Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...335336337338339340341342343344...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 451 - 8 475 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (127.0.0.*->83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 09:16:43
« Opcje

Vayshan, jakimi osiągnięciami możesz Ty się pochwalić nieudaczniku, że negujesz to, co udało się Robertowi?

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 09:16:44

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.133.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 09:56:29
« Opcje

Panowie, policzyć do 10 i kończyć ten flame! :-) Dobrze byłoby posłuchać tu jakiejś cywilizowanej dyskusji, wez wjeżdzania na siebie nawzajem.

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 16:00:35
« Opcje

Vayshan - to czemu Kubicy nie dasz jeździć a Małyszowi skakać, skoro Tobie sam udział dostarcza frajdy, a tym bardziej "z przyzwoitym skutkiem" - rozumiem, że w pierwszej 10 na świecie bywałeś? :-) Nie rozumiem naprawdę Twojej logiki w tej kwestii. Co innego gdybyś sam nie brał udziału, nie grał w warcaby, bo nie jesteś najlepszym na świecie... Patrzyłeś na to w ten sposób?

A co do samego Kubicy - to już ogólnie - ja mogę opisać co widziałem, a widziałem, że druga czerwień wyprzedziła go w sytuacji, w której ewidentnie leżało coś na torze i spowodowało uślizg bolidu Kubicy. Jak sam powiedział później - to były części z karoserii. Coś mu się wczepiło w oponę na dodatek i bał się, że ma ją rozciętą. I wcale nie zaprzeczam, że gdyby nie to to byłby drugi. Ale szybko stracił pozycję właśnie przez to... Tyle widziałem :-)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.100.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 18:37:53
« Opcje

Kupiłem za 140zł LG F900P. Niestety ma znacznie mniej wyrażny obraz, szczególnie widać to na czcionkach, niż mój poprzedni, F700P. Sprawdzałem wszystkie ustawienia, nic nie da się poprawić, można tylko pogorszyć. Ponadto obraz był wyregulowany tylko do pracy w 1024x768, wiec w takiej był używany. Widocznie w wyższej się nie dało ;-) Mogę go oddać, bo facet powiedział, że chętnie wystawi go jeszcze raz. I chyba tak zrobię, bo ten jest z 2003, a teraz na Allegro są takie same z January 2006, wiec mogą być lepsze.

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 19:15:06
« Opcje

To pomyśl o jakimś 20 - 22' - ja swojego Della 21' wziąłem za 300 PLN.

Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 20:09:59 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 kwietnia 2008, 20:12:03 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

na moim nieco starszym L1730B obraz jest pięknie ostry (nawet na RGB był świetny w porównaniu do wszelkich innych) choć ciemny. Siostrze kupiłem L1953TR-SF - obraz dużo jaśniejszy, choć przy połączeniu RGB nieco gorsza jakość, ale i karta słabiutka. Od czasu do czasu wymaga synchronizacji. Ale jak najbardziej bym polecił tą 19-tkę.

*** Dodano o 20:12:03: *** (Autoscalanie)

Wróć... My mówimy o CRT? Ups :-D

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 20:15:32
« Opcje

A o czymże by innym? :-D

Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 20:16:01
« Opcje

To CRT to miałem świetnego Philips'a 107T21 - tylko ten śmieszny pasek poziomy który się zaczął pojawiać...

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.100.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 22:13:55
« Opcje

Obawiam się, że technologia monitorów LCD jeszcze nie osiągnęła poziomu mojej akceptacji ;-) Chciałbym, żeby czarny był czarny i nie groziło mi wypalenie piksela. Smużenie musi być całkowicie wyeliminowane poza czułość mojego oka. Nie jestem pewien, jak dokladnie teraz te kwestie wyglądają.

Duszołap

Wypowiedź dodana: 7 kwietnia 2008, 22:55:35 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 kwietnia 2008, 22:57:51 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Mając już dobrych kilka lat opisywany monitor:
- Czarny jest czarnym - niestety tutaj niska jasność. Z kolei wyższa jasność na modelu 1953 powoduje, że czarny się "świeci" w nocy. Może też nieco równomierności rozświetlenia brakuje (tylko dwie lampy), ale przeszkadza to co najwyżej w panoramicznych filmach (na czarnym widać to podświetlenie wtedy)
- Wypalenie piksela - LG udziela gwarancji na każdy subpiksel do 3 miesięcy. Używając obu monitorów już kilka tysięcy godzin - żaden nie powstał (ten 1730 był wymieniany na nowości jeszcze).
- smużenie na 1730 (12ms) widać nieco podczas przewijania tekstu (ale prawie tylko czarny na białym lub odwrotnie; do reszty trzeba się mocno wpatrzeć aby stwierdzić). Zupełnie nie przeszkadza w grach czy filmach. na 1953 (2 albo 5ms - nie pamiętam teraz) jest niedostrzegalne.

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 05:47:03
« Opcje

Babi, Alvin i inni..., proszę o pomoc dla Olego (Web_Master) w sprawie PIT-a IFT-3.
Sam nie miałem z czymś podobnym do czynienia.
Może Babi wykona telefon do Nordei w Gdańsku i zapyta co ma dalej z tym robić obywatel innego państwa?
wątek:
http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=140955&hl=

Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 08:38:42
« Opcje

Haha, chcą podatek ściągać od Weba? :-) Jako, że obywatele innych państw inaczej rozliczają się z podatku od odsetek z lokat (tzw. podatek Belki) dostają właśnie w rozliczeniu ITF-3. Dokuemnt, który otrzymał ma charakter sprawozdania. Jeśli sie nie mylę, to należny podatek został już ściągnięty przez Bank (można sprawdzić po histori rachunku) i otrzymany przez Weba dokument nie wymaga od niego żadnych działań. Chyba, że przepisy podatkowe w jego kraju obligują do innych działań.

mgr inż. Dżyszla

Gość Web_Master Kopiuj nick (78.62.18.*)
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 11:04:55
« Opcje

Dzięki za wytłumaczenie, nie trzeba nigdzie dzwonić, sam zrobię to po prostu chciałem zapytać może mieliście z tym do czynienia. dzięki za wyjaśnienia Dżyszla.

Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 11:15:29
« Opcje

Ale głowy nie daję za to co napisałem, bo z tym formularzem styczności nie miałem. Jednakże wszelkie informacje oraz zawarte w nim pola na to wskazują :-) Z jakiś powodów banki mają obowiązek sporządzać takie zestawienia dla osób nie zamieszkujących na terenie kraju.

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 11:31:14
« Opcje

Jeśli chodzi o "podatek Belki" to jest tak jak powiedział Dżyszla - jest on ściągany i odprowadzany bezpośrednio przez bank i jego podstawa nie podlega sumowaniu z podstawą podatku PIT - tak więc wszystko co było do zrobienia zrobił bank a jeżeli nie zrobił to konsekwencje tego i tak obciążają bank a nie podatnika.

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 13:01:13 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 kwietnia 2008, 13:03:58 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Vayshan, jakimi osiągnięciami możesz Ty się pochwalić nieudaczniku

Bez urazy ale nieudacznika to sobie w rodzinie znajdz...

Vayshan - to czemu Kubicy nie dasz jeździć a Małyszowi skakać, skoro Tobie sam udział dostarcza frajdy, a tym bardziej "z przyzwoitym skutkiem"

Ty nadal nie rozumiesz...
Mi nie chodzi o to ze Kubica jezdzi a Malysz skacze, ale oto, ze robi się z nich niewiadomo kogo...
Byla ta cala malyszomania i mowilem to samo...
Sezon - dwa i nikt o tym nie ebdzie pamietac a z malysza zrobi sie nieudacznika i zacznie sie go usprawiedliwiac..
I to samo bedzie z Kubicą (czego mu nie zycze).. Może ten sezon ukonczy na 3ciej pozycji wszyscy zaczna sie cieszyc hurraoptymizm strzeli do glow zaraz zacznie sie budowac tor F1 ( juz nam z restza pewien "biznesmen" [bodajże Stan Tymiński] to obiecal kilkanascie lat temu przy wyborach prezydenckich ;] ) a to wszystko i tak minie...
małyszowi tez naobiecywano , miały byc skończnie itd i cale szczecie - nie powstały.. Bo byłyby to kolejne obiekty podobne do tych w wisle ktore by pewnie zaczeły popadac w ruine a nie tego nam trzeba w Polsce...

Robiło się "boga" z Małysza a teraz robi sie "boga" z Kubicy...
Powiedziałem - nie bede miał pretensji o ten hurraoptymizm jak Kubica ukonczy cały sezon na podium a nie kilka wyscigów...
Wtedy i ja kupie butelke przyzwoitego szampana i wypije "na czesc mistrza".

Cytat:

- rozumiem, że w pierwszej 10 na świecie bywałeś? :-)

Nie cieagnie mnie do hazardu.. A w warcaby nie znam zadnych swiatowych rozgrywek.

Cytat:

A co do samego Kubicy...

Moglo byc lepiej gdyby nie zaspał na starcie.

temat wyczerpany.

--------------------------------------

Na stronie Nikona nie moge znalezc zadnych filtrów do obiektywów :-|
Ta strona jest fatalna z wielu innych względów.
Nawet jeśli gdzieś te filtry są, bądź obiektywy, to nie pisze do jakiego modelu pasują co cholernie utrudnia..
Nie ma informacji o tym, czy nawet jeśli już ten obiektyw będzie mi pasować do korpusu to czy będzie działać AF (niektóre obiektywy tak właśnie mają, że AF za cholere nie chce działac mimo, że obiektyw pasi).
No i teraz jeszcze takie pytanie - czy po załozeniu jakiegoś filtra, bądź osłony będzie działać AF ?? (albo co ma wpływ na to, że ten AF nie będzie działac (w sensie ze nie będzie mógł złapac ostrości..)
Wujaszek ma osłone przeciwsłoneczną i AF mu się gubi i nie łapie ostrości ( w canonie ).
A na allegro coś mało rzeczy widze do D40 :-/

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (127.0.0.*->83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 13:13:34
« Opcje

Jak chcesz obrażać to obrażaj mnie, nie moją rodzinę pajacu!
Dalej piszesz bzdury i negujesz wynik wieloletniej ciężkiej pracy tego czy innego sportowca.
Kolejny raz powtrórzę - czym ty się możesz pochwalić?

Zarejestrowany, zwieszony _Robbie_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.248.11.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 13:24:04
« Opcje

Ok Vayshan, czyli twierdzisz, ze sportowcow nie nalezy doceniac? Twierdzisz, ze to ich wina, ze ludzie im kibicuja? Czym Malysz czy Kubica zawinili? Ze nie zyja wiecznie? Nie da sie utrzymac na szczycie przez 20 lat. Malysz i tak utrzymal sie dluzej niz wszyscy inni przed nim. Mimo to - dla ciebie to nie wystarczy. Tak wiec zapytam - czego ty wogole chcesz?

Robbie

Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 13:30:55 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 kwietnia 2008, 13:31:14 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Jak chcesz obrażać to obrażaj mnie, nie moją rodzinę pajacu!

jak chcesz obrazac to obrazaj rodzine nie mnie ;]
Tak wiec zastosuj sie do tego co napisalem apre postow wyzej...
Owocnych poszukiwań ;* :-)

Temat kubicy i malysza uznalem za wyczerpany wiec nie bede odpowiadac - wyrazilem wszystko co chcialem wyrazic - nie umeicie tego odnalezc czy odczytac - wasz problem.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.89.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 13:58:47
« Opcje

Panowie, jak widzę bezsensownie zapamiętaliście się w wymianie grzeczności...

Pamiętajcie proszę, że dla Mr. V istnieje w sporcie tylko i wyłącznie jego religia oraz osoby z nią związane zaś całą reszta sportowców są to ni mniej ni więcej tylko bezpodstawnie żądne sławy pajace nie wiadomo dlaczego odbierające kasę należną tylko i wyłącznie kopaczom :lol:

Tak więc, czy będzie to Małysz, czy będzie to Kubica - choćby zdobył więcej tytułów Mistrza Świata więcej aniżeli Shumi - to i tak dla Mr V byli, są i będą jedynie błaznami, komediantami, bezproduktywnie marnującycmi czas ku absolutnie niezrozumiałej uciesze i - o zgrozo! - fascynacji bandy gamoni nie potrafiących docenić jedynych i niepowtarzalnych wartości RELIGII....

Tak więc, nie obrażajcie Jego uczuć religijnych bo jeszcze się zostaniecie o to oskarżeni przed sądem!

Wszak religia jest religią :-D

Czyż nie? :lol:

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.15.4.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 14:23:11
« Opcje

Cytat:

Sezon - dwa i nikt o tym nie ebdzie pamietac a z malysza zrobi sie nieudacznika i zacznie sie go usprawiedliwiac..

W sezonie 1995/1996 Małysz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, a w generalnej klasyfikacji zajął bardzo dobre 7 miejsce, następne lata były dla niego trudne, zajmował miejsca pod koniec stawki. Następnie w sezonie 2000/2001 zwyciężył z ogromną przewagą w turnieju czterech skoczni, i przez trzy kolejne sezony był najlepszy. Swoje ostatnie zwycięstwo odniósł w roku 2007, więc 11 lat po swoim pierwszym triumfie. Więc nie pisz że skakał dobrze przez sezon, czy dwa.

Co do obiektywów to żeby działał ci AF to muszą mieć wbudowany silnik (bo korpus D40/D40X/D60 nie ma). Obiektywy z wbudowanym silnikiem działają szybciej, ciszej ale są też znacznie droższe od wersji bez.
Filtr nie przepuszcza 100% padającego wiatła, więc AF może działać trochę gorzej, oczywiście im lepszy filtr tym przepuszcza więcej światła. W słoneczny dzień nie powinno być zauważalnej różnicy.

Cytat:

A w warcaby nie znam żadnych światowych rozgrywek.

Za to na pewno są mistrzostwa Europy. Życzę powodzenia ...

----

Załóżmy że mamy adres sieciowy klasy C i dzielimy go na podsieci za pomocą maski /27. Czy maksymalna liczba podsieci będzie wynosiła 8 czy 6 ? Ogólniej mówiąc będzie to 2^n czy (2^n)-2 gdzie n oznacza liczbę bitów dla zaadresowania podsieci. Pytam bo mam na ten temat sprzeczne informacje.
Wydaje mi się że będzie to chyba jest 2^n, bo w innym przypadku bez sensu byłoby stosowanie maski 255.255.255.128 dla adresu klasy C :-/

Konrad

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 14:46:14
« Opcje

Ten fragment doprowadził mnie do łez

cyt. ' "Użyte przez Pana Olejnika sformułowania są skandaliczne i przekraczają wszelkie dopuszczalne normy" - odpowiada na to związek. W reakcji na publikację, w której pojawiły się "pomówienia naruszające dobre imię PZPN", związek postanowił skierować do sądu wniosek przeciw prokuratorowi.'
za:
http://www.dziennik.pl/sport/article150897/PZPN_pozywa_za_pilkarska_mafie.html

Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 14:54:51 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 kwietnia 2008, 14:56:13 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Co do obiektywów to żeby działał ci AF to muszą mieć wbudowany silnik (bo korpus D40/D40X/D60 nie ma). Obiektywy z wbudowanym silnikiem działają szybciej, ciszej ale są też znacznie droższe od wersji bez.

O tym nie pomyslalem :-/
Myslalem ze AF mam w korpusie a nie w obiektywie...

Cytat:

Filtr nie przepuszcza 100% padającego wiatła, więc AF może działać trochę gorzej, oczywiście im lepszy filtr tym przepuszcza więcej światła. W słoneczny dzień nie powinno być zauważalnej różnicy.

Ale to troche bez sensu, ze oslona przeciwsloneczna ktora ma za zadanie wyeliminowac np refleksy swiatla wplynie negatywnie na AF :-/

Alvin jestes moim idolem

;-)

------

Złamałem zęba :-|
No w..... jeża... :-[

Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 15:15:20
« Opcje

Słuchajcie, jakbym zniknął dziś na dłużej, to słuchajcie wiadomości... Nie ma to jak nie mieć alibi :-|

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 kwietnia 2008, 15:17:05
« Opcje

Cytat:

Myslalem ze AF mam w korpusie a nie w obiektywie...

W korpusie masz czujnik AF, a w obiektywie silnik. Inne lustrzanki mają silnik w korpusie, i nie występuje taki problem z kompatybilnością obiektywów.

Konrad

Idź do strony:« Poprzednia12345...335336337338339340341342343344...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek