Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...330331332333334335336337338339...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 326 - 8 350 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony kamassss Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 marca 2008, 22:55:38 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 30 marca 2008, 23:08:24 po raz 1-wszy przez: kamassss
« Opcje

Vayshan-> Spakowałem i wrzucłem na serwer strony podane przez Dzyszle.
Mozesz sciągnąć: http://www.plikus.pl/zobacz_plik-IDG-134640.html

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 30 marca 2008, 22:55:39

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 30 marca 2008, 23:27:55 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 30 marca 2008, 23:47:55 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Dzieki :-)

*** Dodano o 23:34:17: *** (Autoscalanie)

Nie uwłaczając, tam się znajdują moje cenne wypowiedzi z nurtującej Cię kwestii doboru przysłony oraz ogniskowej poparte zdjęciami.

Nie uwlaczajac - wypowiadalem sie o IDG a nie o twoich wypowiedziach :-P :-D

Swoja droga - skoro tam najlepsze szczeglolowasc jest na f4,5 to po co mi w aparacie f22 poczawszy od f3.5 ? :-P
Kurde zanim ja dobiore odpowiednia wartosc to te "najlepsze momenty" do uchwycenia danej chwili zdaza dawno zniknąć ;-)

A przy okazji - najlepiej regulowac ostrość w trybie M (manual) czy jednak wybierając program A (aperture) który automatycznie dobierze czas otwarcia migawki ?
W sumie to w trybie A mimo dobrego swiatla cza sotwarcia migawki jest dluzszy przez co *bez stabilizacji obrazu) zdjecia wychadza czasem troche nie ten tego :-/

*** Dodano o 23:47:55: *** (Autoscalanie)

Moze troche nie patriotyczne ale komiczne :-D

Dwóch ludożerców rozmawia przy grillu .:

-Nie kręć tak szybko bo nie będzie chrupiący...
-Nie mogę !!
To polak...
Jak tylko wolniej krece to kradnie wegiel...

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 05:36:14 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 05:36:44 po raz 1-wszy przez: repylek
« Opcje

Dla "miłośników" Adobe:
cyt. "...W zasadach użytkowania nowego Photoshop Express czytamy bowiem: Adobe nie rości sobie prawa własności do Zawartości użytkownika. Niemniej (...) użytkownik udziela Adobe ogólnoświatowej, wolnej od opłat, nieodwołalnej i wieczystej licencji na użytkowanie, dystrybucję, czerpanie zysków oraz publiczną prezentację Zawartości w całości lub w części, a także dołączenie jej do materiałów i prac znanych w chwil obecnej lub stworzonych później.

Co to oznacza? W skrócie tyle, że zdjęcie z rodzinnego spotkania czy wakacyjnej podróży, nad którym nieświadomie będziemy pracować w internetowym środowisku Photoshop Express może zostać przez Adobe dowolnie wykorzystane, łącznie z odsprzedażą czy umieszczeniem na sklepowym pudełku kolejnej wersji Photoshopa - bez żadnych finansowych gratyfikacji dla nas i bez naszej dodatkowej zgody...."
za:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8596&Kontrowersyjne+warunki+uzytkowania+Photoshop+Express

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 09:03:23
« Opcje

Swoja droga - skoro tam najlepsze szczeglolowasc jest na f4,5 to po co mi w aparacie f22 poczawszy od f3.5 ? :-P

Nie doczytałeś chyba dokładnie ;-) Wartość przesłony, przy której w cyfrówkach uzyskuje się największą szczegółowość (nie musi to iść do końca w parze z głębią ostrości, ale pozornie ma na nią wpływ) jest charakterystyczna i inna dla każdego z modeli aparatów. A co do wartości do f22 - dla lustrzanek zupełnie inaczej rozpatruje się ten parametr. Poza tym taka wartość pozwala np. na wydłużenie czasu naświetlania bardzo jasnej ekspozycji.

Kurde zanim ja dobiore odpowiednia wartosc to te "najlepsze momenty" do uchwycenia danej chwili zdaza dawno zniknąć ;-)

Do takich ujęć jest automatyka.

A przy okazji - najlepiej regulowac ostrość w trybie M (manual) czy jednak wybierając program A (aperture) który automatycznie dobierze czas otwarcia migawki ?

A po co piernika z wiarakiem stawiać? Ręczny focus, to ręczny focus, a ręczne ustawianie parametrów ekspozycji to co innego

W sumie to w trybie A mimo dobrego swiatla cza sotwarcia migawki jest dluzszy przez co *bez stabilizacji obrazu) zdjecia wychadza czasem troche nie ten tego :-/

Dlatego tryb pełnej automatyki wykorzystuje się rzadko. Lepiej wykonywać zdjęcia na priorytecie przesłony. Ponadto zwróć uwagę, czy automatyka dopiera także czułość, czy jest ona niezależna?

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 12:12:55
« Opcje

Do takich ujęć jest automatyka.

Ale automatyka nie zawsze mi da pełną ostrość pierwszego planu i tła

A po co piernika z wiarakiem stawiać? Ręczny focus, to ręczny focus, a ręczne ustawianie parametrów ekspozycji to co innego

Ale co do tego ma focus ?
W trybie (programie) Manualnym mam Autofocus no chyba, ze zmienie na obiektywie i zechce recznie nastawic ostrosc.
Tryp Aperture też ma autofocus tylko, że do ręcznie ustawionej przysłony automatycznie dobiera czas naświetlania... :-)

Dlatego tryb pełnej automatyki wykorzystuje się rzadko. Lepiej wykonywać zdjęcia na priorytecie przesłony. Ponadto zwróć uwagę, czy automatyka dopiera także czułość, czy jest ona niezależna?

Czułość ISO ?
Czułość ISO dla wszystkich programów mam ustawiona na 200 :-P
Ale przykładowo za dnia Wybierając program M - mogę z ręki zrobić zdjęcia z mniejszą/wieksza przysłoną i stosunkowo troche dłuższym czasie naświetlania i nie pojawiają sie tutaj zadne rozmycia itp.
Ale zostawiajac taka sama wartosc przyslony ale juz automatycznie dobierany czas naswietlania ( przy tym samym oswietleniu jak w programie M) - czas naswietalania jest 2-3x dluzszy przez co jedynym wyjsciem jest uzycie statywu :-/
No litosci ale za dnia statyw uzywac do cykniecia zwyklej fotki.. ? :-P

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 12:45:34 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 12:46:39 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Dochodze do wniosku, że ja mam chyba delirke...
może za dużo mleka pije albo herbaty...

czas naświetlania 1/2s F16 Program M

czas naswietlania 1/2s f16 program A

czy możliwe jest aby aparat na programie A był bardziej czuły na drgania ?? :-/
Albo fotograf zwykla dupa jest i tyle :-P :-D

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 13:02:21 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 13:02:35 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Cytat:

No właśnie to ja się pytam. Przecież ustawianie automatyczne ostrości nie ma nic do nastaw ekspozycji (no chyba, że zaćmisz lub oślepisz aparat).

Co do poruszeń to przy takim czasie nie ma szansy na wykonanie nieporuszonego zdjęcia. Zwykły zbieg okoliczności, że przy automatycznym nastawieniu może wychodzi mniejsze poruszenie (np. ze względu na czas, po jakim od naciśnięcia spustu otwiera się migawka).

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.188.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 13:21:19
« Opcje

Tomusio... a Ty jak zwykle jesteś niecierpliwy :-)

Więcej dystansu do tematu
Wiecej pokory i chęci nauczenia się.

Zaponij o tym, że nauczysz się fotografować [nie mówię o "robieniu" zdjęć] w dwa dni czy dwa tygodnie.
Na to trzeba po pierwsze czasu, po drugie czasu no i po trzecie...
chęci dobrego wykorzystania tego czasu.

Ja, żeby się nauczyć fotografować [wraz z obróbką ciemniową] musiałem [bo innej drogi nie było a i nadal nie ma] zepsuć jakieś 100 rolek filmu i stosowną ilość paczek papieru. Teraz jest o tyle lepiej, że odpada etap obróbki ciemniowej i od ręki otrzymuje się "gotowwe" zdjęcie , które można niezwłocznie po wykonaniu i zgraniu na kompa ocenić [ocena na podglądzie aparatu to nieporozumienie :-D ] i nie ma potrzeby marnowania filmów i papieru ani związanych z tym kosztów.

Jest w sieci od metra stron poświeconych fotografii - poszukaj, poczytaj, popróbuj zgodnie z podanymi tam zaleceniami, zapamiętaj co jakie daje efekty i co trzeba zrobić aby uzyskać pożądany efekt - i za jakieś 5 - 6 miesiecy sam będziesz się śmiał ze swoich obecnych dylematów.

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 15:02:57
« Opcje

Cytat:

No właśnie to ja się pytam. Przecież ustawianie automatyczne ostrości nie ma nic do nastaw ekspozycji (no chyba, że zaćmisz lub oślepisz aparat).

Widocznie cie nie zrozumialem :-P

Cytat:

Co do poruszeń to przy takim czasie nie ma szansy na wykonanie nieporuszonego zdjęcia. Zwykły zbieg okoliczności, że przy automatycznym nastawieniu może wychodzi mniejsze poruszenie (np. ze względu na czas, po jakim od naciśnięcia spustu otwiera się migawka).

Czyli powinienem sie nie przejmować to raz a dwa - bez różnicy Bedzie czy wbiore tryb ręczny dla nastawienia czasu otwarcia migawki i wartosci przysłony a ustawieniem programu A który automatycznie dobierze czas otwarcia migawki....
W takim bądź razie program Aperture jest chyba zbędny ;-)

Tomusio... a Ty jak zwykle jesteś niecierpliwy :-)

Więcej dystansu do tematu
Wiecej pokory i chęci nauczenia się.

Tu nie chodzi o brak dystansu czy pokory a o to, ze brakuje mi stabilizacji obrazu :-P
Na automacie nie zawsze mozna zrobic dobre foto a zwlaszcza noca/przy slabszym oswietleniu bez lampy blyskowej itd :-)
Czasem chce zachwoac po prostu naturalne oswietlenie w pomieszczeniu i tu dluzszy czas naswietlania wymaga albo stabilizacji obrazu (choc moge sie mylic) badz po prostu statywu...
A np zdjecia z koncertow ? Próbowales kiedys zrobic zdjecie na koncercie ? Nie wolno uzywac lamp blyskowych ( zespoly maja swoje maniery) a naturalne swiatlo nigdy nie jest w takich miejscach doskonale...
Myslalem ze Ten program po prostu w jakis sposob pomoze na lepsze zmienic taka sytuacje a niekiedy wychodzi gorzej...

Zapo[M]nij o tym, że nauczysz się fotografować [nie mówię o "robieniu" zdjęć] w dwa dni czy dwa tygodnie.
Na to trzeba po pierwsze czasu, po drugie czasu no i po trzecie...
chęci dobrego wykorzystania tego czasu.

Wiesz mimo nadzwyczaj pozytywnych opinii osob ktore maja okazje ogladac moje zdjecia uważam, że ja nawet nie umiem zrobić dobrego zdjęcia a co dopiero umieć fotografowac.. :-D

Tu jak chcecie to macie album z przykładowymi fotkami :-)

Zdjęcia

Wszystkie pomniejszone do rozdziałki 800x600
Jak dla mnie to są one "zwykłe"...
Dlatego nie rozumiem zachwytu ludzi którzy czasem coś o nich powiedzą :-D
Większość z tych zdjęć mogłaby być lepsza...

BTW

wikicytaty napisał(a):

Kupno Nikona nie czyni Cię fotografem. Stajesz się zaledwie posiadaczem Nikona.

Kurde dobre :-D

Cytat:

Jest w sieci od metra stron poświeconych fotografii - poszukaj, poczytaj, popróbuj zgodnie z podanymi tam zaleceniami, zapamiętaj co jakie daje efekty i co trzeba zrobić aby uzyskać pożądany efekt - i za jakieś 5 - 6 miesiecy sam będziesz się śmiał ze swoich obecnych dylematów.

No własnie poluje na książkę Nikona którą kilka stron temu linkowałem ;-)

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 16:02:27
« Opcje

Cytat:

A np zdjecia z koncertow ? Próbowales kiedys zrobic zdjecie na koncercie ? Nie wolno uzywac lamp blyskowych ( zespoly maja swoje maniery) a naturalne swiatlo nigdy nie jest w takich miejscach doskonale...

Do fotografowania na koncertach używa się się jasnych obiektywów (a e w połączeniu z długimi ogniskowymi kosztują sporo :-( ) i wysokich czułości ISO. Stabilizacja ci tutaj niewiele pomoże (stabilizuje matryce, a nie ruch obiektu !).

Zobacz sobie np. te zdjęcia:
http://www.digart.pl/praca/1709317/Happysad.html
http://www.digart.pl/praca/1708018/Solidarni_Z_Bialorusia.html
i inne w tym serwisie. w większości zdjęć masz dane EXIF, więc możesz sprawdzić z jakimi parametrami było robione.

Konrad

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 16:33:50
« Opcje

ale stabilizacja obrazu "eliminuje" drgania podczas robienia zdjęcia czyli (IMO) mozna wtedy zrobić nie poruszone zdjęcie z dłuższym czasem naświetlania prawda ?
(nie chodzi mi teraz o koncerty a o robienie zdjęć przy słabszym oświetleniu bez uzycia lampy)
zaś jest jeszcze taki tryb jak Shutter - który pozwala "zamrozić ruch" (ręcznie ustawiasz wartość czasu otwarcia migawki a aparat dobiera wartość przysłony) który chyba sprawdziłby się podczas fotografowania na koncertach prawda ?
i tu stabilizacja obrazu chyba miałaby wpływ na efekt koncowy..
Źle rozumuje ?

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 17:44:57
« Opcje

Tak, stabilizacja pomaga, ale na koncertach się nie sprawdzi. Muzycy zazwyczaj poruszają się dość energiczne po scenie, i przy dłuższych czasach i tak ich rozmażesz.

Zamrożeniu ruchu można uzyskać stosując duży otwór przysłony, wysoki czułości ISO i krótkie czasy naświetlania.

Na przykład tutaj ruch został zamrożony:
http://www.digart.pl/praca/1705966/Nissan_III_Rajd_Krokowa.html.
Stabilizacja nic ci tutaj nie pomoże bo samochód "ucieka" z kadru.

Konrad

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.100.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 18:08:16
« Opcje

Poluję na monitor LG F900P, ale gdy pojawia się taki na Allegro w okolicach Warszawy, to znika niemal natychmiast. Zwykle nie doczekam się nawet odpowiedzi na maila, a już go nie ma... Wszyscy naraz chcą go kupić?

Nie jest to nowa wiadomość, ale wszsyscy widzieliscie tego "psa"? Fajna zabawka :-)
http://www.pcworld.pl/news/news.asp?m=7&id=145352

Duszołap

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 21:37:37
« Opcje

Dzisiaj jest jakiś dzień awarii internetu ??

Co druga strona na którą chce wejść to nie działa.. :-/

Albo błąd 404

albo takie coś

na fotosiku

na o2 też z trudem moge wejść...

Ludzie co tu sie dzieje ?? ;/

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.70.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 22:21:30
« Opcje

Photoblog.pl też nie działa ;-)

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 22:32:38
« Opcje

wiem teraz zauwazylem jak chcialem wejsc na profil znajomej xD

Net sie sypie lol :-D tego jescze nie bylo :-D

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.117.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 23:13:26
« Opcje

Grrr...
Opera jest NAJGORSZĄ PRZEGLĄDARKĄ NA ŚWIECIE!
Jak to jest możliwe, że w XXI wieku istnieje przeglądarka nieobsługująca XML? No jak!!! Nawet IE sobie z tym radzi od dawna!
Przez nieudolność tych ludzików z Opera Software straciłem punkty :,(

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 23:23:27
« Opcje

Dzidzia, co tobie się dzieje? Opera wszystko ładnie obsługuje i nawet Acid3 przechodzi (oprócz kryterium płynności, ale tego nie spełnia na razie żadna przeglądarka).

Dokładniej, co Ci ona zawiniła i o co masz żal...

Stasiek

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 23:28:06
« Opcje

wiem teraz zauwazylem jak chcialem wejsc na profil znajomej xD

Net sie sypie lol :-D tego jescze nie bylo :-D

Było, było... Potrafi się routing w Polsce sypnąć.

Grrr...
Opera jest NAJGORSZĄ PRZEGLĄDARKĄ NA ŚWIECIE!
Jak to jest możliwe, że w XXI wieku istnieje przeglądarka nieobsługująca XML? No jak!!! Nawet IE sobie z tym radzi od dawna!
Przez nieudolność tych ludzików z Opera Software straciłem punkty :,(

TEż mi Ameryka... Przecież ja to powtarzam od lat!

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 23:34:35 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 23:35:56 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

ciekawe bzdury panowie piszecie bo opera odkad siegam pamiecia obslugiwala XML, CSS i od wersji 9x XSLT tak wiec szczerze to chyba wy gdzies "dajecie dupy" :>

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 23:38:31 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 23:47:26 po raz 1-wszy przez: Stasiek-j
« Opcje

Dawid, narzekasz i nie masz racji. Opera jest bardzo dobra. Może jeśli chodzi o tworzenie witryn to może być uciążliwa (bo ma zasadę, że standardy przede wszystkim), ale prężnie się rozwija, jest zgodna ze standardami, szybka, w miarę umiarkowana z pamięcią...

Czego jeszcze chcieć?
Jak ktoś lubi rozszerzenia to ja mu nie bronię firefoxa używać, jak lubi jabłka albo afrykę, to niech użyje safari, jak ktoś chce udostępnić komputer innym internautom to wybierze IE. A ja wybrałem Operę z powodu wspomnianych już zalet oraz tego, że wszystko co potrzebne i dobre jest w zestawie i wcale nie powoduje spowolnienia czy ociężałości. Pracuję na wydaniach weekly i nie mam problemów.

*** Dodano o 23:40:25: *** (Autoscalanie)

Oczywiście wiadomo, że ten, kto wytyka niedociągnięcia to zaraz jest ten zły...
zawsze tak było :-/
A Opera niestety jest zgodna ze standardami, a nie z pseudo-standardami narzucanymi przez IE...

*** Dodano o 23:47:26: *** (Autoscalanie)

http://www.opera.com/docs/specs/opera9/index.dml

Stasiek

Wypowiedź dodana: 31 marca 2008, 23:48:54 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 31 marca 2008, 23:49:49 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Obalamy mity :-P

http://www.opera.com/docs/specs/

I kto tu jest be ? :-P

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 00:26:13
« Opcje

Tomek, to ten sam dokument, co podałem, tylko pod adresem, gdzie się aktualizuje wraz z nowymi wersjami. W każdym razie jasno tam stoi co jest obsługiwane :-P

Stasiek

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 00:44:45 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 00:45:57 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

ale ja szybciej go dodalem :-D:P

tzn jak pisalem posta to tego nie bylo..

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 00:53:59 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 00:55:41 po raz 1-wszy przez: Stasiek-j
« Opcje

To znaczy ni mniej ni więcej, tylko, że przez 1,5 min nie odświeżałeś strony. A mój był wcześniej - zobacz daty, zresztą inaczej nie zadziałałoby autoscalanie.

*** Dodano o 00:55:41: *** (Autoscalanie)

Ale już nieważne, ważne, co tam piszą :-)

Stasiek

Idź do strony:« Poprzednia12345...330331332333334335336337338339...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek