Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...393394395396397398399400401402...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 9 901 - 9 925 z 10 861
 VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (87.105.235.*) |  
Wypowiedź dodana: 6 marca 2009, 22:05:15
« Opcje

To, że coś nie działa dobrze u Ciebie, nie znaczy, że jest gówniane i trzeba bluzgać...

Robert
Klik!

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 6 marca 2009, 22:05:16

Zarejestrowany, zwieszony tmz Kopiuj nick (89.151.30.*) |  
Wypowiedź dodana: 6 marca 2009, 23:12:54
« Opcje

Wy się chyba dzisiaj wszyscy zmówiliście...
Mam na prawdę dobry humor jak na moje możliwości i sytuacje w jakiej się znjaduję od kilku dni, nie nadużywam wulgaryzmów co w tej sytuacji ejst ejszcze dziwniejsze a wy się czepiacie.. :->

Jeśli coś co się nie da skonfigurować w tak prosty sposób (a skoro potrafiłem przypisać sobie inne konta do konta o2 to i Gmail powinien się dać) - jest gówniane.
Nie jest to pierwsze konto zewnetrzne jakie konfigurowałem ale za to jedyne które się nie udało skonfigurować. ot co.

-------------------------------

nie bawią mnie obrazki typu twój stary/twoja stara.
Ale przy tym uśmiałem się do łez...

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.163.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 marca 2009, 01:19:32
« Opcje

Po prostu - błędnie zakładasz, że google robi cokolwiek dla twojej wygody :-D
Pamiętaj, że oni cokolwiek robią to robią to dla kasy :-D
A w zwiżaku z tym - im wcale nie zalezy abyś mógł prosto i łatwo korzystać z ich konta poprzez swojego klienta POP zamiast przez przeglądarkę z reklamami, za które koszą grubą kasiorkę

Zarejestrowany, zwieszony Stasiek-j Mężczyzna Kopiuj nick (83.26.84.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 marca 2009, 03:06:25
« Opcje

[...]zobaczył jak teraz mu działa np. sieć. W porównaniu do XP to jest przepaść.

Owszem, jest ogromna przepaść, ale raczej na korzyść XP - z doświadczenia związanego z administrowaniem siecią w akademiku, wiem, że to użytkownicy visty generują najwięcej problemów (zostają najczęściej automatycznie zbanowani), i nie potrafią temu zapobiec (w niektórych przypadkach nie ma takiej możliwości). Szczegóły w odpowiedzi do kolejnej wiadomości

Chodziło mi o pracę Visty w sieci lokalnej. Jest znacznie wydajniej i szybciej.

I tutaj się mylisz. Może wydaje się, że działa to zgrabniej, jednak kosztem zwiększonego obciążenia zarówno sieci jak i każdego komputera do niej podłączonego.

Widzi komputery bez problemów niezaleznie od systemu i grupy roboczej, są w jednym miejscu pod nazwą sieć i koniec.

Niewątpliwie wygodne, ale od strony technicznej spartaczone. Vista ma nieszczęsną przypadłość zasypywania sieci niezliczoną ilością pakietów broadcastowych przy jakiejkolwiek próbie przeglądania udostępnionych zasobów. Skutek - zapchanie sieci niepotrzebnymi pakietami + przetwarzanie każdego takiego pakietu przez każdy komputer w sieci lub (jak to się dzieje u nas) ban wymierzony użytkownikowi przez switch (StormControl) + prośby o odbanowanie.

Uwierz, że u nas to ma znaczenie, bo mamy 10-12 komputerów przeróżnych z Vistą Win7 XP Linux i MacOS. Z tej zgrai to XP zachowuje się na tle pozostałych koszmarnie.
Choć może coś się zmieniło z SP3, tego nigdzie nie instalowaliśmy.

Tak, wygodne i w tak małej sieci jeszcze akceptowalnie zasobożerne, ale schody zaczynają się przy większej sieci. Obciążenie ma również ogromne znaczenie. Zauważ, że na skutek wspomnianego storma broadcastowego przy liniowym wzroscie liczby komputerów z vistą w sieci, ilość zasobów marnowanych na "obsługę udostępniania" rośnie wykładniczo (każdy komputer (niezależnie od OS) przetwarza każdy pakiet broadcastowy generowany przez każdy z komputerów z vistą)

Do tego można jeszcze dorzucić zepsuty klient DHCP, wyścig tegoż klienta z zeroconfem, wystawianie coraz to innych adresów MAC na interfejsie sieciowym i inne jazdy jakie vista wyprawia z siecią i otrzymujemy prosty wniosek:

Sieć, to rzecz, która jest chyba najmniej udaną zmianą w viście. Nigdy nie spotkałem systemu, który zachowywałby się w sieci gorzej niż vista.

PS: Na pocieszenie dodam, że wstępne doświadczenia z Windows 7 pokazują, że tam wcale nie jest lepiej i być może rekord visty zostanie pobity :-P

Stasiek

Zarejestrowany, zwieszony repylek Mężczyzna Kopiuj nick (81.168.248.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 marca 2009, 04:06:02 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 marca 2009, 22:21:49 po raz 1-wszy przez: Dżyszla
« Opcje

tmz... próbowałes moich ustawień gmaila w TB?
http://forum.dzyszla.aplus.pl/topic55-396.html

Wypowiedź dodana: 7 marca 2009, 10:41:28
« Opcje

Tak repylek w TB to działa ale w serwisach ustawić nie mogę.
Dzięki za pomoc :-)

Wypowiedź dodana: 8 marca 2009, 01:54:51
« Opcje

Wszystkiego naj z okazji PRL`owskiego, komunistycznego święta.

bleh.. Czy już mówiłem, że drażnią mnie tego typu "święta" ?

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (87.207.233.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 marca 2009, 09:47:38
« Opcje

Jak nie lubisz dostawać w tym dniu kwiatów, to powiedzo o tym rodzinie i znajomym ;-)

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 marca 2009, 10:49:17
« Opcje

BABELEC, toś trafił :-D

tmz, mówiłeś. Ale przyjemniej jest dawać, a jeśli ktoś lubi w to święto dostawać, to czemu mu to odbierać? Ja mamie ustnie dziś złożyłem życzenia. Miłe było.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 8 marca 2009, 11:31:52 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 marca 2009, 11:36:35 po raz 1-wszy przez: tmz
« Opcje

tmz, mówiłeś. Ale przyjemniej jest dawać, a jeśli ktoś lubi w to święto dostawać, to czemu mu to odbierać? Ja mamie ustnie dziś złożyłem życzenia. Miłe było.

No tak...
Mamie i babci to ja kwiatka i zyczenia złoże ale tego typu "święta" to jak dla mnie paranoja... Zwłaszcza podnieta walentykami kiedy mamy swoje święto miłości o którym nik nie pamięta bo nie jest z hameryki.

bleh...

babelec - :-> chcesz kwiatka ? :-D

*** Dodano o 11:36:35: *** (Autoscalanie)

BTW - za wikipedią :-D

8 marca - ogólnopolski dzień sterylizacji zwierząt

Gość desant Kopiuj nick (91.15.213.*)
Wypowiedź dodana: 9 marca 2009, 00:05:16
« Opcje

Dzis dzien Kobiet wiec Kasce odpuściłem :-D
Ale jutro puknę wraz z procentem :-)

Wypowiedź dodana: 9 marca 2009, 00:24:26
« Opcje

Dżyszla mam fajny cytat do Twojej kolekcji...

Cytat:

Ani różnica poglądów, ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości. Nic, prócz jej braku.

Nie wiem skąd to znam... Chyba z małego księcia...

Coś mi się dół wkręcił :-/ :-(
Cholera... Takiego doła to ja nie miałem.. :-/

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 marca 2009, 17:28:31
« Opcje

Porąbany ten dzień kobiet... A ile kwiatków dziś w przychodnikowych koszach widziałem! A mówią, że Bóg się nie myli... :-|

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.163.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 marca 2009, 22:58:25
« Opcje
Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 11:46:28 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2009, 11:59:23 po raz 1-wszy przez: tmz
« Opcje

nie mam pudełek do kości pamięci...Czy moge je wysłać w kopetach bąbelkowych ??pakowane podwójnie i wyslane jako "OSTROZNIE" ?
Nic innego mi do głowy nie przychodzi...
oprócz wykorzystania styropianu jaki mam w domu ale nie wiem jak i czy aby przypadkiem nie spieprze czegos w kosciach bo styropian lubi sie elektryzowac :p

*** Dodano o 11:59:23: *** (Autoscalanie)

BTW - gosc sie uparł na przesyłce listowej ;| tegoz a chu chu jako ostroznie sie nie da puścić...

VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.72.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 16:02:51 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2009, 16:07:49 po raz 1-wszy przez: animek3
« Opcje

"Podłączenie do sieci WiFi graniczy z cudem", "Wiele programów nie działa"...
Właśnie połączeniem Wi-Fi nigdy nie miałem żadnego problemu. Znajdował sieci od razu, po kliknięciu "Połącz" byłem po chwili połączony i wszystko działało.
Póki co, to przez 1,5 roku mojej "kadencji" na Vista nie działał mi tylko Norton Partition Magic ;-)

Zresztą, ecenzja słaba.
Odnoszę wrażenie, że pisała ją osoba, która w dziedzinie komputerów jest zielona oraz używała ten system 1-2 dni i napisała recenzję.

To tak samo, jakby wziąć Linuxa na parę godzin i napisać o nim recenzję ;-)

Robert
Klik!

Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 19:29:09 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2009, 19:53:00 po raz 3-ci przez: tmz
« Opcje

Heh wy też ?

Wszystkie kobiety robią raban dy im się 8 marcanie złoży życzeń.
Fochy krzyki, że ich świeto, że zapomnieliśmy itd...
Jedno pytanie drogie panie - któa z was pamięta o 10 marca i pamiętała by dziś złożyć życzenia kolegom, mężom, chłopakom ?

No właśnie...
A w przyszłym roku znów fochliwe tępe strzały będą robić fochy oto, że nie dostały kwiatka.

*** Dodano o 19:45:57: *** (Autoscalanie)

To tak samo, jakby wziąć Linuxa na parę godzin i napisać o nim recenzję ;-)

System nonuserfriendly z regóły nie pozostaj ena dysku dłużej jak 24h (vide mojaprzygoda z vistą )
Linux to już w ogóle porażka jeśli chodzi o poruszanie się w nim kompatybilność z windowsowymi partycjami/plikami itd.

Ubuntu, Mandriva i Open Suse - z czego ten ostatni w miare długo się utrzymał aczkolwiek wielekłopotów z nimi wszystkimi było.
Zmiana rozdziałki (nie pamiętam w której dystrybucji) graniczyła z cudem.
Niekompatybilność z GF7600 GS
Instalcja kodeków nadal wywalała jakiś błąd i nie dało sie odtworzyć filmów mimo iż instalcja odeków przebiegała pomyśle, RPM`y jak sie udało ściągnąć - isntalacji juz nie włączyłeś bo niefortunnie twój linux rpmów nie obsługuje.
Jeśli zaś rpmy obsługuje to owy RPM jest niezgodny z isntalatorem w twojej dystrybucji i się nie zaisntaluje (( autentyczny przypadek. Miałem rpmy które rzekomo można było bezproblemu na mojej dystrybucji odpalić.. taaa )

chcesz coś zaisntalować - tu powinna być lista 1343523 znaków/komend jakie trzeba wpisać by zainstalować program xyz.

ITD

Aczkolwiek nie uważam linuxa za coś beznadziejnego - gdyby był w obsłudze tak banalny jak windows - w życiu bym z windowsa nie korzystał...
No chyba, że do gier i pewnych programów które nawet z WINE nie idzie odpalić.

*** Dodano o 19:52:15: *** (Autoscalanie)

prosciej mowiac -linux jest nieintuicyjny i nieprzyjazny dla kogoś kto nie miał z nim nigdy styczności.
Siadając pierwszy raz przy windowsie - po 10 minutach wiedziałem co z czym gdzie i jak.
W linuxie spedziłem dobre 2 tygodnie a i tak do dzis nie wiem jak zmienić rozdzielczość gdyż w normalny sposób sie tego zrobic nie da a gdy się da to system i tak uzna, że twoja natywna rozdziałka to 800x600.

Mólbym psioczyć ale po co ?
Przecież zaraz wpadnie linuxowiec, powie "głupi jesteś" i wyjdzie :-D
To tak jak z mozillą :-D
40MB czegoś co jeszcze potrzebuje 40MB dodatków by mieć funkcjonalność przeglądarki która ważąc 10mb ma to co najlepsze.
nawet adblocka któego rzekomo do niej nie ma a przez to miliony reklam sie oglada ;D

*** Dodano o 19:53:00: *** (Autoscalanie)

a poza tym czytajcie to z lekkim przymróżeniem oka...
choć zwracając uwagę na fakty ;-)
Ale mam dzisiaj... wnerwa ?

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (89.74.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 20:07:41 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2009, 20:08:06 po raz 1-wszy przez: _qlus_
« Opcje

Linuksowiec nie powie "głupi jesteś", zwyczajnie popatrzy z politowaniem :-P

Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 20:15:21 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 10 marca 2009, 20:16:36 po raz 1-wszy przez: tmz
« Opcje

Dzięki :-D
Ale mojeprzygody z linuksem szybko się skończyły ( aczkolwiek trwały dłużej niż z vistą :lol: )
Nie mam do linuksa nic poza tym, że jest nieintuicyjny dla nowego użytkownika, a czasy DOS`a się skończyły dawno i nie widze sensu wklepywania poleceń by cokolwiek zrobić ;-)

*** Dodano o 20:16:36: *** (Autoscalanie)

aa no i jeszcze ta niekompatybilność... to są 3 - aż 3 minusy które skreślają linuxa u mnie. Nic więcej.

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (93.105.59.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 20:29:38
« Opcje

Zgadzam się z opinią na temat Linuksa.

Choć chciałem się go nauczyć, ściągałem różne edycje (ominąłem chyba ze 3 na które już zabrakło cierpliwości).
Dałem sobie spokój.
Podzielam również opinie że czasy zarządzania systemem z konsoli dawno minęły.

Jeśli ktoś ma frajdę z klepania komend to ok ale Linux w obecnej formie nigdy nie będzie systemem dla mas.
Takie są fakty i żadne akcje mające zwiększyć popularność tego systemu nic nie zmienią ;-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (89.74.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 20:42:02
« Opcje

Czasy klepania wszystkiego w konsoli już dawno minęły.
Nie zmienia to faktu, że z czasem konsola i mc (odpowiednik norton/total commandera) są wygodniejsze do pewnych zadań.
Ściąganie aktualizacji, konfiguracja, tuning ustawień, nie zawsze da się wyklikać. Ale jak dla mnie, grzebanie w rejestrze nie jest wcale łatwiejsze ani wygodniejsze.

Linux nie jest dla mas i niech tak zostanie :-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony Mariusz_1004 Mężczyzna Kopiuj nick (93.105.59.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 marca 2009, 23:46:56
« Opcje

Miałem napisać kolejnego posta na temat Linuksa ale dyskusja nie ma sensu.
I tak każdy będzie bronił swoich racji.
Mimo szczerych chęci nie udało mi się przekonać do tego OSu (jak widać nie tylko mi :-P ).
Kolejnych prób nie będzie

Dobranoc

Wypowiedź dodana: 14 marca 2009, 12:43:13
« Opcje

Dżyszla - ja wiem, że to cie może wkurzać - jest forum i teoretycznie powinno ono mieć XXXX tematów odnośnie XXXX rzeczy - ale jeśli wątek/problem//pytanie ma max 2-3-5 odpowiedzi - jest sens zakładać do tego nowy temat który po 2-3 wypowiedziach umrze śmiercią naturalną i będzie wadzić na serwerze...
Tak mi się wydaje...
Przez co z rzadka zakładam tematy na F.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.9.210.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2009, 16:44:06
« Opcje
 Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.105.*) |  
Wypowiedź dodana: 14 marca 2009, 16:53:20 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 14 marca 2009, 16:54:02 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Dzyszla pewnie chce, aby łatwiej było wyszukać coś na forum.

*** Dodano o 16:54:02: *** (Autoscalanie)

Wygląda na to, że 14 marca 2009 roku o godzinie 16:08 Windows na moim laptopie uzyskał świadomość... i postanowił się zresetować.

Po prostu wylogował się, zamknął system i uruchomił ponownie. Boję się tego, co może zrobić jutro... Dzień Sądu, jak w Terminatorze, tylko na żywo? Chociaż może nie będzie tak źle, bo potem wyskoczyło coś o aktualizacjach. Nie widziałem jeszcze automatycznych resetów. Chyba coś się zmieniło w jakichś ustawieniach. Ale jako? Samo? :-|

Ale co to za kretyński pomysł, żeby system sam się uruchamiał ponownie?! No żesz k...

Duszołap

Idź do strony:« Poprzednia12345...393394395396397398399400401402...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek