będziesz miał chwilę wyświetlanie miesiąca w profilu na poprawne(dopełniacz, nie mianownik...) ;-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 22:28:52
« Opcje

Mam prośbę.
Poszukuję dla wujka budżetowego zasilacza do komputera.
Zestaw wygląda mniej więcej tak:
Athlon XP 2200 (chyba)
Ram 512 Mb
GeForce 5200
Karta TV
DVD RW Liteon
Dysk prawdopodobnie WD 60-80 Gb
Komputer raczej nie będzie rozbudowywany, ewentualnie większy dysk.

Myślę że jakieś pewne 350 W wystarczy z zapasem, tylko nie wiem jaką marka będzie tania i pewna.

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 22:47:13
« Opcje

Delta 350Ab, Delta 350Pb, Delta 400Mb, Fortrony HLN, GLN, THA-P, ewentualnie MDNR(nie pomylic z wczesniejszymi MDNami), jak możesz dołożyć, to też Huntkey 300Bp, ewentualnie używka Chefa GPS400.

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 22:54:12 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2008, 23:05:34 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Hm... "urodziłem się dziewiątego lutego", ale "data ur.: dziewiąty luty". Czy nie tak?

Po studiach na WAT chyba nadal trzeba swoje odsłużyć w wojsku. 15 lat, jesli sie nie myle :-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 22:59:36
« Opcje

Aby na pewno nie dziewiąty lutego? Z tego co pamiętam wykłady któregoś z mądrogłowych słowo luty jest poprawne jedynie przy określaniu samego miesiąca, chociaż mogę się mylić...

WAT z tego co wiem jest teraz rozdzielony na studia wojskowe i cywilne. Odsłużyć swoje trzeba po tych pierwszych, na drugie chyba nawet nie trzeba mieć kategorii A, więc w takim wypadku służba wojskowa byłaby wykluczona ;-) Jakby nie było nie ciągnie mnie do pójścia w kamasze...

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 23:19:44 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2008, 23:31:37 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Yyy, przypadkiem nie SAP tam powinno być?;)

*** Dodano o 21:57:10: *** (Autoscalanie)

I jeszcze jedno-popraw jak będziesz miał chwilę wyświetlanie miesiąca w profilu na poprawne(dopełniacz, nie mianownik...) ;-)

SEP - Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Poprzeglądaj sobie z resztą ogłoszenia :-)

Data jest poprawnie przecież.

Hm... "urodziłem się dziewiątego lutego", ale "data ur.: dziewiąty luty". Czy nie tak?

Po studiach na WAT chyba nadal trzeba swoje odsłużyć w wojsku. 15 lat, jesli sie nie myle :-)

Nie mylisz się w obu kwestiach wg mojego przekonania :-)

*** Dodano o 23:28:08: *** (Autoscalanie)

Proszę, może Cię to zainteresuje: ;-)

Częstokroć bardzo pożądana rzecz przez pracodawców, szczególnie dla Automatyków :-)

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 23:39:18
« Opcje

Z tego wszystkiego wynikło jedno-jestem całkowicie skołowany ;-) Napisałeś, że na chwilę obecną nie ma kłopotów ze znalezieniem pracy po tego typu studiach z takim papierkiem...a jak może być za te 10 czy 15 lat? Wydaje mi się, że kierunek jest dość rozwojowy, ale różnie to bywa :-|

A odnośnie daty-jutro skrobnę do poradni językowej, bo jestem prawie pewien, że to jednak ja mam rację ;-)

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 23:41:52 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2008, 23:42:44 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

http://www.youtube.com/watch?v=22_s8cw_e-8

mistrz spray`u

POLECAM BO WARTO TO ZOBaCZYC :-D

A już to widziałem wcześniej i dalej nie potrafię wierzyć... A o to do czego mnie dwa kliknięcia dalej doprowadziły:
http://pl.youtube.com/watch?v=GZFQtzYfqaU&NR=1
:D

*** Dodano o 23:42:44: *** (Autoscalanie)

Z tego wszystkiego wynikło jedno-jestem całkowicie skołowany ;-) Napisałeś, że na chwilę obecną nie ma kłopotów ze znalezieniem pracy po tego typu studiach z takim papierkiem...a jak może być za te 10 czy 15 lat? Wydaje mi się, że kierunek jest dość rozwojowy, ale różnie to bywa :-|

A odnośnie daty-jutro skrobnę do poradni językowej, bo jestem prawie pewien, że to jednak ja mam rację ;-)

Tego to ja Ci nie powiem niestety. Ale nie wymrze, a chętnych jak na razie bardzo dużo nie ma.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 14 marca 2008, 23:56:15 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2008, 23:59:20 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

A o to do czego mnie dwa kliknięcia dalej doprowadziły:
http://pl.youtube.com/watch?v=GZFQtzYfqaU&NR=1
:D

Film kręcą ;-)

*** Dodano o 23:59:20: *** (Autoscalanie)

To znaczy nie zauwazyłeś, czy ja nie załapałem? :]

Duszołap

Wypowiedź dodana: 15 marca 2008, 00:44:36
« Opcje

Euro 2012 w Gdansku

A jak wygląda to w waszych miastach ?? ;]

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.18.60.*) |  
Wypowiedź dodana: 15 marca 2008, 08:24:31 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 15 marca 2008, 08:25:16 po raz 1-wszy przez: knrdk
« Opcje

Co do wczorajszej dyskusji o poprawności dat, to zacytuje tutaj profesora Miodka:

"Słownik Ojczyzny Polszczyzny" Jan Miodek napisał(a):

Zwracajmy uwagę na poprawność gramatyczną formy luty w konstrukcjach z datami. Mówmy: dziś ósmy lutego. Często słyszy się błędne formy: dziś ósmy luty, jutro dziewiąty luty (...)

Konrad

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.75.*) |  
Wypowiedź dodana: 15 marca 2008, 08:33:29
« Opcje

Dziś ósmy (dzień) lutego. Jutro dziewiąty (dzień) lutego. ;-)

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 15 marca 2008, 09:33:26 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 15 marca 2008, 09:34:05 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Kubica z pierwszej linii. jes, jes, jes! :-D

Kto jutro obudzi tak 5:-15?

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 15 marca 2008, 13:40:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 15 marca 2008, 13:55:30 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

czyż to nie jest piękne ? :-D:D:D hahahaha

Polska dostała 21 000 biletów na mecze EURO 2008
Kibiców zgłosiło się ponad milion...
PZPN dla kibiców przeznaczył... 8000 biletów :-D

Jedyne co mozna powiedziec w tym temacie to $#$#%#^^& , #&%#$!@ , #%^@! Listkiewicz #^%@%!%#% PZPN ^**$@$#& mać...

Wypowiedź dodana: 15 marca 2008, 15:31:26
« Opcje

Pokazywali to wczoraj w szkle. Niesamowite :-D

http://pl.youtube.com/watch?v=PhOHMS-yfRI

Duszołap

Wypowiedź dodana: 16 marca 2008, 12:02:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 marca 2008, 12:14:17 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

widze, że z Kubicą to jak z Malyszem...

u tego drugiego zawsze było coś nie tak...

-narty słabo smarowane
-trener nie taki
-narty za ciezkie
-doping kibicow za slaby
-za mocny wiatr
-za slaby wiatr
-nowy kombinzezon zle sie uklada

itd..

z Kubicą to samo...

-a to kolega z teamu cos nei teges
-a to bolid nie taki
-a to skrzynia beigow zla
-a to tor zbyt ciezki
-albo ktos w dupe mu wjezdza

ROTFL...
Tak sie zastanawiam kiedy do ludzi dotrze, że polacy do zadnego sportu sie nie nadaja... xD

Typowy przerost tresci nad formą /formy nad trescia (psu wie jak sie to pisze :-P )

-sikora
-malysz
-kubica
-koszykarze
-pilkarze (z tym awansem do euro to jakis przekret byl xD z reszta na mistrzostwa swiata korea-japonia tez sie dostalismy by dac sie upokorzyc)

*** Dodano o 12:09:17: *** (Autoscalanie)

maly blad sie wkradl gdyż dopiero wsatlem po durnym ogladaniu durnego wyscigu ;/

Wypowiedź dodana: 16 marca 2008, 13:25:00 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 marca 2008, 13:26:09 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

a nie mówiłem ze z Kubicą jak z małyszem

R.Kubica / zrodlo www.tvn24.pl napisał(a):

- Zaczęło się dobrze, wystartowałem nawet... bardzo dobrze, trzymałem rytm Hamiltona. Potem zaczęły się bardzo szybko zużywać tylne opony.
(...)
Zmieniono mi opony na miękkie, takie które się szybciej zużywają, w dodatku bolid był zatankowany prawie do pełna.
(...)
Gdyby problemów było mało coś złego też działo się z silnikiem, nie reagował od razu na dodanie gazu dlatego też zacząłem tracić dużo czasu na szybkich zakrętach. Najpierw wyprzedził mnie Alonso i co gorsze nie miałem szans na walkę, z silnikiem było coraz gorzej, a potem zaspał Nakajima.

W nastepnytm wyscigu przypuszczam, że wnia będzie brak smarowania silnika, do prawdopodobnych wymowek nalezy tez zaliczyc .:

- uwierajacy kombinezon - nie mmogl sie rpzez to skupic na jezdzie
- silny wiatr podczas wyscigow
- niskooktanowa benzyna

ITD

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.119.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 marca 2008, 14:09:21
« Opcje

Tomek ty masz jakiś problem ze sobą?

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony Sylwek_Siwy Kopiuj nick (80.51.221.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 marca 2008, 14:14:28
« Opcje

Vayshan Możesz sobie darować... Polacy nie nadają się do żadnego sportu... Może rusz szanowne 4 litery i udowodnij, że tak nie jest?
:lol:

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.79.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 marca 2008, 14:18:50
« Opcje

Twoim zdaniem to wszytko wina Kubicy, że jego bolid nie pracował jak powinien? :lol: :lol:
To, że ktoś w niego wjechał też jest jego winą? :lol:
Proponuje następnym razem przemyśleć, zanim się coś napisze... Bo tym razem to bzdury gadasz...

Robert
Klik!

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.35.*) |  
Wypowiedź dodana: 16 marca 2008, 14:48:28 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 16 marca 2008, 14:48:45 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Vayshan> Prowokujesz kłótnie specjalnie, czy niechcący? Bo jakoś nie jestem pewien. Ktoś na mecie zwykle jest 6 lub 7, a Ty mówisz, że się nie nadaje do sportu.

Duszołap

Idź do strony:« Poprzednia12345...322323324325326327328329330331...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek