Forum

Porada żywcem skopiowana do swojej strony internetowej

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek zamknięty Forum > Plagiaty > Porada żywcem skopiowana do swojej strony internetowej

Skopiowana porada dotycząca menu w systemie DOS stała się częścią strony, która dokumentowała pracę dyplomową dotyczącą tworzenia stron internetowych.
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 6 z 6
AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (83.2.108.*) |  
Wypowiedź dodana: 11 lipca 2010, 09:05:52 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 lipca 2010, 07:20:23 po raz 4-ty przez: Dżyszla
« Opcje

Co tu dużo mówić... Nawet nie poprawione teksty, które nijak mają się do pracy...
http://kurs_dos.republika.pl/bootmenu.htm

http://www.dzyszla.aplus.pl/porada-3.html

*** Dodano o 09:29:46: *** (Autoscalanie)

Do szkoły zostało wysłane oficjalne pismo:

Cytat:

Szanowna dyrekcji (...),

Na stronie internetowej pod adresem http://kurs_dos.republika.pl znajduje się tekst, który wg informacji tam podanych stanowi prezentacją pracy dyplomowej, bądź jest nią samą w sobie. Praca ta, jak podano na wymienionej stronie, została wykonana przez pana Kamila Grzesiewicza pod kierunkiem pana mgr (...) w roku 2005, jako praca dyplomowa w kierunku technik-informatyk w jednoste Policealnego Studuim Zawodowego.

Mam pytanie, czy treść widoczna na stronie jest zgodna z tą, która posłużyła do oddania niniejszej pracy? Pytanie mojej zmierza do tego, iż rozdział pt. "Boot Menu" (obecnie widoczny pod adresem: http://kurs_dos.republika.pl/bootmenu.htm ; oczywiście dysponuję kopią tegoż rozdziału) jest jawnym i ewidentnym plagiatem tekstu znajdującego się na stronie http://www.dzyszla.aplus.pl/porada-3.html . W związku z czym istnieje podstawa do wyciągnięcia konsekwencji prawnych nie tylko wobec autora omawianej pracy dyplomowej, ale także promotora kierującego tą pracą. W podanym przypadku nie można mówić nawet o opracowaniu czy cytowaniu - jest to wprost kopia tekstu, w wersji internetowej nawet zawierajaca odnośniki do strony prawdziwego autora tegoż tekstu, które są opisane słowem "moja" w sensie autora pracy dyplomowej.

Oczekuję stanowiska, jakie w tej kwestii podejmie Państwa jednostka edukacyjna.

Z poważaniem,
mgr inż. Dawid Najgiebauer
www.dzyszla.aplus.pl

SPROSTOWANIE: Zgodnie z informacjami udzielonymi przez szkołę podana stroną internetowa nie była przedmiotem pracy dyplomowej, a stanowiła jedynie załącznik dokumentujący pracę, której tematem było opisanie sposobu tworzenia strony internetowej jako takiej. Szczegółowe informacje znajdują się w dalszej części tematu.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 11 lipca 2010, 09:05:53

AvatarZarejestrowany, zwieszony De_sant Kopiuj nick (91.15.176.*) |  
Wypowiedź dodana: 13 lipca 2010, 18:16:10
« Opcje

Przesadzasz ;-) - na tamtej stronie "autor" użył innych fontów :lol: :-D

Wypowiedź dodana: 15 lipca 2010, 17:19:15
« Opcje

Jak na razie korespondencja z autorem skończyła się tak:

Cytat:

Tematem pracy było wykoanie strony internetowje o MSDOSIE.

Oddana była w formie CD i bardziej opisowej,a o adresie tym nawet nikt ze Studium nie wie.

(bez wstępu, bez podpisu)

mgr inż. Dżyszla

Zarejestrowany Soul Mężczyzna Kopiuj nick (83.6.37.*) |  
Wypowiedź dodana: 19 lipca 2010, 19:16:06 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 19 lipca 2010, 19:16:48 po raz 1-wszy przez: Soul
« Opcje

No i co z tego, że o tym adresie nikt nie wie? :lol: Ale Ci się inteligent trafił :-D

Przypomniało mi to mojego, "zarąbiście nonszalanckiego", kolegę z liceum, który na krótko przed maturą poszedł do dyrektora i pokłócił się z nim o jakieś pierdoły. Później był bardzo zaskoczony i zbulwersowany, gdy od tego samego dyrektora, na ustnej maturze, dostał pałę. Ja, z drugiej strony, po krótkim przemyśleniu, doszedłem do wniosku, że chyba dyrektor dobrze zrobił. W końcu szkoła powinna spełniać funkcje dydaktyczne :-)

Duszołap

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2010, 20:16:06
« Opcje

Jak na razie cisza. Spróbuję skontaktować się z pozostałymi pokrzywdzonymi. Szkoła też na maila nie odpowiada, ale myślę olać szkołę i w ostateczności uderzyć do OKE, jeśli nasz delikwent będzie milczał (zastrzegłem mu w odpowiedzi, że takim zachowaniem raczej sobie nie pomoże). Co ciekawe - spodziewałem się rychłego usunięcia strony, ale nic z tego jak na razie... Czyżby "odwaga"?

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 21 lipca 2010, 18:12:24 | Wypowiedź edytowana Ostatnio edytowana: 22 lipca 2010, 07:29:20 po raz 3-ci przez: Dżyszla
« Opcje

A jednak szkoła udzieliła odpowiedzi i wyjaśniła, że to nie ta strona była treścią pracy dyplomowej, lecz stanowiła jedynie jej udokumentowanie, która to praca opisywała zasady tworzenia stron internetowych. Tak więc uwagi pozostaje kierować wyłącznie do autora.

Na prośbę dyrektor szkoły nazwa placówki została usunięta, a także zamieściłem stosowne sprostowanie i skorygowałem tytuł wątku. (Widać sprawa została faktycznie poddana drobiazgowej analizie, skoro także treść niniejszego wątku została zauważona - to cieszy! :-) )

Edycja: Zwróciła się do mnie także i osoba prowadząca pracę z prośbą o usunięcie danych. Oczywiście nie można w tej sytuacji także tej osoby wiązać z popełnionym plagiatem.

Czas ponownie zwrócić się do autora strony...

*** Dodano o 07:29:20: *** (Autoscalanie)

I oto odpowiedź od zainteresowanego:

Cytat:

Witam !

Przepraszam że nie odpowiadałem, ale miałem zepsuty komputer.

Zastosuje się do wskazówek.

Cytat:

Witam !

Strona już jest usunięta.

Przepraszam za kłopot .

Pozdrawiam

Z jednej strony szkoda, ale z drugiej pojawienie się informacji o szkole i prowadzącym na wskazanej stronie było bardzo źle odebrane przez zainteresowanych i także oni z pewnością nakłonili do takiego kroku. Tak więc sprawa zamknięta.

mgr inż. Dżyszla

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek