Forum

Poradźcie w sprawie konfiguracji komputera

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Sprzęt > Poradźcie w sprawie konfiguracji komputera

Kupno i skonfigurowanie nowego komputera
Idź do strony:123Następna »
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 25 z 72
AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lipca 2009, 11:05:10
« Opcje

Powiedzcie, czy taki zestaw w miarę jest rozsądny, czy coś lepiej zmienić. Albo zaproponujcie swoje konfiguracje (wzorując się na podanej).

W alternatywnie mam jeszcze ten sklep, choć nie podali płyt głównych, jakie zastosowali.

A może szukać jeszcze gdzieś indziej? Nie bardzo mam czas na przetrzepywanie internetu, więc liczę na Waszą pomoc.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 25 lipca 2009, 11:05:11

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.9.223.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lipca 2009, 11:31:41
Za tą wypowiedź przyznano użytkownikowi punkt pożyteczności
« Opcje

Obudowę proponowałbym raczej

Co do pamięci - jesteś pewien, że nie przejdziesz na system 64 bitowy?
A wtedy będziesz chcial więcej aniżeli 4GB RAMu.
Dlatego proponuję zastosować tymczasowo RAM w konfiguracji 1 x 2 GB co zostawia ci opcję rozbudowy do 8 GB

Wypowiedź dodana: 25 lipca 2009, 11:34:55
« Opcje

No myślę, że z czasem ten komputer jeszcze będzie w systemie 64bitowym. Może masz i rację, że na razie lepiej 1x2GB.

A czemu akurat ta obudowa?

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony _qlus_ Mężczyzna Kopiuj nick (89.74.219.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lipca 2009, 14:34:03
« Opcje

Dżyszla, może być inna, byle nie tracer.
Mam tracera i odradzam.

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.9.206.*) |  
Wypowiedź dodana: 25 lipca 2009, 18:17:16
« Opcje

Wkazałem na tę obudowę z powodów najprostszych - niedawno sam taką kupiłem do drugiego kompa i jestem zadowolony.
[1] Doskonała wentylacja i chlodzenie budy:
- caly front masz z siatki a dodatkowo miejsce na wentyl 120 mm - założyłem arctic-cooling-fan-f12-pro
- z tyłu zamontowany wentyl 120 mm firmowy CM
- "kominek" do chłodzenia procesora.
- wentyle są ciche i są praktycznie niesłyszalne [z przodu załozylem
[2] Bezśrubkowe mocowanie napędów zarówno 3,5 jak i 5 calowych
[3] na rozsądnej wysokości masz panel przedni z USB i gniazdami audio
[4] Baaardzo rozsądna relacja cena - efekt

Wypowiedź dodana: 26 lipca 2009, 08:51:32
« Opcje

Ok, to jeszcze takie pytanie - jak to jest - procesor ma kontroler pamięci, prawda? I to pod kątem procesora muszę dokonywać wyboru zarówno technologii DDR jak i częstotliwości pracy danej pamięci, czy tak? Bo się zastanawiam, czy w tej relacji nie popełniłem gafy.

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.184.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 lipca 2009, 16:30:12
« Opcje

Dokładnie TAK.

Gość erioth587 Kopiuj nick (83.23.23.*)
Wypowiedź dodana: 26 lipca 2009, 19:35:10
« Opcje

Witam, tu yubex93 z idg. Na prośbę unitraxa, maniaka antycznych urządzeń a/v marki unitra.

Samsung 500gb: http://everon.pl/index.php?p1069,samsung-500gb-f2eg-hd502hi-ecogreen
Corsair CX400: http://everon.pl/index.php?p1482,corsair-cx-400w
Phenom II X3 710: http://everon.pl/index.php?p1296,amd-phenom-ii-x3-710-box
Gigabyte GA-MA770T-UD3P: http://everon.pl/index.php?p1602,gigabyte-ga-ma770t-ud3p
Corsair XMS3 DHX 2x1gb 1600 MHz CL9: http://everon.pl/index.php?p1485,corsair-xms3-dhx-2x1gb-1600-cl9-epp
Elite 330: http://everon.pl/index.php?p189,cooler-master-elite-330
LG GH22NS40: http://everon.pl/index.php?p1202,lg-gh22ns40-black
Gigabyte hd4550: http://everon.pl/index.php?p1066,gigabyte-hd-4550

Dla uprzedzonych do hd4550 - za tą cenę można spróbować nabyć nieco wydajniejszego 7900gt, jednak ta karta ma wydajność hd 2600 pro ddr3.

Wypowiedź dodana: 26 lipca 2009, 20:00:01
« Opcje

Grafiki nie potrzebuję - wystarczy mi na razie na płycie (o ile ta ma wyjście cyfrowe). Dysk w okolicach 300GB też na razie w zupełności wystarczy. Co do pamięci, to chyba posłucham rady Alvina i na początek wezmę 2GB w jednej kości.

Czemu taka trochę gorsza płyta?

A ponadto chyba jednak wydaje się tańszy Proline ;-)

To na chwilę obecną byłoby takie zestawienie. Niestety pamięci były tylko 1333 :-( Zmieniłem tez chłodzenie i procka oraz obudowę.

mgr inż. Dżyszla

Gość erioth587 Kopiuj nick (83.23.23.*)
Wypowiedź dodana: 26 lipca 2009, 20:50:14
« Opcje

Tak - za cenę płyty za bagatela 500zł masz płytę główną i oddzielną grafikę, jakby ten Asus coś dawał to można byłoby to rozważać. Różnica między 500, a 320 to drobne na piwo. 1333 mogą być, nie przeszkadza w sumie. GPS450 jest dużo gorszy od podanego przeze mnie Corsaira. Mój zestaw jest szybszy i cichszy - rób co uważasz :-)

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.184.*) |  
Wypowiedź dodana: 26 lipca 2009, 20:55:52
« Opcje

Grafika na płycie od dawna ma wyjścia - nie wyjście - cyfrowe.
Tzn - standardem jest DVI + HDMI a coraz częściej do kompletu masz Displayport.
A jak widać w opisie twojej płyty oraz na fotce tylnego paneku - ma ona dwa standardowe wyjścia cyfrowe :-)

Wypowiedź dodana: 27 lipca 2009, 18:06:15
« Opcje

Niemniej, erioth587, przedstawiona przez Ciebie płyta nie wspiera wg specyfikacji pamięci 1600MHz... Więc już ustępuje.

Może więc jeszcze coś na temat płyty? Na co by zwrócić uwagę? (i najważniejsze - nie chcę tam żadnego wiatraczka!)

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Sbstn-S Mężczyzna Kopiuj nick (89.79.124.*) |  
Wypowiedź dodana: 27 lipca 2009, 18:41:45 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 27 lipca 2009, 18:42:53 po raz 1-wszy przez: Sbstn-S
« Opcje

Cześć Dżyszla, ten Twój pierwszy zestaw wydaje się jak najbardziej w porządku. :-) Co bym zmienił, to wziął Athlona x2 240; zastanowił się czy może od razu 4gb wrzucić, optyka od Samsunga a nie LiteON (ale to kwestia osobistej preferencji), chłodzenie Pentagrama i dysk 500GB Samsunga (4zł droższy od 320 Seagate ;-) ). W sumie zestaw wyglądałby tak. Jeszcze zastanowiłbym się nad zasilaczem, ale w sumie ten Szef pociągnie spokojnie ten komputer. Obudowa zgodnie z sugestią Alvina. :-)

@erioth587
W komputerze do pracy zewnętrzna grafika jest kompletnie niepotrzebna, integra w zupełności wystarcza.

edycja:
Szkoda, że nie ma płyty Gigabyte pod AM3 ze zintegrowaną grafiką. Gigabyte z tego względu, że oferują DualBIOS, to tak na wszelki wypadek. ;-)

dewizę mieć: w straconej trzeba walczyć sprawie
marzeniem żyć, tak przecież najciekawiej
potężnym strach dać, maluczkim dawać pokrzepienie
wciąż naprzód iść i nie mieć czasu na zmęczenie
wyszczerbić miecz, lecz czyste mieć sumienie

Wypowiedź dodana: 27 lipca 2009, 19:47:16
« Opcje

A czemu takiego słabego procka?
chłodzenie - akurat jestem bardzo przekonany do A-C więc tego nie zmienię. Pamięć 4GB też niepotrzebna, bo zamierzam stawiać XP 32bit.
A nad płytą jednak pomyślę jeszcze :-)

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 28 lipca 2009, 09:14:01
« Opcje

Pytanie jest o to ile mocy obliczeniowej potrzebujesz, czy użyjesz cache L3. 240 jest taktowany 2,8 Ghz, 550 ma 3,1 Ghz, co da się spokojnie nadrobić zwiększając taktowanie HT. Co do chłodzenia, Fryzjer ma wentyl 8cm, więc nie jestem pewien jak z jego głośnością; osobiście wolę duże, wolnoobrotowe wentylatory (u mnie siedzi Ninja z 12cm wentylem leniwie kręcącym się ok 600rpm) poza tym jesteś pewien, że będzie pasować? Bo na stronie Proline jest info "Kompatybilność Socket LGA 775 ", a tu mamy AM3. :-> Pentagram natomiast jest uniwersalny.
Co do ramu, mam XP 32bit i 4GB, system widzi co prawda 3GB z groszami, ale nie bardzo widzę sens kupowania 3GB jeśli za podobną cenę można mieć 4, no i nie będę rozbudowywał pamięci po przesiadce na system 64bitowy (a właściwie już z takiego korzystam, Ubuntu 9.04 na procesory 64 bit ;-) ).
Płyta wygląda fajnie.

Zarejestrowany, zwieszony PawloHT Mężczyzna Kopiuj nick (88.156.74.*) |  
Wypowiedź dodana: 28 lipca 2009, 11:09:57
« Opcje

Ok, to jeszcze takie pytanie - jak to jest - procesor ma kontroler pamięci, prawda? I to pod kątem procesora muszę dokonywać wyboru zarówno technologii DDR jak i częstotliwości pracy danej pamięci(...)

Niemniej, erioth587, przedstawiona przez Ciebie płyta nie wspiera wg specyfikacji pamięci 1600MHz... Więc już ustępuje.

??? ;p
Ten gigabyte wspiera 1600.

Zasilacz bierz BQ Pure power 350.

Popatrz też na mobaski biostara. Ale aczkolwiek jeśli nie szkoda CI pieniędzy na tego Asusa to go zostaw. Dobra płyta to podstawa. A te drogie asusy maja zazwyczaj dobre wsparcie jesli chodzi o biosy i aktualizacje itd.

Wypowiedź dodana: 28 lipca 2009, 12:00:29
« Opcje

Nie biostar a Asrock. Taka mała pomyłka

AvatarZarejestrowany, zwieszony unitraxxx Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2009, 03:37:51
« Opcje

Wracając do zasilaczy , na allegro oferowane są bardzo ciekawe Delty 700W w cenie około 200zł . Szczególne wrażenie zrobiła na mnie niesamowita jakość wykonania . Są to leżaki , ale sprzedawca daje pół roku gwarancji. Moim zdaniem za taką cenę warto sie zastanowić . http://allegro.pl/item694991910_delta_dps_700mb_a_700w_moc_i_stabilnosc.html link do aukcji w której jest też link do testu na frazpc.pl

Gość AlvinR Kopiuj nick (10.0.7.*->87.204.16.*)
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2009, 16:42:45
« Opcje

700 W za 200 PLN?

Jakość musi kosztować.

A co do tych 700W - to chodzi o moc pobieraną z sieci czy moc dostępną dla usera?
To są jednak dwie całkiem różne sprawy.
Swego czasu Codegen miał PSU o mocy [na naklejce] 400 W ale po serii awarii kompów spowodowanych przez te pseudozasilacze i związanych z tym reklamacji szybciutko sam się OFICJALNIE przyznał, że ich moc [POBIERANA!] tak naprawdę NIE PRZEKRACZA 300 W.

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2009, 17:27:50
« Opcje

Moc obliczeniowa może się przydać ze względu na potencjalne zastosowanie w grafice. Zasilacz myślę jednak w okolicach 400W. W sumie chiefteca mam sprawdzonego. Dzięki za zwrócenie uwagi na wentylator.
Z racji tego, że od jutra mnie nie będzie przez weekend, to myślę, że będę chciał finalizować zakup pod koniec przyszłego tygodnia. Powoli nam się już klaruje wszystko :-)

mgr inż. Dżyszla

AvatarZarejestrowany, zwieszony unitraxxx Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.98.*) |  
Wypowiedź dodana: 29 lipca 2009, 18:00:59 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2009, 18:11:15 po raz 2-gi przez: unitraxxx
« Opcje

Alwin popatrz sobie na test , na tą jakość , to zasilacz jakości, coś jak ocz bez naklejki

ma kilka wad , ale wiele osób go chwali

Oto test: http://www.frazpc.pl/b/232980/ wiem że noname mają naklejki takie , ale patrząc na jego wnętrze ... poezja

ten gość co to sprzedawał zdobył je po kosztach(duża ilość sztuk, może paleta cała) i teraz sprzedaje tanio

Zresztą nie będe sie spierać , moc 400W chiefteca też wystarczy i jeśli nie chce się kupować na zapas to OK

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2009, 20:00:03
« Opcje

Chwileczkę, a to przypadkiem Chiefteci nie są produkowane w fabrykach Delty? :-) Mogę się mylić.

Dżyszla, więc na razie szykuje się coś takiego rozumiem?

Zacny sprzęt za niezłą cenę, aż mi trochę żal, że rok temu zmieniłem Antka64 na 64 X2, a nie poczekałem. ;-)

Wypowiedź dodana: 29 lipca 2009, 21:13:27 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 29 lipca 2009, 21:13:48 po raz 1-wszy przez: PawloHT
« Opcje

Chwileczkę, a to przypadkiem Chiefteci nie są produkowane w fabrykach Delty? :-) Mogę się mylić.

Jak byk! :-)

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.19.69.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 sierpnia 2009, 09:05:57
« Opcje

Sbstn-S, a cóż to tyle Samsungów? Co do pamięci, to jednak myślę moją wersję doradzoną przez Alvina. Dysk - zależy mi też na cichej pracy - czy Sygate nie jest cichszym od Samsunga? A czy 500GB - nie wiem, czy to się wykorzysta. Obecnie siostra ma 60GB i tak może tylko trochę brakuje. Choć stosunek ceny 500 ma lepszy, to jednak zawsze to podnosi koszt (w Twojej konfiguracji głównie kosztem procesora, który może przydać się lepszy)

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (83.5.185.*) |  
Wypowiedź dodana: 4 sierpnia 2009, 17:45:43
« Opcje

Od dłuższego czasu jeśli kupuję HDD to tylko Samsungi
Tak się składa, że są one naprawdę ciche.
Mam ich w kompie teraz niedużo, bo tylko 5 i jakoś nie słychać żadnego a przy 400 W zasilaczu Tagana jeżeli coś słychać, to co najwyżej pracę napędu optycznego a i to tylko bezpośrednio po włożeniu doń płytki :-D

Idź do strony:123Następna »

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek