Forum

Najdłuższy wątek w historii

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Ważne!Wątek Forum > Pogaduchy > Najdłuższy wątek w historii

Ważny: Wątek a'la czat, rozmowy o wszystkim i niczym
Idź do strony:« Poprzednia12345...412413414415416417418419420421...431432433434435Następna »
Ocena: (Ocen: 10)
Wypowiedzi 10 376 - 10 400 z 10 858
 Zarejestrowany, zwieszony abigaill Kopiuj nick (83.13.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2009, 12:57:39
« Opcje

microsoft wie co robi :-)i wie na czym można zarobić

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2009, 12:57:40

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (91.94.151.*) |  
Wypowiedź dodana: 2 czerwca 2009, 22:57:08
« Opcje

Całkiem sporo osób przestawiłem na liska. I to w kilku firmach :-) W zasadzie chwilę po zainstalowaniu dostępu do sieci tłumaczę użyszkodnikowi jak dostawać się do sieci, i to wystarcza.

Nie jestem informatykiem i może dlatego ie mnie nie lubi. Jaka jest 6 każdy widzi. Aktualizacja do 7 zazwyczaj polega na tym że się ściąga, instaluje, restartuje po czym w systemie dalej jest 6.
Co do 8 nie chodzi na niej strona z której czasami muszę skorzystać. Po ustawieniu trybu zgodności wyświetla się ale dalej nie chodzi.

Na swoich komputerach domowych nie mam okien, mam za to na nie licencje. Na firmowych są ale nie używane.

Dobrze że przeglądarki są dołączane, szkoda że nie trzymają standardów, ale podobno idzie na lepsze.
:kawa:

Gentoo Sem3+ 512MB DDR Ati RV350 SBLive Chieftec GPS-450AA-101A

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 01:02:33
« Opcje

I mówiąc że idzie lepsze, masz na myśli to, że zaczynają wymuszać na MS aby użytkownik przy instalacji systemu miał do wyboru alternatywne przeglądarki? :-)
Wg. mnie to jest chore.

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (79.162.36.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 07:24:01
« Opcje

Mówiąc "idzie lepsze" myślę o tym że kolejne ie są bardziej zgodne ze standardami, i bardziej zdatne do użytku.

AvatarZarejestrowany, zwieszony Zonewelld Mężczyzna Kopiuj nick (0.0.0.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 11:32:58
« Opcje

Aaaaa tam. IE to IE. Jak znam życie, to MS w końcu się połapie o co w tym wszystkim chodzi i zarzuci IE na poczet innej przeglądarki- w sensie innej nazwy ;-)

To tak jak Vista i Win7. Narzekamy sobie na Vistę, bo taka moda. Za to piejemy z zachwytu nad Win7- bo taka moda. Żenujące lekko, bo oba systemy są niemal identyczne :-D

C2D 2.2GHz| FOXCONN P35A | 4x 1024MB Patriot 1066MHz | PALIT GeForce 8600GT | Amacrox Warrior 400W | Samsung SM940nw
___
There are only 10 types of people on the world: these who unterstand binary and these who don't...

Zarejestrowany, zwieszony BABELEC Mężczyzna Kopiuj nick (83.13.13.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 12:12:11
« Opcje

Aktualizacja do 7 zazwyczaj polega na tym że się ściąga, instaluje, restartuje po czym w systemie dalej jest 6.

Była na stronach supportu M$ porada (jedna z kilku), która działa, ale dziwnym trafem zniknęła z ich strony.
Do instalacji potrzebne jest narzędzie subinacl + plik wsadowy naprawiający wpisy w rejestrze. Służę oboma. Jak coś to PW, to wyślę mailem.

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (83.7.49.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 13:27:28
« Opcje

Dzięki :-)
Dobrze wiedzieć że jest taka możliwość.

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.105.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 15:31:34
« Opcje

Ja, gdy komuś pokazuję, jak korzystać z Internetu, to też od razu z Opery lub Firefoksa.

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.27.96.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 22:33:52
« Opcje

BTW Neostrady...

Jak Wam ostatnio chodziła? [last 48 h]

Czy były objawy zrywania połączeń co parę minut?

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.24.105.*) |  
Wypowiedź dodana: 3 czerwca 2009, 23:06:10
« Opcje

Bez problemów. Ale w końcu problemy mogły być tylko w twojej okolicy.

Duszołap

Zarejestrowany sza_ry Kopiuj nick (91.94.192.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 czerwca 2009, 22:37:07 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 4 czerwca 2009, 22:38:56 po raz 1-wszy przez: sza_ry
« Opcje

BTW Neostrady...

Neostrada i moje pierwsze większe starcie z wiśtą ;-) skończyło się po kilku godzinach pełnym sukcesem (Zonewelld dzięki :piwo: ).
Co prawda aby zainstalować sterownik do usb-modemu walczyłem długo i wyszło dopiero na czystym systemie, ale działa w miarę dobrze. System nie taki straszny jak go malują.

Wypowiedź dodana: 6 czerwca 2009, 18:31:34
« Opcje

No i wyszło szydło z wora....

jak się okazuje, nasz Wielce Szanowny Niemonopolista ma miłą praktykę polegającą na tym, że w ciemno akceptuje praktykę dostawcy hardware'u w postaci automatycznego update'u firmware'u....

A tenże, nie koniecznie zawze jest lepszy od starego a przede wszytskim - CZYSTY I SPRAWNY....

:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Wypowiedź dodana: 6 czerwca 2009, 19:50:53
« Opcje
 VIP animek3 Mężczyzna Kopiuj nick (78.8.75.*) |  
Wypowiedź dodana: 6 czerwca 2009, 22:23:11 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 6 czerwca 2009, 22:37:27 po raz 3-ci przez: animek3
« Opcje

Jak Ja czytam takie artykuły to leże na podłodze ze śmiechu :-D

Podam do sądu MS, że wycofał Windows 98, a Ja nadal chce z niego korzystać :-)

Albo nie...
Ja zaś podam do sądu Alfę Romeo, ponieważ model 164 był bardzo dobrym samochodem i chcę ją kupić nową, z salonu, a oni zaprzestali ją produkować!
Po co wprowadzają nowe modele, skoro stare są dobre?!
Toż to niedopuszczalne!

Alvin, o takie coś to można podać każdą firmę, czy to producenta oprogramowania, czy samochodów...
Przecież na tym to polega, że każdy wprowadza na rynek cały czas to nowe wersje oprogramowania, czy nowe modele samochodów.

Wszyscy tak robią, nikt nie ma żadnych problemów, ale jak tylko MS przestaje sprzedawać i wspierać swój produkt po 8 latach od jego stworzenia to robi się afera.

Myślałem Alvin, że jesteś poważnym człowiekiem.

Skoro tak bardzo nie lubisz MS to nie korzystaj z jego oprogramowania ;-)
Już wszyscy wiemy co myślisz o MS, IDG... Ciekawe do jakiej jeszcze firmy jesteś uprzedzony ;-)

Robert
Klik!

Zarejestrowany, zwieszony smoterek22 Mężczyzna Kopiuj nick (83.29.241.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 09:31:53
« Opcje

JASNA CH.... zepsuł mi sie prawdopodobnie dysk w laptopie.

HP 1040ew, mam go oddać do sklepu gdzie kupiłem czy musze gdzies zadzwonić i kurier po niego przyjedzie ? Bo w gwarancji nic o tym nie pisze a mam chyba d2d, znaczy tak mi sie wydaje, ale musze jeszcze sprawdzić.

Myślicie ze mi odzyskają dane z dysku ?

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.155.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 10:42:40
« Opcje

animku - a ja myślałem, że jesteś myślącym człowiekiem

Przykrpo mi, ale jeżeli nie widzisz w działaniu M$ tego, co okreslane jest wykorzystywaniem względnie nadużywaniem dominującej pozycji ma rynku [a w przy[padku M$ co należałoby nazywać i coraz częściej jest tak nazywane a mianowicie monopolistycznej pozycji na rynku] to sorry, ale merytorycznie nie bardzo jest o czym rozmawaiać.

Bo nie chodzi tu przecież - by trzymać się twojego przykładu - o określony model produktu, co w przypadku samochodu odnosi się do funkcji oferowanych przez dany produkt [tu: samochoód] ale o zestaw oferowanych funkcji oraz - jak w przypadku softu - wymagania jakie muszą być spełnione aby z danego produktu móc korzystać.

Tak więc FIAT funkcjonuje na rynku, na którym konsument ma możliwość swobodnego wyboru spośród kilkuset propozycji zarówno tegoż samego FIATA jak i innych, niezależnych od FIATA producentów natomiast w przypadku rynku [że użyję archaocznej nieco nazwy] IBM PC M$ jest faktycznym monopolistą w segmencie OS zaś jego działania polegające na wymuszaniu na konsumentach zakupu VISTY poprzez wycofanie z rynku produktu [WinXP] wbrew opinii konsumentów, który to produkt konsumenci wciąż chcieli kupować jest ewidentnym naruszeniem zbiorowych praw konsumentów - po szczegóły co to oznacza zapraszam na strony UOKiK.
I jedynie pozornie niezrozumiełemu uzależnieniu funkcjonowania instytucji publiczncyhw wielu krajach oraz... no... nie wiadomo o co chodzi a jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o to samo czyli o jakiś nie-do-końca zidentyfikowany cash flow... nalezy zawdzięczać to, że z podobnymi pozwami nie wystąpiłu instytucje antymonopolistyczne w innych krajach.

Acz nie zdziwiłbym się, gdyby działanie Rosji wywołało efekt swow ball... :-)

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (89.74.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 14:17:42
« Opcje

1. Alvin, zacznij w końcu coś robić w kierunku likwidacji monopolu M$. Zwyczajnie przestań kupować ich oprogramowanie. Jest OSX jest linuks. Na początek możesz zmienić system w domowym kompie, a jeśli masz możliwości także w pracy.
2. Porównanie z samochodami jest całkiem trafne. Malacza kilkanaście lat temu mogłeś naprawić u każdego mechanika (a w zasadzie nawet samodzielnie). Z nowym samochodem sam sobie nie poradzisz, a mechanik bez odpowiedniego kompa i softu też nic nie zdziała.
3. W proline możesz kupić xp oem za nieco ponad 300PLN więc o wymuszaniu nie ma mowy.

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.10.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 14:51:53 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 7 czerwca 2009, 14:54:09 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Niestety raczej nie odzyskają danych z dysku. Chyba, że popsuło się coś, co można naprawić i dane zostaną nienaruszone. Poszukaj na ich stronie gdzie jest najbliższy serwis, albo zadzwoń na jakąś infolinię.

Co do MS, to zgadzam się tylko w jednej kwestii - że wykorzystuje swoją dominującą pozycję, ponieważ nie ma konkurencji (co akurat nie jest winą MS), więc większość użytkowników musi kupić ich system - w tym wypadku Vistę, jeśli nie byłoby XP. Z drugiej jednak strony, wszyscy inni mają prawo wycofywać i wprowadzać własne produkty, jak tylko im się podoba i nic nikomu do tego. Podobnie, jak wszyscy mogą dołączać do swoich produktów, co tylko chcą - ale MS nie.

Mimo to, faktem pozostaje, że MS wykorzystuje pozycję monopolisty, by zmusić użytkowników do zakupu czegoś, czego nie chcą. Zatem, akurat w tym przypadku, taka decyzja urzędów antymonopolowych może mieć sens. Tylko teraz trzeba będzie pilnować MS, aby nie zaczęli wydawać poprawkek zabezpieczeń rzadziej niż teraz, ani nie obniżyli poziomu testowania, czy też specjalnie nie wyłowywali problemów. A to jest dopiero chore. Jak za komuny wysyłali sekretarzy P.O.P. do zakładów pracy, aby pilnowali pracowników, tak teraz będą podobnych ludzi wysyłać do MS? Rosjanie na pewno chętnie by pomogli, w końcu mają w tych sprawach duże doświadzczenie ;-)

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.155.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 16:02:08
« Opcje

Soul - ale przecież to już miało i wciąż ma miejsce :-D
Wszkże, w końcu o co Unia ma największe pretensje do M$ jak nie o sztuczne generowanie problemów dla "obcych" producentów oprogramowania poprzez [w uproszczeniu] ukrywanie sposobów komunikacji aplikacji z systemem i co było głównym powodem wyroku sędziego Jacsona uchylonego przez tego... G.W.B... załóżmy, iż bezinteresownie :-D - co było jego pierwszą merytoryczną decyzją po objęciu urzędu marionetki korporacji na stolcu w Białym DOmu...? :-D

Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 17:39:17
« Opcje

Utrudnianie innym, a psucie własnego systemu to jednak trochę co innego.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony smoterek22 Mężczyzna Kopiuj nick (83.29.241.*) |  
Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 20:36:13
« Opcje

Zakupiem laptopa w vobisie, wiec oni mi go nie przyjma na gwarancje ? Mam szukac serwisu ?

Wypowiedź dodana: 7 czerwca 2009, 21:39:46
« Opcje

Tak. Zresztą nigdy nie oddałbym nic do Vobisu, jeśli nie byłbym zmuszony.

Duszołap

Zarejestrowany, zwieszony smoterek22 Mężczyzna Kopiuj nick (83.29.218.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 czerwca 2009, 10:06:57
« Opcje

To wkońcu zawozić to do vobisu czy nie bo juz nie wiem :-D

A musze dzisiaj bo jade na uczelnie, a potem jest święto....

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.37.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 czerwca 2009, 11:39:09 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 8 czerwca 2009, 11:39:23 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

Mam szukac serwisu ?

Tak.

:-)

Duszołap

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.164.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 czerwca 2009, 21:24:49
« Opcje

Tak. Zresztą nigdy nie oddałbym nic do Vobisu, jeśli nie byłbym zmuszony.

Soul... ależ dlaczego?
Przecież nie można im żałowac atrakcji typu świerzb... alergia... oparzenia słoneczne... ;-)
To zawsze można im oddać :-D

Idź do strony:« Poprzednia12345...412413414415416417418419420421...431432433434435Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek