Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...363364365366367368369370371372...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 9 151 - 9 175 z 10 858
AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.115.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 czerwca 2008, 22:22:44
« Opcje

Po co komu firefox skoro jest nowa Opera 9.50 ?

Pierwsze, co zrobiłem, to wgrałem poprzedni skin ;-)

Spróbowałem co nowa Operka potrafi. Nic ciekawego, standardowa ma słabą funkcjonalność i masę wodotrysków których nie potrzebuję. Drugie co zrobiłem to zakopałem Operę gdzieś za FX3 i Safari. Nie podchodzi mi. A najbardziej mi przeszkadza fatalna konfiguracja. Konfiguracja czegokolwiek, interface opcji wg mnie nie jest bardzo przejrzysty. Jest za to bardzo szybka ale i zasobnożerna. Safari jest szybsze i lżejsze więc i tu Operka przegrywa. Na razie ławka rezerwowych, po przesiadce na MacOSX nie omieszkam spróbować jeszcze raz.
Po co komu Opera skoro jest FX3? ;-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 17 czerwca 2008, 22:22:45

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.207.173.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 czerwca 2008, 22:25:32
« Opcje

U mnie tabbrowser preferences, tabhistory, mr tech local install i kilka innych nie działało. Nowe wersje części z nich znalazłem na stronach developerów, cześć zastąpiłem innymi, a TabHistory ręcznie dostosowałem do Fx3.
Gładkiego przejścia nie było, ale przerabiałem to już w trakcie zmiany 1,5=>2.

Zarejestrowany, zwieszony Vayshan Mężczyzna Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 czerwca 2008, 23:06:03 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 17 czerwca 2008, 23:07:03 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

Spróbowałem co nowa Operka potrafi. Nic ciekawego, standardowa ma słabą funkcjonalność i masę wodotrysków których nie potrzebuję. Drugie co zrobiłem to zakopałem Operę gdzieś za FX3 i Safari. Nie podchodzi mi. A najbardziej mi przeszkadza fatalna konfiguracja. Konfiguracja czegokolwiek, interface opcji wg mnie nie jest bardzo przejrzysty

-------------------------

Mimo, że "moja" opera ma błędy które wymieniłem kilka stron temu ( w większości wynikajace z mojej winy ) nie moge jej zarzucić nic.
Wodotryski fatalna konfiguracja ??
Zaisntaluj/włącz opere bo coś ci sie przeglądarki przy opisywaniu popieprzyły (może nie tą sprawdzałeś )

tyle w tym temacie xD

Co do problemów z operą na lapku - winowajcą był... "Boski" Norton problem polega na tym, że ten syf rpzy każdej instalcji/reinstalacji sytemu samoczynnie się instaluje :-/

i z żeraniem pamięci winą była przepełniona cache opery xD nie wiem jakim cudem ale uzbierało sie tego z dobre 200mb :-/

Vanitas vanitatum et omnia vanitas... KONTO ZAWIESZONE

Zarejestrowany, zwieszony kamassss Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 17 czerwca 2008, 23:34:42
« Opcje

Po co komu firefox skoro jest nowa Opera 9.50 ?

Pierwsze, co zrobiłem, to wgrałem poprzedni skin ;-)

ja tez. ;-) pierwotny był fatalny -mało przejrzysty itp.
przynajmniej najnowsza wersja jest znacznie szybsza od poprzedniej.

Wypowiedź dodana: 17 czerwca 2008, 23:39:54 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 17 czerwca 2008, 23:42:03 po raz 2-gi przez: Zonewelld
« Opcje

No ja wiem że najprościej wyśmiać.
Z tym, że przeglądarek miałem całe multum i na ich tle Opera wypada tak jak wypada.
Dla mnie konfiguracja np. interface'u jest beznadziejna. Funkcjonalność jest słaba, fajnie że jest mail- ale jest dość prosty, właściwie to już lepiej korzystać przez www. Klient Torrent, kolejny bajer którego nie chcę, bo jego funkcjonalność jest słabiutka, wigety? a co to do diabła Vista czy przeglądarka?! Tryb fullscreen rozbawił mnie do łez swoją mizernością, ciekawe jak mam nawigować między kartami i wpisywać adresy...
W tym wszystkim bardzo mi się podoba dopasowanie strony do szerokości, na starych komputerach z małymi monitorami przydatne, gesty myszy pozostawiam bez komentarza, bo nie znam nikogo kto się w tym połapie, cel szczytny, ale RadialContext spełnia to zadanie znacznie lepiej.
Dostała też Opera niezłego kopa, bo poprzednia wersja w moim odczuciu zajmowała wśród wszystkich moich 4 przeglądarek bezapelacyjne 4 miejsce, teraz jest znaaaacznie lepiej, szybciej!

Przy tym wszystkim żałośnie wypada "blokowanie reklam" przez Operę.
Prosty przykład i strona pierwsza z brzegu:
FX:

Opera- tu się musiałem naoglądać i !!!nasłuchać!!! durnej reklamy TP, gdybym przechodził przez to co rano to bym się załamał...

Nic do Opera Software nie mam, wręcz przeciwnie, miałem okazję spędzić z kilkoma osobami z zespołu trochę czasu. I wiedz Tomku, że oni sami przyznają że idea rozszerzeń w FX jest świetna, próba implementacji wigetów była takim właśnie zamiennikiem Firefoxowych rozszerzeń. Wiedzą też że Opera słabo radzi sobie z złożonymi dokumentami elektronicznymi, a polem do popisu dla ich oprogramowania już dawno przestał być rynek PC, a flagowym produktem i źródłem utrzymania staje się Opera Mobile.

Podoba Ci się Opera? Świetnie. Ale daruj sobie te kpiny, bo czasem nie dość że się mijasz z prawdą, to koloryzujesz.
Przeglądarki internetowej używam jako narzędzia na co dzień i dla mnie ma ona kolosalne znaczenie, do idei internetu a'la Opera mnie nie przekonasz bo za długo serfuje w tym sieciowym bagnie, żebym musiał rezygnować z wygód FX na rzecz codziennej reklamy TP...

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 12:32:57 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 18 czerwca 2008, 12:35:41 po raz 1-wszy przez: Vayshan
« Opcje

No ja wiem że najprościej wyśmiać.

No jasne zwłaszcza wtedy gdy czytam takie pierdoły jakie napisałeś.

Z tym, że przeglądarek miałem całe multum i na ich tle Opera wypada tak jak wypada.

Taaa zabugowane safari rulzzzzzzzzzzz the best of the best of the best of the best

Dla mnie konfiguracja np. interface'u jest beznadziejna.

to ją zmień ?

Funkcjonalność jest słaba, fajnie że jest mail- ale jest dość prosty, właściwie to już lepiej korzystać przez www.

W FF`ie jest tak rozbudowany klient poczty ze az trzeba thunderbirda ściagać

Klient Torrent, kolejny bajer którego nie chcę, bo jego funkcjonalność jest słabiutka

O kur... to go wyłącz.. :-/
W FF`ie oczywiscie isntaluejsz i jzu wszystko dziala ideolo tak jak chcesz

wigety? a co to do diabła Vista czy przeglądarka?!

Miliardy rozszerzeń (ff)? A co to do cholery przeglądarka czy klocki lego ?

Tryb fullscreen rozbawił mnie do łez swoją mizernością, ciekawe jak mam nawigować między kartami i wpisywać adresy...

To chcesz tryb fullscreen czy 1/10 fullscreen ?
Proponuję ustawić włącznik na "myślenie ON"

gesty myszy pozostawiam bez komentarza, bo nie znam nikogo kto się w tym połapie, cel szczytny, ale RadialContext spełnia to zadanie znacznie lepiej.

Gesty myszy - tak RC - nie
Znasz juz jedną osobę której zdarza się korzystać z gestów myszy ;]
Choć ogólnie od 2 m-cy mam to wyłączone bo jako tradycjonalista wole kliknac w dany przycisk niz machac mysza kolka kwadraty i trojkaty.

Przy tym wszystkim żałośnie wypada "blokowanie reklam" przez Operę.
Prosty przykład i strona pierwsza z brzegu:
FX:

Opera- tu się musiałem naoglądać i !!!nasłuchać!!! durnej reklamy TP, gdybym przechodził przez to co rano to bym się załamał...

Ja po prostu nie mam sił... megagigarotflLmaolol xD
Znajdź różnice.:

Cytat:

Tak jak wyżej napisałem - włącz myślenie, naucz się konfigurować urządzenie na którym pracujesz a później pisz...
Bo dyskusja z tobą to jak z fifomaniakiem uznającym wyższość crapowatej fify nad PES`em.. ;]

O będę kpił za każdym razem gdy będę miał ku temu okazje bo głupotę.niewiedzę/brak umejętności w posługiwaniu sie chociażby tak prostym narzędziem jak przeglądarka to imho - idealny powód do wytykania w.w objawów.
Ani reklam głosowych ani żadnych innych zwłaszcza od krystyny z gazowni na operze nie widziałem od długich m-cy.. ;]

Wake Up człowieku przy całej sympatii i szacunku do ciebie...

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (83.20.234.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 12:57:37
« Opcje

Tomusio - nie tym tonem. Dyskutuj, polemizuj - ale z szacunkiem.

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 15:31:38
« Opcje

Przydatne porady dla optymalizacji Opery (poza dotyczącą wyłączenia przekierowania):
http://b39.cal.pl/opera.html#PrzyspieszanieSurfowania

Zarejestrowany, zwieszony kamassss Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 16:38:17
« Opcje
Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 18:36:43
« Opcje

Tomek...
Safari zabugowane?! Było owszem w wersji beta, teraz używam na co dzień i spisuje się świetnie.
Nie bardzo mogę zmienić sposób konfiguracji Opery, bo to zostało pomyślane przez programistów "odgórnie"- mi nie odpowiada za tą zbrodnię z góry przepraszam.
Dalej nie pojmujesz idei FX- tu sam sobie ustalam co chcę, dzięki czemu używam 100% przeglądarki a nie tylko 20% bo twórcy wpakowali masę niepotrzebnych bajerów.
Chcę torrenta w przeglądarce? Ściągam rozszerzenie i mam 3x bardziej funkcjonalnego torrenta niż ten w Operze.
Chcę klienta poczty- nie ma problemu.
Ale jak nie chcę to nie muszę.

Zamiast obrażać to mnie oświeć- jakie czary mam odprawić aby uzyskać ten efekt bez reklam. W FX prostota aż poraża- instalacja AdBlock- a tu?
Co do gestów- też głupio mi było uczyć się tych cudów, za to RC sam podpowiada w którą stronę mam przesunąć mysz dla danego efektu co IMO jest rozwiązaniem znacznie lepszym.

___

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 19:22:16 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 18 czerwca 2008, 19:53:39 po raz 5-ty przez: Vayshan
« Opcje

Zamiast obrażać to mnie oświeć- jakie czary mam odprawić aby uzyskać ten efekt bez reklam. W FX prostota aż poraża- instalacja AdBlock- a tu?

operaadfilter
+
Jak się tym obchodzić

lub

http://b39.cal.pl/opera.html#BlokowanieReklam

osobiście opieram się na drugim sposobie (plik url ini) - problemów zero ;]

*** Dodano o 19:40:58: *** (Autoscalanie)

widze , że repylek podał tą stronę o wiele wcześniej niż ja...
Też mam zaskok :-/ ;-)

W każdym bądź razie plik *.ini z adresami reklam sprawdza się milion razy lepiej (imho) niż adblock czy jak to się tam nazywało w FF`ie z którym zawsze miałem problemy (w FF 1.5 do 2.0 ) :-/

*** Dodano o 19:53:39: *** (Autoscalanie)

na tej stronie widnieje kod do prawoklika .:

Cytat:

Item, "Dodaj do urlfilter" = Copy image address & Execute program,"C:\WINNT\notepad.exe","C:\scieżka\do\pliku\urlfilter.ini"

Nie wiem jak u was ale u mnie na obu komputerach (zapewne zalezne od systemu) powinno to wyglądać tak .:

Cytat:

Item, "Dodaj do urlfilter" = Copy image address & Execute program,"C:\WINDOWS\notepad.exe","C:\scieżka\do\pliku\urlfilter.ini"

Natomiast wpis

Cytat:

"C:\scieżka\do\pliku\urlfilter.ini"

Powinien wyglądać tak.:

Cytat:

"C:\Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\urlfilter.ini"

Na stronie mylnie pisze iz plik urlfilter.ini znajduje sie w katalogu C:\program files\opera\profile

Ale to zapewne większość z was wie.

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 20:04:59
« Opcje

To znam.
To nie jest blokowanie reklam takie jakie znam, nie mogę sobie pozwolić na beznamiętne blokowanie każdego niechcianego elementu na stronie bo mi życia nie starczy, dziennie odwiedzam pewnie jakieś 100 stron. A jak za pomocą tego czegoś zablokujesz np. reklamy Google'a?
AdBlock + flashblock robią to automatycznie, dzięki czemu nie widuję reklam zasłaniających mi cały tekst, który chciałbym tylko przeczytać. A żeby przeczytać go w Operze muszę kopiować adresy i blokować zawartość za każdym razem. Nic z tego.

Uzywam Operki na starych komputerach, bardzo dobre są tryby wyświetlania, np samego tekstu połączone z dopasowaniem do szerokości. To się na starych sprzętach sprawdza bardzo dobrze, instalowałem też operę na komputerach znajomych którzy z IT nie są dobrze obeznani, bo zapewniała wygodną pracę po instalacji, teraz przerzuciłem się na promocję Safari.

Używam też dużo Opery mobile.

Ale na co dzień Opera ma zbyt marną funkcjonalność jak na moje potrzeby.

Czasem potrzebuję ściągnąć z strony 43 konkretne pdfy z 120 dostępnych, w Operze straciłbym na to jakąś godzinkę, w FX załatwiam to w pół minuty. Potrzebuje kilka razy dziennie wysłać obrazek na serwer, z FX sprawa jest załatwiona w 3 sekundy, w każdej innej przeglądarce muszę wchodzić na stronę hostującą i bawić się w wypełnianie pól.
Używam dużo trybu fullscreen który w Operze jest niefunkcjonalny.
Mam często otwarte około 20-30 zakładek i muszę się w tym szybko rozeznawać, czego nie zapewnia mi Opera.
Mogę jeszcze sporo wymieniać, ale to nie ma sensu- Opera jest świetna do codziennego surfowania po sieci, do poczytania newsów przy kawie- jeśli Tobie pasuje, bo nie chcesz się bawić w konfiguracje narzędzia do swoich potrzeb, to dobrze dla Ciebie.
Ja potrzebuję i wymagam od przeglądarki czegoś więcej, bo dla mnie to podstawowe narzędzie wyszukiwania dość specyficznych akademickich informacji.

Grunt to zmniejszyć udział IE :-)

___

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 20:17:13
« Opcje

To znam.
To nie jest blokowanie reklam takie jakie znam, nie mogę sobie pozwolić na beznamiętne blokowanie każdego niechcianego elementu na stronie bo mi życia nie starczy, dziennie odwiedzam pewnie jakieś 100 stron. A jak za pomocą tego czegoś zablokujesz np. reklamy Google'a?
AdBlock + flashblock robią to automatycznie, dzięki czemu nie widuję reklam zasłaniających mi cały tekst, który chciałbym tylko przeczytać. A żeby przeczytać go w Operze muszę kopiować adresy i blokować zawartość za każdym razem. Nic z tego.

Byłeś na tych stronach co podałem ??

Masz tam to podania w pliku *.ini .:

Cytat:

*/ad.*
*/ad/*
*/adclick.*
*/adfetch*
*/adfetch?*
*/adidm.*
*/adimage.*
*/ads.*
*/ads/*
*/adserver.*
*/adserver/*
*/adv.*
*/advert/*
*/adverts/*
*/affiliate.*
*/affiliate/*
*/aqfile/*
*/baner*
*/banner*
*/boksy.onet.pl/*
*/content.*
*/crv.clickad.pl/*
*/csr.onet.pl/*
*/dc.sabela.pl/*
*/dot.wp.pl/
*/dserver.*
*/hstpl.tradedoubler.com/*
*/i.interia.pl/*
*/kropka.onet.pl/*
*/popup*
*/reklama.*
*/reklamy*
*/tradedoubler/*
*/viewad/*
*/x.interia.pl/*
*baner.*
*baner/*
*banner.*
*banners/*
http://*.doubleclick.net/*
http://*.hitbox.net/*
http://*.ivwbox.de/*
http://*.tradedoubler.*
http://*/ads/*
http://*/Ads/*
http://*/adserver/*
http://*/banner*.gif
http://*/banner*.jpg
http://*/banner.*
http://*/banners/*
http://ad.*
http://ads.*
http://adserv*
http://banner*
http://count*

Jak widzisz to u mnie załatwiło sprawę - mam jeszcze chyba ~15 innych wpisów dodanych własnoręcznie i nic do zycia więcej nie trzeba...

Jesli nie sprawdzałeś jak to działa - nie pisz, że coś działa lepiej od tego..

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 21:09:24
« Opcje

Sprawdziłem, mówiłem Ci że to działa średnio. AdBlock jest moim zdaniem lepszy.

___

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 21:42:08
« Opcje

Każdy z was ma trochę racji. Fx lepiej sobie radzi z blokowaniem reklam googla i podobnych treści, opera z reklamami samymi jako takimi (ppm, blokuj zawartość... i wybieranie z Shift-em lub bez).
Rozwiązanie opery z blokowaniem z menu kontekstowego jest wygodniejsze od adblocka, mam nadzieje że coś podobnego pojawi się w adblocku.
Tak czy inaczej zastosowanie filtrów do adblocka czy wklejenie ich do operowego ini daje te same efekty.

btw powtarzam pytanie. jak w operze przemieścić pasek kart pod pasek adresu?

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 21:57:29
« Opcje

Po mojemu się nie da.

W AdBlocku nie muszę nic wklepywać i szukać jakiś plików, subskrypcja robi to za mnie. Aktualizacja filtrów jest automatyczna i na tyle dobra że nigdy nie musiałem dodawać treści poprzez coś w rodzaju "blokuj element".
Zasada działania niby taka sama, ale IMHO AdBlock jest zdecydowanie wygodniejszy a w połączeniu z CustomizeGoogle i flashblockiem daje znacznie większy komfort surfowania od Operki. I wcale nie próbuje tu dowieść że Opera to zło wcielona. Ja mówię że mi pasuje znacznie bardziej FX i na to przedstawiam argumenty. Ale jak ktoś lubi "drapać się w lewe ucho przez prawe ramię" to proszę bardzo ;P

___

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 22:09:37 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 18 czerwca 2008, 22:16:43 po raz 4-ty przez: Vayshan
« Opcje

btw powtarzam pytanie. jak w operze przemieścić pasek kart pod pasek adresu?

tak po prostemu .:

PPM na pasku zakładek -> dostosuj -> pasek kart -> położenie "na dole"

Done ! :-P

(tak wiem, że nie oto chodziło)

*** Dodano o 22:16:43: *** (Autoscalanie)

pytanie jak dla mnie - po co zmieniac cos co jest wygodne ?? nie wyobrazam sobie tego jak mozna uzywac paska zakladek pod paskiem adresu o.O
To niewygodne wg mnie :-)zwlaszcza, z eu mnie powodowaloby z przyzwyczajenia klikanie w zakladki a nie pasek adresu :-D

A tak juz calkiem serio to nie wiem jak sie da i czy sie da w tej wersjii.. w porpzedniej chyba tez nie bylo takiej opcji...

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 22:40:50
« Opcje

Dzidzia, w subskrypcję filtrów się nie bawię. W dawnych czasach nadmiar filtrów w adblocku (tym starym) powodował spore zużycie procka i pamięci. Druga sprawa to fakt że nie widzę sensu używać czyjegoś zestawy filtrów. Mam swój przycięty na miarę i wystarcza. Inna rzecz że od czasu kiedy używam no-script adblock ma mniej roboty :-)
Customize google mam i jest ok, flasblock wywaliłem bo się nie sprawdzał, ale to dawna historia.
Opera nie drapie niczego przez ramię. Zablokowanie grupy flashy czy pojedynczej animacji jest w operze wygodniejsze i to kilka razy. Żadnej subskrypcji filtrów, edycji wyrażeń regularnych, zwyczajnie klikasz i znika.

Tomusio, właśnie po to zmieniać by było wygodne. W ff też zmieniam interface bo standardowy jest mało funkcjonalny.

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 22:48:59
« Opcje

Tomusio, właśnie po to zmieniać by było wygodne. W ff też zmieniam interface bo standardowy jest mało funkcjonalny.

Ja sie chyab zbytnio przyzwyczailem do tego i jakakolwiek zmiana w Operze powoduje, że nagle nie wiem gdzie co jest :-/

To tak jak na biurku przed kompem - wszyscy mowia z emam niezlu burdel na nim... ale dla mnie jest to idealny porzadek - wiem co gdzie lezy i sie nie gubie - ktos posprzata biurko i...
No wtedy sie jazda zaczyna ;-) :-D

Z tymi zakladkami pisalem na szybko tak jak myślałem, że powinnoby zadziałać ale chyba to co chcesz zrobić jednak jest niemożliwe w operze..
Albo wymaga szerszego pojęcia o jej konfiguracji ;-)
Ja jestem tylko niedzielnym uzytkownikiem tego softu ( ;] ) więc się nie znam i nie wiem co pisze :-P

Wypowiedź dodana: 18 czerwca 2008, 22:57:43
« Opcje

Niestety nie działa. Pasek kart ląduje na dół ekranu.

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (83.25.72.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 czerwca 2008, 13:01:54
« Opcje

Proponuję stworzenie wątku "walki przeglądarek" do tego typu dyskusji. Człowiekowi nie chce się do najdłuższego zaglądać jak po raz nty widzi dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 czerwca 2008, 13:06:51
« Opcje

Dzidzia, w większości rzeczy, które krytykujesz w Operce wynikają z twojej jej nieznajomości (argumenty typu: "linux jest do bani bo nie ma Panelu Sterowania" - ale ma coś innego, czego używa się inaczej, co dla użytkownika jeszcze nie przyzwyczajonego może nie być tak oczywiste jak w narzędziu do którego jest przyzwyczajony)

Qlus, nie da się, niestety. Osobiście nie widzę powodu, żeby coś takiego robić, ale jak ktoś widzi, to niestety się nie da.

Dzidzia, co do blokowania reklam, już o tym romawialiśmy wieki temu. Od tego czasu ani AdBlock ani narzędzie w Operce nie zmieniły się znacząco, więc nie widzę sensu powtarzania dyskusji (zwłaszcza, że znów się okazuje, że kierujesz się swoim przyzwyczajeniem i nie widzisz w Operze funkcji, które są i to bajecznie prosto dostępne)

Czasem potrzebuję ściągnąć z strony 43 konkretne pdfy z 120 dostępnych, w Operze straciłbym na to jakąś godzinkę, w FX załatwiam to w pół minuty.

No i znowu niewiedza... kliknij w panel boczny "Links" (albo ikonkę takiego łańcuszka) i ściągnij wszystko na raz i to dokładnie to, co chcesz.

Potrzebuje kilka razy dziennie wysłać obrazek na serwer, z FX sprawa jest załatwiona w 3 sekundy, w każdej innej przeglądarce muszę wchodzić na stronę hostującą i bawić się w wypełnianie pól.

Czyżby do tego służył protokół ftp i prosty skrypcik? Ale ok, może chcesz mieć to w przeglądarce, niemniej niewiele osób ma takie potrzeby.

Używam dużo trybu fullscreen który w Operze jest niefunkcjonalny.
Mam często otwarte około 20-30 zakładek i muszę się w tym szybko rozeznawać, czego nie zapewnia mi Opera.

http://www.ghacks.net/2008/04/19/improve-your-fullscreen-browsing-experience-in-opera/
Jeśli czas poświęcony na konfigurowanie liska poświęciłbyś na konfigurowanie Opery to też by Ci się spodobała. Ale wiadomym jest, że nie poświęcisz, więc dalsza dyskusja w sumie nie ma sensu...

Stasiek

Wypowiedź dodana: 19 czerwca 2008, 14:01:09
« Opcje

Stasiek- ale ja widzę te funkcje. Uważam tylko, że znacznie prościej wykonać te same operacje pod Lisem. W FX instaluje 2-3 rozszerzenia i mam problem z głowy, w Operze też muszę znaleźć rozszerzenia (czy jak to nazwać) dołożyć filtry itp. Świetnie. Z tym że pod FX robi się to prościej i szybciej i jest to mniej czasochłonne od szukania i pisania skryptów.

Cytat:

No i znowu niewiedza... kliknij w panel boczny "Links" (albo ikonkę takiego łańcuszka) i ściągnij wszystko na raz i to dokładnie to, co chcesz.

Pudło. Opera źle filtruje, nie mam możliwości wśród tysięcy plików wyfiltrować tych konkretnych.

Cytat:

Czyżby do tego służył protokół ftp i prosty skrypcik? Ale ok, może chcesz mieć to w przeglądarce, niemniej niewiele osób ma takie potrzeby.

Pudło. Chodziło mi o wysłanie liku na serwerek i automatyczne skopiowanie adresu do schowka. Ja np. nie chcę pisać "skrypcika" a chcę to mieć w przeglądarce, bo ta funkcja jest mi w przeglądarce potrzebna, w każdym innym wypadku mogę się posłużyć klientem ftp. I niestety zaliczam się do tych co mają taką potrzebę.
I tu kolejna kwestia- każdy kto używa komputera do pracy ma własne potrzeby, jeden będzie dużo pracował w sieci z obrazkami i potrzebuje je łatwo przeglądać, ściągać czy co tam jeszcze. Inny głównie czyta i wyciąga informacje z stron, dla mniego przewidziano np. autocopy, hyperwords itp. Webmaster potrzebuje czegoś co wyśle mu pliki na serwer. Każdy chce od przeglądarki czegoś innego i dzięki odpowiednim rozszerzeniom może dostosować ją do swoich potrzeb.
Rozszerzenia dedykowane do konkretnej funkcji ZAWSZE będą lepsze od funkcji zaimplementowanej w konkretnej aplikacji. Chociażby dlatego, że poszczególne rozszerzenia można rozwijać niezależnie od całego systemu, nie muszę czekać na nowego Lisa, żeby uaktualnić jedno rozszerzenie, bo ma nowe fajne funkcje. Budowa modułowa zawsze jest lepsza.
Tak jak pisałem wcześniej- Opera to bardzo dobra przeglądarka do codziennego surfowania po sieci przy kawuni. Ja wymagam czegoś więcej.
Można się bawić w edycje plików i grzebanie w kodzie, ale ja nie mam na to czasu.

Cytat:

Jeśli czas poświęcony na konfigurowanie liska poświęciłbyś na konfigurowanie Opery to też by Ci się spodobała. Ale wiadomym jest, że nie poświęcisz, więc dalsza dyskusja w sumie nie ma sensu...

Nie. Lisa konfiguruje w mniej niż 10 minut wchodząc na JEDNĄ stronę. Instalacja rozszerzeń jet banalnie prosta w przeciwieństwie do czarów jakie trzeba odprawić nad Operą. Pracuje na 3 systemach operacyjnych i lubię jak program robi sporo rzeczy za mnie, taki komfort daje mi Lis.
Nie mówię, że Opera mi się nie podoba. Przed Fx1.5 to właśnie Opera była moją podstawową przeglądarką, wcześniej był to Netscape, Internet Explorer...
Teraz wyżej cenię sobie Lisa, a jako alternatywa świetnie spisuje się błyskawiczne Safari- Operę mam z przyzwyczajenia.
Mam nadzieję, że ludziska z Opera Software, Operą 10 przekonają mnie, że z ich produktem nie warto się rozstawać.

Powtarzam po raz kolejny- pasuje wam Opera? To świetnie. Nie widzę problemu nie mam zamiaru Was nawracać. Dla mnie jest to rozwiązanie niewystarczające pod wieloma względami.
Na dzień dzisiejszy oczywiście.

___

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 czerwca 2008, 14:29:03
« Opcje

Dzidzia, ok, wolisz lisa, proszę bardzo, ale głupoty piszesz i idziesz w zaparte co najmniej w kilku kwestiach (jak np. blokowanie reklam- ten screen to był już dowód najwyższej ignorancji, a dalsze argumenty z Twojej strony tylko to potwierdzają)

Dzidzia: teraz konfigurujesz go w 10 minut, tak, bo jesteś przyzwyczajony, w dalszym ciągu nie rozumiesz co do Ciebie piszę. Sprawdź ile czasu zajęło Ci dowiedzenie się o istnieniu konkretnych rozszerzeń, wybranie tych a nie innych spośród wszystkch dostępnych, wytestowanie tych kiepskich i wywalenie itp.

Parafrazując:
Powtarzam po raz kolejny- pasuje Ci Firefox? To świetnie. Nie widzę problemu nie mam zamiaru Cię nawracać. Dla mnie jest to rozwiązanie niewystarczające pod wieloma względami.

Stasiek

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.104.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 czerwca 2008, 15:11:16
« Opcje

Jesli chodzi o reklamy, to ja mam zawsze wyłączone wtyczki (F12), a włączam tylko dla wybranych stron.

Duszołap

Idź do strony:« Poprzednia12345...363364365366367368369370371372...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek