Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...356357358359360361362363364365...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 8 976 - 9 000 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 14:14:18
« Opcje

[...] aczkolwiek zastrzegam, że jest to lista rozróżniająca jednocześnie przeglądarkę i system (a w zasadzie - identyfikację, tzw. User Agent), [...]

To w takim razie spytam: ta Opera 9.5 to z Linuksa, czy z Windowsa jest nabita? :->

Stasiek

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 14:14:19

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 14:28:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 1 czerwca 2008, 14:43:23 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Dla Forum: Opera/9.50 (X11; Linux i686; U; en)

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 14:35:18
« Opcje

Dla Forum: toż to dokładnie mój User Agent :-D

A co jeszcze zauważyłem w statystykach to, że moje IP króluje w statystykach strony:
194.29.137.41 (Politechnika Warszawska)

Stasiek

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 15:29:03
« Opcje

no pięknie TVN dokopał politykom aż 3:1 :-D
Przegrywając do 52 minuty 0:1 (30 minut połowa) :-D

fajnie, że jest taka akcja i ze dzieciaki dostana sprzet medyczny w tym karetki :-)
Smuci jedynie to, że aby szpitale mogły sobie pzowolić na zakup takich karetek specjalistycznych, potrzeba robić masowe imprezy i zbierać dla nich pieniądze...
To powinno się chyba zmienic..

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 16:42:58
« Opcje

A ja oglądam reklamy i w głowę zachodzę, w jaki sposób zmywarka może zaoszczędzić energię względem mycia naczyń ręcznie? I nie potrafię tego wyjaśnić logicznie... Ktoś może wie, o co chodzi?

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany, zwieszony knrdk Mężczyzna Kopiuj nick (83.18.60.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 17:11:39
« Opcje

Może dlatego że naczynia myję się ciepłą wodą ? Mniej zużytej wody = mniej energii potrzebnej na jej ogrzanie.

Konrad

Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 17:11:51
« Opcje

http://www.youtube.com/watch?v=yakaJK0wVBk

czyzby zapowiadał się nowy hit na lato ? :-D
Może by tak na eurowizje go wysłać ?:D

" powiedz powiedz mi... dzień dobry... uuuu " :-D

Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 17:39:39
« Opcje

Może dlatego że naczynia myję się ciepłą wodą ? Mniej zużytej wody = mniej energii potrzebnej na jej ogrzanie.

Hmm... no chyba jedyny argument... Ale i tak w wielu przypadkach podgrzanie elektryczne wody w zmywarce to więcej energii zużytej... Tyle tylko, że może chodzić o zużycie. Z drugiej strony zmywarki jeszcze dodatkowo suszą, na co też energia jest zużywana... Ale ciekawe, czy użytkownikowi się przeliczy elektrycznie podgrzewać wodę i suszyć...

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 18:49:15
« Opcje

Kto wierzy reklamom ;-)
Kto powiedział że reklamy mówią prawdę :->

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 1 czerwca 2008, 20:20:55
« Opcje
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 07:48:56
« Opcje

Zainspirowany opisami quadra z ostatnimi czasy taka mi myśl przyszła do głowy, a w zasadzie to zaczyna się sprawdzać:
gdyby można było zrozumieć logikę kobiet, nie lądując w psychiatryku....
W Analogii do pewnego kultowego serialu - czuję się jak Wolkanin wśród ludzi...

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.7.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 11:57:33 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 2 czerwca 2008, 11:58:47 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

czuję się jak Wolkanin wśród ludzi...

To chwytające za serce wyznanie bardzo temu przeczy :->

A w ogóle to witam wszystkich po weekendzie :-)

Duszołap

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (83.7.21.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 12:24:03
« Opcje

A ja oglądam reklamy i w głowę zachodzę, w jaki sposób zmywarka może zaoszczędzić energię względem mycia naczyń ręcznie? I nie potrafię tego wyjaśnić logicznie... Ktoś może wie, o co chodzi?

Nie oglądaj reklam ;-)
A poważnie: zmywarka obraca wielokrotnie tą samą wodą, poza tym może używać większej temperatury zamiast przepływu cieczy oraz używa bardziej agresywnych środków piorących.

A praktyka jak zwykle może wychodzić różnie, zależy jakiego programu używasz w zmywarce ile naczyń ładujesz, jaką masz zmywarkę, jak myjesz ręcznie jakiej czystości wyjściowej wymagasz, jakimi środkami itp.

W typowych rozwiązaniach zmywarka raczej wygrywa.

Gentoo Sem3+ 512MB DDR Ati RV350 SBLive Chieftec GPS-450AA-101A

Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 13:05:28
« Opcje
 Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (91.94.216.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 17:48:11
« Opcje

Ha, ha, wniosek przesiąść się na MacOS, tam Safari działa doskonale ;-)
A na poważnie jest to problem niedookreślenia jak ma się zachowywać środowiska. Zazwyczaj problemy wynikają na styku odpowiedzialności różnych producentów.
A jeszcze częściej (jak to ma ktoś w stopce) 95% błędów komputera ma przyczynę pomiędzy włosami a krzesłem :-D (patrz rozwiązanie problemu)
:kawa:

Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 18:54:55
« Opcje

Sza_ry, a ja tu się zgodzę, z MS. Bo tym razem to Safari robi coś po cichu nic nie mówiąc użytkownikowi (pobiera pliki z internetu), a Apple, na prośby naprawienia tego błędu odpowiada w stylu typowym dotychczas dla MS ("It's not a bug, it's a feature!").

Oczywiście, można zwalić na użytkownika ("a mógł nie wchodzić na niepewne strony"), ale zwykle o tym czy strona jest zaufana czy nie użytkownik przekonuje się po wejściu na nią, a wtedy już może mieć całą masę wirusów na pulpicie gotowych do przypadkowego odpalenia (jak np. przy kasowaniu Shift+del nie trafi w shift ;-) albo jak pomyśli, że ta ikonka np. Photoshopa to skrót do programu, a nie exe z wirusem...)

Rozwiązanie naprawdę powinno tu nadejść ze strony Apple:
1. zmienić zachowanie przeglądarki: monit przy pobieraniu,
a jeśli nie to:
2. dać opcję włącz/wyłącz monit, domyślnie wyświetlać,
a jeśli nie, to rozwiązaniem połowicznym byłoby:
3. ustawić domyślny folder pobierania w jakimś miejscu wyraźnie sugerującym, że to pliki z internetu (na pewno nie Pulpit)
gdyby windows miał taką opcję to bym jeszcze dodał, żeby zabrać prawa do wykonania wszystkim użytkownikom dla pobieranych plików ;-) ale nie ma (i tu można winić system :-D )

Stasiek

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.120.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2008, 21:36:22
« Opcje

A mnie od artykułu cofnęło po "specjaliści od spraw bezpieczeństwa w Microsoft" :-D
Good joke! :-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (83.7.5.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 08:15:05
« Opcje

To jest jedna z pierwszych czynności po zainstalowaniu przeglądarki; stworzenie folderu docelowego do zapisywania pików i zdecydowanie nie jest to pulpit ;-)
Można też dodać wymienione w tekście pytanie o cel.

MacOS ma domyślnie stworzony folder pobierania, dodatkowo jest on trochę pozabezpieczany przed przypadkowym użyciem.

Przy każdym wejściu na stronę niestety ściągamy na komputer całą masę śmiecia, niezależnie od przeglądarki.

I w końcu jeżeli klikasz w link ściągania aktualizacji to fajnie jak reszta robi się sama (oczywiście instalację trzeba potwierdzić hasłem). Choć jak dla mnie wygodniejsze jest działanie ff (w momencie pojawienia się pytania o zapis pliku plik już jest ściągany do tempa)

Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 11:01:04
« Opcje

To jest jedna z pierwszych czynności po zainstalowaniu przeglądarki; stworzenie folderu docelowego do zapisywania pików i zdecydowanie nie jest to pulpit ;-)
Można też dodać wymienione w tekście pytanie o cel.

MacOS ma domyślnie stworzony folder pobierania, dodatkowo jest on trochę pozabezpieczany przed przypadkowym użyciem.

OK, tylko z tekstu wnioskuję, że folderem domyślnym w Safari pod Windows jest Pulpit, a to nie każdy zmieni, a wtedy może zaistnieć podana sytuacja. A rozwiązanie w safari pod MacOSem jest, z tego co piszesz, bezpieczne. Winą Apple'a w tym wypadku jest niedostosowanie aplikacji do środowiska i powtarzanie w zaparte że to wcale nie jest problem z bezpieczeństwem.

Choć jak dla mnie wygodniejsze jest działanie ff (w momencie pojawienia się pytania o zapis pliku plik już jest ściągany do tempa)

Nie tylko ff tak ma. Każda przyzwoita przeglądarka tak robi.

Stasiek

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (83.7.5.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 11:56:25 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 3 czerwca 2008, 12:08:15 po raz 1-wszy przez: sza_ry
« Opcje

I zrobił się najdłuższy przeglądarkowy :-)
Bardzo rzadko używam Windows, ale zdaje się że pulpit jest to domyślnym folderem do zapisu w tym systemie. Safari przejmuje po prostu domyślne ustawienia systemu.

Jabłszka są robione dla ludzi którzy nie muszą się znać na komputerach. To oprogramowanie ma załatwiać takie sprawy. Maki zadają bardzo mało pytań, wykonują operacje domyślne. Pytają się o operacje na prawdę ważne jak wykonanie pliku ściągniętego z sieci (podając przy tym dostępne informacje). Przy czym robią to z czegoś w rodzaju piaskownicy (sandbox). Dopiero instalacja wymaga podania hasła i czasami zatwierdzenia licencji.

I tak to samo zachowanie przeglądarki w innych systemach jest bezpieczne (nie mówię że prawidłowe) a dla specjalistów Windows jest krytyczne (zalecenie deinstalacji).

Zmiana domyślnego zachowania (można to zrobić dwoma kliknięciami) załatwia sprawę w Windows ale wprowadza różne zachowania (tylko domyślne) dla tej samej przeglądarki na różnych OS.

*** Dodano o 12:08:15: *** (Autoscalanie)

Jeszcze tylko odpowiedź, dlaczego jabłuszka tak rzadko zadają pytania?
Zwykły użyszkodnik po dwóch idiotycznych pytaniach których zazwyczaj nie rozumie, trzeciego już nie przeczyta.
I wtedy może zatwierdzić np. pytanie format C: ? ;-)

Nie bronię Safari w Windows, pewnie jest bezpieczniejszą przeglądarką od IE dlatego że nie opłaca się wykorzystywać jej dziur (mało użytkowników).

:kawa:

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 15:24:24
« Opcje

Foldery foldery...

Cytat:

Wynika to bowiem z domyślnych ustawień przeglądarki w kwestii pobierania plików oraz sposobu obsługi przez Windows plików wykonywalnych

Ustawienia domyślne zawsze są beee, no może przeważnie.
Przecież folder "temp" też z perspektywy Windowsa jest diabelnie prosty do odszukania i uruchomienia złośliwego pliku exe.
Wszystko sprowadza się do użytkownika, jeśli wie co robi- krzywdy sobie nie zrobi na pewno. Ja sam potrafiłem ściągnąć złośliwy kod i go uruchomić, tak na zasadzie "ciekawe co się stanie"
Safari to program żywcem wyciągnięty z całego środowiska jakim jest MacOSX, tam takie różne działania mają sens, Safari współpracuje z finderem i wszystko się jakoś kupy trzyma. Safari na windows wygląda jak oaza na pustyni, dlatego cała przeglądarka została pozbawiona pwnych funkcji, np przeglądania PDF, bo to się opierało na innej aplikacji makowej.

Wracając do tematu, Safari próbuje działać tak jak w swoim natywnym środowisku i czasem to nie wychodzi.
Mimo wszytko jednak, można zrobić 2 rzeczy- ustalić za pomocą 2 kliknieć inny folder docelowy dla downloadu lub nie używać safari. Mimo że z tekstu wynika jasno- windows też nie jest bez winy bo traktuje pliki EXE tak a nie inaczej.

Mam safari jako 2 przeglądarkę i bardzo sobie chwalę. Szybka, prosta i nie wymaga godzin konfiguracji, jest lekka i w przeciwieństwie do niektórych przeglądarek wyświetla wszytko obojętnie w czym jest napisne. Ja nie mam problemów z ściąganiem plików, ba- skoro pacne "download" na jakiejś stronie to tego właśnie oczekuję- potwierdzenie jest przeważnie dla mnie zbędne.

Tak czy inaczej- safari na Maku tak czy inaczej jest lepsze :-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 16:18:32
« Opcje
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 17:10:44
« Opcje

NR 4 i numer 1 - genialne :-D

Strzał C.Ronaldo wg mnie przegrywa z dośrodkowaniem quaresmy ale też jest świetny :-D

Zarejestrowany, zwieszony kamassss Mężczyzna Kopiuj nick (83.1.81.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 17:18:51
« Opcje

8 i 6 wydają mi sie najfajniejsze. poza tym wszystkie dobre, ja niezrobiłbym zadnego z tych trikow

Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2008, 19:23:08
« Opcje

dlaczego ten p****lony winfast zamiast dodac czestotliwosc kanalu 647312500 która mu podaje - wpisuje zupełnie co innego urwa jego ***** mać :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

*** mnie dzisiaj trafi z tym wszystkim :-[

Idź do strony:« Poprzednia12345...356357358359360361362363364365...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek