Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...331332333334335336337338339340...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 351 - 8 375 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 01:05:04
« Opcje

nie odswiezam strony co 30 sekund :-P :-)

Wiesz mzoe kiedy bedzie oficajlna wersja opery 9.50 ?
Tak czekam i czekam i sie doczekac nie moge...

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 01:05:05

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 11:57:01 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 12:06:04 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

:D TVN 24 mnie rozwaliło dzisiaj... to co zrobili było piekne :-D

Czytam sobie rano, na pasku ze nam zabrano euro 2012, slucham wypowiedzi Tomaszewskiego na ten temat ktory jak zwykle ostro krytykuje...

Co sie okazało ?
Ze se kurde Prima Apirllis zrobili dziady jedne xD :-D

hehehehe to było na prawde genialne :-D

*** Dodano o 11:58:05: *** (Autoscalanie)

ja chyba tez padłem ofiąra prima aprilisowego zartu.. co to za avatar ?? :-D i dlaczego nie ma mojej opery depczacej liska :-P

EDIT

Mourinho poprowadzi Real Madryt

Że tak zacytuje pewnego polityka

Cytat:

yes, yes ,yes

Mam nadzieje, że w końcu real wyjdzie na prostą i znów będzie to drużyna nie do zatrzymania :-)

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.189.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 14:17:28
« Opcje

Wracając do tematu "foto" - przy robieniu "z ręki" zdjęcia wychodzą nieporuszone do czasu otwarcia migawki 1/60 s.
Jezeli ktoś ma dużą wprawę oraz aparat z sensownie umieszczonym przyciskiem spustu - - do 1/30 s.

Przy dłuższych czasach - niestety ale kłania się statyw.
Przy okazji - czego mi brak w cyfrówkach to możliwości wyzwolenia migawki przy pomocy wężyka - to było dobre :-) , a niestety ale samowyzwalacz wężyka nie zastąpi gdyż nie daje możliwości wyboru momentu wykonania zdjęcia.

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.117.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 15:55:38
« Opcje

Co mi zawiniła?
Opera jako jedyna znana mi przeglądarka NIE POTRAFI zaimplementować XML, jeśli nie są one napisane w "pseudo-HTML"
Tworząc zaawansowane dokumenty tekstowe używamy XML, a jedyną przeglądarką która NIE POTRAFI W OGÓLE tego przetworzyć jest opera.
Krótko- musiałem coś wyświetlić na lapku z Ubuntu-Operą i klapa.
Do głowy by mi nigdy nie przyszło że Opera tego nie umie. To tak jakby wypuścić przeglądarkę grafiki która nie otwiera plików .jpg, bo nie.
Po co komu przeglądarka stron internetowych z mailem, gadżetami, czytnikiem RSS, czy innymi pierdołami, ale bez możliwości czytania stron?
Jaja.
Opera wędruje w moim osobistym softwareowym rankingu daleko za Vistę, którą mam (nie)przyjemność używać.
To NIE jest prima-aprilis.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 15:59:10
« Opcje

Przy okazji - czego mi brak w cyfrówkach to możliwości wyzwolenia migawki przy pomocy wężyka - to było dobre :-) , a niestety ale samowyzwalacz wężyka nie zastąpi gdyż nie daje możliwości wyboru momentu wykonania zdjęcia.

Ale np. do Fuji S9600 jest możliwość przykręcenia wężyka i pasuje nawet od starych analogów. wiec nie wszystkie cyfrowki sa tego pozbawione
http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=1221

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 16:35:52
« Opcje

Wiele cyfrowek ma dostepny wezyk - szczegolnie wyzsze modele, co w połaczeniu z BULB daje dobre efekty ponoc. Malpki - coz... ;-).

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 17:12:55 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 17:16:23 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Co mi zawiniła?
Opera jako jedyna znana mi przeglądarka NIE POTRAFI zaimplementować XML, jeśli nie są one napisane w "pseudo-HTML"

na nic przeglądarek kupa kiedy z programisty dupa :-P

A przy okazji to na prawde dobre JAJA sobie robisz ale to nie moja sprawa...
Złej baletnicy itd.. ;-)

A przy okazji - przeciez w linuxie standratowo masz FF`a nikt ci nie kazal korzystac z opery ;-)

Damn...
Musze zmienic avataarrrr bo ten mnie dobijA :-D

*** Dodano o 17:16:23: *** (Autoscalanie)

no i zmieniony :-D Boski.. :-D

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 18:14:49 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 18:17:45 po raz 1-wszy przez: Stasiek-j
« Opcje

Co mi zawiniła?
Tworząc zaawansowane dokumenty tekstowe używamy XML, a jedyną przeglądarką która NIE POTRAFI W OGÓLE tego przetworzyć jest opera.

Co to za bełkot w ogóle? O co chodzi? Zeby przeglądarka wyświetlała źródło dokumentu jako dokument? Od tego jest opcja View Source. Zresztą nie wiem czy wiesz, ale Safari oraz Konqueror również interpretują kod XML w ten sam sposób co Opera.

A gwoli ścisłości, to XML jest przetwarzany, ale jest wyświetlany właśnie w ten sposób. Można to sprawdzić otwierając błędny plik XML.

*** Dodano o 18:17:45: *** (Autoscalanie)

poczytaj: http://www.w3schools.com/xml/xml_view.asp

Stasiek

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 19:20:01
« Opcje

Nie.
Obaj nie wiecie o czym mówicie.
Składni XML używa się do zaawansowanych dokumentów tekstowych. Takie pliki wyświetla się głównie przy pomocy przeglądarek internetowych. Opera tego nie wyświetla. W ogóle. Nic, biała plama.
We wszystkich przeglądarkach jest ok.
Prawie wszystkich.
Nie chodzi mi o skomplikowane strony xml, tylko o prosty dokument.
Opera tego po prostu nie wyświetli gdy składnia jest inna niż XHTML.
Wina jest po stronie Opera Software.

Musiałem plik wyswietlić w Operze, bo był to komputer takiego fanatyka Operowego, który choćby nie wiem co- uważa że nie ma nic lepszego. I nic innego nie miał.

Katastrofa...

Może to jest przeglądarka idealna do zabawy gadżetami, ale do niczego poważnego się nie nadaje kropka i koniec dyskusji.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 19:28:17 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 19:29:38 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Może to jest przeglądarka idealna do zabawy gadżetami, ale do niczego poważnego się nie nadaje kropka i koniec dyskusji.

Masz racje to najwieksza wada FF`a

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 19:33:47
« Opcje

Zadajesz sobie sprawę że rozmawiamy o Operze?
FF domyślnie nie ma gadźjetów.

___

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 19:37:53
« Opcje

Wracając do tematu "foto" - przy robieniu "z ręki" zdjęcia wychodzą nieporuszone do czasu otwarcia migawki 1/60 s.
Jezeli ktoś ma dużą wprawę oraz aparat z sensownie umieszczonym przyciskiem spustu - - do 1/30 s.
(...)

Zapomniałeś wspomnieć o jednym - te czasy dotyczą najkrótszych ogniskowych ;-) im dłuższa, tym czas się skraca, jednak im obiekt dalej - tym czas dozwolony się wydłuża :-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 19:46:15
« Opcje

Zadajesz sobie sprawę że rozmawiamy o Operze?
FF domyślnie nie ma gadźjetów.

zdajesz sobie sprawe z tego z eopera tez nie ma gadzetow/widgetow domyslnie isntalwoanych ? ;]

Zanim zaczniesz o czymkolwiek pisac- sprawdz czy aby na pewno masz racje..

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 21:26:33
« Opcje

Heh... a wiesz, że z tego powodu że gadżetów zżera Ci ram?

___

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 21:29:01
« Opcje

Grrr...
Opera jest NAJGORSZĄ PRZEGLĄDARKĄ NA ŚWIECIE!

Musiałem plik wyswietlić w Operze, bo był to komputer takiego fanatyka Operowego, który choćby nie wiem co- uważa że nie ma nic lepszego. I nic innego nie miał.

Katastrofa...

Dzidzia, kurde, to że Ci coś nie zadziałało i że spotkałeś jakiegoś fanatyka nie usprawiedliwia takiej, właściwie bardziej emocjonalnej niż racjonalnej krytyki. Opera Ci tu nie winna. Masz prawo być wkurzony na fanatyka, który jak widzi, że nie działa w jednym to nie uruchomi w drugim, na siebie, że mając do czynienia z fanatykiem nie przetestowałeś tego w podobnym środowisku. Najłatwiej zmieszać z błotem soft... ale to nie tak...
Po pierwsze, XML nie jest podstawowym zastosowaniem przeglądarki, ok dosyć standardowym i powszechym, ale nie podstawowym, więc Twoja analogia była do bani. Zresztą najprawdopodobniej cała rzecz zadziałałaby w Operze gdyby zadbać o pewne szczegóły- nie znam dokładnie sprawy, a Dzidzia nie chce jej przybliżyć bo woli powtarzać tylko "nie macie pojęcia", więc więcej nie jestem w stanie napisać.

Tak czy inaczej proponuję przerwać tę dyskusję, bo się prawdopodobnie nie dogadamy, a to wszystko może doprowadzić do flame'a...

Stasiek

Wypowiedź dodana: 1 kwietnia 2008, 23:15:10 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 kwietnia 2008, 23:24:25 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Heh... a wiesz, że z tego powodu że gadżetów zżera Ci ram?

ja nie rozumiec co ty mowic ale sie domyslac :-P

A więc .:

1. Opera nie instaluej żadnych gadzetów/widgetów
2. Nie z zera więcej pamieci niż FF ( bez dodatków i zdodatkami FF pochłaniał mi tyle pamięci, że przestawiłem się na opere)
3. Nawet jeżeli zdecyduje się na 3 widgety do opery z których najczęściej korzystam to nie zabiera mi ona więcej jak 20-35mb ramu co jest o połowe mniejszym wynikiem niż FF z taką samą ilością dodatków..
4. Decydując się na widgety do opery licze się z tym, że zje mi ona troche więcej pamieci ale na brak pamięci nie narzekam i mogę sobie pozwolić na to by odpalic opere, tv i przy tym grać w jakąś gre (np CM ) i nie martwić się tym, że braknie mi za chwile ramu czy procka ( FF zzeral mi 15-25% zasobów procesora :-| )

Tak więc wszystko idzi ena plus dla opery i na minus dla syf od mozilli..
Zrezygnowałem nawet z gównianego thunderbirda na korzyśc opery.

A co do twoich problemów z XML`em to Stasiek napisał wprost, że opera jedzie na STANDARTACH co jest jak dla mnie plusem choć czasem nie do końca (brakuje mi czasem active X )...

odnosnie XML`a

Cytat:

Dokument XML nie precyzuje, jak należy wyświetlać przechowywane w nim dane i większość przeglądarek internetowych, przy próbie wyświetlenia go w swym oknie, potraktuje go jak zwykły tekst.
Istnieją jednak łatwe sposoby na prezentowanie dokumentów XML na stronach internetowych w przyjazny dla użytkownika sposób.
Możliwe jest wyrenderowanie dokumentu przy użyciu stylów CSS. W tym celu należy umieścić na początku dokumentu odpowiednią instrukcję sterującą, na przykład:
<?xml-stylesheet type="text/css" href="myStyleSheet.css"?>

Większość współczesnych przeglądarek wyposażona jest w transformator XSL i wystarczy dodać na początku przetwarzanego dokumentu XML instrukcję sterującą podobną do poniższej:
<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="myTransform.xslt"?>

XHTML jest językiem XML zgodnym z HTML. Oznacza to, że dokumenty XHTML są traktowane przez przeglądarkę tak, jak strony internetowe napisane w HTML i równocześnie są poprawnymi składniowo dokumentami XML.

Tak więc może to ty albo wymagasz zbyt wiele albo po prostu nie wszystko wies zi zwalasz na przeglądarke ??
Nie wiem jak dokladnie wyglada problem i nie znam się na tym gdyż jak wspomniałem jedyne co ptorafiłem to kiedyś napisac szablon w HTML`u ;]

XHTML działa w operze doskonale ;]

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.77.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 08:58:57
« Opcje

Ludzie kochane, skończcie tego prawieflame'a, dajcie sobie na zgodę i bądźmy szczęśliwi. :-)

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.193.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 11:53:12
« Opcje

Rownież nalegam...

Dyskusja - ok, ale bez emocji. Spokojnie, grzecznie, bez epitetow w strone przegladarki etc - prosze.

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 14:50:33
« Opcje
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 15:36:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 kwietnia 2008, 16:01:20 po raz 1-wszy przez: Zonewelld
« Opcje

OK, dyskusja jest właściwie skończona, Operka nie potrafi dobrze wyświetlić XMLa i właściwie nie ma co się do tego sprzeczać.
Właśnie się męczę nad aktywacją Viśty :-(

*** Dodano o 16:01:20: *** (Autoscalanie)

Idę się podleczyc...

___

Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 16:02:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 kwietnia 2008, 16:03:26 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Operka nie potrafi dobrze wyświetlić XMLa

żenada o.O

Cytat:

i właściwie nie ma co się do tego sprzeczać.

Jasne zwlaszcza ze pierdoły pieprzysz ;]

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.193.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 16:42:47
« Opcje

Vayshan - prosze po raz ostatni. Dawno punktu nie zarobiles?

Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 16:54:07
« Opcje

Tomek, ja nie wiem o co Ci chodzi.
Wiem żeś fanatyk, ale mówię Ci że to prawda, to samo mają moi profesorowie na uczelni.
Weź się pogódź z tym że Opera nie jest ideałem.
Nawet nie musisz przyznawać, tylko nie ciągnij dalej tej dyskusji.
Nie mam zamiaru Cię do niczego prowokować, tylko stwierdziłem fakty, a bardzo bym Cię prosił być mi "pieprzenia pierdół" nie zarzucał.

___

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.106.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 18:01:51
« Opcje

To raczej połowa, która miała "unikać" takich widoków, niepotrzebnie się stresowała ;-)

Vayshan - prosze po raz ostatni.

Przez ciebie, Vayshan, cierpliwość Czarnej Wołgi stanie się pewnie kiedyś legendarna, ale szczerze mówiąc, to trochę dojrzałości jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Polecam, bo tego co teraz prezentujesz, nie da się normalnie znosić.

Duszołap

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.106.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 19:05:14
« Opcje

Tego jeszcze nie było.

Test ciążowy na USB!
http://newsroom.chip.pl/news_221063.html

Szczególnej uwadze polecam Vayshanowi. W końcu coś musi wyjaśniać te "humory" :-D

Duszołap

Idź do strony:« Poprzednia12345...331332333334335336337338339340...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek