Forum

Dephi i polskie znaki

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Plagiaty > Dephi i polskie znaki

Czy to twój kod? Podpisujesz się pod tym jako własne :)
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 8 z 8
 Zarejestrowany, zwieszony Lenar Kopiuj nick (178.73.48.*) |  
Wypowiedź dodana: 20 czerwca 2012, 21:49:43
« Opcje

http://www.dzyszla.aplus.pl/porada-1.html - porada nt. polskich znaków w Delphi ze strony podpisana "Uwaga! Wszystkie porady na tej stronie są mojego autorstwa i objęte są prawami autorskimi! Kopiowanie, publikowanie lub cytowanie całego tekstu bez wiedzy autora - ZABRONIONE!".

Czy to nie ta sama porada co na stronie: http://4programmers.net/Delphi/faq/Jak_włączyć_polskie_znaki_w_Delphi
lub
http://www.eioba.pl/a/1g/jak-wlaczyc-polskie-znaki-w-delphi

To nie jest reklama stron, gdyż są one na pierwszych stronach w wyszukiwarkach :-)

Od dawna jest już mały zautomatyzowany skrypt, który robi to. Oczywiście wiedza "ręczna" jak to zrobić jest ważniejsza.

Ten temat by można podać jako poradnik, a nie jako własny.

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 20 czerwca 2012, 21:49:44

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (77.252.83.*) |  
Wypowiedź dodana: 21 czerwca 2012, 17:51:14
« Opcje

Strona http://www.eioba.pl/a/1g/jak-wlaczyc-polskie-znaki-w-delphi i http://4programmers.net/Delphi/faq/Jak_włączyć_polskie_znaki_w_Delphi to rzeczywiście kopie i w przypadku tej pierwszej artykuł powinien bezwzględnie zostać potraktowany jako plagiat. Jednak treść na mojej stronie nie jest ani kopią z przytoczonych, ani odwrotnie. Prawem autorskim oczywiście objęta jest treść (włącznie z grafikami), nie natomiast idea (przed powielaniem pomysłu chronią tylko prawa patentowe). Szczególnie w tym przypadku, gdy ciężko jest przedstawiać inne rozwiązanie, więc nawet ewentualne zapisy lub ich brak w stylu bibliografii nie mają szansy podlegać jakimś regulacjom. Jednak gdyby ktoś skopiował słowo w słowo i jeszcze skopiował obrazki nie podając źródła to wówczas dochodzi do złamania prawa i dotyczy to tak tego przypadku, jak i przepisu kucharskiego na kanapkę z serem.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 21 czerwca 2012, 22:19:41
« Opcje

W sumie trudno z każdym algorytmem latać do urzędu patentowego. Osobiście jakbym podawał na swojej stronie takie porady, aczkolwiek ważne dla początkującego programisty, to jednak bym napisał jako porada a nie coś mojego. Wiadomo jakie jest prawo, o ile się nie mylę, jeśli chodzi o plagiat, to nie może być więcej niż o ile się nie mylę 30%, lub mniej cytatów itp. Czytając ten poradnik, kiedyś również ważne były dla mnie polskie litery w Delphi. Dlatego trochę się do tego przyczepiłem. Mam nadzieję, że jednak pomimo wszystko ktoś nauczył się czegoś z tego lub innego poradnika na tej stronie. Mam nadzieję, że sam się również może czegoś douczę:) Pozdrawiam

Wypowiedź dodana: 21 czerwca 2012, 22:47:22
« Opcje

Nigdzie nie ma zapisów o 30% lub innych wartościach. Ponadto poprawnie podawane cytaty są czymś naturalnym i nienagannym, pod warunkiem, że nie będzie to cytat całego rozdziału.

A tworząc poradnik musiałem się trochę nabawić w zrzuty ekranów i rysowanie strzałek... Czy jakiś inny poradnik wykazuje aż tyle włożonej pracy?

A w ramach dygresji - tekst o zabronieniu kopiowania tekstów jest wstawiany automatycznie do wszystkich porad. Choć jego istnienie w ogóle nie przesądza o ochronie, gdyż taka funkcjonuje i bez niego.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 23 czerwca 2012, 21:35:03
« Opcje

Po pierwsze plagiat jest wtedy, kiedy na swojej stronie pan umieszcza porady, kody,inne rzeczy, jak również grafikę i nie podaje się źródła, skąd pochodzi oraz nie ma zgody autora.

Ja napisałem jedynie pracę inżynierską i każdy cytat musiał mieć oznaczenie skąd pochodzi lub wg. jakiego źródła jest to napisane. Myślę,że nie muszę tego tłumaczyć.

Tekst o zabronieniu kopiowania tekstów - to nie pana teksty... Więc i pan nie może ich umieszczać na stronie. Wystarczyło dopisać, iż tekst z znaleziony na stronie XXX i autor nieznany.

Jeśli ja opublikuję swój kod na forum pomagając komuś w rozwiązaniu problemu, to oznacza, że ten tekst może się znaleźć na tej stronie? NIE, to mój kod i nie życzę sobie, aby był gdziekolwiek indziej PUBLIKOWANY.

Oczywiście prawo jest jakie jest, ale to jest plagiat.

Mam nadzieję, że całość opowiadań o kolei jest pana autorstwa. Nigdy nie ciekawił mnie temat kolei i nawet go nie lubię, lecz te opowiadania są ciekawe i przypominają czasy młodości z lekturą szkolną.

Wypowiedź dodana: 23 czerwca 2012, 22:43:58
« Opcje

Proszę udowodnić skopiowanie tekstów i obrazków z jakiejkolwiek innej strony.

mgr inż. Dżyszla

Wypowiedź dodana: 27 czerwca 2012, 22:10:56
« Opcje

Tekst Dżyszli z pierwszej wypowiedzi: "Strona http://www.eioba.pl/a/1g/jak-wlaczyc-polskie-znaki-w-delphi i http://4programmers.net/Delphi/faq/Jak_włączyć_polskie_znaki_w_Delphi to rzeczywiście kopie i w przypadku tej pierwszej artykuł powinien bezwzględnie zostać potraktowany jako plagiat." Tak więc w pierwszej wypowiedzi przyznał się do tego. Podałem linki, gdzie są identyczne porady, a po kilku wypowiedziach nadal mam udowadniać... Nie w moim interesie iść do sądu i udowadniać, ale skoro jest tu temat plagiatów, więc po coś czemu służy. Jednak pomimo tego autor twierdzi, że jest twórcą wszystkiego... no cóż...

Wypowiedź dodana: 28 czerwca 2012, 06:10:13
« Opcje

Oj, czytanie ze zrozumieniem się kłania ;-) Podałem dwie strony, których teksty to jawne, wzajemne kopie, a ze względu na czas publikacji i dokładając czynnik braku wskazania źródła stwierdziłem, kto z kogo skopiował. Natomiast nie ma to nic wspólnego z tekstem na tej stronie.

mgr inż. Dżyszla

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek