Forum

Zakup Laptopa

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Zakup Laptopa

Jaki kupić laptop używany w cenie do 1000 zł?
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 6 z 6
AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (77.253.140.*) |  
Wypowiedź dodana: 9 lipca 2009, 10:51:28 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 9 lipca 2009, 10:53:49 po raz 1-wszy przez: _domestos_
« Opcje

Hej :-)

Jako, ze staruszek Tatusia jest w coraz gorszym stanie (bodajze PII 300mhz..., 32 ramu etc) zostalem poproszony o rozeznanie w uzywanych laptopach. Do glowy przychodzi mi tylko IBM (watpie, by mozna zaufac czemus innemu). Pomozecie?

Wymagan wlasciwie brak, kazdy lapek z tego okresu bedzie rewolucja porownywalna z Chinska Rewolucja Kulturalna (choc pewnie ofiar mniej ;-)).

Zastosowania - stricte biurowe (choc jesli da sie pograc w proste/starsze gry dla dzieci - ja bede wdzieczny, Dziecaki nie beda oblegaly komputera Wujaszka - czyli mnie :->).
Dodatkowo kiedys byl livebox, mozliwe, ze wkrotce znow bedzie cos bezprzewodowego (byloby dobrze...) ergo - wifi potrzebne.
Na bateriach - tylko awaryjnie, raczej praca na zasilaczu. System - musi byc zainstalowany (albo mozliwosc legalnej instalacji) XP. Na viste sprzet pewnie za slaby, dodatkowe inwestycje niewskazane. 98 - jest obecnie w tym starym, szkoda chyba zachodu.
DVD - nagrywarka chyba niekoniecznie, odczyt - wskazany.
Ekran - ze swojego obecnego z T60 jestem zadowolony, wiec raczej mat/polmat. Obecny monitor - crt 17", w lapku powinien wiec byc... i no wlasnie nie wiem. 15" czy 14 starczy w sumie? Rozdzielczosc obecna - 1024/768. Gigantyczna nie jest potrzebna.
Procek - wydaje mi sie, ze warto celowac w Pentium M - ciszej, chlodniej...

Jako, ze uzywka - to chyba seria T bedzie najlepsza? W sumie r tez jest niezla, laptop nie bedzie praktycznie przenoszony... ale seria T ma fajne atrakcje (chociazby jak wstrzymywanie pracy dysku przy wstrzasach - w uzywce moze wazne?).

A moze w ogole czaic sie na cos nowszego, moze nawet nowego z promocji - ale inna firma? Kiedys byl jakis thinkpad za 1500 w saturnie - za nowy to swietna cena.

Jesli starczy - moze od razu sdecydowac sie na jakis router wifi z modem adsl? Ale jaki? Linia TP, net od Netii 1 megabit.

Na razie tylko zaciesniam warunki, modeli na allegro jest troche... ebay chyba odpada chwilowo - dolar za drogi :-\

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 9 lipca 2009, 10:51:29

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 10 lipca 2009, 17:03:45
« Opcje

Ja tam z fojego Fujitsu-Siemens jestem zadowolony. Już w niejedną podróż zabrałem go jako nawigator i wciąż działa bez najmniejszych śladów uszkodzeń. Aczkolwiek IBM również jest na podobnej pozycji.

To, na co zwrócić uwagę powinieneś, to matryca - MATOWA, WLAN - najlepiej obecnie już w standardzie m, Procek z literką M (najlepiej normalny Intel Pentium Core 2 duo).

Monitor jednak polecam 15,4" (panoramę).

Co do reszty to raczej nie wypowiem się. Visty nie instaluj - postaw na XP Prof (! koniecznie).

A tak w ogóle - jaki budżet i czy nowy czy używany?

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

AvatarModerator _domestos_ Mężczyzna Kopiuj nick (87.205.48.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 lipca 2009, 17:16:33
« Opcje

Podtytuł mowi wszystko ;-)

Forum > Porady > Sprzęt > Zakup Laptopa
Uzywka do 1k

SYGNATURA ZOSTAŁA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 lipca 2009, 20:01:31
« Opcje

A sorry, nie zauważyłem ;-)
No to sprawa się komplikuje trochę ze względu na cenę. Aczkolwiek nigdy nie rezygnuj z mobilnego procesora i matowej matrycy! :-) Za to na pewno WLAN możesz szukać wyłącznie w standardzie a/b/g. No a procek pozostanie jednordzeniowy Penium M (raczej unikaj Celeronów i AMD - kiedyś nie były zbyt oszczędne).

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

AvatarZarejestrowany, zwieszony unitraxxx Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 lipca 2009, 22:44:35
« Opcje

Polecił bym IBM serii T40 ale występował w nich problem z przegrzewajacą się k. graficzną radeon 7500. Można zaufać Dellowi D600 . Miejmy nadzieję że przyjdzie Masaj i skomentuje :-) .

Moderator masaj007 Mężczyzna Kopiuj nick (62.61.58.*) |  
Wypowiedź dodana: 12 lipca 2009, 23:00:53
« Opcje

Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu trochę większymi zabawkami się bawię ale coś postaram się pomóc.
Jak dla mnie ideałem jest
http://allegro.pl/item684997858_ibm_thinkpad_t43_1_8ghz_1gb_60gb_combo_wifi_bt_xp.html
takiego właśnie szykuje dla żony. W porównaniu z twoim T60 to jest lepiej wykonany. Super by była wersja z grafiką ATI X300
. Poza tym musisz sprawdzić jaka karta Wifi jest. Oryginalnie było tylko b i nie będzie działać z nowymi sieciami na WPA2. Część osób wymieniała kartę. Najważniejsze to sprawdzić matrycę koniecznie osobiście. Zdjęcia nie oddadzą wszystkiego poza tym trzeba zobaczyć jak świeci. Sprawdzić dysk bo może być już na wykończeniu-SMART powinien starczyć. Chłodzenie kupisz więc z tym nie ma problemów. Obudowy będą porysowane ale to norma.
O Dellu też nie powiem złego słowa ale to już nie to. Znajomi mają nowsze i bardzo chwalą ale zamienili by je od razu na T43.
Co do Saturna daj bliższe informacje to sprawdzę bo ostatnio mam z nimi dobre kontakty.
BTW. Dell w Polsce to jest porażka. Przedstawiciele regionalni robią wszystkich w bambuko i nikt ich nie lubi. Mieli przyjechać do nas do Gdyni ale się przestraszyli chyba

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek