Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...332333334335336337338339340341...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 376 - 8 400 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 19:27:56 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 kwietnia 2008, 19:30:19 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Tego jeszcze nie było.

Test ciążowy na USB!
http://newsroom.chip.pl/news_221063.html

Szczególnej uwadze polecam Vayshanowi. W końcu coś musi wyjaśniać te "humory" :-D

Powiem krótko Soul.:

Cytat:

trochę dojrzałości jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Polecam, bo tego co teraz prezentujesz, nie da się normalnie znosić.

:]

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 19:27:57

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.106.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 19:39:20 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 kwietnia 2008, 19:40:41 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Czy mam przez to rozumieć, że poważnie traktujesz dowcipy? :lol:

Duszołap

Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 20:13:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 kwietnia 2008, 20:51:52 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Czy mam przez to rozumieć, że poważnie traktujesz dowcipy? :lol:

czy mam przez to rozumiec ze nie pojmujesz mojego specyficznego humoru ? :lol:

*** Dodano o 20:21:33: *** (Autoscalanie)

juz wiem dlaczego nie instalowalem AQQ

tego gówna sie wlaczyc nie da :-/
uzupelniam wszystkie pola zakladam konto i dupa blada.. bo hasla wpisac nie moge a klikajac "ok" wywala blad rotfl xD

*** Dodano o 20:47:32: *** (Autoscalanie)

za 20stym razem udało sie odpalić AQQ ( ALLELUJA!! ).
No konto w AQQ już mam myślę sobie "fajnie jest" ale...
Przystępuje do eksportu Gg na "wpsaniale" AQQ i ??
Nie działa...
"błąd, błąd BŁĄD, bŁąD, BłĄd, BŁąd, błĄD" i wszelkie inne odmiany błędu xD

No i nic jednak nie zastapi GG ani TLENA a już na penwo nie ch... miranda z p...tym AQQ xD

(tak więc AQQ 2.0.1 jak i poprzednie crapowate wersje - nie andają się do niczego )

*** Dodano o 20:51:54: *** (Autoscalanie)

instlator tez jest beznadziejny gdyz po odinstalwoaniu zostawil skroty i wpisy xD co za syf...

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 22:56:45
« Opcje

Wygląda na to, ze nie umiesz sie posługiwać komputerem. jeśli AQQ Ci sprawił problemy, to stwierdzam, ze komputery to dla Ciebie czarna magia i Twoja wiedza jest bardzo ograniczona w tej materii

Zarejestrowany apg2312 Mężczyzna Kopiuj nick (87.207.135.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 kwietnia 2008, 23:47:32
« Opcje

Vayshan - sorry, ale muszę zgodzić się z Quadro. Zresztą, nie wiem, skąd zassałeś najnowszą wersję AQQ, ale gdybyś to zrobił z http://www.programosy.pl/program,aqq.html, to wystarczyło przeczytać dokładnie opis programu. Wyraźnie tam napisałem
"Przypominamy, że jest to wersja testowa, która może sprawiać problemy lub działać niestabilnie. AQQ 2.0 GoldenPath Beta powinno być instalowane jedynie przez doświadczonych użytkowników."
Nawet, gdybyś zasysał z oficjalnej strony AQQ www.aqq.eu, to też masz komunikat ostrzegawczy.
BTW - u mnie najnowsze AQQ działa bez żadnych zastrzeżeń, a ja na pewno nie uznaję się za doświadczonego użytkownika :-P

If you win or you lose, It's a question of honour
And the way that you choose, It's a question of honour

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 00:12:43 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 00:15:44 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

quadro wg mnie ma z czyms problemy i to ze nie czyta postow a nawet jak czyta to ich nie rozumie jestem w stanie wybaczyc i ogolnie mam go w glebokiej czarnej dziurze (jak kto woli w rzyci)...

ale po tobie sie nie spodziewalem zwlaszcza tego ze nie doczytales iz KAŻDA wersja AQQ z jaką miałem styczność ( licząc dizisiejszą instalcje to bedzie ich ok 6 ) konczyla sie jakimis problemami.
dlatego zostalem przy tlenie a i jego ostatnio wywalilem bo w sumie ludzi to mam tylko na gg.

PS.
Odnosnie Quadro - twoja wiedza na pewno jest rozlegla i szersza od mojej. Zwlaszcza w mierzeniu czasu uruchomienia systemu - stoperem. ;]

EOT

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 08:23:06
« Opcje

Jakbys sie tak chwile zastanowil nad swoja osoba to moze by wreszcze do ciebie dotarlo dlaczego ludzie Cie nie lubia, a tylko ledwo akceptują.
Nie potrafisz sie przyznac do bledu, obrazasz ich, nie masz poczucia humoru, i za kazdym razem tlumaczysz sie tak głupio, ze nawet 6 latek to by zauwazyl, ze starasz sie wybielic za wszelką cene.

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 09:40:21
« Opcje

A wiecie, że oboje macie po trochu racji w moim odczuciu? Problemy Vayshana wynikają być może z jego nie największej znajomości oprogramowania, ale nie z braku umiejętności obsługi, a raczej nieco zaniedbanego OSa, który najwyraźniej pokłócił się z AQQ. Ale to chyba nie jest wielką zniewagą dla standardowego użytkownika a już na pewno nie podstawą do interpretacji, że nie potrafi obsługiwać prostego programu.

Z kolei Quad ma niestety trochę racji w swoim ostatnim poście. Vayshan, widać po Tobie bardzo specyficzne zachowania często podyktowane świadomym lub podświadomym dążeniem do autodestrukcji swojej egzystencji, przynajmniej ten internetowej. Dla Ciebie to czasami jest chyba jak nałóg. Nie piszę tego teraz na podstawie tej sytuacji (bo tutaj może tego nie widać, o czym Quadro wspomina), lecz o wielu innych wcześniejszych. Masz wybuchy gniewu/agresji i chyba sam doskonale o tym wiesz. A jeśli tak - to może trochę pokory uda się wykrzesać?

Ja się nigdy do Tlena nie umiałem przekonać - jakoś mi nie podchodziła jego obsługa mimo dwukrotnych przymiarek. GG - owszem, ale wersja nie dalej niż 6.1 i z PowerGG.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.78.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 10:09:56
« Opcje

Ja od ponad pół roku używam AQQ i nie mam żadnych problemów ;-)
AQQ 1.x.x jak i wersja testowa 2.x.x chodzi dobrze ;-)

Robert
Klik!

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.117.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 10:42:32
« Opcje

Pidgin rulez :-P

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 12:43:44 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 12:48:22 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

ludzie Cie nie lubia, a tylko ledwo akceptują.

Zrozum bardzo banalną regułe w moim zyciu

Wole by ludzie mnie nienawidzili za to jaki jestem aniżeli uwielbiali za kogos kogo udaje.

Ja się nie będę zmieniać dla nikogo... Ja to ja taki jestem taki byłem i takim umre :]
Nie zamierzam być jak ty, wy, oni :-)

Cytat:

Nie potrafisz sie przyznac do bledu

Nie tobie to oceniac...

Cytat:

nie masz poczucia humoru

Widzisz jak ty czytasz ??
Kilka postów wyżej napisałem, że mam bardzo specyficzne poczucie humoru i bawią mnie rzeczy które nie bawią innych...
mój humor opiera się o sarkazm, ironie, absurd, osmieszenie, wysmiewanie nie zauwzyles z tego ? widocznie (kito)****wy z ciebie obserwator ;-)

Cytat:

i za kazdym razem tlumaczysz sie tak głupio, ze nawet 6 latek to by zauwazyl, ze starasz sie wybielic za wszelką cene.

W tym niestety ciebie nie przebije wiec nie bój się - twoja pozycja nie jest zagrożona...

Problemy Vayshana wynikają być może z jego nie największej znajomości oprogramowania, ale nie z braku umiejętności obsługi, a raczej nieco zaniedbanego OSa, który najwyraźniej pokłócił się z AQQ. Ale to chyba nie jest wielką zniewagą dla standardowego użytkownika a już na pewno nie podstawą do interpretacji, że nie potrafi obsługiwać prostego programu.

AQQ to po prostu kicha. wersje 1.x jak i wersja 2.x zawsze powodowala jakies problemy na moim systemie :-/
Albo niemoznosc zarejestrowania konta, albo AQQ zamykało mi system ( :-| ) albo jakis błąd wywalało albo zamiast sie włączyć to pojawiał się tylko napis AQQ i zwis.. to samo jest w wersji 2.x z tym, że wyskakuje dodatkowy błąd ( COŚ TAM JAKIES ZERA - NIE WIEM BO WYWALIŁEM TEN CRAP).
Tak więc wątpie aby to był moj brak umiejętności...

Cytat:

Vayshan, widać po Tobie bardzo specyficzne zachowania często podyktowane świadomym lub podświadomym dążeniem do autodestrukcji swojej egzystencji, przynajmniej ten internetowej.

Powiedz tylko szczerze - co mi/tobie/innym po wirtualnym zyciu ? ;>
Przeciez za miesiac moge zmienic IP, zmienic login, i zaczac "NOWA GRE" w której będe magahipercool fajnym userem IDG i tego forum ktorego wszyscy zaczna uwielbiac..
Tu nic czlowiek nie zyskuje i nic nie traci...
Dostanie przydomek trolla i tyle... Dla was tutaj moge byc trollem ale sa fora gdzie moge być kims kto nie raz wam pomogł z czymś albo kims kogo lubicie pod innym nickiem na innym F ;-)

Masz wybuchy gniewu/agresji i chyba sam doskonale o tym wiesz. A jeśli tak - to może trochę pokory uda się wykrzesać?

Dżyszla - jak każdy...
Uwierz mi, że po miesiacu życia w takim klimacie i z takimi ludzmi z jakimi ja sie musze scierac 24h przez 365 dni w roku (znajomi,brat,sasiedzi,babka ( :-/ ),) nie wliczając w to chorej sytuacji w zyciu niekoniecznie prywatnym mało kto by sobie dał rade :-/

Środowiska (ktore mnie wyniszca) niestety zmienic nie moge - Polska to taki ****y kraj w którym młody człowiek na starcie poza papierem z uczelni to gówno ma a na mieszkanie musi pracowac 40 lat.. Ewentualnie zaciagnac kredyt na 40 lat a i to mu nie starczy na jakies porzadne mieszkanie i Bóg jeden wie czy da rade ten kredyt splacic..
Tak wiec skazany chyba jestem na tych ludzi :-P

Whatever

Ja się nigdy do Tlena nie umiałem przekonać - jakoś mi nie podchodziła jego obsługa mimo dwukrotnych przymiarek. GG - owszem, ale wersja nie dalej niż 6.1 i z PowerGG.

Bo tlen jest kanciasty i ma dupne emoty :-D
Jedyne co mi pasowało w tlenie to fakt , że miałem nieutrudniony jak w innych komunikatorach - 24h dostep do konta mailowego i info o kazdej nowej wiadomości... Ale co z tego skoro tam zadnyc ludzi nie bylo... O2 sie chwali milionami userow komunikatora... mysle ze raczej chodzi o milion userow poczty na o2.

DOMESTOS - wyręczyłem cie.. ulżyło ?

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 13:06:53
« Opcje

Tlen potrafi się komunikować z GG, tak jak wiele innych dobrych komunikatorów.
Używanie klienta GG to jest dopiero hardcore.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 13:21:36
« Opcje

Cytat:

Wole by ludzie mnie nienawidzili za to jaki jestem aniżeli uwielbiali za kogos kogo udaje.

Mnie się zdawało, czy Ty się na to żaliłeś nie raz?

Cytat:

Dostanie przydomek trolla i tyle...

Skoro tak chcesz... Tylko potwierdziłeś, to co napisałem.

Cytat:

Dżyszla - jak każdy...

Śmiała opinia :-)

Cytat:

kraj w którym młody człowiek na starcie poza papierem z uczelni to gówno ma (...)

A mógłbyś mi poprzeć opisem własnych doświadczeń na tym polu? Czy gdybyś się sam nie oparzył, to też byś był tak ostrożny tylko na podstawie widzianych i słyszanych doświadczeń innych? Z góry nastawiasz się, bo tak mówią. A lepiej by było poprzeć czymś z własnego życia.

mgr inż. Dżyszla

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.239.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 13:21:55
« Opcje

Tak, ulzylo - 50kb i ~300x200 to chyba nieco wiecej, niz regulamin dopuszcza.

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 13:41:18
« Opcje

Tomusio, poczytaj sobie swoje wypowiedzi do innych. Nawet nie tylko do mnie (bo do mnie jesteś uprzedzony) ale do każdego.
Ty nie umiesz normalnie odpowiadać. Ty od razu atakujesz. Twoje odpowiedzi to zawsze atak.

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 14:12:00
« Opcje

Quadro - nie zawsze :-) On często mnie popiera i się ze mną zgadza (choć może nawet o tym nie wie :-D)

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 14:22:54
« Opcje

OK, ale atakuje wszystko i wszystkich co jest inne. Nie ważne lepsze, gorsze- inne.
I robi to bardzo agresywnie niestety.
Nikt Ci Tomku nie broni mieć własnego zdania, ale pozwól mieć inne zdanie innym.

___

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 14:27:05 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 14:38:38 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Tlen potrafi się komunikować z GG, tak jak wiele innych dobrych komunikatorów.
Używanie klienta GG to jest dopiero hardcore.

Wiem :-D
Lubie hardocre :-P

A tak serio to nie umiem sie przywyczaic do wygaldu okienek w tlenie.. to jest bardziej kanciaste niz dacia logan czy ford T :-)
Wygląda nieciekawie nawet po zmianie skórek, poza tym emotki mi nie pasuja :-P ale to detal ;-)

Swego czasu jechalem an czymś takim jak wp komunikator :-P
Ale w ostateczności zostałem przy gg.
Rozmowy glosowe rpzez gg to tragedia, wideorozmowy tez sa beznadziejne jedynie "poklikac" z ludzmi mozna.. a i to sprawia ze po 2 h rozmowy gg zzera 50mb pamieci i 13 % CPU

Ale lepszy rydz niż nic..

Cytat:

Mnie się zdawało, czy Ty się na to żaliłeś nie raz?

Zdaje ci sie ;-)
żaliłem sie na coś innego :-)

Cytat:

kraj w którym młody człowiek na starcie poza papierem z uczelni to gówno ma (...)

A mógłbyś mi poprzeć opisem własnych doświadczeń na tym polu? Czy gdybyś się sam nie oparzył, to też byś był tak ostrożny tylko na podstawie widzianych i słyszanych doświadczeń innych? Z góry nastawiasz się, bo tak mówią. A lepiej by było poprzeć czymś z własnego życia.

Kurde no prosty przykład - ponoć polska się rozwija, płace rosną itp pierdoły bum w budownictwie itd...
Tak się ksłada że jestem własnie cholernie mocno związany z budownictwem i od dobrych rpawie 2 lat nie moge znaleźć roboty a naet jesli znajde to dostane 4,50 na godzine xD
Co daje dniowke ok 36-40zł ( zakaldajac wariant optymistyczny i dobry humor szefa ktory zaplaci wiecej).
Miesiecznie wiec wychodzi 860-1000zł za prace w ktorej człowiek wypruje z siebie flaki ( kto pracowal na budowach wie o czym mowie).

2pokojowe mieszkzanie o powierzchni niecałych 50m2 w moim miescie kosztuje 165 000zł
Zarobki roczne biorąc pod uwage REALNE zarobki a nie ŚREDNIEGO STAT.POLAKA (na ktorego sklada sie 5 pensji a srednia zarobku wynosi 2500zł) wynoszą ok 10.320zł
Zakładamy, że mieszkasz z rodzicami tak wiec , żarełko opłaty itd pokrywają rodzice, a ty tylko odkładasz ( wersja hardcorowa - z kazdej pensji nie wydajesz nawet złotówki).
Pytanie - ile musisz pracować aby odłozyc na 2pokojowe mieszkanie ? ( w małym mieście jak głogów gdzie ceny są stosunkowo niskie) ?
Jeśli sie nie mylę to wyjdzie ci hmm 15 lat ? xD
Nawet jezeli zaczniesz zarabiac te 2,500zł miesiecznie to zakładając pow. sposób oszczędzania (czyli ani zlotowki z pensji nie wydajesz) da ci to jakies 5-6 lat tyrania jak wół i ciągłego oszczedzania...
(oczywiście wszystkie kwoty, poza cena mieszkania - nie sa objęte watem nie są odciągniete od nich podatki, ubezpieczenia, skladki itp)
Dolicz do tego fakt, że na prawde nie da się ani złotówki nie wydać z własnej pensji bo to niemozliwe...
Tak więc z pierwszego wariantu 15 letniego wyjdzie jakies 30 lat zapieprzania by "byc na swoim" z drugiego zas jakies 15-20 lat...

Dlatego tylko i wylacznie w gre wchodzi kredyt...
Zaciagasz sie na 40 lat i nie masz pewnosci czy przypadkiem nie bedzie inflancji czy stopa procentowa sie nie podniesie itd i spalcasz w sumie 2x tyle ile zaciagnales o ile splacisz.. bo przeciez mozesz stracic prace prawda ?

(no chyba ze jest sie szczesciarzem i są dziani rodzice, mafia, petrodoloary, bogaty wujek z arabii saudyjskiej, wygrana w totolotka).

teraz spojrz za zachodnia granice...
W miesiącu pracując w niemczech miałem na reke w przleiczeniu na zlotowki i po odliczeniu hotelu i jedzenia 6,500-7,000zł ( co i tak było najniższa płaca jaka dostawaliśmy w porównaniu do tego co dostawali niemcy... )
odkąłdając to na konto po 2 latach moge sobie pozwolić na mieszkanie w polsce (o ile zeche wrocic)
Pracowałem tam prawie 4 m-ce...
Niestety było to tylko podwykonastwo więc nie było szans by sie załapać na więcej...
( dla zainteresowanych pracowalem w Robinson grenadier Housing w stuttgart`cie ).

Rozumiesz o co chodzi ??
widzisz roznice ?
Tutaj musze się zajeżdzać przez wiele lat za kijowe pieniadze...
A tam praca polegała na układaniu regipsów, montowaniu futryn, osadzaniu okien itp rzeczy... luz, luz luz...
W poslc ekopałbym rowy pod fundamenty na budowie za pomoca szpadla bo inwestor/pracodawca - skapi na glupia koparke ktora by to zribila w 2/3 dni, wyprówam flaki z siebie a dostane za to psi pieniadz...
Gdy kocnzylem szkole slyszalem o tym ile to pracy dla mnie bedzie, przychodzily "panie" z urzedu pracy, podawaly nam do wypelnienia pisma, ze po szkole nie zostaniemy sami i ze praca dla nas bedzie.. 2 lata po ukonczeniu szkoly budowlanej nie bylo zadnej oferty.. nie tylko dla mnie - dla wszystkich z mojej klasy - na reke sami sobie szukalismy a przeciez " nie zostaniecie sami" :-/ mydlenie oczu..
Podejmowalem sie roznych prac nawet 3-4 dniowych remontow kuchni czy pokoju by miec te 300-400zł dla siebie :-/

Jachimek to o czym ja pisze pieknie ujał słowami .:

Cytat:

aż się w łeb strzelić chce, na myśl o kraju gdzie absolwent filozofii sprzedaje chipsy...
Absolwentka UJ dzielnie wylewa pot w salonie piekności robiąc klientkom tipsy..
(...)
do roboty masz chęć i języków znasz pięć więc będziesz w banku czyścić toalety...
(...)
Zakuwałes pięć lat, chciałes podbijać świat i nawet niczego sobie miałes wyniki..
Teraz świat ma to gdzieś dostałeś dyplom i cześć - znikome szanse by zostać Janem Kulczykiem...

I takie sa polskie realia nie oszukujmy się..
Robiłem szkołe budowlaną tylko dlatego, że liczyłem iż będzie to miało sens..
A teraz w tv pieprza o tym jak to brakuje budowlańców i jakie jest na nich zapotrzebowanie to tak na prawde nie ma nic...
Mówią "Jest praca w budownictwie, dobra płaca..."- ja sie pytam gdzie ?
Dobra i godną płacą jest 800-1200zł po odliczeniu składek ?
Godną za wyprówanie sobie flaków ?

Teraz Dżyszla spójrz jak to się ma w większych miastach gdzie płaca jest niewiele wyższa a ceny mieszkań i zycia są b. wysokie..

Mam nadzieje, że coś zrozumiałeś z mojego "referatu"...
Kurde nawet na polski takich rozprawek dlugich nie pisalem :-D

*** Dodano o 14:38:38: *** (Autoscalanie)

aa jeszcze jeden przypadek, że "praca jest dla wszystkich"

W prasie lokalnej było ogłoszenie " przyjmę budowlańca, młody, bez nałogów, dobre zarobki, dowóz na miejsce pracy".

Rozmawiam sobie z facetem oferta na prawde ciekawa i gość sie pyta o doświadczenie w budownictwie...
To mu odpowiedziałem, że wraz praktyką to będzie 5 lat.
A on do mnie, że sszuka z min. 15 letnim doświadczeniem... xD

Teraz moje pytanie na ktore nie uzyskałem odp.

ma być młody czy z 15 letnim stażem pracy ?

bo jedno wyklucza drugie..

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 14:54:32 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 14:56:32 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Do rozmów audio/video - skaype jest. I tylko do tego go używam. A co do zasobożerności GG - a jak myślisz, po co dodali przycisk "wyczyść"? :-D To jest bardzo popularny problem w wielu programach doklejania tekstu do bardzo długiego tekstu i ponowne wyświetlenie tego. Co nie zmienia faktu, że faktycznie GG jest koszmarne pod tym względem. W ogóle to taki bałagan jest w kodach GG, że szkoda gadać. To tylko Cartall potrafi gorzej zaśmiecić kody swojego programu.

A co do reszty to tak się rozpisałeś, że... może w wolnej chwili poczytam :-) O ile dobrze pamiętam, to jeden post może mieć 64k tekstu (sformatowanego już do postaci HTML) :-) Ale może powiększyć ten limit? :lol:

*** Dodano o 14:56:32: *** (Autoscalanie)

A co do tego budowlańca - zdarzają się tacy. Zdarzają się też tacy, co gorsze warunki oferują, ale dadzą zatrudnienie bez problemu. (Coś o tym ostatnio też wiem). Cóż - poszukiwanie pracy, co do której człowiek nie bedzie miał zastrzeżeń to chyba tylko własna działalność.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 15:06:50
« Opcje

A co do reszty to tak się rozpisałeś, że... może w wolnej chwili poczytam :-) O ile dobrze pamiętam, to jeden post może mieć 64k tekstu (sformatowanego już do postaci HTML) :-) Ale może powiększyć ten limit? :lol:

Przypadek.. Tak jakos raz sie zdarzyło bym tyle napisal :-/

Cytat:

Cóż - poszukiwanie pracy, co do której człowiek nie bedzie miał zastrzeżeń to chyba tylko własna działalność.

Nie do końca.. Bo i tu biurokracja stanie na głowie by tylko człowiekowi zycie uprzykrzyć... :-/
A nie daj Bóg byś zaczął zarabiac "wiecej niż ci pozwola" :-/
To od razu kontrole i szukanie na upierdliwego jakis nieścisłości.. niemalże jak w rosji z ОАО НК ЮКОС :-/

zaś co do komunikatorów...
U mnie jest ich tyle, że... :-)
Jeden do wideorozmow, jeden do rozmow z ludzmi z gg , jeden do rozmow glosowych bla bla bla xD
A "wyczyść" w gg nie daje dobrego efektu..
Program i tak po jakims czasie zaczyna sie "wieszać" :-/
I trzeba go resetować.. Niby nic nie ksoztuje te kilka sekund na wyl. programu i wlaczenie od nowa.. ale zawsze to jakas niedogodnosc.. I nikt tego chyba nie przebije :-/
I najbardziej wnerwiajaca rzecz w gg - wszystkie serwery umrą - ale serwery reklam nie.. ;/ ( czyzby dodatkowe zasilanie/serwery ? ) bo chyba skonczyla sie era "pbuierania reklam" przez gg na dysk twardy i wyswietlanie ich z dysku ;>

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 15:14:36
« Opcje

Mnie się tam nie wiesza - widać jedynie kłopot w odświeżaniu treści po ok. 4h ciągłej rozmowy (w przeliczeniu jakieś 2000 wypowiedzi). U mnie tam GG nigdy reklam nie pobierało (o wyświetlaniu nie wspominając) ;-)

A z pracą - no to wychodzi że nie ma żadnej pracy nigdzie. Tylko czy jeśli wody w studni jest mało warto na wszystkie mówić, że żadna nie potrafi wypełnić beczkowozu, czy lepiej znaleźć te, z których da się wyciągnąć pełne wiadro! (chodzi tu o zakres skali do porównań - jeśli będzie przewymiarowana, jak jest w Twoim ujęciu, to nie będzie się w stanie wyłowić lepszych czy gorszych ofert).

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 15:27:30 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 15:35:18 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

ALe oferty są.,. Tak jak mówiłem..
Tylko pracodawca sam nie wie czego chce...
Warunki pracy były na prawde swietne mozliwe zarobki były w granicy 2500zł do 3500zł, zakwaterwoanie w okolicach wrocławia pokrywa pracodwaca (hotel robotniczy)o ile dobrze pamietam miala to byc praca przy budowie kolejnej galerii we wrocku...
Ale co z tego skoro facet chce beznalogowego czlowieka z min. 15 letnim stazem.. W ogoloszneiu pisze "mlody, bez nalogow" itp pierdoły, przez telefon co innego..
Rozumiem, ze pracodawca ma jakies wymagania ale nie moze wymagac tego by pracownik mial ~25 lat i 10 letnie doswiadczenie zawodowe byl super hiper murarzem/tynkarzem/tapeciarzem itd :-/
To nie realne..
A "budowlancystarej daty" wiadomo jacy są...
Pracowałemz takimi na budowie odpitalając 70% roboty za nich :-/
Kiedy ja wymurwalem 10/12 m2 to oni zrobil w ciagu dnia do 4 m2 :-/ dniówka taka sama..
Gdzie tu sens ?
Taljest na wiekszosci budów.. :-/
Zaś firma mojego ojca pracowała na budowie (jako podwykonawca) gdzie ojciec dziennie wyciągał 15 m2 i dniówke miał 80-100zł Ale mało kto na to się godzi bo wiadmo, że to nie pracodawca ustala kwote jaka ci wyplaci tylko tylko podwykonawca...
Praca na tip top - pion i kąty idealne i pieniądze odpowiednie za to...
A w wiekszosci rpzypadków idzisz, dostajesz Xzł na godzine i masz zrobić IDELANIE a przy tym dniówke miec w granicach 30-40zł

W tym temacie jest jeszcze wieksza paranoja niz w służbie zdrowia :-/

W budownictwie pracodawca chce .:
- beznalogowego pracownika
- sumiennego, dyspozycyjnego
- najlepiej fachowca
- najlepiej aby był mlody
- najlepiej jakby miał 10 lat stazu
- najlepiej wykonujacy swoja robote
- najlepiej jakby mu mozna bylo placic 500zl w miesiacu..

Powoli zaczynam żałować, że wybrałem budownictwo jako swoją przyszłość.. :-/
Ale z drugiej strony wybrałbym co innego to bym sie ścierał w jakims hiper/super markecie za psi pieniadz, policji anrazajac zycie iz drowie dostajac 1500zł, sluzbie zdrwoia dostajac tez 1500zł i pracujac 48 godzin bez przerwy, na poczcie podbijajac stempelki za 600zł :-/

Powoli dochodze do wniosku, ze polacy to najwieksi murzyni świata :-/
Na obczyznie traktowani są jako " ci co za psi pieniadz beda robic fachową robotę"...
Z tą różnica, że ten psi pieniądz w każdym innym kraju to ok 5000-6000zł a nie 500-600zł jak to ma miejsce w polsce :-/

*** Dodano o 15:35:18: *** (Autoscalanie)

ni eliczac pogotowia i policji oraz straży poz/miejskiej - to pracowałem w wiekszości wymienionych miejscach pracy :-/

Nawet w durnym tesco rozkladajac towar na półkach za 350zł ( ewentualnie 650zł jak robiłem cały miesiąc nocki) xD

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 15:52:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 15:56:39 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

To co się pisze, a co się chce to zawsze dwie różne bajki. Było kiedyś ogłoszenie o najęciu informatyka... Przyszło parę osób:
- "bo ja mogę wszystko robić"
- "...ale syn w domu ma komputer, a ja się szybko uczę"
- "bo w UP wisiało"

Więc to działa w obie strony ;-)

*** Dodano o 15:53:53: *** (Autoscalanie)

Cytat:

Z tą różnica, że ten psi pieniądz w każdym innym kraju to ok 5000-6000zł

Rozbawiłeś mnie :-D no chyba, że znasz moze te 4-5 krajów spośród ponad 100 :-D I nie przeliczaj zarobków na nasze, lecz na warunki :-) Prosty przykład - UK - to, co u nas kupi się za 1 zł, tam kosztuje 1£; najniższa stawka - 5,46£ (jeśli dobrze pamiętam), więc też jak u nas prawie. I jedyny syk był dla Polaków taki, że odłożyć mogli 4x szybciej taką samą liczbę złotówek. Ale dla Brytyjczyka co by to znaczyło?

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 15:57:22 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 kwietnia 2008, 16:00:26 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Jeszcze odnosnie mieszkań dodam tylko tyle, że na zachodzie też tak łątwo nie jest i ludzie biora kredyty, żeby nie było, że uważam iż mają lepiej..
Tylko Chodzi mi o to, że bardziej się opłaca jechac na 2-3 lata do takich niemiec i zarobić pieniądze po czym kupić mieszkanie w polsce, niż zaciagać kredyt hipotetyczny na 30-40 lat i dopóki się go nie spłaci - życ w strachu, że bank zakosi nam mieszkanie bo stracimy prace, bo nie bedziemy w stanie tego kredytu splacic.. :-/

(uprzedzam tyko fkaty jka by ktos mi chcial zarzucic, ze mlodziesz w niemczech zy stanach ma lepiej niz mlodziez w polsce... Co nie zmienia faktu, ze becikowe w niemczech rowna sie 67% dochodów obu malzonkow ( co srednio daje 7000zł czyli 1,8tys. euro) i jest wypłacane co miesiąc a nie jak w polsce 1000zl jeden raz na jedno dziecko...
I tu mlode malzenstwa/mldozi rodzice maja na prawde o milion razy lepiej.. )

*** Dodano o 16:00:26: *** (Autoscalanie)

dżyszla ale ja własnie pisałem po przeliczeniu na ansze...

tak ja to ma miejsca w naszych realiach..
Mlody czlowiek wyjezdza, zarabia tam kase i odklada, zywiac sie konserwami i mieszkajac w hotelu robotniczym, po czym przyjezdza do polski i zyje jak pan ;-)

O to mi tylko chodziło :-)

Wiemjakie sa warunki tam a jakie tu - tam wiecejz arabiasz ale i wiecej wydajesz..
A unas zarabiasz malo a wydajesz 2x tyle ile zarabiasz bo inaczej nie przezyjesz...

Wypowiedź dodana: 3 kwietnia 2008, 16:06:36
« Opcje

Tomek daj maila na priva.

___

Idź do strony:« Poprzednia12345...332333334335336337338339340341...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek