Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...377378379380381382383384385386...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 9 501 - 9 525 z 10 858
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.161.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2008, 18:20:26 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 grudnia 2008, 18:34:44 po raz 1-wszy przez: AlvinR
« Opcje

Widzieliście alfę Opery-10?

Żeby tak finalne wersje MIcrosoftu działały tak jak ta ALFA...

Do pobrania: http://snapshot.opera.com/windows/o100a1_1139m.exe

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2008, 18:20:27

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.161.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 grudnia 2008, 21:59:56
« Opcje

Hmmm...
Aż strach się bać jaka będzie BETA Opery-10 - nie mówiąc już o stabilnej :-D wersji finalnej :-)

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 5 grudnia 2008, 18:05:38
« Opcje

cyt. FCleaner to bezpłatne oprogramowanie stworzone głównie z myślą o usuwaniu niepotrzebnych plików pozostawionych przez różnego rodzaju aplikacje (Windows Media Player, Real Player, Quicktime Player, SWiSH, Paint Shop Pro, Adobe Flash Player, Axialis IconWorkshop, Media Player Classic, VirtualDub, Yahoo Toolbar, Google Toolbar, eMule...) w systemie Windows. Moduł czyściciela przeszukuje takie elementy systemu jak pliki z logami, kosz systemowy, zrzuty pamięci programów, ostatnio otwierane dokumenty, historia ostatnio uruchamianych aplikacji, pamięć podręczna wyszukiwarek (Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera, Safari) itp. FCleaner podobnie jak inne tego typu aplikacje, oferuje również moduł deinstalowania programów oraz menadżera uruchamianych procesów podczas startu systemu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2839&FCleaner+1.0.3.1130

Gość desant Kopiuj nick (91.15.244.*)
Wypowiedź dodana: 5 grudnia 2008, 20:01:38
« Opcje

Wszystkie te programy mozna sobie w buty wsadzic.
To tylko wywalanie smieci ktore wczesniej zostaly zapisane na dysku.
Jak wiadomo wszystkie te pliki mozna odtworzyc nawet po kilkukrotnym formatowaniu dysku.

(to jak z chodzeniem po lodzie - nie zabezpieczamy sie przed wpadka pod lod - tylko fundujemy sobie ognisko by sie ogrzac / leczymy sie a nie uczymy sie jak nie-zachorowac.)

Wypowiedź dodana: 6 grudnia 2008, 15:32:39
« Opcje

Przyszła kryska na Matyska :-D :piwo:

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.186.*) |  
Wypowiedź dodana: 6 grudnia 2008, 16:35:05
« Opcje

Poski interfejs Opery 10 uzyskuje się podlinkowując w :
Narzędzia => Preferencje => karta OGÓLNE => pole Język Interfejsu => przycisk SZCZEGÓŁY
plik C:\Program Files\Opera\locale\pl\pl.lng z wersji 9.6x

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 6 grudnia 2008, 18:58:17
« Opcje

repylek - a czyj to numer, bo bynajmniej nie mój :-|

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 6 grudnia 2008, 20:39:41
« Opcje

Sorry... Dawidzie
numer GG faktycznie nie twój
adres pocztowy (ten z @idg.pl) zwraca pocztę do ciebie
PW (tu) do Ciebie, nie działa
nie mam kontaktu z Tobą :-(

Wypowiedź dodana: 6 grudnia 2008, 23:38:25
« Opcje

PW nie działa? tutaj? pierwsze słyszę... a co niby jest nie tak?

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.91.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 grudnia 2008, 14:46:08 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 grudnia 2008, 16:58:24 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Cytat:

To jednak nie koniec urodzinowego świętowania ;-) Stało się tradycją, że przy okazji urodzin vortalu staramy się wynagrodzić również moderatorów za ich stałą i bezinteresowną pomoc przy prowadzeniu forum. W tym roku, specjalnie dla nich, firmy Corel i Microsoft przygotowały prezenty w postaci pakietów graficznych CorelDRAW Graphics Suite X4 dla Użytkowników Domowych (10 szt.) oraz zestawów dla graczy składających się ze specjalnych klawiatur Microsoft Reclusa i myszek Microsoft Habu (3 szt.).

Jeżeli ktoś by może przez przypadke i niechcący zaczał podejrzewać, że to IDG wreszcie zaczęło doceniać pracę moderatorów swojego forum, to tym optymistom muszę rozwiać piękne domysły - to vortal dobreprogramy.pl, czyli ktoś i coś co prawie nie zarabia, wykonał taki bez wątpienia miły gest :-))

A IDG....
Jak to Pan Bog powiedział na pytanie Breżniewa o to kiedy w Rosji będzie dobrobyt:
"To nie za mojej kadencji"
:-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony G_no_M Mężczyzna Kopiuj nick (87.205.47.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 grudnia 2008, 16:09:14
« Opcje

Bry :-) :piwo:

O! Ciastka flashowe? Człowiek się uczy przez całe życie...

Na szczęście Flashblock ochronił mnie nie tylko przed błyskającymi po oczach reklamami, ale i przed szpiegostwem. Ciastek, mimo, że profil mam już baardzo stary (zakładany, gdy wchodziła beta FX2) mam tylko pięćdziesiąt i tylko kilka z nich pochodzi ze stron, których nie kojarzę :-)

A do kontroli ciastek HTTP używam PermitCookies. W opcjach FXa ustawiłem, by spłukiwał wszystkie ciacha przy zamykaniu Lisa, a rozszerzenie pozwala mi błyskawicznie ustawić wyjątki dla aktualnie przeglądanej witryny.

===========

Widzieliście renifera w ciapki?

GnoM

Wypowiedź dodana: 7 grudnia 2008, 17:05:44
« Opcje

O, dzięki za linka Alvin :-) Może w końcu odnowię sobie Ghosta (przypominam - NU mam legalnego z... PCKW :-P)

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 grudnia 2008, 19:12:28
« Opcje

Renifer wymiata :-D Próbowałeś tak z Puszkiem? :-)

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.105.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 grudnia 2008, 20:04:05 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 grudnia 2008, 20:05:24 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Puszek? Brzmi zabawnie... :]

Widzieliście renifera w ciapki?

Piękne, nie mogę się przestać śmiać :lol: Mój poprzedni pies podobnie tak skakał w polu żyta. Kiedyś wbiegła w pole, a potem musiała wracać w podskokach, żeby chociaż móc kierunek określić. Też wyglądało to przezabawnie :-)

Postanowiłem przetestować Nortona 2009. Może to zaskakujące ale normalnie nie zajmuje więcej niż 10 MB pamięci. W trakcie skanowania ok 60. Zużycie procesora 2-30% na C2D 1,86.

Gram też zawzięcia w nową, open source'ową wersję UFO Enemy Unknown czyli UFO: Alien Invasion. Świetne. Co ciekawe, gra oparta jest o engine Quake 2.

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.101.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 grudnia 2008, 20:48:42
« Opcje

Symantec poczuł na kasie spadek zainteresowania klientów co zmusiło go do zapoznania się i ZROZUMIENIA licznej i od dawna formułowanej krytyki a że mają paru dobrych programisstów to wreszcie napisałi soft od nowa a nie tylko dowalajć to i owo do stareej wersji..
Efekt jest jaki jest.
Ale teraz chyba i tak najlepszy jest ESET...

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (93.105.59.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 grudnia 2008, 01:09:58 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 9 grudnia 2008, 01:13:50 po raz 1-wszy przez: Mariusz_1004
« Opcje

Gdzieś ostatnio czytałem że ESET ma najskuteczniejszą ochronę proaktywną.

Wg testów nawet po 4 tygodniach bez aktualizacji nie jest bezbronny ;-), niestety nie potrafię powiedzieć gdzie czytałem newsa na ten temat.

EDIT: znalazłem Jak długo działają nieaktualizowane programy antywirusowe?

Gość desant Kopiuj nick (91.15.254.*)
Wypowiedź dodana: 9 grudnia 2008, 02:14:28
« Opcje

A ja z kolei sadze ze firewal (niewidoczne poprty, system ect)plus odpowiednie prawa dostepu do katalogow to podstawa do "sukcesu". Do tego squid.
(blacklisty i oczywiscie zapora na zasadzie blokuje wszystko - zezwalam na wyjatki)

Zdumiewa mnie ta gadka o antywirusach - przeciez one maja sprawnosc miedzy 15 a 20% - jesli komp podlaczony jest do netu to podstawa jest scianka (Plus odpowiednia konfiguracja)

( tak na marginesie - "nat" to marne zabezpieczenie - jesli ma stary firmware to booty i tak go obskocza. By wykryc modem/router/ z firewallem wystarczy zapuscic nmap-a http://nmap.org/man/pl/ )

Jesli ktos uzywa GG i klika na linki do "mp3", "nowych darmowych fascynuijacych gier" to napewno firewall mu nie wystarczy.

Wypowiedź dodana: 10 grudnia 2008, 18:35:35 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 grudnia 2008, 20:17:35 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

Skoro już w temacie - jak kto kojarzy, to mam router, poinstalowałem sobie usługi wymiany plików, zezwoliłem firewallowi na puszczanie ruchu i fajnie :-) Tylko... jak zrobić, aby wchodząc na drugi komputer było zapytanie o hasło?

A żeby było śmieszniej: mimo, że na żadnym komputerze nie mam udostępnionej drukarki - widać je :-P

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (83.7.22.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 grudnia 2008, 21:35:27
« Opcje

Co znaczy "aby wchodząc na drugi komputer"?
Czy chodzi o wchodzenie na zasoby drugiego komputera? Jeżeli tak to udostępniaj z hasłem.
:kawa:

Gentoo Sem3+ 512MB DDR Ati RV350 SBLive Chieftec GPS-450AA-101A

Wypowiedź dodana: 11 grudnia 2008, 18:07:59
« Opcje

chodzi o wpisanie w explorerze adresu komputera (jego nazwy)... ale chyba doszedłem - winne konto gościa, które choć wyłączone to jest... załączone :-|

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (91.94.112.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 grudnia 2008, 19:31:02
« Opcje

Tak samo jak Twoje drukarki?
Przez przypadek nie zalęgło Ci się jakieś robactwo w sieci?

:kawa:
O widzisz dzięki Tobie przypomniałem sobie że czas najwyższy na jakąś dobrą :kawa: :-)

Jak ktoś zainteresowany to zgłaszać się szybko póki czajniczka nie nastawiłem.

Gentoo Sem3+ 512MB DDR Ati RV350 SBLive Chieftec GPS-450AA-101A

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.10.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 grudnia 2008, 21:17:11
« Opcje

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 grudnia 2008, 08:15:26
« Opcje

...ale chyba doszedłem - winne konto gościa, które choć wyłączone to jest... załączone :-|

http://www.pcworld.pl/news/83501/13/Konto.Goscia.ciche.i.niebezpieczne.ale.pozyteczne.html

Gość desant Kopiuj nick (91.15.217.*)
Wypowiedź dodana: 13 grudnia 2008, 03:23:06
« Opcje

Dawidzie nadal uzywaj Windowsa do tego instaluj wirusy - po reinstalacji instaluj sterowniki i tapety...

Tak na marginesie to siejesz wioche - ksztalciles sie w "stosownym" kierunku ...

Z przykroscia musze stwierdzic ze nawet taki Tapta dostal w ryja Ubuntu...- a Ty nadal bawisz sie Windowsem.

Na routerze tez wymieniles firmware na (rodem) z Microsoft?.

Dzyszla - a moze Ty potrzebujesz "porady" ... - http://www.techit.pl/MaterialyVideo/View.aspx?1604.lightning+talk+przeciw+pakietowi+krasnal

Dawidzie - czy Ty kumasz, czy zakumac chesz?
http://linuxnews.pl/wlamanie-na-polskie-forum-ubuntu/

Sorki Dzyszla - albo cos wyznasz albo dalej zadawaj pytania...

Albo przejdz na Linuxa albo sraj sie dalej z tym Windowsem jak Repylek - placz i plac - instaluj antywiry - pytaj o "polityke" bezpieczenstwa - zainstaluj sobie cos co usuwa ciastka - odnow subskrypcje antywira - i nadal plac i placz - potem nadal urzywaj Windowsa, sluchaj Repylka - placz i plac http://www.heise-online.pl/news/Luka-Zero-Day-dotyczy-takze-Internet-Explorera-6-i-8--/6780

Dlaczego tak czesto "przywoluje" Repylka? - bo Repylek to ostatnio (ze starej ekipy) najczesciej wypowiadajacy sie noob na temat bezpieczenstwa - prawdopodobnie nie wie co to Yum mApt Aptitude - wiem za 2 min wygogluje-i da wam rade rodem z google - "zainstaluj chrome"

Wypowiedź dodana: 13 grudnia 2008, 08:45:54
« Opcje

Ten mój Windows jest do tego stopnia zabezpieczony, że albo wcale nie ma dostępu, albo - omijając zabezpieczenia - jest zbyt duży. Niemniej przyczyną okazał się pewien standardowy wpis w rejestrze odpowiadający za elementy z otoczenia sieciowego.

BTW - nie instaluję tapet nigdy ;-) A reinstalacji już nie było od 7 lat, a system wciąż uruchamia się w 35 sekund.

Nie bardzo wiem, co by miał mieć firmware firmowy dla Routera do MS :-| Generalnie oczywiście również tam ustawiony firewall (poza programowymi na komputerach) i z rozwagą zablokowany port 135 - jednak nie mam jak na 100% sprawdzić, jak z zewnątrz widziane są moje zasoby (nie powinny być wcale).

Krasnala nie używam - ręcznie instalowałem Apacha, PHP i MySQL'a. Na dodatek żadna z tych usług nie jest dostępna, a gdy się staje - i tak Firewall zapyta się o pozwolenie na puszczenie ruchu (pomijam, że poza localhostem nic i tak nie ma dostępu do nich).

Na moje Forum jakoś skutecznych włamań nie było ;-)

Na Linuxa przejść na stałe nie przechodzę, gdyż:
1. Znam się jeszcze mniej niż na Windowsie i jakoś nie potrafię zaufać cichemu iptables.
2. W pracy tworzymy oprogramowanie wyłącznie dla systemów Windows.
3. Szybkość wykonywania zadań pod Windowsem oraz ilość dostępnego oprogramowania często niezbędnego do pracy wciąż są większe, niż dla systemów alternatywnych.

IE nie używam i nie ma prawa bez pytania łączyć się z Internetem.

A tak na koniec - pytania takie zadaję, bo kompletnie nie czuję się sieciowcem i generalnie te zagadnienia są mi obce. M.in. z tego względu nie specjalizowałem się właśnie w sieciach komputerowych - wolałem te elektroenergetyczne ;-)

mgr inż. Dżyszla

Idź do strony:« Poprzednia12345...377378379380381382383384385386...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek