Forum

*.docx & *.doc

[+] Twoje konto

Subskrybuj kanał najnowszych wypowiedzi w tym temacie

Wątek Forum > Porady > Oprogramowanie, systemy operacyjne > *.docx & *.doc

Konwertowanie / Otwieranie dokumentów Word w formacie docx w programie Word 2003
Idź do strony:1
Ocena: (Ocen: 0)
Wypowiedzi 1 - 5 z 5
 Zarejestrowany AlvinR Mężczyzna Kopiuj nick (89.78.250.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 lipca 2013, 17:34:40
« Opcje

Problem z otwieraniem plików .docx z office'a 2007/2010/2013 w starym dobrym Word 2003.
"Od zawsze" mam w systemie zainstalowany pakiet zgodności, który wedle M$ ma pozwalać na swobodne otwieranie w Wordzie 2003 nowych dokumentów wytworzonych w nowszych wersjach, zapisywanych w nowym domyślnym formacie .docx.
Tyle tylko, ze od kilku dni gdy usiłuję otworzyć taki dokument to po otwarciu Worda jako takiego pojawia mi się komunikat, że "plik jest wytworzony w nowym formacie i czy chcę pobrać konwerter..." gdy klikam, że NIE, to wówczas akcja się kończy, pozostaje w gołym oknie Worda, bez otwartego żadnego dokumentu.
jeżeli natomiast kliknę, że TAK, wówczas jest z serwerów M$ pobierany plik konwertera, konwerter ślicznie się instaluje i... nic dalej się nie dziej. zaś gdy po takiej instalacji kliknę na dokument, który chce otworzyć, sytuacja się powtarza... czyli - pojawia mi się komunikat, że "plik jest wytworzony w nowym formacie i czy chcę pobrać konwerter..." gdy klikam, że NIE, to wówczas akcja się kończy, pozostaje w gołym oknie Worda, bez otwartego żadnego dokumentu....
Jakieś sugestie?
Od razu odrzucam opcję pod tytułem instalacja nowego Worda, chociaż mam kompletne instalki office'a w wersjach 2007, 2010 i 2013 - wszystkie jakby co legalne. Tyle tylko, że to-to cuś co M$ wydalił z siebie jako interfejs a zwące się wstążką, u mnie wywołuje odruch sięgania po broń palną, nóż, maczetę, morgenstern itp...

Gość REKLAMA Kopiuj nick (*->*)
Wypowiedź dodana: 8 lipca 2013, 17:34:41

AvatarAdministrator Dżyszla Mężczyzna Kopiuj nick (176.102.83.*) |  
Wypowiedź dodana: 8 lipca 2013, 18:18:13
« Opcje

A czy instalowałeś aktualizacje? U mnie nie ma żadnych problemów. Ale czasem się zdarzało, że Albo Word albo Excel usilnie domagał się płytki instalacyjnej i nie wiedzieć co - coś z niej brał, bo bez tego twierdził, że jest niezainstalowany. Ale to wszystko. Z otwieraniem x-ów nigdy problemów nie miałem, choć aktualizować aktualizuję.

mgr inż. Dżyszla

Nie odpisuję na problemy zgłaszane na e-mail lub PW!

Także dzięki firmie Netlook.pl możesz za darmo korzystać z tej strony!

Wypowiedź dodana: 10 lipca 2013, 10:21:08
« Opcje

Widzisz... aktualizacje niestety ale mam poinstalowane. Tyle tylko, że obawiam się iż to właśnie któraś z "aktualizacji" M$ spowodowała efkt w postaci tego iż Office 2003 nagle PRZESTAŁ odczytywać pliki *.docx oraz *.xlsx. Czyżby M$ znów łapał się brudnych sztuczek by "przymusić" ludzi do migracji na najnowsze wersje ich softu?

Wypowiedź dodana: 13 lipca 2013, 11:19:49
« Opcje

PYTANIE UZUPEŁNIAJĄCE ACZ Z NIECO ODMIENNEJ BECZKI:

System - Windows 8 z interfejsem klasycznym via Classic Shell (postawiony na VM Player)

Dzięki CS pracuje się całkiem wygodnie jednakże... no właśnie - zawsze jest jakieś ale.
W przypadku tego systemu problemy są następujące:

1. Ikony pulpitu są tej wielkości, ze nawet przysłowiowe "ruskie tanki" sa przy nich niczym pchełki. W Win'7 można regulować rozmiar ikon pulpitu jak również odległości pomiędzy nimi ale w Win'8 jakoś nie mogę tego znaleźć... - jakaś podpowiedź?

2. Przyciąganie okna aplikacji do krawędzi ekranu - sytuacja jak wyżej, w win'7 mozna to było wyłączyć a w 8? A jest to cecha cholernie wnerwiająca, gdy zamiast koncentrować sie na pracy trzeba pilnować, żeby przemieszczając okno po pulpicie nie zbliżyć go zbytnio do krawędzi, bo zaraz "eksploduje" swym nadwymiarem.

3. Interfejsu ciąga dalszy. W XP personalizacja interfejsu była banalnie prosta. W "7" - prawie też, bo okno konfiguracyjne było to samo ale było nieco ukryte. Natomiast w "8".... do pasji doprowadza mnie monochromatyczny interfejs, w którym trzeba się mocno zastanawiać w co kliknąć albo i nie kliknąć aby na przykład niechcący nie zamknąć okna czy programu... jakieś pomysły?

===

PS: co i u kogo jest nie tak, skoro Ad-blocki mam wyłączone ale wciąż wyświetla mi się belka z wezwaniem do jego wyłączenia?

Wypowiedź dodana: 19 lipca 2013, 19:11:55
« Opcje

Grkhm...!@#$%^&*()!..... :-[ :-/

Dlaczego do jasnej cholery w Win'7 nie mogę zainstalować fontów, które bez problemów instalowałem w XPeku??????

Do zarządzania fontami używam Bistream Font Navigator z pakietu CorelDRAW X4 - Zarówno system jak i Corel - w pełni legalne.

BFN co prawda po skanowaniu wskazanych lokalizacji wykazuje zawartość w folderach wszystkich plików fontów ale przy próbie zainstalowania sporej części fontów TTF zwraca prosty i jednoznaczny komunikat o treści "Nie można zainstalować tej czcionki" - i tyle, żadnych wyjaśnień czy dodatkowych komunikatów...

Idź do strony:1

[+] Pokaż/odśwież listę czytających i monitorujących ten wątek