Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...333334335336337338339340341342...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 401 - 8 425 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 11:36:48
« Opcje

eeeeeeee

to jest juz lekko przegiete nie sadzicie ??

http://youtube.com/watch?v=P-B4sjUve3E :-/ :-/

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 11:36:49

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 14:31:55
« Opcje

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (87.105.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 16:41:24 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 kwietnia 2008, 16:42:55 po raz 1-wszy przez: animek3
« Opcje

AQQ mi nie działa... Forum IDG mi nie działa... GG mi nie działa... :-/

*** Dodano o 16:42:55: *** (Autoscalanie)

Muzyki na wrzuta.pl też nie chce mi wczytywać :-D
Co się dzieje? ;-)

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 16:57:02 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 kwietnia 2008, 16:58:52 po raz 1-wszy przez: repylek
« Opcje

Forum IDG mi nie działa... GG mi nie działa... :-[

postarszyłem... wszystko działa

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 17:05:35
« Opcje

AQQ mi nie działa... Forum IDG mi nie działa... GG mi nie działa... :-/

*** Dodano o 16:42:55: *** (Autoscalanie)

Muzyki na wrzuta.pl też nie chce mi wczytywać :-D
Co się dzieje? ;-)

a Dżyszla-Forum działa zawsze :-D

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 4 kwietnia 2008, 17:19:56 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 kwietnia 2008, 17:35:11 po raz 1-wszy przez: repylek
« Opcje

cyt. 'a Dżyszla-Forum działa zawsze'
z wyjątkiem systuacji ... kiedy nie działa :-D
Dav, patrz fotka wyżej! :lol:

edit:
http://wiadomosci.wp.pl/gid,9821854,img,9821863,kat,0,galeriazdjecie.html?G%5Bpage%5D=19&ticaid=15a71

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 09:29:38
« Opcje

Nie wiecie, jak w pętli wywoływać opcję "Napraw" dla połączenia internetowego? Bo mnie normalnie szlag trafia, jak co minutę połączenie się zrywa :-[ Ludzie internety sprzedają a pojęcia nie mają o utrzymaniu tego :-[ Jakbym płacił za to, to bym chyba 10x tyle wydawał na telefony do nich...

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony Quad Kopiuj nick (62.69.207.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 09:37:19
« Opcje

a dlaczego połączenie zrywa? Komenda napraw restartuje tylko kartę sieciową i odświeża adres sieciowy. Wiec trzeba poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 10:07:54
« Opcje

Przyczyna jest prosta - niekompetencja osób, które budowały infrastrukturę. Dzieje się tak popołudniami i w weekendy :-)
Dla inforacji - DNS który funkcjonuje w sieci nie funkcjonuje :-) (znaczy się przypisuje adresy, z których i tak się nie da korzystać ze względu na filtrowanie ruchu po sparowanych IP-MAC) Paranoja!

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.15.4.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 10:48:38
Za tą wypowiedź przyznano użytkownikowi punkt pożyteczności
« Opcje

Polecenie napraw wykonuje kolejno:

arp -d *
nbtstat -R
ipconfig /flushdns
nbtstat -RR
ipconfig /registerdns

Konrad

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 10:51:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 10:57:14 po raz 1-wszy przez: knrdk
« Opcje

Aby zrobić to w pętli, można więc napisać sobie plik wsadowy z tymi poleceniami, nazwać go np. napraw.bat i na końcu wywoływać uruchomienie tego pliku.

Dlaczego autoscalanie nie zadziałało ? :-|

Konrad

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 10:58:22 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 11:54:03 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Dzięki :-) Bo naprawdę wkurza takie statystyki (bez ręcznego resetowania):

Statystyka badania ping dla 192.168.3.1:
Pakiety: Wysłane = 812, Odebrane = 666, Utracone = 146 (17% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 3 ms, Maksimum = 1483 ms, Czas średni = 8 ms

192.168.3.1 to oczywiście brama

*** Dodano o 11:07:34: *** (Autoscalanie)

Samo arp -d * w moim przypadku wystarcza. :-)

*** Dodano o 11:13:51: *** (Autoscalanie)

Dlaczego autoscalanie nie zadziałało ? :-|

IP Ci się zmienił.

*** Dodano o 11:15:34: *** (Autoscalanie)

Nie ma to jak użyteczny program w 5 sekund :-D:

repeat
ShellExecute(0,'','arp','-d *','',SW_HIDE);
Sleep(2000);
until False;

I efekty:

Statystyka badania ping dla 192.168.3.1:
Pakiety: Wysłane = 2119, Odebrane = 2116, Utracone = 3 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 3 ms, Maksimum = 83 ms, Czas średni = 7 ms

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 13:21:40
« Opcje

czy to nie jest paranoja ??

w jakis dziwny sposób odpiął/wyłamał się kawałek kabla w włączniku światła... (zdarza sie zwłaszcza gdy isntalacja ma ponad 25 lat)

Przystapiłem do wymiany/naprawy.
Wyłązyłem prąd w mieszkaniu ( licznik mam na klatce w skrzynce zamkniętej na kłódke i wyłączyłem korki).
Prądu nie ma, aby sie upewnic sprawdzilem czy tv dziala czy nie..
Wykrecilem wlacznik swiatla w przedpokoju, przystapilem do naprawy, chwycilem kabel (nie za izolacje ) - jak mnie p... trzepło... to myślałem że jajko zniose :-/
Nie było to 220v o takim natezeniu jak normalnie ale na tyle silne by mnie zszokowało i zabolało :-/

To chyba nie jest normalne prawda ?? :-/

(kiedyś przy wymianie zyrandola tez była podobna sytuacja ale jakoś mniej mnie bolało :-/ )

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 14:06:32
« Opcje

Kubica na PP :-)

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.97.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 14:10:20 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 14:11:00 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Kubica startuje z pole position :-D :piwo:

*** Dodano o 14:11:00: *** (Autoscalanie)

tak to jest jak sie strony nie odswiezy ;-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 14:11:23 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 14:12:33 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Vayshan, a na pewno właściwy obwód wyłączyłeś? Poza tym takie rzeczy sprawdza się zawsze w punkcie pracy, a nie gdzieś tam... I dokonuje się tego albo neonówką albo woltomierzem. Napięcie może pochodzić np. z urządzeń zawierających silnik bądź nawet zasilacza komputerowego! Szczególnie w krótkim czasie po wyłączeniu. Zależy, w ktorym momencie też to wyłączenie nastąpiło.

A rozumiem, że nie masz zabezpieczenia różnicowoprądowego?

*** Dodano o 14:12:33: *** (Autoscalanie)

Soul - ja myślałem o wprowadzeniu takiej opcji jak informowanie o pojawieniu się nowych wypowiedzi w trakcie publikacji, ale trochę nie wiem, jak to realizować, aby użytkownik nie utracił swojej wypowiedzi.

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.97.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 14:22:00
« Opcje

Soul - ja myślałem o wprowadzeniu takiej opcji jak informowanie o pojawieniu się nowych wypowiedzi w trakcie publikacji, ale trochę nie wiem, jak to realizować, aby użytkownik nie utracił swojej wypowiedzi.

Zostaw. Tak jest weselej. Poza tym jest opcja usuń, jakby ktoś się bardzo zawstydził tym, co napisał ;-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 14:28:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 14:31:51 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Vayshan, a na pewno właściwy obwód wyłączyłeś? Poza tym takie rzeczy sprawdza się zawsze w punkcie pracy, a nie gdzieś tam... I dokonuje się tego albo neonówką albo woltomierzem. Napięcie może pochodzić np. z urządzeń zawierających silnik bądź nawet zasilacza komputerowego! Szczególnie w krótkim czasie po wyłączeniu. Zależy, w ktorym momencie też to wyłączenie nastąpiło.

A rozumiem, że nie masz zabezpieczenia różnicowoprądowego?

Dzyszla u mnie są 3korki...

Jeden który zawsze wybija się po właczeniu go.. (nie wiem ocb ale nie działa i chyba tak ma byc bo w sasiada liczniku jest tak samo), drugi (środkowy) który odcina prąd w mieszkaniu i trzeci na którym jest plomba wiec go nie ruszam...

Zawsze wyłączam ten środkowy (jak wszyscy) a co za tym idzie - prąd w całym mieszkaniu gaśnie.
Nie mam zadnych maszyn/zasilaczy (poza komputerowym ale lostwe na noc wylaczam a rano przed naprawa włącznika nie włączałem kompa) w domu ani nic, jedyne co w tym czasie bylo wlaczone to tv, ktory sie wylaczyl ( jak i cala alektrycznosc ktora byla w domu).
Nie mam woltomierza niestety..
Ale mam próbnik ( taki śrobokret z zarowka) który nawet gdy pradu nie ma przez 2godziny ( jezeli wylacze w skrzynce) to i tak swieci..
Natomiast nie swieci gdy elektorwnia wylaczy prad w bloku ( w skrzyni zasilajacej przy klatce).
Nie wymagaj tutaj ajkis hiper zabezpieczen itp rzeczy.. ta isntalacja ma 25 lat i sa to zwykle kable aluminiowe xD
Przyjemnie by było aby w koncu zrobili remont jakis i mozna by bylo sobie w mieszkaniu miedziana instalacje zalozyc ale...
Wiadomo jak tojest w naszym kraju.. Dopoki nie wdyarzy sie tragedia to nikt nic nie zmieni..
W moim mieskzaniu juz isntalacja 2 razy z niewiadomych powdow sie spalila (nie cala)... Wynmienili na taka sama jaka byla xD

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 15:08:35 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 15:10:04 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

odniosnie ostatnio poruszanego tematu mieszkań...

mieszkanie 10minut od centrum warszawy dobra okolica itp i jego koszt widoczne sa na górze..

Przypominam, że zarobki w polsce jakie sa - każdy wie a w większych miastach sa niewiele wyższe niż w pozostałych miastach...
Pytanie - jakie szanse na naprawde dobry start ma młody człowiek w tym kraju nie posiadający bogatych rodzicow/wujkow/petrokasy itp ?? :-/

AvatarZarejestrowany, zwieszony De_sant Kopiuj nick (91.15.223.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 15:27:01
« Opcje

czesc

Przepraszam Dzyszla za zamieszanie z ta Tibia
od jakiegos czasu bylem odciety od netu - kable jakies padly w mojej okolicy - mam od 4 dni jakies zastepcze lacze ( download spada czasem do 20kbps )
od wtorku prawdopodobnie bede znowu z tydzien bez neta ( maja mi dac jakies ludzkie lacze - nowe dane dostepowe maja przyslac poczta )
jeszcze raz przepraszam z zamieszanie

Pozdrawiam Wszystkich

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 16:09:40 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 16:10:03 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

De_sant - mnie nie masz co przepraszać :-) Przecież nic się nie dzieje :-)

Vayshan, Wniosek - ktoś Ci kradnie prąd :-) I choć to możliwe, to bardziej prawdopodobne jest to, że ktoś nie ma uziemiania i jest przebicie do zera, w związku z czym tak naprawdę przewód PEN jest cały czas pod napięciem, o zgrozo! Powinieneś natychmiast zgłosić ten fakt do elektryka, bo instalacja grozi nie tylko porażeniem ale i pożarem! No chyba, że jednak masz dwa obwody niezależne ;-) (ten 3 bezpiecznik nie daje spokoju).
A, i zakładam, że nie ma uziemienia :-)

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 17:25:42 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 17:32:40 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

nikt pradu nie kradnie bo byłoby tpo widać po rachunkach a te sa na prawde niskie (od lat w sumie stale )

3ci bezpiecznik ma plombe :-P Więc chyba chodziło ci o 1szy...
Ten który po włączeniu - odrazu wybija...
Wiesz - z jakies 23-25 lat temu jak mieszkal tu moj wujek z rodzicami to wybuchł telewizor, poszla isntalacja elektryczna, antena tv w budynku itd...
Mozliwe ze to od tamtej pory jest tak zrobione :-/
Elektrycy chodza, zaglądaja do skrzynek (np jakies 3-4 m-ce temu) i nic nie mowia ani nic nie zmieniają wiec chyba jest tak jak p[owinno byc.. choć na tym sie nie znam...
Ale co wtedy gdy wezwe elektrykow a oni mi powiedza ze wsio jest ok i niepootrzebnie dupe im truje ?

Po tym jak w mieszkaniu spaliły sie 2 puszki (raz w pokoju, raz w przedpokoju) elektrycy tez nic nie mowili poza tym ze wyapdalo by calkowicie zmienic instalacje elektryczna w bloku :-/

Prąd jaki płynie w kablach chyba nie jest silny na tyle by zabic czy zrobic wieksza krzywde ale przyznam ze kopneło mnie dosyć boleśnie..
Ale gdyby bylo natezenie wyzsze to na pewno cos by działało w tym domu :-P

Przykladales kiedys jezyk do baterii ?
To co mnie kopnelo bylio mniej wiecej 5-8 razy mocniejsze jak przy baterii moze troche wiecej... zabolalo, odskoczylem i na tym koniec.. :-P

Wymiana instalacji na miedziana w mieszkaniu nie ma sensu gdy cala instalacja w bloku (wraz z licznikami) jest dosyc przestarzala prawda ??

*** Dodano o 17:30:34: *** (Autoscalanie)

aaa i ejsli ci chodzi o uziemienia - zadne gniazdko nie ma bolca... z tego co wiem to chyba powinny isc 3 kable w isntalacji tak ?
Są 2..
w calym mieszkanu... :-)

*** Dodano o 17:32:40: *** (Autoscalanie)

hmm w lazience ejst jedno gniazdoz bolcem.. ale czy to dziala czy tez jest zalozone dla picu - nie wiem :-P
ale czasem ( b. rzadko) wlaczenie pralki powoduje wybicie korkow :-D zwlaszcza gdy w tym samym czasie jst wlaczony piekarnik tv i komputer :-D

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 18:32:52 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 18:34:13 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

już bardziej banalnego pytania o milion nie widziałem...

A typiara wykorzytsla 2 koła ratunkowe w którym padło 47% głosów na odpowiedź B natomiast na pierwsżą bodajże 22 albo 12 % xD..

Ide o zakład że typiara zaraz zrezygnuje z gry..

To juz drugie tak banalne pytanie (po pytaniu skad pochodzi konan barbarzynca) za milion... Na ktore nie będzie odpowiedzi..

*** Dodano o 18:34:13: *** (Autoscalanie)

a nie mowilem...

xD pytania za 100zł sa trudniejsze niekiedy.. xD

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 18:34:23 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 5 kwietnia 2008, 18:35:36 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Nie - chodziło o ten 3ci. Choć pewnie to jest tylko zabezpieczenie przedlicznikowe.

Jeśli po wyłączeniu bezpiecznika coś Cię kopie to nie jest wszystko OK.

A może gdzieś jest najzwyklejsze przebicie - instalacja wygląda na przeciążoną, to może gdzieś się izolacje popaliły i chociażby przez beton następuje zwarcie do przewodu neutralnego. To jest niebezpieczne! (O tym, że też będzie potrafiło szybciej obrócić licznik przy wspólnym poborze z innym urządzeniem nie wspomnę).

"Prąd jaki płynie w kablach " - nie wiem, co przez to rozumiesz. Nawet jeśli kabel jest aluminiowy o przekroju 1mm² to jest on w stanie wytrzymać roboczo w okolicach 10A. Do zabicia może wystarczyć wartość 100-krotnie mniejsza! (standardowe zabezpieczenia przeciwporażeniowe nastawia się na 30mA). Cały knif, czemu jeszcze nikt nie zginął, polega na tym, że zarówno przebicie stwarza skuteczny opór, jak i opór jest pomiędzy naskórkiem oraz ew. ubraniem i wykladzinami/dywanami czy co tam masz w podłodze. Co jednak nie umniejsza faktu, że wystarczy deszczowa pogoda oraz zwiększona potliwość i tragedia gotowa.

Mnie już też nie raz kopnęło porządnie i to stojąc w kapciach o spodzie z 1,5cm gumy na drewnianym stoliku! Jakim cudem uziemiłem - nie wiem, ale trzepnęło.

Wymiana... Jeśli nie będzie konserwowanych i dokręcanych połączeń (aluminium lubi pływać) a poza tym całe mieszkanie ma chodzić na wyłącznie jednym obwodzie - to pewnie że nie ma sensu - będzie konieczność! Jeszcze góra 10-15 lat.

Nawet, jeśli instalacja jest dwuprzewodowa (bez wydzielonego przewodu PE), to takie urządzenia jak lodówki, kuchenki elektryczne, pralki, komputery powinny mimo wszystko być podłączone do gniazdka z bolcem, gdzie spina się go z zerem. Daje to nieco większe bezpieczeństwo.

U siebie w Opolu też niestety mam doprowadzane wyłącznie 2 przewody, jednakże wewnątrz instalację przerobiłem na trójprzewodową, gdzie przewód uziemiający jest zerowany dopiero na samym wejściu do mieszkania. Dzięki temu nawet, gdyby zchajcowało się zero, to wciąż nic z wymienionych urządzeń mnie nie pokopie.

To, że wybija to nic dziwnego jeśli jest to na jednym obwodzie. Podejrzewam, że zabezpieczenie jest góra 16A i mam nadzieję, że przy takim instalacja nawet jeśli aluminiowa to o przekroju 2,5mm². W przeciwnym wypadku ona się będzie po prostu palić najzwyczajniej w świecie aż dojdzie do pożaru! Żeby później nie było...

*** Dodano o 18:35:36: *** (Autoscalanie)

już bardziej banalnego pytania o milion nie widziałem...

A typiara wykorzytsla 2 koła ratunkowe w którym padło 47% głosów na odpowiedź B natomiast na pierwsżą bodajże 22 albo 12 % xD..

Ide o zakład że typiara zaraz zrezygnuje z gry..

Przecież cały ten teleturniej jest ustawiony.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 5 kwietnia 2008, 18:45:33
« Opcje

Dżyszla ale to chodzi tak ponad 25 lat !!

i było tu elektryków sporo podczas wymiany kabli po pożarze, podczas wymianny kabliw puszkach gdy sie "popsuło" itd.

A z tym prądem jaki płynał w kablach to chodziło mi o prąd po odłączeniu.
Że nie był silny itd.. wiem jak potrafi trzepnąć prąd gdy jest podłączony ( kiedyś gniazdko wyszarpnąłem niechcący i chąc je wsadzić... troche zabolało.. :-/)
Natomiast to co płyneło przy wymianie żyrandola i wczoraj było z dobre 300 razy mniej bolesne... :-P
Gdyby mi się gdzies topiły kable pod tynkiem to chyba bym to widział...
Nie mam tapet w pokoju tylko gips a kable sa dosyc plytko osadzone (po pozarze takz robili " fachowcy z elektrowni" )wiec jakas smuga czy cos chyba by została albo smród...

Jedynie puszki mi sie przepaliły kilka lat temu...

Z tego co mi mówi mama to p[rawdopodobnie ten 1szy "korek" któy wybija zartaz po włączeniu - dzieje się tak od pożaru jaki miał miejsce po wybuchu kineskopu od tv...
Tak więc może tu były 2 obwody ?

Idź do strony:« Poprzednia12345...333334335336337338339340341342...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek